260
DirectX10 támogatással rendelkező videókártyák...
  • Abu85
    #140
    Mondtam, hogy shader-intenzív játékban nem jobb az alap verziónál. Max 1-2%-al. Nem biztos, hogy azért hamarabb tönkra megy mert túlhajtott. Hamar dögleni álltalában a passzív hűtésű karik szoktak.
    A 7900GS-t nem biztos, hogy megéri erre lecserélni. D3D9-ben egy kicsit jobb néhol. D3D10-re meg semmi erő nincs benne, 100GFLOPS az semmi az új API-hoz. Oda legalább 200GFLOPS teljesítmény kell.
    Tényleges D3D10-es alkalmazásokat pedig a Radeon HD2900XT-n kívül nem hiszem, hogy más mai VGA tudna majd futtatni.
  • Barny
    #139
    megeri,mert epp ezt neztem ki magamnak,mert veri a 7900gs-t nem??
  • Barny
    #138
    meg meg megkerdeznem,ha megvennem ezt a tulhajtoot verziot,akkor hamarabb megadna magat,mintha egy olyat vennek ami nincs tulhajtva??
  • Barny
    #137
    shader maradt 1200mhz
  • Barny
    #136
    igazad van,csak a mag meg a memoria orajelehez nyultak.mag:580 mhz,mem.:1600mhz,de jobb mint egy alap szeria nem?
  • Abu85
    #135
    Túlhajtott GF8-at tök felesleges venni. Főleg a mag órajelet húzzák, a shader órajelhez csak ritkán nyúlnak, így a teljesítmény alig erősebb, sőt a shader intenzív játékokban szinte semmi gyorsulás nincs. Az alap memóriasávszélesség pedig jól kiszolgálja a középkategóriás GF8-akat.
  • wander01
    #134
    szimultán mindkettöt ja :) a nagygépet mikor otthon vagyok, de sokat közlekedek, akkor meg laptop... ilyen a kicsike
  • Barny
    #133
    vagy estleg meg vennek egy MSI GeForce NX8600GT T2D256E-HD-OC PCX,tulhajtott verziot.szoval melyik??
  • Barny
    #132
    ??
  • Barny
    #131
    mind a ketto ddr3.help
  • Barny
    #130
    szerintetek melyik a jobb.XpertVision HD2600XT 256MB Sonic DDR3 DDT PCX vagy Inno3d Geforce 8600 GT??
  • Akuma
    #129
    Az nem rossz, de mind2 gépet egyszerre használod? :-)
  • wander01
    #128
    én most az uj laptopomon nézegetem mit bir a 8600GT (mobil ugye). azt kell mondjam hogy sokkal jobb mint amire számitottam. pl a TDU ugy megy rajta mint a huzat max felbontás (1280*800), max AA, részletesség pedig medium. simán viszi kb 45-50 fps-el. és mivel vista van fent, meglesek majd valami dx10-es cuccot bár ott ugysem fog ennyire szépen muzsikálni...
  • Akuma
    #127
    Bár ha nem sokkal olcsóbb, akkor én inkább boltból veszem meg egy ezressel drágábban. Megbízhatóbb a gariztatás is ha gond van.
  • Akuma
    #126
    Na ja :))
  • MaSzKa
    #125
    ára jo de a prohardver.hu bazárba még jobb
    leesve a kamionról vagy ajándékba kapni ugy a legjobb:-)
  • Akuma
    #124
    Az árkülönbözetet meg tegye félre karácsonyra... és vga csere.
  • Akuma
    #123
    Szerintem meg azt vegye amelyik az olcsóbb, egyik sem fog aranyat sz@rni. Inno már 24-ért kapható aqua-ban.
  • MaSzKa
    #122
    szevasz inkább inno helyett galaxy bár ki tudja melyik szarabb a másiknál
  • MaSzKa
    #121
    Ati HD Dx10-es szériája fasza lett csak sokat fogyaszt!
    prohardver.hu
  • Inquisitor
    #120
    Szerintem legtöbb DX10 stuff kis felbontásban még mediumon SE gog menni rajta. Maxon? Lol. Néztél már GF8800 vagy HD2900XT teszteket, hogy azok mit visznek maxon?
  • Akuma
    #119
    DX10-ben tuti nem bír maxot, még a csúcskártyák is megszenvednek erősen DX10-ben, főleg maxon. Egyébként ilyen inno van nekem is. Csak azért vettem, hogy legyen valami a gépben amíg megjelenik a Geforce 9 :) Egyébként egész jól elmegy vele minden, csak a DX10-ben gyenge állítólag, én még nem próbáltam mert nincsen Vistám, XP-re hekkelt DX10-el meg inkább nem próbálkozom... nincs kedvem szétcseszni az XP-t vele.
  • Barny
    #118
    helo.inno3d 8600gt jo valasztas?,lost plnet alatt dx10-en birja a maxot?
  • Akuma
    #117
    Ilyen engem is érdekelne... ha találsz ilyet, akkor mindenképp írd meg nekem is :)
  • mesor
    #116
    Én csak azt nem értem hogy a 8600, 2600-as szériát miért full beállításokkal tesztelni mindenhol. Szívesen megnéznék egy olyan tesztet, ahol közepes beállításokkal(esetleg low) tesztelnék ezeket a kártyákat.
  • Akuma
    #115
    A képek között a különbséget kellene látni, de tényleg nem sok látszik. Nameg a táblázatba szedett számértékek mondanak még valamit. Ami 25-30 alatt van, azt nem nagyon lehet játszható kategóriának tekinteni...
  • endrow
    #114
    Hát a laikus szemnek nem mond semmit. (plusz még angolul sem tudok) Mit kell látni?
  • Akuma
    #113
    Csak jönne már...
  • Inquisitor
    #112
    Majd ha a Crysis demo kijön vagy a játék ... az nem csak ilyen átbuherált DX10 lesz, akkor meglátjuk tényleg annyival szebb e, mint amennivel drágább.
  • Akuma
    #111
    Egyébként annyi vígasz lehet, hogy alig van észrevehető különbség DX10 és DX9 között... DX9-ben is lehet nagyon szép játékot csinálni
  • Akuma
    #110
    Halotti csend és hulla szag...
    Úgylátszik a teszteket látva mindenkibe belefagyott a sz@r :-(
  • Inquisitor
    #109
    Real World DirectX 10 Performance: It Ain't Pretty

    Teszt az összes jelenlegi DX10 kártyával, hogy mit tudnak DX10 alatt. Aki már "bevásárolt" az inkább ne nézze meg :)
  • szabensz
    #108
    szevasztok valaki nem tud küldeni geforce fx 5200 driver legújabb verzió telepítőjét vagy egy internet címet ahol le lehet tölteni a legújabb verzióját itt az email címem [email protected] kösz csá
  • wander01
    #107


    thx :)
  • Inquisitor
    #106
    Pfff. Óvatosan, nem tudom mi az az X2500, de mivel nem HD előtagja van, majdnem tuti, hogy DX9-es, mint az X2300-as is. (X1300 mobility átnevezve!)
    Ami DX 10 az a HD2350, HD2400 és így tovább.

    A "mobilos" elértést meg tud be ennek: Olyan öreg vagyok, hogy nálunk a mobil szó nekem elsőre CB-t jelent, másodjára esetleg telefont, és csak végsősoron notit! :D
  • wander01
    #105
    most nem igazán vágom milyen telefonról beszélsz ami dx10-et tud de biztosan XD

    erröl lenne szo:

    ACER TM5720G-101G12
    15,4" WXGA,
    Vista Home Basic,
    Centrino 2 Duo T7100 1.8GHz
    ATI X2500 256MB
    1024MB (1*1024) DDR2
    120GB S-ATA HDD
    DVD Super Multi
    802.11a/b/g
    8 cell battery
    0.3MP Orbicam (fixed)
    5in1 card reader

    és ennél a gépnél vagyok kiváncsi hogy mit tudhat vajon az a vga...
  • Inquisitor
    #104
    Dx10? Hmmm. Ahhoz kéne OS is a telefonra, ha csak nem lelsz olyat ami Vistával megy.
    Van az NVidianak egy GeForce 7xxx-es típússzámú telefonba való GPU-ja, de optimista esetben is valahol a DX7-DX8 között lehet tudásban. Az ATI/AMD meg nemrég elkezdett gyártani egy GPU-t, ami elvileg annyit tud, mint az X360-ban lévő R500-as (azt nem mondták, hogy mekkora felbontásban!), de az mire elterjed mobil eszközökben, az vagy 1-1,5 év.
  • Inquisitor
    #103
    Most érkeztek nagykerekbe, mázli esetén talán már a héten lesz kiskerben is.
  • Inquisitor
    #102
    Az biztató, mivel az Sp1 se nagyon jön ki idén, és abban nagy javítások nem lesznek, csak pár "kimaradt jelenet" :D
  • virs lee
    #101
    Szerintem az Ultima9 még 8800 Ultra SLI-n is szaggat. ~~