61



Elektronikus duó Angliából.
  • Sanyix
    #61
    Hát wikipedia szokott tévedni, egyébként néha elég nehéz meghatározni a kategóriáját egy zenének, de ha ez (Ready Steady Go hallgass bele) trance vagy techno akkor énse énse értek a műfajokhoz :)
  • Blasta
    #60
    Viszont ha már itt tartunk, akkor megragadnám az alkalmat egy kis önreklámra:

    Megtisztelnétek vele, ha megallgatnátok a CD-met

    Természetesen nem éri el egyik lentebb felsorolt zenészek/csapatok szinvonalát, de talán egyeseknek tetszhet, hiszen a múzsáim a topikban emlegetett nagy-nagy elektronikus Istenségek voltak. :)

    Előre is köszönök minden letöltést és meghallgatást! ;)
  • Blasta
    #59
    Nem, sajnos ezt nem hiszem el.
    Az emberek többsége alapjában véve egyszerű. Az egyszerű szórakozás, egyszerű filmek, egyszerű zenék érdeklik, amiket tud dúdolni munkába menet, stb. A rádióhallgatók/TV nézők csak egy része fiatal, mégpedig a kisebbik része. a Nagyobbik részének akkor se jönnének be ezek a zenék, ha csak ezt hallgathatná...

    Sramli kell nekik, pop, nyáltenger, tingli-tangli meg tuc-tuc (az eccerűbb fajtából).
  • Sadist
    #58
    Elhiszed, hogy ha egyszer csak az összes zene TV és rádió elkezdene beatet játszani, akkor egy hét múlva a legnagyobb diszkópatkány és plázapicsa is a Crystal Methodot/Chemical Brotherst/Prodigyt/Fatboy Slimet imádná, és szent meggyőződéssel állítaná, hogy ő már évek óta a beat-et szereti és hallgatja?
  • Sadist
    #57
    Nekem az alapján a pár albuma alapján ami megvan inkább techno/trance-nek tűnik, meg wikipedia szerint is az. De legyen ahogy akarod, én a műfajokhoz úgyis hülye vagyok :D
  • neuro
    #56
    a fluke volt szerintem a legjobb elektronikus zenekar a 90es években - a leginkább inspirló pedig az underworld és a chemical brothers
  • Sanyix
    #55
    Hát Oakenfold korai számai nem trancek :) az bizony beat vagy legalábbis van pár.
    Csak egy ideje nyom trancet.

    Egyébként mindenevő vagyok, rock, metal, trance, breakbeat, techno, hip hop mind bejönnek, persze ezeken a kategóriákon belül válogatós vagyok, szal fura izlésem van :D
  • Blasta
    #54
    Fluke határeset :)))
  • Sadist
    #53
    Szerintem ott a Fluke-al meg Paul Oakenfold-al átkanyarodtál a techno és trance vonalra :D
  • Blasta
    #52
    Nem kell általánosítanod.
    Másrészt ez nem a fiatalok "bűne", egyszerűen az említett zenekarok már jóval kevésbé aktívak, mint anno, ráadásul a stílus is vesztett a kezdeti lelkesedéséből. Változik a világ, változnak az ízlések is.

    Én sem vagyok már mai gyerek, de nekem ezek a zenék mindig is a legjobbak lesznek, ahogy anno voltak.
  • Sanyix
    #51
    Egyébként nem tudja valaki honnan lehet beszerezni netről, jó xxxxxbeat zenéket? Én a Prodigy ből indultam, aztán lett Crystal Method, Fatboy slim, Evil Nine, Fluke, Paul Oakenfold, Way Out West, Overseer. Hasonlóak kellenének :\ találtam is pár egész jó előadót (mixekben), de sehonnan sem tudom lehúzni/megtalálni a zenéiket. Se torrent, se dc, se gnutella, legalábbis ott ahol én kerestem ott nem.
  • neuro
    #50
    elég szomorú, hogy a "mai fiatalok" csak a filmekből és a reklámokból ismerik a Chemical Brothers-t és a Crystal Method-ot... de lehet csak én vagyok már túl öreg
  • Sadist
    #49
    CB így első hallásra picit gyorsabb tempójú, míg TCM dallamosabb, sok benne a tiszta, magas hang finomabb áthajlásokkal, mint pl. Keep Hope Alive elején.

    Chemical Brothersből van pár ismerős szám azért.
    Block Rockin Beats valahonnan ismerős, talán Ocean's Eleven.
    Elektrobank is, az meg talán Charlie Angyalaiból.
    Shake Break Bounce meg egyértelműen Ford reklám :D
  • Blasta
    #48
    Igen, jogosan tűnik másnak.
    A Chemical Broders új stílust kreált, a "Chemical beat"-et. A Crystal Method nem ebben a stílusban zenél, illetve főleg nem ebben.
  • tootaal
    #47
    nekem a Chemical tól ami mostanában bejön az a shake break bounce (ford reklámzene - de ezt gondolom mindenki tudja)
    a régebbiek közül meg a galvanize
    mekkora zenék !!
  • Sanyix
    #46
    Nekem inkább a Crystal Method és ahhoz hasonló zenék tetszenek, bár elvileg a chemical brothers is olyasmi, de nekem mégis másnak tűnik, csak 1-2 szám jön be tőlük :\
  • Sadist
    #45
    Jaja, wild sweet cool legalább 3-szor volt benne, Trip like I do, talán még a High Roller is (utóbbi a Felpörgetve című Stallone filmben is volt).

    Na de hogy ne legyen off, ámerikai nagybácsi már hozza is a CB számokat, már csak pár óra és leér
  • Blasta
    #44
    Sőt, én láttam egyszer egy COLOMBO részt, az új szériák közül (már elég öreg volt benne Peter Falk), és vmi köcsög diszkókirály volt benne a hunyó, és a filmben végig CM számok szóltak, nem hittem a fülemnek :DDDD
  • Matthew Prosac
    #43

    örült pocák
  • Matthew Prosac
    #42
    zsír, zsír mehet be bannerba!+
  • Sadist
    #41
    The Roots & BT - Tao of the Machine
    Ez még egy jó, ez meg Blade 2 OST :)
    Most így visszaemlékezve, Pengében is volt jónéhány TCM szám :D
  • Sadist
    #40
    Szintén Tolvajtempó OST :)
  • Sadist
    #39
    Crystal Method alap, aki azt nem szereti, az nem ember :) Annyi filmben voltak már zenéik, hogy szerintem fel se lehetne sorolni.
  • Sadist
    #38
    Az a bróz gona vörkidáout? Az jóis :) Tolvajtempó OST-n rajta van.
  • Daza500
    #37
    Nem vagyok nagy CB-s, de:

    Elektrobank, Star Guitar, Block Rockin' Beats
  • Blasta
    #36
    zsír
  • Pheaper
    #35
    csináltam bannert ha tetszik szóljatok berakatom :)

  • Pheaper
    #34
    Szeretem az együttest !!! plusz fav
  • Mincsi
    #33
  • Matthew Prosac
    #32
    hamár róluk beszélsz szerintem ez az überalles!
    tényleg mindent visz. a zene is, a klipp is.
  • Matthew Prosac
    #31
    a végén amikor bevadul a zene az mindent visz :)
  • Blasta
    #30
    Ezmeg, ezmeg RULEEEEEEEZ
  • Blasta
    #29
    Nem is tudom, hogy van-e még 1 ilyen együttes, aki ennyi zseniális klippet készített. Tán fatboy slim még ilyesmi
  • Blasta
    #28
    EZ a klippük überallesz nekem
  • Blasta
    #27
    Nem, BT-t nem ismertem, de ez a szám ROXX, töltöm is jól :D
  • Matthew Prosac
    #26
    Wááháhháhá :DDDDDDDDDD
    Klippjét még nem is láttam :) Óriási!
  • LasDen #25
    Ez a klipp a kedvencem......
    a szám is jó, de a klipp az nagyon ott van :DDDDDD
  • hunbasser
    #24
    van egy-két jó számuk
  • Matthew Prosac
    #23
    BT-t ismered?
    ő is elég jó zenéket csinál. pl ilyen filmekbe, like Fast and Furious.
    Ezt pedig most hallgasd meg ha nem ismernéd..
  • DJ Skyline
    #22
    Star guitart, Hey Boy Hey Girl-t kihagytam, bár nincsenek meg, de azok is tetszenek!