18
  • sathinel
    #18
    Az összes fat-ra van formázva hogy minden rendszer felismerje aztán formázhatod. Vagyis én még csak ilyeneket láttam. Itthon a 150x-es 4 Gigás sd kártyát lehet kapni.
  • quentit
    #17
    Igen, ezeket max. ready-boost-ra érdemes használni.
  • turul16
    #16
    Minden flash felesegre vonatkozott.
  • turul16
    #15
    Nem tudom ki az az idota aki kitalalta, hogy (ilyen celra erosen) limiltat szamban irhato eszkozre swap -et tesz, az ilyet


    Az se normalis teljesen aki FAT-ot tesz ezekre a kartyakra fajlrendszernek, az elletartam szempontjabol nem a legjobb. (eleg enyhen fogalmaztam)
  • Inquisitor
    #14
    Szuper ez a FireWire 800, de annak ellenére, hogy vagy 1,5 éve forgalomban van, itthon még egy darab ilyen kártyát se láttam.
  • sathinel
    #13
    De béna vagyok) csak be kelett állítani a magyar billentyűt.... én
  • sathinel
    #12
    ) jaja most slackware USBlive rendszerrel irok most. 256M USB kulcs eleg hozza. kircsi nagyon.
  • Sanyix
    #11
    Az a futtatott programtól függ... én tudok játékot ami 1 gigával rammal elmegy, de másik meg kivág asztalra swap nélkül.

    És mivel egyre több memóriát használnak a programok, így ez a 2 gigás dolog is csak egy ideig érvényes.
  • sathinel
    #10
    márha fullos grafikát is akarsz:D meg futtatni sokmindent mintha rendes winyóról menne.
  • sathinel
    #9
    2 giga memória mellé nem kell már swap azt írják sok helyen.
  • sathinel
    #8
    Live distrók:

    http://en.wikipedia.org/wiki/LiveDistro
  • sathinel
    #7
    A memori stik és cf, CD memóriák meddig bírják? most volt aki azt mondta 10000 írást bírnak ki nekem is és mintha emlékeznék ilyesmire de mind?

    A másik hogy memóriára nem oprendszert raksz hanem live cd-t írsz és azzal bootolsz. Ilyen megoldásra vannak kész rendszerek ha jól tudom a legtöbb disztróra. De mintha win-re is lenne valami megoldás de az csak repair ha jól halottam.
  • G_ArchAngel #6
    ez milyen írást jelent?
    csak mert nekem van CF-em, ami igaz 4 Gbyte-os, de jó pár ezer kép íródott rá - úgy 25.000...

    persze egy fotóriporternek a CF-jére napi rendszerességgel többszáz kép kerül és ezek a flash kártyék általában túlélik a 200.000 expós pro vázak zárrendszerét...
  • Godefroy
    #5
    Elgondolásod egyetlen hibája az élettartam.

    Nem a levegőbe beszélek, csinálta már ilyet , kb 10 000 írást bír ki egy flashes kártya... nem túl sok.
    Kb 3-4 hónapig élne a "vinyód", a sok írás miatt amit az oprencer kezdeményez.

    Samsungnak van 32 Gb os ilyen vinyója, horribilis összegért.
  • craesh
    #4
    hát nem tom, de én otthonra simán beszereznék 5 ilyet, ami ugye 8*50 = 40 Gbyte, és akkor már van egy fullos vinyom.

    pici + gyors + halk

    én kiadnék érte egy 70-100 ropit simán. ha már egy alaplap 40-et üti a videokari meg a plafont, már nem azért de melyik azaz alkatrész amit nap mint nap használsz, és állandoan megkeseriti a napjaidat? mindig a vinyo a füles. sztem ma már simán piacra lehetne dobni egy Flash vinyót. lenne rá kereslet. amcsiban meg föleg... ahol a raid tükrözés mindennapos
  • valaé valaé ná
    #3
    Nem ez a lexarabb, az biztos.
  • dotkom
    #2
    na ez mar csak jo lesz a vistanak a ready boost -hoz.
  • Möci
    #1


    "Az új kártyák előnyeit teljeskörűen tehát akkor lehet majd kihasználni, ha UDMA rendszerű kártyaleolvasóval, és újfajta UDMA kompatibilis fényképezőgéppel vagy digitális hátfallal egyaránt fel van szerelkezve a fotós."

    Szerintem is.