40
  • lee56
    #40
    Valszleg az SLI-d miatt nem az igazi vistán. ööö sztem :)
  • Inquisitor
    #39
    17 egyébb nyelven meg hetek óta elérhető.
  • TC3
    #38
    ŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐ
    Ezt azért cáfolnám!
    Én pl. semmitse tudok kezdeni a Vistával.
    Gépem allul.
  • Tinman #37
    Szerk: Éppen ma jött ki a magyar verzsön :-)
  • Tinman #36
    Rám ez a driver vonatkozik:

    http://www.nvidia.com/object/winvista_x64_100.64.html

    Játszok, nem is keveset... eddig egyedül a Splinter Cell: DA-el voltak komoly bajaim, de azzal meg XP alatt is.
  • arty
    #35
    remekül működő :)

    gondolom nem játszol (vagy aligalig) :)
  • Tinman #34
    El vagy tévedve.
    Haldoklik a Vista? Hivatalosan még ki sem jött belőle az otthoni felhasználókat megcélzó különböző nyelvű verzió /csak az angol/, a cégeket pedig mint anno a Win98/2000 esetén komoly reklámhadjárattal kell bombázni, hogy miért érdemes lassan váltani.

    Az átállás hajnalán kijelenteni valamiről, hogy haldoklik... hát elég naívság.

    Amúgy pedig remekül működő driver van a Vista alá a VGA kártyámhoz.
  • sathinel
    #33
    http://www.youtube.com/watch?v=zlr9dvwnEus&mode=related&search=

    Lol ez szerintem ezeket a kártyákat is durván meg fogja izzasztani.
  • dez
    #32
    Azok alapján, amit a cég a honlapján ír, ez nagyon is kvanumszámítógép. Honnan szedted ezt a cnna dolgot?
  • dez
    #31
    Az ATI-s CrossFire ugyanúgy 2+ PCI-E x16 slotot használ, mint az SLI.
  • Anteris
    #30
    és hová dugom majd be a videokártyákat sli-be, valami Y-agp slotba vagy mi?
  • Inquisitor
    #29
    Ha már OFF topik: Mit ismert fel micsoda? Még is MI KÖZE a Routernek az OS-hez???
  • dez
    #28
    Akkor van értelme az egésznek, ha koherens szuperpozicióban lehetnek (együtt) a qubitek, tehát itt azok a bizonyos gyűrűk. Ha ez van, kvantumszámítógép, ha meg nem, akkor nem az. Szal ha még olvassa ezt kvp, kicsit részletesebben is leírhatná, amit előzőleg írt...
  • NEXUS6
    #27
    Hát ha tágan értelmezzük lehet, hogy mégis az. A szupravezető gyűrűk azért eléggé kvantumos jelenségre utalnak, és valami kvantum-interferenciát is létre lehet hozni köztük. Bár ezt mondom úgy, hogy marhára nem tudom, hogy mi a működés lényege.

    Ha a számolás maga nem jelent hötermelést, akkor viszont produkálja a kvantumszámítógép egyik legfontosabb jellemzőjét.
  • dez
    #26
    Szal, így is kritizálták, hogy nincs üzleti értéke nincs még jelen pillanatban (kevés a 16 qubit), stb., de azt nem mondták, hogy ez nem is kvantumszámítógép.
  • dez
    #25
    Én sem értem, mitől kvantumszámítógép ez, de ha nem az lenne, nem kiabálta volna tele a sajtót sok-sok kritikus, hogy ez nem is az?
  • kvp
    #24
    A gep nem valodi kvantumszamitogep. Csak egy fix programu cnna rendszer (analog cellularis neuralis halo), ami supravezeto homersekleten mukodik, igy sokkal gyorsabb mint a regota kaphato cnna valtozatok. Gyakorlatilag egy analog celaramkor folyekony heliummal hutve. Az ceg rendszere 4x4-es, a legjobb ilyen chip jelenleg 256x256-os, bar az sokkal lassabb mivel szobahomersekleten megy es a programozhatosaga miatt nagyobb a jelterjedesi kesleltetese.

    ps: Igen, az egyik reszben magyar fejlesztesu cnna chipen lehet trace-elt grafikat is renderelni, csak eppen meg nagyon draga az eloallitasa es alacsony a pontossaga.
  • cateran
    #23
    Forgalomba? Te mit olvastál? Ez egy prototípus,te szerencsétlen.......
    "Although still a prototype, company officials say the machine can execute three relatively simple tasks: searching for matches in a protein database, creating a seating chart for a wedding reception, and finishing a sudoku puzzle."
    A sebessége most még csepp a híg fos tengerében,de remélhetőleg azért 5-10 éven belül elérnek valami süti szintet.......
  • roliika
    #22
    Ezen a héten kerül forgalomba elvileg.
  • scorpeeon
    #21
    Ezt már én is várom, kár h kb 20 évet várhatok rá... :)
  • bardocz
    #20
    azért a félévente új gép túlzás én gépem vagy 1.5-2 éves és max ram-ot kéne benne cserélni amit fogok is ha lesz pénzem és akkor ezt 130k-ért vettük és enyi baja van,néhány játék picit lassabban tölt vagy nem fut full grafikán de amúgy sincsen lényeges külömbség sokszor 800x600 és 1024x768 között egyedül gtr2-ben iszonyat rusnya 800x600-ban az viszont fut 1024x768-ban úgyhogy nincsen probléma
  • roliika
    #19
    Jobb igen. 56 000 szer lesz cirka gyorsabb a gép és nem lesz Paksi áramfogyasztás. 1 mag esetén...
  • Wittgen
    #18
    ,,Minek ez, ha egy játék se jön PCre amiért érdemes lenne beruházni?"

    Azér', hogy ne kelljen a kódokat optimalizálniuk a programozóknak. Ha lassú a prog, veszel új vasat, oszt' pofa be az usernek
  • Gabor_(HSF)
    #17
    Ettől jobb lesz nekünk? vagy a sz@r játékokat fogjuk jobban szeretni?
  • roliika
    #16
    Amúgy jó volna végre a kvantum számítógépektől valamit olvasni. LINK
  • Keldor
    #15
    Egyelőre a Vista egy másodlagos rendszernek tökéletes, de az XP-t még én is nélkülözhetetlennek érzem. Majd ha jönnek a stabil, megbízható, gyors driverek, akkor már lehet az elsődleges is. (nálam)
  • who am I 7
    #14
    Az vicces...mert nekem a noname marcury routeremet pattentül felismerte és az msn meg a dc is ment....az XP-vel meg csak firmware frissitéssel tudtam megoldani...a hálozat tip-top nincs problémám vele :S Az egyedüli probléma, hogy sok program el sem indul amit használok + ha el is indul hirtelen closed application....Na meg játékokban is lassabb.Az igazsághoz hozzá tartozik, h az RC1- verzió van cask fent...
  • Ronny
    #13
    2004 volt a vízválasztó. Azóta nem jött igazán élvezetes multi cucc.
  • NEXUS6
    #12
    Asszem a Quake Wars nem dx10-es, de talán az Unreal sem az! Unreal enginével menő játékok lesznek PS3-ra is, amiben az RSX csip szintén nem DX10 szintű (elvileg).
  • sathinel
    #11
    Egyébként az ATI a crossfire-megoldását ha továbbfejleszti akkor 3 külön generációból származó kártyákat is szépen összeköthetsz, nem kell a régi kártyád mellé még 1 régi kártyát venned, csak berakod mellé a legújabbat.

    A vista pedig így működik jobban mint az xp:http://www.tomshardware.com/2007/01/29/xp-vs-vista/page4.html#3d_games
  • Gabor_(HSF)
    #10
    Nagy igazság!Évek óta csak a sok szemetet szórják,minha csak tizenévesek játszanának...
    Már nem is tudom mikor találkoztam utoljára igázán élvezetes netes játékkal..
    Csak a sok kamu és bug
    Persze elsőrorban fps-ről beszélek,nem pedig sok tologatós mittom én miről....
  • sathinel
    #9
    Én most nagyot csalódtam az MS-ben. Előrre elmondom hogy nem értek a linux- rendszerekhez.
    Felraktam Suse 10.2-őt, + beryl. Skype, opera,nvidia driver újrarakása, flash install, chat progi(10 különböző más progikkal (MSN-el is tud) komunikálni). Torrent, CD-írás, Internetrádió. Minden megy mint a kisangyal, és már telepítésnél megkérdezte hogy a felmenjen-e a netre és új csomagokkal települjön. Nem tudom hogy játékon kívül miért érné meg a vista. Játékra meg xp-t használok mert a gamék instalálása kicsit több tudást igényel még. De ha azt is megcsinálják ilyen egyszerűre mint a többit, akkor....
  • Dave000
    #8
    A Vista nálam a hálózatkezelésével tette be a kaput. Az istennek se tud összejönni a routeremmel, márpedig így a házban a többi gép nem megy, vagy nekem nincs net, szal amíg azt meg nem csinálják, nálam a VIsta elásta magát... Hozzáteszem Vistáról írok, de mindjárt megy vissza az XP. Majd kb. fél év múlva, amikor már ezek a problémák meg vannak oldva felrakom, nomeg ha lesz normális driver a vidkarihoz...
  • janos666 #7
    A Crysis azért érdekes lesz. Igaz a FarCry-al is kb egy játszottam, aztán még egyet amíg devmódban végigtekertem a pályákat.

    Nem a Vista haldoklik, hanem az új drivermodellre írt meghajtók. Késnek, de ha minden igaz jobbak lesznek mint XP-n valaha lehettek volna. 3DMark alatt már most is több pontot lehet produkálni Vistával mint XP-vel, csak újra kell optimalizálni mindenre a drivert. Megéri várni.
    A szopás inkább ott van hogy nincs Dsound3D Vistában, a Creative meg csak X-fikhez csinál OpenAL fordítót.
    NAde ez meg az Ms és nem a hadware gyártó cégek hibája.
  • Sadist
    #6
    Akkor ezek mik? Meg a már kijött játékok, pl. R6 - Vegas?
  • roliika
    #5
    PS3 forever! Amint lesz elég pénzem rögtön veszek! Tököm bele a sok vid kari gyártóba. Lehet hogy frankó a kari, csak ha valami überkirály kártyát veszek akkor a vas kevés alá..új proci, új memó új alaplap...félévente. Aztán ha azerencsém van játtszani is lehet rajta. Nem vok nagy játékos, de néha jó azért. Pocsékul megírt kódhalmazokra meg nem vagyok vevő amúgysem. Ingyen sem.

    Vista...na arról külön bibliát lehetne írni, sokan istenítik pedig cirka 30%al többet eszik a gépből...már ugye ha nincs driwer hiba. 1-2 év múlva tuti jó lesz, deee még nem mertném rábízni a saját cuccaim sem, nemhogy céges rendszereket, vagy neadjisten szervereket. Szerintem még tisztességes specifikációja sincs.
  • totya4
    #4
    Szerencsére a vista is haldoklik, megjelent olyan cikk hogy azt saccolják nyárig nem lesz normális driver videókártyákhoz vista alá :) Istenem, pedig csak 2 cég van a piacon, tehát elvileg eszméletlen anyagi erőforrásaik vannak drivert írni. Mi lenne ha mondjuk 10-15 GPU tervező és gyártó cég lenne ?!
  • grebber
    #3
    Nyugalom már megtették párszor a fejlesztők hogy ocsmány graf mellé még übergép is kevés.

    Ez nem a vásárlókról szól hanem csak a pénzről amire törökednek hogy minél több legyen :(
  • InfectedMann
    #2
    Egy játék se jön?
    Akkor a DX10 -es játékom mik lesznek? Dos -os pixeláradatok?
    Lehet még kicsit távolinak tűnek ez a DX10 dolog, de mint látjátok mégsem.
  • Kandurex
    #1
    Minek ez, ha egy játék se jön PCre amiért érdemes lenne beruházni?