1398
ClearBox JS 2.5
  • Cat 02 #1278
    Az már PHP.
  • MANOWAR
    #1277
    Értelek én, egyrészt "kezdő" vagyok :) másrészt az oldalon a példáknál vagy a leírásoknál ha jól emlékszem a lapon lévő képek vannak galériába szervezve.De lehet rosszul értelmeztem valamit.
    Esetleg azt nem lehet megoldani hogy minden kép megadása helyet adok neki egy mappát aminek a tartalmából galériát csinál és a kép neve legyen az aláírása?
  • pyrohun #1276
    egyébként clearbox.hu - teljes magyar (és angol) leírás van mindenről.
  • pyrohun #1275
    az első linket megcsinálod rendesen, thumbnaillel, a többit cak üres <a> tagként hozod létre, tehát nem raksz bele képet. használd a gallery= paramétert és akkor egy galériába kerülnek, illetve az "üres" <a> tag-ek rel-jében használd a tnhrf paramétert is.
  • Cat 02 #1274
    "tnhrf
    Csak galériáknál használható! Megadható az elemhez tartozó thumbnail kép elérési útja. FONTOS! A ClearBox 2-es verziójában ez a paraméter tnhref-ként szerepelt, de a clearbox 3-ban tnhrf, 'e' betu nélkül! Elnézést a változtatásért!
    HASZNÁLATA: tnhrf=mythumbnails/mythumbnail.jpg"

    ?
  • MANOWAR
    #1273
    Segítséééég!
    Hogy lehet megoldani, hogy egy oldalon a képek feliratra (mint linkre)kattintva egy galériát nyisson meg a clearbox?
    Gondolom első képre hivatkozva,és a többit megnyitja.
    Az első képet behozza de a többi képet nemtudom hogy összekapcsolni vele,
    mert ugye több link vagy kép a galériához nincs az oldalon, a többi kép esetében legfeljebb egy szóközre hivatkozok ami ugye nem látható. És kellenének a thumbnail képek is a galériába..... .
  • Cat 02 #1272
    Gondoltam megkérdezem, de annyira nem fontos.

    Itt, ha rákkattolsz egy képre, akkor bejön a clearbox, bezárod, akkor előtűnik a 2 select-es cucc. (amik amúgy az új kép feltöltésére jönnének elő) (a select az .bevitel_select, a képfeltöltés meg talán egy hide nevű div)
  • Cat 02 #1271
    Amiatt linkeltem mert összeugrik, de már megvan a hiba, nem volt kép =]
  • Lyukasbogrács
    #1270
    clearbox.js, notepad++, Formátum->Átalakítás UTF-8 kódolásra BOM-nélkül, ctrl+s, úgy láttam a htmlt is abba mentetted le utf-8-ba.
    Az előnézeti képeknél észrevettem, hogy ha hiányzik a kép, akkor az előnézeti galéria összeugrik, bár ez nem tudom, hogy probléma-e? vagy csak én vagyok hülye :]
  • Cat 02 #1269
    Rossz elérési útvonal (error kép? :P)
  • Cat 02 #1268
    Az lenne a probléma, hogy az előnézeti képek nem igazán jelennek meg itt. Illetve az ékezetekkel is gondok vannak. (lehet rosszul van lementve?)
  • Lyukasbogrács
    #1267
    Így már tökéletes, köszönöm :)
    Nagyon jó munka!
  • pyrohun #1266
    próbáld meg kikapcsolni a képek elforgatásának opcióját (CB_ImgRotation='off') a cb_config.js-ben.
  • Lyukasbogrács
    #1265
    Animált gifeket direkt nem játsza le? se nekem se másnak (win xp, win7, firefox, opera)
  • CoManch
    #1264
    Ohh. Időközben rájöttem. Nálam is a betöltés sorrendje volt a probléma. Ha legelsőnek töltöm be, más egyéb scriptek előtt, akkor működik rendesen. :) Köszi. Egyébként tényleg nagyon jó kis progi. Gratula!
  • CoManch
    #1263
    Sziasztok. Nem tudom tudnátok-e segíteni, sajnos linkelni még nem enged a rendszer, de firefox alatt nem megy, IE alatt tökéletes minden.

    -js
    ---clearbox.js
    ---languages dir.
    ---core dir.
    ---config dir.

    CB_ScriptDir='/js';

    Talán nem zárnak ki, de az oldal a loginnevem.co.cc oldalon van fent. Azon belül a weblap szekció, munkáim, raktárkészleten belül van egy kép...

    A választ előre is köszönöm!
    CoManch
  • pyrohun #1262
    persze, nem fogok olyan funkciót belerakni, ami nem kikapcsolható, vagyis olyat biztosan nem, ami ilyen szinten változtatja a már megszokott működést :)
  • modellmaker
    #1261
    *na így már

    [köcsög nem-szerkeszthetőség -.-']
  • modellmaker
    #1260
    nagy már minden világos. :)
  • pyrohun #1259
    ez csak egy opció, csak galériáknál használható (ott van értelme) és egy változóval kikapcsolható.
  • modellmaker
    #1258
    jaaa. :D

    kicsit szokatlan volt elsőre, de majd megszokom. :)
  • pyrohun #1257
    hülyén írtam, szóval az az alsó navigációs box :)
  • modellmaker
    #1256
    külső kezelés? ez így most mi? :)
  • pyrohun #1255
    kb. 20 bugfix + a külső kezelés (opcionális) + most már pontosan akkora a kép alatti szövegmező, amekkora hely kell neki, ergo ha nincs a képnek címe, akkor nem hagy ki üres helyet, stb. egyébként a végleges verzióban még lesz 3x ennyi dolog kb., de olyan nagyon látványos újítás csak a külső kezelés lesz.
  • Evin
    #1254
    És mi az újdonság? Vagy csak kezelésbeli/programozási újdonságok?
  • pyrohun #1253
    ClearBox 3.5 teszt...

    http://www.kreatura.hu/projects/public/test/clearbox_3.5_beta6/
  • Evin
    #1252
    Thx
  • pyrohun #1251
    alert(CB_Ver);

    :)
  • Evin
    #1250
    Valamelyik CB fájlban benne van, hogy melyik verzió? Mert most nem tudom, hogy frissítenem kellene-e amit használok.
  • pyrohun #1249
    töltsd le a legújabb verziót, abbaj javítva van ez a kis bug :)
  • Cat 02 #1248
    Hali. Ezt megnéznéd ? Kipróbáltam localhoston is és clearbox kivétele után ment.
  • pyrohun #1247
    az oldal újratöltése nélkül nem lehet sajnos
  • james007
    #1246
    köszönöm a választ mar csak egy kérdés

    szeretnek kétfajta felugró ablakot az oldalamon az egyik felugró ablaknak zöld lenne a színe ezt meg is oldottam a cb_config.js ben de szeretnék egy másik stílusút amiben viszont más színű lenne ennek a felugró ablaknak a hátérszine.

    Ezt meg lehet oldani valahogy ?

    Ha nem az se baj hisz így is egy gyönyörű és tökéletes megoldást kaptunk tőled
  • pyrohun #1245
    azért teszi ki mert amit megnyitsz benne, annak a body-jának kellene margin: 0 és padding: 0;
  • james007
    #1244
    A felugró ablakban megjelenő scrollbar-ra gondolok
    és hiába nyitok meg jóval nagyobb ablakot akkor is kiteszi a scrollbar-t


    pontosan nem tudod melyik értéknek kell megadni a overflow: hidden értéket a cb_style.css ben


    előre is köszi

  • Ability
    #1243
    Ha a kis előnézeti képekre gondolsz, akkor arra van beállítás, a CB oldalán benne van a doksiban. Ha az iframe scrollbar-ra gondolsz, akkor gondolom tuti van adva neki egy CSS osztály, szóval a clearbox.css-ben adsz neki egy overflow: hidden; tulajdonságot.
  • james007
    #1242
    Sikerült megoldani
    a modul sorrendje volt hatással rá amit magam se értek miért de működik az a lényeg


    a másik problémám hogy a görgető sávot szeretném eltüntetni mármint a scroll lehetőségét a felugró ablakban

    Állítólag a 3.0 ban már ez megoldható


    És köszönöm ezt a remek programot
    gratula a fejlesztőnek
  • james007
    #1241
    sziasztok

    Olyan problémám van hogy Firefox alatt a főoldalon nem működik a clearbox de az aloldalakon igen.

    Kipróbáltam Chrome alatt jól működik mindenhol.

    CB_ScriptDir beállítást is próbáltam de úgy se volt jó


    Nem kompatibilis a Firefox 3 al ?
    Vagy a joomla variál valamit?
  • pyrohun #1240
    ha visszaengedik az előző nickem, akkor simán :)
  • Evin
    #1239
    Lassan át lehetne nevezni a topikot is v3 vagy verziószám nélkülire.