54
  • rolika
    #14
    mindenki fúj a cell-re (ps3), hogy nem lehet összehangolni a hét magot...
    akkor most mi van?
  • BCs design
    #13
    kiváncsivagyok hogy az intelnek sikerül e megszervezni ugy a dolgokat hogy ezt használja is majd valaki mert ha nem csak egy próbálkozás lesz a sok közül
  • NEXUS6
    #12
    "A legnagyobb problémát jelenleg azt jelenti, hogy nem áll rendelkezésre megfelelő összeköttetés a memóriával, illetve arra sincs kidolgozott eljárás, hogy a programozók szoftveres oldalon hogyan használhatnák ki a 80 mag egyesített erejét."

    Akkor mi volt a koncepció az egész mögött???
    Vagy csak terveztetek egy csipet a mérnökökkel, hogy majd csak jó lesz valamire? Eddig belerakatak sok, sok megahertzet, de most már a mag a trendi, ezért azt rakják bele?

    Ez nem fikázás, de tényleg kíváncsi vagyok, hogy vajon milyen rendszerbe képzelhették el működni a csipjüket, és milyen célra tervezték felhasználni.

    Amúgy azt sem értem, hogy pusztán a magok növelésével miért számítanak általános sebességnövekedésre. Ha van egy x alpterületű szilicium csip, y millió tranzisztorral, z GHz frenkvencián üzemeltetve, ami összemérhető a jelenleg alakalmazott kevés magos alkalmazásokkal, akkor pusztán azáltal, hogy a tranyókat más csoportokban rendezve párhuzamosan működtetem, egy egy vagy kevés szálú feladatot nem biztos hogy ugyan olyan hatékonyan meg tud oldani.

    Az emberi agy is ilyen sokmagos procinak tekínthető. Néhány dologban kiba jó, pl képfelismerés/feldolgozás, de azért egyszálú logikai/matematikai feladatokat kiba lassan tud csak megcsinálni!
  • savior
    #11
    a dinnyenek is ennyi magja van
  • LADA Kalina
    #10
    az addig rendben van hogy a magok száma nőni fog de szerintem 1hamar max. 16 magos procikat tudnak csak rendesen megoldani, és persze igény sincs annál többre... nah meg ugye a memória, most általában 4 slot van, hát 1 16 magosnál majd lehet úgy lesz, hogy mindbe kell 1-1 memória ha használni akarsz 4-4 magot legalábbis én így tudom elképzelni az ecceű megoldást, aztán meg majd a sima eccerű alaplapokon is lesz 8-16-32 memórifoglalat vagy a memóriát egybeépítik a procival, aztán már cache se lesz külön
  • Vorpal
    #9
    Talán 2 magra is fejlesztenek majd, ha ez kijön,D
  • PíszLávJuniti
    #8
    már a négymagosban is kételkedtem de ebben
  • Hedgehunter #7
    Valoban a programozas teren kell majd feljeszteniuk az illetekeseknek.......
  • lee56
    #6
    ja hehe, akinek nincs szerencséje vehet 49magos 80magos procit :)
  • lee56
    #5
    "Egyébként a többszálú fejlesztés egy rémálom" - Valószinüleg ezért nincs még ma sem olyan játék, ami jelentősen profitálna többmagos procikból :/

    De előbb-utóbb muszály lesz valamit alkotni a programozás terén, mert az igencsak gáz lenne ha 8-16 magos méjnsztrím procikat alig pár progi használná majd ki pár év mulva...
  • LADA Kalina
    #4
    hmm 80mag szépen hangzik, reklámfogásnak jó, de télleg lesz némi probléma a használatával, szép is lenne ha 80 szál 1 dőben valós párhuzamossággal futna, de amíg 1 a memória, addig a kölcsönös kizárás, meg a swap-olás eléggé le fogja fogni a teljesítményt szerintem, inkább legyen 8 nagyongyors mag, mint 80 kihasználhatatlan, és akkor még nemis beszéltünk arról, hogy a 80 mag irányítása mennyire bonyolult a 4-8-hoz képest, és mennyi a hibalehetőség, és a gyár szemszögéből nézve a selejtek száma... mert eddig rendben volt hogy mondjuk minden proci 4ghz-esnek indul aztán ami selejt az elmegy 3,5-3-2,66osnak, de ennél ami selejtes abból lesz 73 magos, meg 49 magos...?
  • Magnum PI
    #3
    Ha csak a játékokat nézzük akkor a CPU által számol fizika ill AI sokat profitálhat a sok magbol. Csak gondoljatok bele hogy minden egység AI-át egy külön mag számolja stb. Egyébként a többszálú fejlesztés egy rémálom, főleg a debugnál. Én 1.5 év mulva szerzem meg a programtervezői diplomát, de már félek.
  • Laceee
    #2
    A legnagyobb problémát jelenleg azt jelenti, hogy nem áll rendelkezésre megfelelő összeköttetés a memóriával, illetve arra sincs kidolgozott eljárás, hogy a programozók szoftveres oldalon hogyan használhatnák ki a 80 mag egyesített erejét ... ezekszerint szép és jó csak nem lehet kihasználni vagy lehet inkább a programozokat el kellene küldeni tovább képzésre vagy esetleg máshova...
  • K Ace
    #1
    Erről már tényleg ez a véleményem: Nagyon nagy lol