12
  • Indigo
    #12
  • Tetsuo
    #11
  • Indigo
    #10
  • Tetsuo
    #9
    Na igen, de egy nyomtatott enciklopédia v 20évvel le van maradva.. mikor kiadják.
  • Indigo
    #8
    Erről van szó! Én személy szerint jó dolognak tartom a wikipédiát, sok esetben használom, mert nagyon gyorsan és kényelmesen utána lehet nézni dolgoknak. De ha tanulmányaimhoz vagy komolyabb dolgokhoz (történelem, irodalom, akármi) kell egy lexikon vagy értelmező szótár, akkor maradok a jól bevált "hagyományos" enciklopédiáknál, mert tudom, hogy abban megbízhatok. Arra nincs se időm, se kedvem, hogy wikinél szisztematikusan leellenőrizzem egy cikkely hitelességét...
  • fapapi
    #7
    Nálad a pont!
  • Cat #6
    pedig általában pont az a csekélység a lényeg, ami sok száz átlagember tudását elválasztja attól, amit egy darab öltönyös, sokszor az EGÉSZ ÉLETÉT az adott témakörre áldozó kutató álláspontja között van. Nem vagyunk borgok, a közösség nem okosabb (sőt, butább!) az okos egyéneknél. (Lásd demokrácia a sok bulvárlapot olvasó, Barátok Köztöt néző szavazópolgárával együtt.)
  • Atomy
    #5
    Természetesen semmiben sem kell vakon megbízni amit emberek készítenek, ellenőriznek mert mindíg van pár aki a saját ízlése szerint ferdíti a tényeket. De olyan sokkal azért nem marad le a 120 éves öltönyös csokornyakkendős akadémikusok által készített nagynevű sokezeréves hagyományokkal rendelkező enciklopédiáktól(amik többnyire megbízhatóbbak, de mégiscsak emberek készítik) ahhoz képest hogy ingyenes és hihetetlen gyorsan fejlődik.
  • Natsuto
    #4
    Indigo, írhatni írhatsz éppen, de ha valami olyan témában teszed ezt, ami többeket is érdekel, valószínűleg nem fog sokáig úgy maradni.

    A Wiki lényege pont ez: lehet vandálkodni, de a sok lúd disznót győz elv alapján (nevezetesen hogy több a jó szándékú szerkesztő mint a rossz) a Wikipedia megbízhatósága mindig a jó felé fog konvergálni. Persze az más kérdés, hogy milyen sebességgel...
  • AranyKéz
    #3
    Meg kell adni az elsődleges forrásokat.

    Bár annyit javíthatnának rajta, hogy anonim felhasználók ne szerkeszthessék, és keményen büntessék a nagyobb faszságokat.
  • Indigo
    #2
    És hogyan ellenőrzöd a wiki hitelességét? Merthogy wikipédiába én is írhatok bármekkora egetrengető hazugságot...
  • Ajnasz
    #1
    Nem lehet, hogy azért nem tetszik egy-egy USA-beli egyetemen a wiki cikk, mert szabadabb? Könnyen el tudom képzelni, hogy egy-egy történelmi témájú szócikk nem az ott éppen elfogadott látásmódot írja le...