3500
A Francia idegenlégió
  • hunbasser
    #121
    az durva,h körözi az interpol :o
  • I.C.ram
    #122
    Benne van a szerződésben, hogy nemzetközi körözést adnak ki rád, ha megszeged a szerződést.
  • hunbasser
    #123
    én is azt hiszem,h ez volt a címe

    Freeeee:légyszi,mesélj nekünk a légióról,mik voltak ott,sztem mindnyájunkat érdekel
  • hunbasser
    #124
    akkor gondolom jópár személy szerepelhet az interpol listáján
  • Thanatos
    #125
    bünözöket lendületből kiadják jelentkezésnél ma már az interpolnak vagy a francia rendőrségnek...

    fro-ban jó pár helyen lehet jelentkezni tudtommal, marseille, párizs, augbane, strassburg, stb...
  • Thanatos
    #126
    a filmnek meg pont 0 köze van a légiohoz, de szép volt a kosztümjük, kb ennyi :P
  • Thanatos
    #127
    bullshit továbbra is, az interpol köröz akkor AZONNAL kiadnak, menedékjogot meg nem kapsz, jó tyuktolvajlásos ügyekkel nem foglalkoznak mivel azt nem checkolják le, és ha egyszer bejutsz akkor valszinü letagadnak mivel új személyazonosságot is kapsz, de ettől még az interpolnak vagy a francia rendőrségnek ugyanugy kiadnak (ergo akikkel kapcoslatban állnak, logikusan nem fognak lemenni csajágaröcsögére megkérdezni hogy befizetted-e tegnap az adot...)
    szóval amiről te beszélsz az 50 évvel ezelött volt mondjuk, ma már köze nincs a légionak ehez
    ha a sitről kiengednek akkor meg mehetsz, mivel ha szabadultál akkor már elvileg megbünhőtted büneid és ennyi, az msát tészta hogy a társadalom utána ugyanugy kivet de ez a tásadalom hibája és nem a légioé szvsz...

    és mindettől függetlenül ha a légioban csinálsz valami balhét nagyon megütöd a bokád..., akár volt előéleted akár nem...
  • hunbasser
    #128
    fu,nem baj,az a lényeg,h Van Damme játszott benne -.-
  • Thanatos
    #129
    elvileg igen gyakorlatilag nem..., hivatalosan tényleg köröznek de én még soha nem halottam olyanról akinek bármi baja lett volna azután hogy lelépett..., annyi van hogy újra a légioba visszamenni inkább ne probálj :P
  • Thanatos
    #130
    ok... :DDDD
  • hunbasser
    #131
    hát,mondjuk nem azért,mert akkora színész,sőt... :DDdddd

    de sztem nem volt rossz film,de az még bőven 20-30-as évek talán...akkor lehet,h még olyan volt a légió
  • Thanatos
    #132
    nekem azért tetszett amikor a léghütéses golyószóróval csipőből lőtt...
  • hunbasser
    #133
    ya,igen,vannak benne ilyen érdekes dolgok :)

    Van Damme filmek már csak ilyenek :D
  • McGrady
    #134
    én egyszer "találkoztam" velük, síelni voltunk Franciaországban, ott mászták a hegyet, meg síeltek.
  • I.C.ram
    #135
    Ja ma már csak olyan van, hogy feltételesen szabadlábon lévő szarzsákokat vesznek fel. Kurvajó. Biztos szolgálnék egy osztagban egy olyannal, aki elötte mondjuk agyon vert egy nyugdíjast a nyugdíjáért. Biztos kurva magas ott az erkölcsi morál.
  • Thanatos
    #136
    magasabb mitn a civilek 99%-ban szvsz...
    ha francia börötnböl vagy feltételesen szabadlábon vagy valami olyasmi maitt hogy az interpol tud rólad akkor tuti nem vesznek fel...
    egyébb esetben is csak amiatt mert nem fognak meg nem is tudnak minden egyes embernek a piszlicsáré országában midnent visszaellenőrizni...
    ettől még balhét csinálsz azonnal repülsz
    szal a légio ma már nagyon NEM a bünözök menedék helye...., ez egy iszonyu jó civil sztereotipia csak éppen nem igaz :)
  • I.C.ram
    #137
    "A criminal history may be overlooked if the offenses are minor but there are no guarantees."

    Ebben benne van az is simán, hogy feltételes szabadlábon vagy.

    nem érted, hogy miről beszélek? Nem az a lényeg, hogy regisztrálva vagy KAzincbarcikán mint betörő, hanem az, hogy az erkölcsi morálod ZÉRÓ! Egy elit seregbe tuti nem vennék fel olyat, akiben ott a hajlam, hogy elkezdjen mindenféle sittes dolgokat művelni. Csempészet, nemi erőszak stb. A katona tekintélye nem abban van, hogy hú de brutál gyilkológép, hanem abban, hogy uralkodni tud magán. Senki nem fogja őket tisztelni, ha mindenféle szarságot csinálnak.
  • Thanatos
    #138
    mint mondottam attol függ hogy hol...., a világ végére nem fognak utánad menni, mivel jó esélyel nem is tudnak iylesmiről ez tény, ha fro-i börtönböl vagy feltételesen szvsz simán kivágnak...
    az erkölcsi morálod meg lehet zéró, akkor jó esélyel majd vagy feltornászodik a légio alatt, vagy dezertálsz vagy beledöglesz..., ennyi..., én változatlanul azt mondom hogy egy átlag légios erkölcseit 20szor többre tartom mint a mai magyar fiatalokét pl...
  • I.C.ram
    #139
    "The Gestapo is slang for the branch concerned with the Legion's internal security. They will interview you in your own language on all aspects of your life. The days of joining "no questions asked" are a thing of the past. Honesty is your best policy when talking with the Gestapo. Based on what you tell them, they may decide to change your name."

    Nem véletlen a név csere sem...
  • I.C.ram
    #140
    Idegenlégió azért idegenlégió, mert nagy arányban vannak külföldiek. Szóval, lehet, hogy a pár szerencsétlen franciát kivágják, de egy ukránt vagy algériait nem biztos...
  • Thanatos
    #141
    nem, de változatlanul fentartom hogy ha bent is csinálja a dolgait kb rögtön kivágják, de elginkább magátol dezertál..., volt ilyesmiről egy két elég durva story neten is inkább nem taglalom mert azok is csak urbanlegendek mint amiket te állitasz :)
  • Thanatos
    #142
    a névcsere meg nem véletlen, de nem a bünöző mult miatt van már..., szóval változatlanul azt modnom ne csak a civil médiábol probálj tájékozodni ami a hülyeséget a hülyeségre halmozza :)
  • I.C.ram
    #143
    Igen kivágják, ha rájönnek... A világ összes háborújában vannak olyan dolgok, amikről csak az ott lévő katonák tudnak csak... Nem feltétlenül derülnek ki ezek a dolgok... De nyilván ez is csak urban legend, ahogy szerinted kb minden, amit nem te állítasz. :/
  • I.C.ram
    #144
    Soha nem láttam egy civil (imádod ezt a szót? :P) médiát a témáról, még csak a légióst sem láttam. Amint mondtam már ismerősöm légiós volt 1 évig. Ő mesélte ezeket.. De biztos hazudott, hiszen te jobban tudod, mivel nyilván leglaább egy sorozó tiszt vagy.
  • I.C.ram
    #145
    ugyanezt elmondhatom rólad is, hogy azaz uban legend, hogy a légió erkölcsileg, etikailag makulátlan és csupa hősből áll.
  • Thanatos
    #146
    igen a háboruban vannak iylesmik, és? ebben spec a légio se másabb, bár pl a us armynál állitom hogy magasabb erkölcsi értékrendje van...
  • Thanatos
    #147
    a legtöbb hülyeséget meg pont azok terjesztik akik két hét után leléptek, kérdezz emg olyan valakit is aki nem szaladt sirva haza 1 év után..., de tényleg értelmetlen vitatkozni, te szalykozod a te nézőpontod én meg az enyimét, ebben nem fogunk egyetérteni, ok legyen midnen légios véresszályu habzó örült, aki msot szökött a börtönöbol, mindenki azt hisz amit akar ;)
  • Thanatos
    #148
    ha megfigyeled oda irtam ehez hogy SZERINTEM, ergo még csak nem is urban legend, hanem még annyi sem, mert nem mástol halottam, ez az én véleményem, ennyi :)
  • I.C.ram
    #149
    Azért kicsit leszállhatnál a magaslóról. "sírva hazaszalad".... no comment.
  • I.C.ram
    #150
    Az az 1 hét meg egy év volt, ami alatt azért sokat tapasztal egy ember. Ő nem azért szökött meg, mert nem bírta, vagy kikészült. Hanem azért, mert elege lett, és neki nem ért annyit a zsold, hogy annyi melója legyen, mint amit ott elvárnak.
  • Thanatos
    #151
    pedig ez az igazság..., miért megy ki olyan aki nem birja??? én se épitek a hátso kertben rakétát, mert még ha vna is valamenyi fizikai ismeretem hozzá tudom hogy nem tudnám végigcsinálni...
  • VRSDM
    #152
  • Thanatos
    #153
    igen, minden dezertőr azt mondja hogy nem azrét mert nem birtam, sőőt, van aki azért mert a légio tul lightos neki... , mint pl ahogy asszem lecső irta a könyvében :DDD
    ettől még tény ami tény, az ember ne vágjon olyanba amit nem hiszi hogy végig tud csinálni, ez meg a midnen féle kaotnai dolgokra méginkább igaz..., és a munkát tekintve tényleg nem áll arányaiban a fizetéssel, de a légioba ne is a fizetésért menyen aki kimegy mert akkor tényleg egy hét után dezertálni fog...
  • VRSDM
    #154
    honvédségnél most lesz ilyen 3hetes erdei túlélő gyakorlat, 3naponta kapnak kaját, vizet naponta 1x és folyamatos feladatok, mozgás, elvárás

    az egyik osztag vezetője (a már lentebb említett ismerős) lazán közölte az egyik beosztottjával hogy jobb ha lefogy addig 15kilót vagy nem fogja birni, már az edzéseken haldoklott a futás alatt...

    akkor minek megyoda? hogy lődöshessen a céltáblára cigivel a szájában ?:D
  • Palinko
    #155
    szerintem az 1000eur nem rossz...
  • Thanatos
    #156
    pl, vagy hogy ő legyen a menő ygerek, vagy légiora levetitve, szerelmi bánat meg hasonlo fazsságok :)
  • Thanatos
    #157
    magyar viszonylatban..., csak fro-ban kicsit drágább megélni..., tény hogy alapbol kaja szállás azingyé van ugye..., viszont a légio nem is egy hétvégi munka...
  • Palinko
    #158
    ja drágább, de én pl visszatérnék ha letellik x év. és ugye a bankban eláll a pénz. meg mondjuk le is kötném egy részét és akkor nem rosz ahogy belegondolok...
  • Thanatos
    #159
    nem tényleg nem az, 15 év után meg éeltjáradékot is kaphatsz, de továbbra is azt mondom hogy csk a pénzért kimenni nincs értelme, vannak ezerszer jobban fizető melók is ha csak az a lényeg, pl melozz furotornyon vagy hasonlo
  • Palinko
    #160
    nem csak a pénz, hanem a munka amit csinálnak, már az magába megérné.