577
  • OssianFan
    #577
    "(Feles házipálinkát nem jó egy deci Jagerrel lekísérni, amire azt hiszed, hogy kóla...)"

    Azigen XD

    Amúgy az Unicumnak hasonló íze van mint a Jägernek, csak a Jäger kicsit édesebb, szal no para, ízleni fog :D
  • riddin
    #576
    Be kell vallanom őszintén, én még nem ittam Unicumot, sajnos félek az ízétől. Bár lehet, hogy a hétvégén kipróbálom:) A Jagerrel kapcsolatban nagyon érdekes emlékeim vannak (Feles házipálinkát nem jó egy deci Jagerrel lekísérni, amire azt hiszed, hogy kóla...)
  • OssianFan
    #575
    Ritkán szoktam én is Unicumot inni (utoljára április 17-én ittam), de talán jobb is, megmarad így a különlegessége :) Nagyritkán szoktam inni Dragont (kommersz szar :D), de az is gyomorkeserű, egyetlen gagyi kommersz pia amit megiszok néha :D
  • extrem10
    #574
    és mennyire igazad van... jó mondjuk még a jäger az amihez nem iszok kisérőt ,de én azt nem annyira sorolom a jó minőségű alkoholokhoz...bár mondjuk én nem sőrrel szoktam kisérni...:) valami kis üditővel:D
    amúgy meg amikor Unicumot iszok ami elég ritka, de akkor viszont jól esik a különleges íze... :) szóval ha választanom kéne unicum és jäger között akkor inkább az unicumot választanám :))))
  • OssianFan
    #573
    Hát igen :D Unicum az egyetlen olyan tömény pia, amit kísérő nélkül is megiszok, annyira szeretem az ízét. A többihez mindig párosul sör vagy vmi, pl. pálinka ízét is szeretem, de ahhoz azért mindig iszok kísérőt. Unicummal úgy vagyok, mint az egyik joghurttal a reklám szerint: bárhol, bármikor :D
  • mopsar
    #572
    Én szeretem a vodka-narancsot. Szerintem ha jók az arányok akkor simán lehet jó nyári ital. Viszont Cola unicumot még nem kóstoltam. Már többször volt bulikon hogy ilyeneket ittak de akkora általában már nem voltam teljesen beszámítható. Magába szoktam inni az unicumot és ahhoz azért elég erős hogy a 3. feles pohár után már megérzi az ember. Főleg egy kis alapozás után:D:D Sőt igazából a 3. pohárnak már az ízét sem nagyon érzem. És ezt mondjuk sajnálom is mert alapból szeretem, csak egy kicsit nehéz belőle megtartani azt a bizonyos mértéket:D
  • katakpult
    #571
    huuu egy jó kis zombie :D, az már nálam is érdekes dolgokat tud produkálni, de amúgy whiskey-kóla, unicum-kóla párti vagyok teljes mértékben, már évek óta, amire rá se tudok nézni az a vodka, még vodka-narancs formájában sem
  • missxy
    #570
    nos az ilyen piakülönlegességek elég komoly témát ölelnek fel hiszen mindenki a saját igényének megfelelően választja ki a kedvenc piáját.nekem sok ideig régebbről a whiskey kóla volt az, amit nagyon kellemesen fogyasztottam..de ettől függetlenül ezek az új generációs koktélok nagyon kellemes hatást gyakorolnak a koordinációs képességeimre..
  • OssianFan
    #569
    Nekem az Unicum már 2007 novembere óta nagy kedvencem, jó emlékem van vele :D
  • huntamunta
    #568
    Unicum + kóla? :D Én amúgy az unicum baracklevet próbálnám ki. :D
    Mahában nem annyira szeretem, talán csak a nextet.
  • OssianFan
    #567
    Hát, igazából sztem az Unicum+kóla is simán elterjedhetne úgy mint a whisky+kóla (bár azt sem láttam még asszem palackozva sehol), csak sokan inkább isszák a kettőt külön :D
    Ilyen keverékekben amúgy nem igazán gondolkoztam, de nekiállok :)

    Egy kis OFF:

    Vízipipa dohányból már sikerült kikeverni egy olyasmit, ami hasonlít az Unicumra egy picit, bár inkább az Unicum Nextre. Nem az a kimondott tipikus Unicum íz, de rá lehet fogni.. :D
  • CaptainJack
    #566
    Írjátok meg valami alkoholgyártó cégnek, hogy milyen piát szeretnétek :D
    Valószínűleg jó sokáig tart kikísérletezni egy új ízt, mivel jó pár alkotó elem kell ahhoz, hogy valami elnyerje végleges formáját.
    Ezek az előre csomagolt unicum+cola páros nem hiszem, hogy bejönne, az új hell+vodka/whiskey is borzalmas. Egyáltalán nem érezni rajta az alkoholt. Ráadásul ki tudja milyen alkoholt meg ízesítőt kevertek bele pfff :(
  • hékásébredj
    #565
    na ez jó,hogy van még egy unicum párti itt:)
    múltkor azon gondolkodtunk,hogy milyen új italt dobhatnának piacra és születtek érdekes gondolatok:
    fűszeresebb és intenzíven citromos
    gyógynövényes íz mellett jellegzetesen a menthol is feltűnhetne
    Szóval voltak ötletek:)
    Te milyen kombót tudnál kreálni? Vagy ha lehetne akkor te alapból palackozva árulnád a kola unicum párost?:D
  • OssianFan
    #564
    Unicumot én is jobban szeretem magában, kedvenc tömény italom, de ha már különlegességekről van szó, gondoltam benyögöm :)
  • Police88
    #563
    Cappy Ice Fruit Narancs és a tetejére Jäger úgy h ússzon rajta nagyon finom és rendesen beálltunk tőle :D
  • Megtörhetetlen
    #562
    fuuuuujjjjj, még a gondolata is undorító....
    Olyanról hallottam már hogy kóla+tej... nehéz elképzelni tekintve hogy a tejben sok a kalcium a kolában meg olyan sav van ami a kalciumot bontja ezért is bassza tönkre a fogadat ha sokat iszogatod, de hogy jager tej... nem vagyunk mi angolok, hogy mindenhez tejet löttyintsünk.
    Bár ha belegondolunk, hogy ott a kumisz... Aki azt leküzdi annak ez sem okozhat nagy gondot, meg mintha baileys ben is lenne tej.
    Összegezve igya meg aki kikeverte :D

    Nekem egy spéci koktélom van, kell bele egy kis kommersz kevert, kóla, narancslé, összekevered és tökéletesen olyan íze van mintha turbórágót innál, nagyon nagy :D
  • CaptainJack
    #561
    Szerintem nézz körül valami mixer oldalon, mert rengeteg féle koktél van és nem csak az alapokra gondolok, amiket mindenhol lehet használni.
    Az unicum kóla tényleg nem rossz, de inkább magában iszok akkor unikumot :)
    A tej+jager párosítást el se tudom képzelni milyen lehet, de mivel amúgy se bírom a krémlikőröket így szerintem ez se fog ízleni
  • OssianFan
    #560
    Unicum + kóla, tetszőleges arányban. Nekem bejövős.
  • hékásébredj
    #559
    érzem a kényszert,hogy meg kéne kóstolni ezt a jéger tej párost....de a másik felem meg azt mondja,hogy külön-külön igyam inkább :P
    amúgy jojo mi a baj az alap ízű italokkal? unod őket vagy mi?
    én amiket iszok azokat mind szeretem...nem változtatnék rajtuk egyáltalán és nem is váltanám le őket. Mondjuk minden újdonságot megkóstolok.
  • jojo10
    #558
    Kipróbáltam az említett jéger vs tej kombót és rájöttem hogy a gyomorkeserűket nem illik keverni semmivel:D Ezenkívül próbáltam már citromos hubertuszt de az is hasonlóan kiábrándító volt számomra. Nem tudom valakinek van még esetleg valamilyen mentő receptje ilyen téren mert én már kezdem feladni a próbálkozást. Maradnak az alap ízű italok...
  • Kinga19
    #557
    aha kicsit krémlikö beütése van de +van a jellegzetes gyógynövény jéger íze is
  • jucika30
    #556
    amstel egy ilyen környzetben.....na ez a különleges....különleges amstel
  • Kmarha
    #555
    kb milyen? kremlikoros?
  • Kinga19
    #554
    pedig kipróbálhatod decis pohár három v 4 cent jéger és felöntöd tejjel
    qrvaaa jóó
  • bertino
    #553
  • yaman
    #552
    Jäger+tej???? jesszus, na azt én nem innám meg :)
  • Kinga19
    #551
    Ginseng& vodka(vágykeltő állítólag)
  • Kinga19
    #550
    Jéger tej (Y)
  • nagyadam77
    #549
    Persze de Malibuval speciel még nem próbáltam...valahogy fejben nekem nem fér össze a kókusz meg a kóla íze. Bár a hölgyek nagyon odavannak érte :)
  • yaman
    #548
    Hát igen ez elég egyértelmű, hogy más rumtól más íze lesz egy italnak. :)
  • Rubenvagyok
    #547
    Ha malibuból csinlod a rumos kólát akkor hidd el más lesz az íze, elég finom de valaki azt mondja rá hogy érdekes.
  • nagyadam77
    #546
    Azért egy fehér rumból többet is ki lehet hozni egy "átlag" rum-kólánál, gondoljunk csak az istenkirály Long Island-re vagy egy Margaritára hogy csak a nevesebbeket említsem. Sőt az egyik kedvencem a B52 és hallottam már hogy sok helyen cointreau helyett brandy-t vagy rumot használnak hozzá bár úgy speciel még nem próbáltam.
  • Rubenvagyok
    #545
    Az is elég jó ha saját magadnak próbálod ki! Elég sokat lehet nyerni vele anyagilag plusz megtanulsz valami újjat ami bejön a csajoknál.
  • yaman
    #544
    Hát igen, mindenhol mások az árak, de azért egyszer legalább kipróbálom :)
  • Kmarha
    #543
    de hat ugye helye valogatja, jol tudjatok. Volt kevesbe igenyes helyen 900 a jager, es ittam puccosabb helyen 300ert ugyanazt.
  • Kmarha
    #542
    pontosan mar nem emlekszem ra igy nem akarok hulyeseget mondani, de olyan 300 forint korul volt a pohar sor, ebbol kiszamolva kb 1500 lehetett egy malibu-kola
  • nagyadam77
    #541
    Nem tudom de szerintem nem drágább mint bármelyik másik rum vagy egyéb párlat. 3-4 ezer körül lehet egy üveg.
    A sztori meg jóféle. Járhattál volna sokkal rosszabbul is :))
  • yaman
    #540
    Jó sztori ! :) Akkor majd odafigyelek hogy ne vékony tárcával kérjek malibu-s koktélt :P amúgy konkrétabban mennyibe van kb?
  • Kmarha
    #539
    egy biztos, ha van penzed, es csajt buliba meg akarsz hivni valamire, akkor tokeletes valasztas

    Van is rola egy kis tortenetem. Havernak volt szokasa erre meghivni a csajokat.. mindig sikere volt. Igy tett az egyik ismerosommel is (bevittem a barati tarsasagba), aki viszont nem szerette ha meghivjak, csak ha visszahivhatja, igy az arrat tudakolta. Emberunk azt mondta neki, hogy az ottani arakhoz viszonyitva csupan 2 sor, nem veszes.

    Na par hettel kesobb haver nem jott velunk, en mentem a lanykaval. Kerdem mi finomat inna, de csak ovatosan mert nincs sok penzem. Mondta hogy malibu kolaval, nem draga, ket sor ara. Nezek a penztarcamba, jo annyi meg van.

    Pulthoz lepek, kikerek kettot, csajszi kitolti es mondja az arat. Na puff, egyet nem tudtam kifizetni, olyan rohadt draga volt (epp gazdasagi csodbe voltam na, nem akartam en penz nelkul bulizni, csak egy 3-4 sorre kiugrani). A pia osszekeverve, vissza onteni ugye nem lehet. Na mi legyen.. probalok elosonni, de csajszi hivja a fonokot.
    Fonok lehet 2 meter magas, 1,5 meter szeles, nyaka nincs, de kopasz gonosz feje az van. Na mondom, engem itt olnek meg.

    Emberke szerencsere aznap mar kigyilkolta magat, eletbe hagyott. Megitta az egyiket, a masikert elkerte a penzt ami nalam volt, es megigertette, hogy legkozelebb jovok es megveszem az egesz uveg malibut.

    Vegul a csajnak lett piaja, en meg tobbet oda vissza nem mentem.
  • Rubenvagyok
    #538
    Hát én azt se tudtam hogy itthon lehetett kapni és eddig csak külföldön ittam belőle, finom volt.