27
  • Todd7
    #27
    2 karóra eladó
    http://www.teszvesz.hu/item767302875_philip_persio_karora_uj_vedofolias_dobozaban.html


    http://www.teszvesz.hu/item767302842_eric_chevillard_ferfi_karora_uj_nemet_aru.html

    itt egy kép az egyikről
  • Aquir
    #26
    minek?
    van napelemes karóra, elem se kell ;)
  • AranyKéz
    #25
    "Lejárt a karóra kora"

    Miért, már nem gyártanak bele elemet ?
  • Penge4
    #24
    Jó az egy dolog, mindent meg lehet oldani, de akkor már másképp reagál rá az ember. Így egy jóhiszemű bárki előkapja és már nincs is a kezében, mire meg felfogja mi történt már 20 méterrel arrébb van az illető.
    De visszatérve az eredeti témához alapból is sokkal praktikusabb, mint a mobilt előkapni a tokból, de ezt már mindenki maga dönti el.
  • Rocko
    #23
    ennél azért van dúrvább módszer is: cigány - bocs a heveromnak ellopták a telefonját és szerintünk te voltál az! mutasd csak meg!
    ezeknek már az óra sem jó...
  • csorfab
    #22
    Persze, mert a PDA-t/Telefont/NOTEBOOKOT(???) sokkal egyszerűbb előkaparni a zsebedből egy tömött buszon, mint a karórát. No comment. Leszűkült látókörű, okoskodó hülye, aki ezt a cikket írta.
  • Penge4
    #21
    Wazze, vagy rosszul fogalmaztam, vagy nem tudom.
    Arra értettem, hogy a cigók szokása, hogy "Bocsi, nem tudod mennyi az idő?", majd mobil kikapása a kézből. Ezért mondtam, hogy ilyen helyeken hasznos a karóra.
  • Frenzy
    #20
    Ja én repülővezetés közbenre gondoltam ;-) Nekem is van fly mode, de kisgépben főleg macerás előbányászni a telefont.
  • Cat #19
    a jobb telefonokban van fly mode, azaz a repülőn bekapcsolt telefonnál hallgathatsz mp3mat, és persze az időt is látod anélkül, hogy sugározna.
  • vaakuum
    #18
    persze a mikró is keijelzi, a monitor jobb alsó sarkában is ott virít, az autó műszerfala is mutatja. Tényleg rengeteg helyen látszik.
  • vaakuum
    #17
    Mintha naponta 500-szor kellene nézni az időt...
    A repülőn bemondják (néha a fejtámlán is látszik), a repülőtéren, pályaudvaron van óra nagyban, a hifi kijelzi a dvd kijelzi...
    HA meg véletlenül egyszer a semmi közepén meg kell nézni a pontos időt a telefonon, utána egy darabig nem kell, mert tudom, hogy az előzőhöz képest kb mennyi idő telt el.
    Van úgy, hogy napokig nem jut eszembe külön megnézni az időt, mégis tudatában vagyok az időnek általában +- 5 perc, de a legrosszabb esetben is negyed óra eltéréssel. Felőlem mehet a kukába.
  • Frenzy
    #16
    Repülés közben fontos a pontos idő ismerete, és repülőgépben (elvileg) tilos a telefon, így nekem fontos marad a karóra. :-P Amúgysem szeretem zsebből előhalászni a telefont amikor a pontos időre vagyok kíváncsi (+ forgatni kell és/vagy nyomkodni, hogy legyen világítás, mert nem látszik ám mindig a kijelző).
  • Laci54
    #15
    Milenne ha az órás is szóhoz jutna?
  • Mighty
    #14
    Legutóbbi karórám kb 16k huf volt (szülinapi ajándék). Eltört a csatja, aminek a javítása majdnem az óra árába került volna. Azóta nem hordok karórát... Nem volt túl hivalkodó, pille könnyű, egyszerű kis óra volt.
  • Tinman #13
    Még hogy lejárt...muhahaha :-D

    Ilyenem van 11 éve van meg ez a Timex órám /monitoron keresztül, ilyen villogó csíkok segítségével lehet bele apró kis progamokat tölteni, tehát egyedi gyártású ébresztő hangot, egész óra jelzést, apró kvarjáték szintű játékokat, telszámokat, mobilszámokat, egy kevés mennyiségű tetszőleges szöveget, sőt még az időt is a számítógépről szinkronizálja KÁBEL nélkül!/:



    Ilyet veszek, ha elromlik:



    Ebbe egy 66 MHz-es Motorola Dragonball Proci és Palm Os 4.0 van, tehát a szótártól elkezdve a PDF olvasóig minden van. 8MB Ram-ja, USB csatlakozója sőt még IRDA is va rajta. Arról mér nem is beszélve, hogy érintőképernyős és egy picike stylus is jár hozzá, melyet az órához lehet betolni amolyan PDA módon.

    Minek cipeljek magammal egy sokkal nagyobb Palm PDA-t, ha ebben minden benne lesz?
  • szombi
    #12
    Te tudod mit írtál?
    A ,,mutatós'' karóra is kvarc-szerkezettel megy, persze fogaskerekekkel.
    A régi, rugós változat eléggé megbízhatatlan, egyrészt a torziós rugó is állandóan változik,
    na meg egy kisebb rázkódás, és oda a pontosság...
    A kvarcóra nem csak digitális lehet!
  • scnad
    #11
    Nekem is van egy Casio -m, de a GD-30 óta egyre kevesebbet használtam, most meg már azt se tudom, hol van ...
  • ssdb
    #10
    az óra sokkal stíluosabb sztem egy fiatalon, mint ha üres lenne a karja... attól még lehet a mobilt is nézni néha, de az óra az olyan... díszlet szép... persze ha jól néz ki (nem a kvar órákra gondolok).

    Én kifejzetten szeretek órát hordani, van egy autmattám ami naon jó és teccik :)
  • Taxy01
    #9
    Ebben tényleg van valami....
    Én sem hordok évek óta. Kvarcóra nem kell, mert ha órát veszek, akkor ne egy elektronikai szerkezet legyen a kezemen, hanem fogaskerekek. Az olcsó autómaták használhatatlanul pontatlanok, a jók meg drágák.
    És ez nem függ össze a származással. Én sem vagyok cigány, és nem hiszem, hogy az óra magazin előfizetői tábora nagyrészt kissebbségből állna. :)
  • mesor
    #8
    Én szeretem a karórákat!
    Ezek szerint cigány vagyok?
  • thoxx
    #7
    Én meg nem érzem jól magam, ha nincs a kezemen a jól bevált karóra. Ráadásul gyorsabb a karórára nézni mint a mobilt előszedegetni. ZH-n vizsgán vagy egyes munkahelyeken se lehet a mobilt nézegetni, szoval marad az óra.
  • AranyKéz
    #6
    Szerintem is sokkal kellemesebb egy mobilt cipelni a zsebben minthogy állandóan a csuklómat szorítsa egy karóra.
  • Penge4
    #5
    Amíg lesznek erősen cigánylakta települések a világon, addig a karóra igenis hasznos eszköz.
  • FecaA
    #4
    Szerintem egy jó karóra akűr "öltöztethet" is... rajtam is csak dísznek van, de annak tökéletes :D
  • 0ckH4M
    #3
    Csoda, hogy a Green peac-nek nem volt 1-2 szava ehhez...
  • szombi
    #2
    ha gazdag lennék, akkor sem hordanék olyan vackot. mégha aranyból van is...
  • aaaaa
    #1
    Be kellene perelni az összes mocskot, aki illegális módon nem a karóráján nézi meg az időt... És természetesen emiatt óriási adóbevételektől esik el az állam , sőt óragyárak mehetnek csődbe, és munkahelyek ezrei szünhetnek meg... bla bla bla...
    Most nem sírnak a jogvédők ?