10
  • Pharaoh
    #10
    Ha meg is bénulmak rövid időn belűl úgy is helyre áll a rend.
  • cadeyrn
    #9
    nem elég az ip cím...
    tekintve, hogy a legtöbb szerveren virtualhost-ok futnak.
  • DOGMAN
    #8
    hehhe, ha egyszer majd sikerül megbénítani valakinek mind a 13 root DNS szervert, akkor majd az emberek seperc alatt megtanulnak párezer ip címet. Kötelet az hekkereknek ...
  • ProClub
    #7
    Kicsit még kibővítve: kicsit gigászi mennyiségű adat lenne az összes zóna átemelése egy DNS szerverbe... Gyakorlatilag a 13 root szerver összes adatát el kéne tárolni...
  • ProClub
    #6
    Egyáltalán nem bombabiztos, mert minden DNS szerver csak az upstream DNS szerverektől kéri le az infókat. Tehát, ha én valahol hostolok egy szervert, akkor hülye leszek mindent adatot megjegyezni, terhelve a szerveremet, hanem tovább küldöm a kérést a szolgáltatóm DNS szerverének. Ha az se tudja, az továbbküldi a root-nak. Szal egyáltalán nem bombabiztos a rendszer. Inkább egy fastruktúrára hasonlít.
  • AranyKéz
    #5
    a dyndns ellen is indítottak támadást

    de egyébként tök véletlenül nem bombabiztos a DNS szerverek hálózata ? én úgy tudom hogy állandóan szinkronizálgatnak egymás között
  • PíszLávJuniti
    #4
    "ICANN emberei ezt nem hagyják válasz nélkül" vissza ddosolnak?


    "2002-ben a 13 root DNS-ből 9-et tettek elérhetetlenné masszív, irányított DDoS támadással, melynek folyamán ezen szerverek némelyike 150 ezer ICMP kérést fogadott másodpercenként, azonban mivel az akció alig fél óráig tartott, az Internet nem bénult meg nagy mértékben."
  • chuck
    #3
    Hát igen, elvégezték a felmérést, hogy pár ezer zombi gép támadása milyen hatással van a rendszerre. Most már van elképzelésük, mekkora sereggel kell támadni a a teljes siker érdekében.
  • BCs design
    #2
    ezt sem árt kipróbálni már csak kiváncsiságból is :D
  • ProClub
    #1
    Ki az a hülye, aki megtámad egy root szervert? Meg akarják bénítani az internetet?

    Ha kiesne az összes root szerver, gyakorlatilag összeomlana a domain név alapjáni kiszolgálás...