16
  • Narxis
    #16
    ratatatatatata
  • Vorpal
    #15
    FLÉÉÉM FLÉÉÉM - aggyatok a MS nak - most lehet - gyerünk .DD
  • Indigo
    #14
    Az a hülye aki nem normális. Meg aki a M$-ra bízza a rendszere védelmét...
  • Natsuto
    #13
    Most látom, hogy ez említve is van a cikkben, viszont nem értem ezt a mondatot: "a Microsoft viszont úgy hirdette magát, mint akinek a biztonság az első számú prioritás"

    Mert a többieknek nem ez az elsődleges? Nyílván mindenki ezt akarja, azzal a különbséggel, hogy a többiek kivétel nélkül vírusírtó/védelmi vállalatok.
  • Natsuto
    #12
    Ha a verziószámokat nézzük, a MS OneCare a legalacsonyabb, ami arra utal, hogy valószínűleg ők a legújabbak a vírusírtó piacon (nem volt kedvem kikeresgetni a többieket, de sanszosnak érzem, hogy már több éve gyártják a termékeiket - ha nem így van, cáfoljatok meg). Ennek fényében nem értem a cikkíró lekezelő stílusát, amiért az OC az utolsó. Szoftvereket nem egyik napról a másikra szokás írni, a jó szoftverek mindegyikének tekintélyes múltja van.
  • BStage
    #11
    "Egyébként meg a microsoft sosem a fejlesztéseiről volt híres, vagy megvette/lekoppontotta mástól ami kellett"

    hát persze, lásd ms office vs openoffice, exchange vs akármelyik konkurencia, sharepoint vs akármelyik konkurencia stb-stb.

    A megvette pedig nekem sokkal szimpatikusabb mint a sok koppintás amit pl linuxban láthatsz, nem kell feltalálni a spanyolviaszt és 30x leprogramozni ugyanazt a funkcionalitást mint sok opensource játékszerben, ha valaki csinált már jobbat, épitsd be a sajátodba, ha ehhez tejelni kell, akkor tejelni kell.
  • Atomy
    #10
    Már jópárévvel ezelőtt a grafikus chip gyártók is a tesztekre optimalizálták a termékeiket, azt nem tudom mostanra leszoktak e erről.
    Egyébként meg a microsoft sosem a fejlesztéseiről volt híres, vagy megvette/lekoppontotta mástól ami kellett, vagy a hatalmas marketinggépezetével elhitette hogy a szar az tulajdonképpen neked jó lesz, vagy kinyírta a konkurenciát. Most is ezek közül fognak választani egyet.
  • Tetsuo
    #9
    Én is erre gondoltam. :) Képesek lennének a világ legjobb víruírtóját megcsinálni, pl felvásárolják a NOD32 és a McAfee szakembereit, hozzáférést biztosítanak nekik az op forráshoz.. ugyanígy bármilyen progiból jobbat csinálhatnának, megvehetnék a Macromediat, az AutoDesket v a Steinberget, csak ezt nem csinálhatják meg (nyíltan).
  • BStage
    #8
    "Nemishogy esetleg biztonságosabb legyen, jobban védjen. Csak hogy jobban szerepeljen egy tesztben."

    ez érdekes elképzelés. ezek szerint, hogy attól még hogy a tesztben jobban szerel, nem véd jobban -> kutyagumit sem ér a teszt. Akkor minek a felháborodás? Vagy ez is csak a sapka esete?

    egyébként meg nod32 a nyerő.
  • HappyBoy
    #7
    De legalább az igazi szállítók is összeszedték magukat, és talán már nem fognak szemetet eladni, mert az már jár az MS-től. :D
  • Theodora
    #6
    Ha meg jól szerepelt volna, akkor már most több tucat per lenne a nyakán a monopol helyzetének visszaélése miatt.
    Ugyanis ez csak egy marketing lehetőség a többi cégnek, hogy eladják saját termékeiket.
  • Garrett27
    #5
    hm, idézek a jelentésből : DETECTION OF POLYMORPHIC VIRUSES: G Data Security 9 of 12, ESET nod32 12 of 12
    nod gdata,microsoft,etc...
  • avman
    #4
    ez érdekes mert a virus bulletin szerint februárban a G Data Security AntiVirusKit és a McAfee VirusScan Enterprise szintén elhasalt a Live OneCare 1.5 -el együtt.
  • GulaSoft
    #3
    Aki ilyen oprendszert ír attól mit várunk? Ha megnézzük biztonságban és tudásban is az utolsók között van az oprendszer is, csak a marketing erős mint állat.
  • rigidus
    #2
    nekem is ont ez jott le
  • juzosch
    #1
    "hogy a Microsoft OneCare a jövőben sokkal jobban szerepeljen"

    Szép. Nemishogy esetleg biztonságosabb legyen, jobban védjen. Csak hogy jobban szerepeljen egy tesztben. Gratulálok, ezentúl sem lesz ilyenem, akármilyen jól szerepel bármilyen tesztben.