32
  • redmedve
    #32
    Azokat ki hozza föl? Senkit sem érdekelnek, és fölöslegesek is. A blog nem arról szól, hogy lement-e az illető parizert venni. Ilyeneket nem is érdemes elkezdeni.
  • Emmegki
    #31
    A web2 egy kifejezés, ami arról szól hogy önjelölt senkik sokszor ismételgetik hogy valakiknek tűnjenek, iszonyat tájékozott világmegváltó alakoknak.

    Tomcat foglalta össze egy éve jól az egészet. (Érdekes, ha blog a téma sose őt hozzák fel, csak semmitmondó egóblogokat amikben arról van szó hogy "lementem a boltba parizert venni")
  • Emmegki
    #30
    Még jobb! Ma egy WC-papíron láttam hogy 100% recyclált
  • roliika
    #29
    Éééérteeem.
  • Sadist
    #28
    Egy semmi, csak valaki nevet adott neki. Kb. olyan, mintha a fekete-fehér gradient közepére ráböknél, és azt mondanád, hogy na innentől kezdve fehér, ami előtte volt az meg fekete. Aki meg azt mondja rá, hogy szürke, az bizony hülye, mert nem ért hozzá.
  • I.C.ram
    #27
    Tényleg nagyon gázosak :D De nekem még mindig a featúrák a kedvencem :D
  • Vorpal
    #26
    Egyetértek - nap mint nap alakul egy téma egy szakma
    Ha minden nap egy uj nevet adnánk neki amit csinálok,
    most már GURU meg XP meg 2010 névvel kéne illetni a technológiát.

    a Web egyszerüen van és kész - és holnap is van és még mindig ugyanaz,
    csak már holnap van - van technológia ami stagnál, és megérdemli
    a váltást pl. oprendszer - de a web egy fluid folyamatosan változó
    dolog - igy nem adekvált verziókat adni neki - hisz teljesen
    szubjektiv mikortól kezdődik és mikor ér véget.
  • NEXUS6
    #25
    A magam részéről szintén nem tartom indokoltnak, hogy azokat a technológiákat illetve azt a módot ahogy használjuk őket, most egy külön névvel emlegessük.

    Az átalakulás folyamatos, nem látok olyan ugrást, ami indokolná, hogy ezt 2.0-val illessük (a részemről az béta 2-t indokoltabbnak érzem). Ezt hogy most valamit kitalálunk, hogy van valami, ami eddig nem volt, miközben eddig is volt; csak olyan média fogásnak érzem, amivel a tömegmédiában munkálkodók igyekeznek a figyelmet mindíg magukon tartani.

    A netről offline konferenciát tartani, olyan mint offline szexelni valakivel.
    Erröl a rendőr vicc jut eszembe, amikor bekopognak a bordélyba hogy jönnének szexelni.
    - Mennyi pénz van nálatok?
    - Csak egy 5 ezres!
    - 5 ezres???! Azért szopjátok le egymást, huzzatok innen! - mondja a kidobó.
    Pár perc múlva megint kopogtatnak.
    - Mi van már megint?
    - Csak itt az ötezres, végeztünk.
  • Gerygrey
    #24
    http://youtube.com/watch?v=6gmP4nk0EOE
  • Flashy
    #23
    nem magyar agyrém, világszerte ismert fogalom, de kb ugyanez a helyzet máshol is, vannak akik szerint egy zseniális nemtommi (mer definiálni azér még ők se tudják), a többiek szerint egy elnevezett semmi.
  • cadeyrn
    #22
    pontosan az. marketing.
  • roliika
    #21
    Összesítve fikázás nélkül /bár kicsit nehéz/:

    Web kettő egy technológiának kikiáltott ideológia? Szemléletváltás?

    Ha csinálok egy weboldalt ami a vakoknak felolvas, mobiltól elérhető, minden böngészővel műxik, nagyon modern felülete van és jól átlátható, sőt aki szerkeszti az pár kattintással bármilyen tartalmat meg tud változtatni az web2? A W3C szabályokban és elvárásokban miért nincs web2? Ez egy magyar agyrém ami 10-20 marketinges ember fejéből pattant ki? Mi ez?
  • irkab1rka
    #20
    Szerintem Dani cikkei elég hullámzó színvonalat mutatnak időnként.
    Ez például megint kurva jó lett :)
    Ez nagyon tetszik (pedig pont nem igaz) "A konferencia összességében annyira unalmas és semmitmondó volt, mint amilyenre ez a cikk is sikerült. "

    Jó cikk, mert pont hogy a színfalak mögé enged bepillantást. Látszanak a játékosok, akiknek a láthatásáért kellett 38400 huf-ot kiköhögni. Ők azok, akik szeretnék behozni/minden eszközzel próbálják megakadályozni a web2-t.

    Egy kereskedelmi tévének mekkora ellenfél már egy érdekes és ingyenes média....


    assdf: nehogymár elhidd, hogy amit irsz az igaz. A téma egy kicsikét bonyolultabb annál, mint amit írtál, és próbálj meg kevésbbé frusztrált tinédzser lenni ;)
  • linuxos
    #19
    Az a baj ezzel az egész web 2.0-val, hogy ez egy olyan kifejezés, aminek nincs általánosan elfogadott egyértelmű definíciója se.
    Csak hát a .com boom után be kellett dobni valami új csontot a népeknek, hogy legyen mit rágni.
    A potenciális befektetők között is el kell terjeszteni valami jelölést az "értékes" project-ekre.
    Ez a web 2.0 egy olyan dolog, amire jól lehet pl. drága konferenciát szervezni, amire sok dilettáns elmegy, hátha megtud valamit a "bennfentes"-ektől és aztán majd hülyére keresi magát.
    Egy website meg sosem a technológiától meg a buzzword-öktől értékes, hanem a látogatók számától.
    Ez az egész web 2.0 nem más, mint egy jó nagyra felfújt lufi.
  • redmedve
    #18
    "Leszámítva a húzóblogokat, a többi esetben gyakorlatilag egymást olvassák, egyfajta virtuális játszóteret alkotva."

    Elég sok az egoblog, ami csak azt érdekelheti, aki ismeri az adott személyt. Viszont néha a nagy oldalakon még nincs kint egy hír normálisan, a tévék természetesen nem tudtak még reagálni, blogokon viszont meg lehet találni a hírt is, véleményeket is, vitatkoznak róla, stb.

    Amúgy én elég sokszor találok blogokban különböző leírásokat, howtokat, néha mp3-akat is ha nincs más módszer, szóval szeretem őket :)
  • kow83
    #17
    De ha nem értenék, akkor senki sem értené, még ők 100-an sem és akkor nem lenne semmi, azaz nulla lenne és mivel nullával nem lehet osztani ezért megsemmisülne a világegyetem.
    Szóval örüljünk annak a kettesnek a pont előtt.
  • trizsi
    #16
    Szeretem ebben a lapban, hogy nem arról szól, hogy ki, s mennyire tud benyalni a másiknak, hanem elmundják a trút.

    Amúgy ez is jó cikk volt Dojcsák.
  • stain
    #15
    na pontosan a 100-200 azt hiszi, hogy olyan okos, hogy ő érti, de pont rosszul gondolják, mert akkor értenék, ha 2millió ember értené, és nem ők 100-an... szóval szerintem ők valami másról hiszik, hogy értik
  • lokko
    #14
    webkettő a szolgáltatott tartalom körüli interaktív közösség szerveződéseiről szól. A fogyasztói közösségek aktivitása, visszajelzései, beleszólásai merőben új lehetőséget hordoznak magukban, és ezek kiaknázására gyúr az, aki a webkettőből akar zsozsót akasztani.
  • sonicXX
    #13
    kár lehúzni a web2-t azért mert az országban van kb 100-200 ember aki érti miről szól a többi meg nem, mert lusta angol nyelvű forrásokban utánanézni és csak a seggarcuan megírt magyar forrásokból szedi a fals alapismereteit (hacsak nem csuklóból elutasítja, mert ez új és akkor a Sátán műve).

    Amúgy Tótával és a cikkíróval értek egyet.
  • kow83
    #12
    "...vagy túlságosan népszerű lesz."
    Ezt a terhet szívesen viselném, de remélem hamarosan részem lehet benne. :)
  • stain
    #11
    Ja, hát a technológia az elég jó kezd lenni, csak általában nem azon múlik egy weboldal sikere, hogy milyen technológia ketyeg mögötte. Amúgy az egyik legnagyobb adatbázis guru mondta, hogy egy weboldalnál két dolog lehet a vég (iwiw tipikus esete): vagy nem lesz népszerű, vagy túlságosan népszerű lesz.
  • kow83
    #10
    Ne húzzatok le egy alapvetően jó dolgot, amit nálunk bénán csinálnak.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Web2
  • assdf
    #9
    Mi az hogy web2? Ekkora baromságot. Tomcatnak pedig tényleg igaza van.
    Az egész kb. ebből áll:
    elnevezik a nagy semmit "valaminek" tehát semmi="valami".
    ezutan addig ismételgetik a "valamit" amig a sok idióta el nem hiszi hogy a semmi<>"valami"
    ezután a sok áhitatós idiótától pénzt kérnek a "valami"ért majd mivel mások azt látják hogy ezért a "valamiért" mások fizetnek azt hiszik hogy a valami nem semmi hanem valami és ők is fizetnek érte. Végül már senkisem emlékszik arra hogy a "valami" tulajdonképpen a nagy b.dös semmi.
    na fiuk igy kell a semmiből pénzt csinálni. Kár hogy nem nekem jutott eszembe.
  • Vorpal
    #8
    vajon meddig lehet még huzni ezt a webkettő dolgot - amig a röhögéstől már nem lehet hallani?
  • stain
    #7
    Tavaly a tomcat osztotta őket le rendesen a blogján, na az még közelebb állt a véleményemhez. Ez csak juppiparádé. Például a múltkori iwiw cikk is írta, hogy mekkora bénázás az egész, amit művelnek itt web2 címen. Az egész juppiparádéval csak azt érik el, hogy az összes jó szakember hányingert kap az egésztől, aztán a gábordénes programozó különítményével próbálnak majd meg 1 millió felhasználós weboldalakat csináltatni... látuk milyen sikerrel.
  • kow83
    #6
    Ezt borítékoltuk előre az irodában, amikor megláttuk, hogy lesz egy ilyen konferencia.
    Az a baj, hogy a web2-es bizniszben szereplő magyar fejek vagy nem értik miről szól ez az egész, vagy nem értenek hozzá. Aki pedig valamit is konyítana, annak nincs 38000Ft-ja egy belépőre.
  • BCs design
    #5
    a jó ötletek nyílt konferencián nem fogják elmondani, aki ezt teszi az barom
  • Natsuto
    #4
    Kösz, ez jó cikk lett, hűen tükrözi az én véleményemet is.
  • cadeyrn
    #3
    webkettő = hozzá nem értő is szerkeszthet webet.
    ennyi.
    lásd myspace. mint 96-ban kb, csak van beépített video legjátszó.
  • Flashy
    #2
    nekem is ez a véleményem a webkettőről mint amilyen ez a cikk, meg amit a Tóta mond. ha azok sem tudnak róla értelmesen beszélgetni akik elhiszik hogy ez valami, akkor ez semmi.
  • Lacc
    #1
    Szcéna. A szőr feláll a hátamon ezektől a magyarosításoktól.