5435
  • rotator
    #38
    A 2009. nyár tűnik tarthatónak.
  • Gathavor
    #37
    Akkor nyáron? Mert eddig én is így tudtam aztán imdbn írtták ki a decembert és ott rendszerint csak biztos adatot írnak ki...
  • LasDen #36
    sztem az a Dec 18 csak kamu.... :D
    majd időben megtudjuk mikor jön :D
    Kiváncsi leszek rá.....eddig csak jót rendezett Cameron :D
  • Gathavor
    #35
    Ez lesz minden idők legköltségesebb és leglátványosabb scifije ez már tény. Cameronban ilyen szempontban nem lehet csalódni: ő a filmkészítés Blizzardja, évekig kell várni rá, évekig csiszolgatja a gyémántjait és mikor kiadja a keze közül... az ember csak ámul. A legprecízebb, legalaposabb rendező akit valaha hátán hordott a Föld (gondoljunk csak a Titanic modelljére). Én a Világok harcát is odaadtam volna neki sajna nem így lett: majd ezzel durrant egy akkorát, hogy... nagyot:D

    Amúgy én úgy tudom hogy majdnem 300 millából csinálják. Rengeteg ellentmondásos adat van még, Ami biztos hogy Weaver benne van és James Horner szerzi a zenéjét akiben még csalódni nemigen lehetett. (talán csak a Raptor című förmedvény után)

    Amúgy a premier dátuma az ami imdb-n van? Mer az első trailerbe még 2009 Summert írnak imdb-n meg decemeber 18 van asszem...:S
  • rotator
    #34
    Fake.
  • Darkoo
    #33
    Azóta már kikerült a csapatból.
  • Xerxész
    #32
    Ez komoly, Darkoo? Én nem látom az IMDb-n Michael Biehn nevét... Meg lett ez erősítve valahol?
  • Darkoo
    #31
    Az első Avatar artwork:

    Joblo
  • Seten
    #30

    Azt hittem ez az "Avatar, az utolsó levegőidomár." :)
    Bocs.
    (Annak úgy látszik nincs topic-ja.)

  • pauly
    #29
    :))
  • Darkoo
    #28
    Wow ez már durva. A youtube-ra kiraktak egy rövidke videót,ahol is az Avatar teaser posterét mutogatják a Predator film zenéjére. Hehe:)
    Avatar Teaser Poster videó:DDDD
  • pauly
    #27
    Hát igen,tud ez a Cameron! :)
    Jól mondta egyszer egy kutató nő valami werk filmben vagy miben,már nem tudom hogy miben láttam,hogy akár kutató is lehetne Cameron,mert annyira részletesen kidolgoz mindent,meg beleássa magát a dolgokba :)
  • a_n_d_r_e_w
    #26
    Cameron féle 3D
    igazán demózhatták volna piros-kékben is:(
  • a_n_d_r_e_w
    #25
    "I am not in negotiations
    for this film.

    Michael"

    na most akkor már vagy tuti benne van, vagy tuti nincs, de jó tudni :)
  • pauly
    #24
    Még Bill Paxton meg Lance Henriksen is kéne már akkor :P
  • pauly
    #23
    Na ez jó hír,ezt a filmet nagyon várom :) Ajj de sokál lesz még :/
    Az imdb-n is ott van a neve már amúgy...
  • rotator
    #22
    Honnan az infó?
  • a_n_d_r_e_w
    #21
    Biehn az, de a lényeg, hogy ennek nagyon örülök (Cameron mindig is ragaszkodott hozzá :))
    remélem ez a pletyka igaznak bizonyul :)
  • Darkoo
    #20
    Michael Beichn alias Hicks Tizedes az ALiensből is csatlakozott a színészi gárdához..Hát igen..Cameron a jö öreg motorosokat alkalmazza, mint mindig:D
  • Fenrir
    #19
    Lényegében tökmindegy, lényeg hogy nem színész volt akkor. Szerintem "névtelen" színészekkel is lehet jó filmet csinálni bár sokszor ugye a nagyobb színészek neve elég már a nagy hírveréshez és sikerhez.
  • koryne
    #18
    Végre, nem idegenek támadnak a Földre, hanem az emberek az ő bolygójukra :) Várjuk, várjuk!
  • pauly
    #17
    :))
  • Bandew
    #16
    Na azért én a Piranha II-t nem mondanám annyira jónak. :)
    Amúgy meg nagy filmjei vannak!
  • stp4trick
    #15
    ács-asztalos
  • pauly
    #14
    Ja,két tűz között :)
    Bár szerintem is lényegében minden filmje jó volt..
  • a_n_d_r_e_w
    #13
    Volt pár, pl: The Abyss, True Lies, Titanic. Hogy ezek közül kinek mi tetszik az már szubjektív dolog erQsen, de kétségtelen mind kifejezetten jó film. Úgyhogy felQlem jöhet minden, ami Cameron :)
    Örülnék egy kis Michael Biehn bevillanásnak is, ha nem is nagy szerepnek, hanem egy kis mellékesnek csak úgy nosztalgiából, de szerintem nem lesz sajnos :(
  • Kmarha
    #12
    Egyébbként most akkor Battle Angelt vagy Avatart akar csinálni. Mert a hír mintha kerverné a kettő filmet! Végül is mindegy.

    Egyébbként a "mester" müveiből azt hiszem ez a három film a király:
    Aliens, a Terminátor 1 és 2. Volt ezen kivül még valami említésre méltó?
  • Kmarha
    #11
    Hja meg a strucclábas szörös agyarokkal éltező kupoltyus kétéltü lénye.. :D inkább vicc volt, de fikciónak azért elment. Nem ebben volt a repülő bálna lény is?
  • pauly
    #10
    Sajnos még nem láttam azt a filmjét,jó hogy említetted,majd megszerzem már...Azt tudom hogy Cameron sokat kutat mindenféle új megoldások iránt.
    De szvsz ha Cameron se tud összehozni egy jó scifi-t akkor már senki sem :P Én reménykedem hogy tényleg jó lesz.Ideje lenne már csinálni valakinek egy igazán jó scifit megint...
  • Darkoo
    #9
    Ha láttad Cameron ismeretterjesztő filmjét, az Aliens on the Deep-et, abban láthattál pár cgi űrlényt. Mert azzal foglalkozott, hogy milyen lehet az élet egy idegen bolygón. És ő nem szürke kék szeműeknek képzeli őket el. Azért kutatta a tenger mélyét.

    Ebbe a filmbe meg állítólag óriás kék színű animált űrlényeket látunk. MEg rengeteg olyan érdekes technikai megoldást, amit még nem tapasztaltunk.
  • pauly
    #8
    :)
  • Fenrir
    #7
    Amikor a Star Wars-ot forgatták Harrison Ford csak valami díszletpakoló munkás volt :)

    Most nézd meg, hogy meddig jutott :P
  • pauly
    #6
    Cameronban még bízok,remélem tényleg jó lesz,és nem ártott neki ez a 10 év szünet :)
    Csak nehogy ez is olyan legyen mint az uj star wars-ok...
    Én már előre félek a cg-től,manapság már mindent számítógépekkel oldanak meg,nem úgy mint az alien 2-ben pl,hogy valóban felépítik a környezetet,na meg a régi star wars filmekben is...
  • rotator
    #5
    Sigourney Weaver csak a legismertebb a színészek közül, de nem ő a főszereplő.
  • LasDen #4
    kiváncsian várom :D
  • Darkoo
    #3
    Azt is nyilatkozta Cameron, hogy ezzel a filmel az lesz a célja, hogy új világmegváltó scifit teremtsen, mint anno tette ezt George Lucas a Star Wars-al.
    Szóval kíváncsiam várom a mozit. Cameronban én eddig még nem csalódtam. Az összes filmje tetszett;)
  • Gladiator
    #2
    Eloszor azt hittem, hogy az Ultima cimu jatekot filmesitik meg, ugyanis pont most jatszottam ki a 9. reszet, es pont azon gondolkoztam, hogy mekkora film lehetne belole. de szerencsere nem, igy van meg esely, hogy en rendezzem:D
  • Darkoo
    #1
    James Cameron a világ egyik legsikeresebb és leglustább rendezője. 1997-ben irányította utoljára egy játékfilm készítését, igaz, a Titanic azóta is minden idők legnépszerűbb filmjének számít: 1,8 milliárd dolláros bevételi rekordját meg sem közelítették azóta.
    A 20th Century Fox stúdió és Cameron most bejelentették, hogy a rajongóknak már csak 2009 nyaráig kell várniuk a rendező következő premierjére. A tervek szerint ekkor kerül a mozikba a 200 millió dolláros költségvetéssel készülő 3D sci-fi, az Avatar, amely egy távoli bolygón rekedt néhány ember küzdelmét mutatja be a gonosz helybeliekkel.
    Bár Cameronnak más tervei is voltak (sokáig egy női cyborgról készült filmet készíteni Battle Angel címmel), 2005 óta csak az Avatar-ral foglalkozik. A forgatókönyv első változata már 11 évvel ezelőtt elkészült, ám a komputertechnika mostanra érte el azt a szintet, hogy a megálmodott képek súlyos kompromisszumok nélkül kerülhessenek a vászonra – a történet elbeszéléséhez ugyanis az élőszereplős felvételeknek és a komputer generálta figuráknak vagy háttereknek tökéletesen kell illeszkedniük.
    A – jobbára ismeretlen – színészekkel való munka áprilisban kezdődik. A főszerepet, a gyarmatosító földlakók ellen forduló lények oldalára álló embert az ausztrál Sam Worthington játssza és Zoe Saldana lesz a partnere.





    21 év után ismét együtt forgat áprilistól Sigourney Weaver és a "Titanic" Oscar-díjas rendezője, James Cameron - írja pénteki számában a Variety című hollywoodi filmes szaklap.


    Az 57 éves színésznő és a rendező az 1986-os A Bolygó Neve: Halál című filmben dolgoztak először. Idén Weaver lesz a főszereplője az "Avatar"-nak, amely Cameron első mozifilmje lesz a "Titanic" óta. A hírek szerint a színésznő egy űrkutatót játszik majd a nagyköltségvetésű sci-fiben. A földönkívüliek és az emberek egy távoli bolygón zajló harcáról szóló filmet 2009-ben mutatják majd be világszerte.

    Az Oscar-díjas Joe Letteri és a Weta Digital leszerződtek James Cameron új filmjéhez. A megállapodás szerint az új-zélandi cég készíti az Avatar világának teremtményeit, a különleges effekteket és a digitális környezetet is.

    "A Weta már töbszörösen is bebizonyította, hogy megérdemelten az egyik legjobb és legmegbízhatóbb speciális effekteket gyártó cég" - nyilatkozta Cameron. "Különösen a karakter-animációjuk fogott meg, melyre bizony nagy szükség lesz az én filmemben is."

    "Az Avatar egy teljesen új történetet mesél el egy olyan világról, amilyet még soha nem láttunk" - mondta Joe Letteri. "A megvalósításhoz egy teljesen új filmes megoldásra lesz szükségünk. James híres egyedi megoldásairól és nagyon örülök, hogy elkészíthetjük vele ezt a filmet."


    Az Imdb szerint már elkezdték a forgatást!
    Én kíváncsian várom a fejleményeket a filmel kapcsolatban. Ha lehet, akkor kövessük végig a film készítését, mert lehet ez lesz az Cameron és minden idők leglátványosabb és legjobb filmje