5435
  • szucsy89
    #518
    eszméletlen jó volt a trailer, még így 2Dben is ütött...mindenképp megnézem moziban az tuti...várjuk az új híreket!
  • Anteris
    #517
    annak a kék csávónak pont olyan nyomi feje van, mint a scoobidoo-s kecskeszakállú idiótának aki a kutyájával él együtt.
  • jamamura
    #516
    AVATAR DAY beszámoló. mostantól hivataosan is vágom a centit. :)
  • edios
    #515
    Ezzel most biztos megnyugtattad őket:)
  • Suffering
    #514
    Jo volt, bár igazábol a Pandora bolygon jött ki a 3d hatás. És a film előtt mindenki kapott Ingyen Colát. Ez szép gesztus volt. Ja és akik azért nem jöttek el mert nem volt jegy azoknak azt üzenem h az 5. sor az teljesen üres volt. csomo hely lett volna
  • bcrics
    #513
    "Én is ott voltam ma a vetítésen az Arénában, a 14-es teremben. Mi a 14. sorban ültünk és nekem is feltünt, ahogy írták itt többen, hogy kicsit messze vagyok a vászontól, úgyhogy decemberben biztos előrébb fogok jegyet kérni :)

    A trailer: az eszméletlen részletgazdag látványvilágot megdobva a 3D-vel tényleg egy 'magasabb szintű' vizuális moziélményt kapunk! Külön tetszett, hogy minden színes volt és élt. Nekem legjobban a sárkány-megülős rész tetszett, az erdőben a hatlábú lény elől menekülős résznél kicsit a kapkodó kamera miatt nem mindig jött át a 3d-s élmény. Ami nagyon ott lesz szerintem ennél a filmnél, és emiatt lesz ez A FILM, az az, hogy a 3d-s szereplők színészi játéka szinte lejátssza a húsvér szereplők játékát, hihetetlen milyen részletes érzelem kifejezéseket adnak át a Navik és az hogy mozgásukban, mimikájukban valódi élőlényeknek hitetik el nekünk magukat. Le a kalappal az animátorok előtt!!!"
  • Neogan
    #512
    Nagyon állat lett a trailer!
    Eddig is nagyon vártam a filmet, de most már tűkön ülök :D
  • VRSDM
    #511
    hivatalosba szerintem füsti
    max ha valaki tejel valakinek. aki ott dolgozik és elhozza pl. vetítőgépes faszi.
    hát rendesen ahogy a kalózcsapatok dolgoznak.
  • Lipi1980
    #510
    Azt minnyá gondoltam, hogy nem a 3D s változatot vették fel kézikamerával, és azt tolják fel a netre, mert az eléggé nézhetetlen lenne!
    Bízom benne, hogy a jutyúbra majd egy nézhető 2D-s változat kerül ki abból a 15 percből...
    Akár hivatalosan is!

    Vagy ne is reménykedjek?
  • ProGabe #509
    vágom, csak hát az ára...gondolom a TV-k is aranyárban vannak. na nem valami 50 centis kis szar, mert az felesleges lenne ilyen célra

    azt hiszem a Samsungnak van már egy
  • mflex #508
    jah:)

    és 2010-től árulni is fogják már...
  • VRSDM
    #507
    amúgy már évek óta van polarizált monitor is.
    100e körül van.
    see mór
  • VRSDM
    #506
    tökmindegy a mozigép
    mivel ezek digitális projektorokkal vetülnek nem szalagról.
    szerintem ott meg többet is képes vetíteni nem csak 25-öt (bár nem értek az ilyen több milliós vetítőkhöz de nem hiszem hogy 40frame gondot okozna.
  • ProGabe #505
    íííííígy van :)

    csak ezt nagyon kevesen látták. igaz, a Pnasonic úgy fogja promózni a filmet (nekik már van 3D-s tévéjük, ezért álltak össze, tehát azt is reklámozzák ezzel), hogy felszereltek egy kamion ilyen tv-vel, hangcuccal és járják majd a nagyvárosokat, hogy minél többen láthassák 3D-ben

    tesztvetítés, kamion, ki tudja még mi jön. erről beszéltek, amikor a hatalmas, soha nem látot marketingkampányt emlegették
  • mflex #504
    szóval amit olvastam-több külföldi fórumon is- Cameron már ezzel a 15 perccel lealázott mindent!

  • ProGabe #503
    "de ez a technika sajátossága sajnos :/"

    a comic conon volt egy beszélgetés James Cameronnal és Peter Jacksonnal. elmondták, hogy ideje megemelni az FPS-t, ha jól emlékszem 40-re, mert a felvett anyag 3D-ben szarul néz ki. ehhez ugye idomulnia kell a CGI-nek, tehát azt is kénytelenek szarrá blurrölni

    szóval a lényeg az FPS-növelés, remélhetőleg be fog köetkezni, csak nem hiszem, hogy a mozigépeket pikk-pakk át lehet állítani erre
  • VRSDM
    #502
    lehet hogy felkerül valahova
    de mivel max úgy hogy a 3d-s képet valaki felvette " amit kétlek, mert tutira figyeltek a biztonságiak "
    akkor is élvezhetetlen lenne
    ugyanis a 3ds-kép szemüveg nélkül olyan mint mintha egymásra raknánk a két képet és eltolnánk picit...
  • Lipi1980
    #501
    Van némi remény arra, hogy azt a 15 percet is meg lehessen nézni???
  • VRSDM
    #500
    viszont amit HW-n is írnak az bizony igaz a 3d-s filmekre
    hogy ami közel van a nézőhöz. pl . 20-30centire látjuk az arcunktól.
    azok nagyon homályosak.
    ami nem is baj elvégre nem oda fókuszál a filmbeli kamera... a gáz hogyha én oda nézek attól még nem változik a fókusz.
    gondolom mindenki érti amit mondok.

    másrészt ami gázabb (mert az előző inkább érdekesség)
    hogy a gyors mozgások a 3d-s mozikban nagyon homályosak és néhol kivehetetlen. ez jó kis pörgősséget ad az egésznek viszont veszít az értékéből. otthon 2d-ben hd-ba bizony több részlet jön elő mint 3d-be
    de ez a technika sajátossága sajnos :/
  • tigeroo
    #499
  • stonesour
    #498
    "Vetítés utáni véleményem : Ez mindent vitt! Eszméletlen volt! Össze nem lehet hasonlítani a a trailerrel... Annak volt igaza aki külföldi fórumon írta hogy kb 1%a jön át a trailerben a látványnak.
    Szóval aki trailer után fanyalgott az menjen majd moziba megnézni, 3D-ben, mert ez (ahogy Dante is mondta) revolutionary!!! "
  • mflex #497
    kösz, nem gond az angol:)
  • VRSDM
    #496
    vagy két külön képként megadni, és a kép részben cserélendő kisképeket külön felrakni tárhelyre, ahonnan behúzza az oldal pl. újratöltésenként.
  • VRSDM
    #495
    részletes leírás az egész 15percről (angol)
    és alattad pár hsz-el pedig a HW-s téma egyre több magyar írással (de ezek alig pár sorosak)
  • ProGabe #494
    azzal az lenne a gond, hogy túl nagy lenne a mérete. szelektálni kéne, kiválasztva a legjobbakat, ami a legtöbbünknek tetszik
  • mflex #493
    lehet már tudni valamit a 15 perces bemutatóról?
  • VRSDM
    #492
    azt azért hozzátenném hogy sokaknak ez volt az első 3D-s élményük mint írják.
    az első imax után (vízalatti óceános világ) én is egészen elalvásig azt meséltem mindenkinek itthon hogy milyen fergeteges volt.
    a második (nascar) látványos volt de nem ütöt már akkorát
    a harmadik (űrhajós) az kifejezetten gagyi animáció volt
    a negyedik véres valentin meg jópofa volt a horror miatt meg néha a látvány is ,,, vicces volt. pl kiugró szemgolyó az ember irányába

    de tény hogy az első mindenkinél meghatározó így könnyen eshettek túlzásba.
    ettől független azis tény, hogy 3d-ben pazar látvány lehet!
  • mflex #491
    178 új üzenet?
  • edios
    #490
    Ez mondjuk már önmagában elegendő ok, hogy megnézzem moziban. Kétszer. :D
  • ProGabe #489
    "3D-s privjú:

    Majdnem minden itthon bemutatott 3d-s cuccot láttam moziban, és ez a 15 perc kibaszott gyorsan elszállt, és nem tudom, min megy a rinya a 2D teaser-en (még nem láttam, pár perc múlva meglesem), mert ez REVOLUTIONARY...
    Tudjátok mi a fura? Engem inkább az élőszereplős rész zavart, és nem a profi, észbontóan részletgazdag CGI a navikkal, dzsungellel és Pandorával."

    az ország legavatárosabb helyéről, a hw avatar topikjából. van még, nem másolom be az összes hsz-t :)
  • Guszti2004
    #488
    amúgy energia téren is léptéket váltottunk (mint emberiség), hiszen elviszünk egy hadsereget és egy lábatlan(!) embert egy idegen bolygóra; ez elég energia igényes. és lábatlant vinni pazarlásnak tűnik (már ha harcoln i megyünk).
  • VRSDM
    #487
    mostmár énsem ;) de bízz bennünk :D
  • stonesour
    #486
    csak én nem látom?
  • macselek #485
    Szerintem baromi jó.
  • VRSDM
    #484

    de tedd bele az összes " kisképet " amit eddig fotóztunk
  • ProGabe #483
    hm, értelmes csevej folyik a topikban, ez igen! :)

    egy ilyen banner? persze ez csak "vázlat", a kis képeket nagyjából csak találomra választottam ki

  • VRSDM
    #482
    az amúgy tutibiztos hogy nyomós okkal megyünk erre a bolygóra .
    nem csak úgy nézelődünk.
    elvégre már rendes katonai arzenál van telepítve. és kiépítve a pandorán.
  • Guszti2004
    #481
    az avatar különleges lesz a navik között, más a tudata, ebből fakadhat különleges tulajdonság.
    adódik egy olyan lehetőség is a koncepcióból, hogy nem tudod megmondani ki avatár és ki nem.
  • sandor8206
    #480
    lesz real 3D is
  • sandor8206
    #479
    arra leszek még kíváncsi, hogy hogy lesz ez az avatoros dolog, hogy a gép átrakja a tudatot és marad egy "üres" emberi test vagy csak írányítom a navi testet vele, bár a 2. lehetőség kizárva hisz akkor barátunkat elég lenne úgy leállítani, hogy kihúzzuk a dugót.