80
CopyCon & Flegmadogs
  • joe1980
    #80
    Köszi a választ
  • zdlr
    #79
    először is reggae!
    másodszor, ladánybene roots reggaet és dubot játszik, copy pedig dancehall, más stílus, más témák, más attitűd.
  • joe1980
    #78
    Nekem is tetszik a Copy Con ,csak az fura hogy csúnyán beszél sokszor és igy reggie-ben nekem szokatlan pedig nem rossz.A Ladányék azok nem beszélnek csúnyán.Ez csak vélemény.De van biztos mondani valója.De király nagyon a srác.
  • toysoldier
    #77
    mostanában várható új Copy album?
    ha jól emlékszem egy interjúban azt mondta, hogy márciusban jön új lemeze.. de eddig semmi infot nem láttam erről
    ja és a honlapja megszűnt?
  • Lacee
    #76
    lássuk csak: itt megtudod

    Pintér Gábor elvileg :)
  • overdoz
    #75
    mi copy eredeti neve?
  • toysoldier
    #74
    én reggelig ott leszek ^^
    vagy legalábbis addig amig azt nem mondják h "kifele!" :D
  • zdlr
    #73
    a maffia jól hangzik. azt ne hagyjátok ki!
  • toysoldier
    #72
    a hangulat mindig az ^^ legalábbis amiken eddig voltam ott mindig az volt :D

    elvileg a Gödörben is sokan lesznek, szal korán oda kell menni mert elvileg olyan nagyon sokan nem férnek be..remélem azért majd jó helyet szerzünk haverokkal ^^
  • Trisztin
    #71
    a veszprémi bulin voltam :) jó volt,csak tömeg :)a hangulat az valami fenomenális volt... ha legközelebb lesz biztos,hogy megint ott leszünk :)
  • toysoldier
    #70
    nagyon is jól hangzik :D
    én már több, mint 1 hónapja megdumáltam haverokkal h megyünk :D
    jólesz ^^
  • Lacee
    #69
    ez jól hangzik, szerintem elcipelek rá pár embert :)
  • toysoldier
    #68
    http://www.conraggazin.com/index.html

    2008. november 21.
    Copy Con élő koncert (FREEDEOM FIGHTERZ)
    Budapest Gödör - Szenvedélyek napja
    Részletek: www.godorklub.hu
    Kezdés: 21.00h, a koncert után Áfonya zenél!

    + Irie Maffia is fellép
    ingyenes lesz a koncert
  • toysoldier
    #67
    Valaki megy 29én A38-ra?
  • toysoldier
    #66
    ez kurvajóóóó volt :Ddddd
  • toysoldier
    #65
    okés =)
  • Trisztin
    #64
    vazzee... és senki nem akar velem eljönni :((
    Élvezd ki helyettem is kérlek...
  • toysoldier
    #63
    Ma. Zp. Copy.
  • Lacee
    #62
    közben megtaláltam, Seeed - Doctor's Darling riddim :)
  • Lacee
    #61
    nem tudja valaki, hogy a Ragga ragga ragga c. szám alapja eredetileg honnan van? a múltkor hallottam egy dalt a radiocafén, aminek dettó ugyanaz volt a riddimje. talán Marley?
  • toysoldier
    #60
    hali

    ha valakinek megvan a legalize it meg a bolha, akkor fel tudná tölteni vhova? ^^
  • Trisztin
    #59
    linkelgetni nem nagyon szeretnék...

    de a jelvény és a kitűző szavakra rákeresve találhatsz néhány használható oldalt... :) ha nem megy írj,küldök néhányat priviben :)
  • toysoldier
    #58
    hát igen azt kéne csak nemtudom hogy működik ez a csináltatás dolog
  • Trisztin
    #57
    Szerintem akkor jársz a legjobban,ha csináltatsz magadnak... sok utánarohangálástól megkíméled magadat...
  • toysoldier
    #56
    hali

    CopyCon-os kitűzőt lehet valahol kapni?
  • PeeTeR
    #55
    Tordason volt mar valaki ? :D
    [/me tervezi hogy elmegy ismerosokkel kirandulni - erdemes?]
  • Lacee
    #54
    hallottátok már az új lemezt? én belehallgattam, szerintem jó lett... jobb hangszerelés, hasonló szövegek.
  • Lacee
    #53
    szerda este lemezbemutató az A38on!

    2007. DECEMBER 19. 21.00 h
    Copy Con két év után új lemezt jelentet meg a Chameleon Records-szal közösen, korábbról már ismert, de megújult, valamint vadonatúj számokkal.
    A december 19-i zöld karácsonyi és lemezbemutató koncert keretében az első két lemez anyaga szólal meg, az igencsak hosszúra tervezett koncert során.
    A buli különlegessége még, hogy zenészbarátok, és zenésztársak is jelen lesznek szép számmal:
    Közremûködik:LEGOMAN, LADÁNYBENE RIDDIM BAND, FLEGMADOG$,
    FREEDOM FIGHTERS, SELECTOR ÁFONYA
    A belépő jegy mellé ajándék Szolnok City CD jár!!!
    Belépő:
    -elővételben: 1500 HUF
    -helyszínen: 2000 HUF
  • mgenya911
    #52
    Fókusz!
  • Csesza
    #51
    jól látod :D
  • zdlr
    #50
    ahogy észrevettem, a "copy b-közép" (tetszik ez a kifejezés) azokból áll, akik "reggaeseknek" mondják magukat, de copy-LB27-Tigris trióban kimerül a hazai ismeretük, külhonból pedig Marley, jobb esetben valamelyik örököst is ismerik és Gentleman..
    Pl. Lutan Fyah-ról már elég kevesen hallottak, ha hallottak.
    én pedig úgy gondolom ha már szeretem a műfajt, akkor keresek más előadókat, zenekarokat is.. ha nem, akkor nem mondom azt, hogy reggaet hallgatok, hanem csak azt hogy copy-t.
    vagy én látom rosszul?
  • Csesza
    #49
    jolvan, nemtudom milyen lehet a copy b-közép, mert nekem a reggae műfajból csak 1 akit hallgatok, mert aztán listát lehetne írni, hogy mely előadókat hallgatom szívesen hazánkból és külhonból, annak ellenére, hogy ugyebár-e mellett dancehall-t és rap zenét hallgatok és a 70%-át a rap teszi ki inkább

    ugyebár
    Ladánybene,Copy,Tigris,Zagastic,Re-G,...
    Gentleman,Martin Jondo,Lutan Fyah,Marley család képviselőit,Manu Chao...

    és egyéb, hosszú lenne a lista :D
  • zdlr
    #48
    de nem bántom copyt, kell ide. színesebbé teszi a magyar reggaet, és mivel elég felkapott sokmindenkivel meg is ismerteti, csak azt nem értem, hogy sékan miért nem tudnak túllépni rajta (mármint másokat megismerni), főleg mikor azt állítják, hogy szeretik a stílust..
    szóval nekem igazán a rajongóival szemben van egy kis ellenérzésem.
  • Csesza
    #47
    igen, tudom :D
  • zdlr
    #46
    a többiek is raggáznak, de míg copy ezt a shaggys vonalat követi, a többiek inkább saját ragga stílust alakítanak ki maguknak, és amúgy is mindenkire más deejay-k, mc-k voltak hatással.
    tudod, mint ahogy reppben is különbözik két mc stílusa, itt is.
  • Csesza
    #45
    nah igen, de én csak azt mondtam, hogy Copy az egyik legjobb ragga-ban

    dancehall-ban nem a legjobb ahogy most hallom millichab ebben jobb nála

    én nem is a reggae éneklésről, a dancehall ütemekről beszéltem, hanem csak a szimpla gyomorból és torokból jövő full raggázásról, a többi "stílusban" én is hallottam már rengeteg sokkal jobbat, de én csak erről az egyről beszélek és akkor sztem ez így tiszta is :P

    nah most dancehall copy is..., de a dancehall zenében is lehet többféle az énekstílus ahogy te foglamaztad igen :)
  • zdlr
    #44
    dancehall, de a copy is. a ragga az "énekstílus", ami ugyebár nem csak a shaggy féle (amit copy nyom) lehet.
  • Csesza
    #43
    tetszik, nagyon is :D

    de ahogy hallgatom, ez nem éppen ragga hanem reggae és dancehall, főképp dancehall
  • zdlr
    #42
    nameg még krsa is jobban raggázik szerintem.
  • Csesza
    #41
    thx :)