3500
A Francia idegenlégió
  • smartdiablo
    #1
    Helló

    itt egy kis infó ha valaki a francia idegenlégióba akarna menni

    link

    egyet nem tudtam meg hogy milyen nyelvismerettel kell rendelkezni
  • JohnnySmith
    #2
    Természetesen franciával...
  • Thanatos
    #3
    tévedés, nem kell semilyen nyelvismeret :)
  • smartdiablo
    #4
    az biztos hogy nem kell franciául tudni



    azt nem tudom hogy szemüvegesekt felvesznek e
  • Thanatos
    #5
    fel, persze épeszü határokon belül :)
  • mod
    #6
    Van ismerősöm, aki kinnt szolgált az idegenlégióban, hát, kemény.
  • desigo
    #7
    ne mondd már,hogy nem kell legalább angolul tudni...
  • Thanatos
    #8
    nem kell, ha nem tudsz semilyen nyelvet akkor keritenek valakit aki beszéli a tiedet, de leginkább kézzel lábbal lekomunikálják alap dolgokat :)
  • haxoror
    #9
    Nem Shakespeare elmezésekkel foglalkoznak a légióban szal az alapszókincs nagyon hamar ráragad az emberre btw franciául meg KELL tanulnia mindenkinek egy idő után mert a tisztek franciául beszélnek (ha jól tudom a légióban tiszt CSAK francia lehet, egyéb külföldi nem)
  • haxoror
    #10
    Ja és vége azoknak a Rejtő-i időknek amikor kvázi mindenkit felvettek, ma már elég kemény előválogatás megy szal ha valaki girnyó vagy retardált akkor ne is jelentkezzen mert már első szinten ki fogják rostálni.
  • Thanatos
    #11
    ha kint vagy már a légioban akkor emgtanulsz franciául, ha akarsz ha nem :P
    tiszt emg lehet külföldi is igaz elég csekély számban, a tisztek kb 10% külföldi
  • Thanatos
    #12
    rejtői idők sose voltak a légioban, rejtő müvei kitünő olvasmányok de a valódi légiohoz sose volt közük :)
  • Mo.Organ
    #13
    Nem kell hozzá semilyen nyelvet tudni. Az élet majd megtanít kint.
  • Thanatos
    #14
    nem az élet hanem a kiképzők meg a többiek :P
  • Brolly28
    #15
    jelentkezek
    2× is
  • Thanatos
    #16
    tedd azt...
  • Brolly28
    #17
    A Francia idegenlégió=Magyar önkéntes haderő
    ugyan az csak franciában:)
    ezt itthon is megtudod csinálni és nem kell elmenned a picsába
  • Thanatos
    #18
    látszik gőzöd sincs egyik haderőről sem :)
  • haxoror
    #19
    Tudom, arra céloztam hogy ma már sokkal szigorúbb az elbírálás mint régen, ma már csak jó alapanyagból csinálnak mégjobbat.
  • Brolly28
    #20
    Légiós,
    Te Franciaországot
    becsülettel és hűséggel szolgáló
    önkéntes vagy.
  • Thanatos
    #21
    és ezzel kb ki is merült midnen hasonloság... :P
  • Brolly28
    #22
    jajjj maradj már csöndben:D
  • Thanatos
    #23
    tény, a felvételi teszt elég kemény
    fizikai, iq, psichologiai tesztek, orvosi vizsgálat, háttérvizsgálat, elbeszélgetés a gestapoval, stb stb :)
  • Thanatos
    #24
    csak rossz nézni a sok hülyeséget amit megprobálsz tényként kezelni :D
    ha valaki lazsálni, ingyenélni akar egy szinte már nem is létező hadseregben az menyen a maygar hadseregbe, aki meg egy professzionális hadseregbe akar kerülni, akik tudják is a dolgukat, csinálnak is valamit, és értenek is ahoz amit csinálnak, ergo jol csinálják az emg megy az idegenlégioba... :)
  • Brolly28
    #25
    itthon már nics sorkötelezetség
    ehelyett van az önkéntes haderő ami azokból az emberekből áll aki arra jelentkezik
    ugyan olyan a Francia idegenlégió is csak szentem több pénzt adnak jobban kiképzettek
  • Brolly28
    #26
    jajjj hát így gondoltam én is de nem fogalmaztam bele...
  • Thanatos
    #27
    ffl-ben 1000 euro körül van az indulo pénz első osztályu légiosként, amire még rájönnek potlékok meg stb..., kishazánkba nemtom mennyit adnak, de a légioba nem is az megy aki csak a pénzre hajt :)
  • kas123
    #28
    A honvédségbe jelentkezz inkább :D ne a Franciákat véd :D
  • Thanatos
    #29
    a honvédségbe semmit tenni? az miért jobb? :)
  • Golyo69
    #30
    egyik ismerősöm kint van és azt mondja hogy elég húzós :D
    és tényleg nem kell semmi nyelv ismeret asszem!!
    ő is ott tanult meg franciáúl
    a kiképzések elég kemények!!ahogy mesélte :D
    jah és phszihikai teszt is húzós mert nem mindenre úgy kell válaszolni ahogy azt egy normális ember gondolná!! :D:D
  • Palinko
    #31
    na amjd vallasd ki és majd írd be úgy látszik sokunkat érdekel
  • Golyo69
    #32
    okok :D csak nemtom mikor jön haza legközelebb :D
  • GregSB
    #33
    Szerintem hülyeség az idegen légióba menni. Akinek meg van a fizikai rátermettsége, az sokkal okosabban teszi ha elmegy építkezésre dolgozni valahova nyugat-EU-ba (Németország, Franciaország, Írország stb..). Nem csak kevesebb veszéllyel jár, de több pénzt is kap, és akkor hagyja ott amikor akarja, nincs 5 éves szerződés.

    Persze ha valaki mindenáron ölni akar akkor menjen oda, jobb munkát máshol nem talál... :D
  • fifi
    #34
    namost azért azt jó ha tudod, hogy a MH-tól tovább nemigen fogsz menni, viszont ha lemegy az időd a légióban/és engednek/ elég jó karriered lehet itt-ott...
  • fifi
    #35
    mit akarsz tudni?
  • Thanatos
    #36
    mont mondottam volt a légioba a többség NEM a pénz miatt megy..., és nem is azért hogy öjön, de ez neked magas lessz :P
  • Golyo69
    #37
    jaja jó helyekre mehetnek dolgozni nem kevés pénzért :D
    havernak is mondták hogy mehet amerikába elég ismert emberek testőrének meg hasonlók :D
  • Palinko
    #38
    mit csinálnak kiképzésen? milyen tesztek azok? meg ilyen részletes infók,amit nem is nagyon szabadna kiadni... de amit úgy szabad,hogy még is..
  • GregSB
    #39
    Mennyire magas lessssszzzzz? Magasabb mint a helyesírásod színvonala? :PPP

    Najó, én nem akarok meggyőzni senkit semmiről, csak leírtam a véleményemet. El tudom fogadni ha valaki nem pénzért megy oda. Mondjuk az érdekelne hogy mi motiválja ezeket az embereket.
  • OrioN the S
    #40
    Hát kemény lehet :| Ha családi ügyben vagy anyagi ügyben megbotlanék és szarban lennék ,akkor még bevállalnám :| Bár sztem amilyen agresszív vagyok néha... tuti nem bírnám ki ,ha megaláznak meg ugatnak egyfolytába -.-