21
  • dez
    #21
    Csak talán a legfontosabbat nem írtad: mindkettőben 32db Stream Processor (shaderprocimag) van. (Igaz, magasabb órajelen, mint az alap órajel.) árak
  • Szebi
    #20
    Az asus oldalan mar megvan a 8600gt,gts

    Graphics Engine
    GeForce 8600GTS

    Video Memory
    256MB DDR3

    Engine Clock
    675MHz

    Memory Clock
    2GHz (1000MHz DDR3)

    Memory Interface
    128-bit




    Graphics Engine
    GeForce 8600GT

    Video Memory
    256MB DDR3

    Engine Clock
    540MHz

    Memory Clock
    1.4GHz (700MHz DDR3)

    Memory Interface
    128-bit

    Árat tud vki???
  • dez
    #19
    Azért nagy rá az esély. A 8800GTX-ben 128 shaderproci van (és ezzel 2-2.5x gyorsabb a leggyorsabb előző szériásnál), a 8600GT-ben 64. Valószínű az egyéb egységek aránya is ilyesmi lesz. Egyedül a memória bitszélesség fájó pont, 384 vs. 128. Viszont elég gyors ramokkal szerelik majd őket.
  • psishock
    #18
    "Na de ezek DX9-ben is 2x gyorsabbak az előző gennél."
    reméljük ;)
  • dez
    #17
    Na de ezek DX9-ben is 2x gyorsabbak az előző gennél. 8800GTX-nél már csak valami übernagy monitorral tudod kihasználni, de középkategóriában még bőven jól jön egy sebességduplázás.
  • Sanyix
    #16
    Hát ezaz, de nemfogja. 1,5 éve néztem 6600gt- mondom húdejó jönnek a 7-esek, lenyomják az árukat. Lfszt ugyanannyiba kerül mint 1,5 éve még most is, közben egy 7600gs-el már ugyanannyiért többet kapunk. Ezt hívják az árak mesterségesen magasan tartásának.
  • NEXUS6
    #15
    Jöjjön csak ki, legalább a 7600-asok árát is lenyomja, én meg arra pályázok.
  • psishock
    #14
    Nekem csak egy érdemes DX10-es játék ami kihasználná, és stabil, "támogatott" Vista kell elöbb. Ha ezek ok, akkor gondolkozni fogok a next gen karikról, addig viszont értelmetlen szerintem. Ez valószínûleg őszig, de lehet hogy télig, vagy köv tavaszig elhúzódik.
  • BCs design
    #13
    :D
  • dez
    #12
    Na, úgy tűnik, mégis jól sejtettem, más oldalak szerint 80nm-en készülnek az új Radeonok, nem 65-ön. Valaki félreérthetett valamit.
  • arty
    #11
    a 7900GS nem volt rossz, de én az ATI1950pro r600as megfelelőjét venném inkább :)
  • Dodo55
    #10
    Hát én még maradok egy ideig a 7950GT-nél, aztán majd talán egy 9800GT-t, vagy egy 9800GTS-t veszek, attól függően, hogy GT vagy GTS lesz a legerősebbnél egyel gyengébb változat neve :)
    Vagy esetleg megvárom a 9900 sorozatot, és abból veszek majd egy egyelgyengébbalegerősebbnél változatot.

    Bár ki tudja mi lesz addigra velem pénzügyileg, tehát az is lehet, hogy jövőre ilyenkor már egy 8900GTX lesz a gépemben :)
  • Yv@n
    #9
    Én egyelőre pl. azt várom, hogy valami gyártó kihozzon egy olyan vga-t ami normális teljesítményű dx10 es csoda, és a rajta lévő hűtés nem okoz készlethiányt a Boeing turbina összeszerelő részlegének...
  • InfectedMann
    #8
    Ez a 8600GT esélyes lesz nálam mivel sajnos a csúcskategória nem az én pénztárcámhoz van szabva. Főleg ha a Galaxy kidob egy tuningolt változatot akkor azt nagyon csipáznám. :)
  • Sanyix
    #7
    Gondolom már szénné tesztelted az r600-at...
  • dez
    #6
    Ja bocs, most olvastam csak el a cikk végét.
  • BCs design
    #5
    az nvidia 90 nm is megtudja verni amd ét emiatt nem muszaj lejebb menni
    az amdnek viszont nagyon kapálóznia kell hogy tartani tudja a tempótaz nvidia kártyáival emiatt inkább kockásztat és 65 meg ddr4 jön
  • dez
    #4
    Szerintem csak a procijait készíti 65nm-en az AMD, a GPU-k részben 90, részben 80nm-en készül.
  • Lokids
    #3
    Ha jól értem az Nvidia 90 n m-en készíti a kártyáit, míg az AMD 65-ön? Hmmm.
    Lehet megint erősít az AMD. (Gondolom mindenki tudja, hogy a mi szempontunkból mik a legfőbb erényei a kisebb technek)
  • scorpeeon
    #2
    Még nemtom, h milyen lesz a 8600GT, de olyat veszek az biztos :)
  • kisb92
    #1
    A 8300 gt / gs-ről semmi hír? Én azokra fenem a fogam...