42
Balesetek és sérülések - Ficamok, rándulások
  • rooney8
    #42
    písz
    remélem olvassa még valaki sportoló :D
    szóval focizom és ugye ezzel velejárnak a sérülések is. most is van/volt egy combfeszítő (izom) húzódásom. egy hete nem edzek és napi kétszer kenem ilyen izomsérülésekre való krémmel. már fájdalmat nem érzek és valahogy vissza kéne rázódni a rendes kerékvágásba. na szóval a kérdésem, hogy nem tudtok valami gyakorlatsort, amivel "bejárathatnám" a combomat, hogy ne újuljon ki a sérülés? mert ugye azt mondják, hogy fokozatosan kell újra terhelni, de most így konkrétan ötletem sincs, hogy mit s hogy... :)
    azért kérdezem, mert már elég sok húzódásom volt, amiknél pihentettem x ideig, majd egyből visszaálltam rendes edzésre és újra ráhúzódtam és most ezt szeretném megelőzni :D
  • Z
    #41
    A sportot magát nem kell, csak a focit hagyd abba. Nekem sok-sok évbe telt, míg szögre akasztottam a csukát. Először a stoplist, aztán a hernyóst, meg a teremcipőt. Azóta is vérzik a szívem, de legalább nem sérülök le évente többször.

    Azóta csinálok minden mást: bringa, úszás, futás, edzőterem, stb.
  • trimre
    #40
    Helló mindenki
    Focizás közben rendszeresen meghúzódnak a bokaszalagjaim. 2 hete történt először, teljesen kifordult a bokám, ráestem teljes súlyommal és egy szép nagyot roppant. Egy ideig rá se tudtam állni. Most, 2 hét után megint volt focimeccs, most a másik bokám húzódott meg ugyanott, de szerencsére nem annyira. Az orvos szerint lazák a szalagok a bokámban.
    Mit lehet ezzel csinálni? Hogy lehet erősíteni? NEM AKAROM EZÉRT ABBAHAGYNI A SPORTOT! SEGÍTSETEK!
  • bens
    #39
    az én vállamat a gerelyhajítás tette tönkre
    hát nemtom, olyan érzés mintha begyulladna, de amikor fáj akkor ropogni is szokott.
  • Z
    #38
    Tutira gyulladás? Folyadékgyülem nincs a térdedben? Vagy porckopás?

    Gyulladásra diclofenac, diclac, voltaren, és társait ajánlják. Térdre helyi kezelés elég, szóval kenőcs. Van tabletta is, de nekem azt mesélték, hogy állítólag ettől pusztul meg pár olyan focista, akiknek nem bírja a szíve.

    Azért szedtél már össze pár dolgot. Nekem nagypályás focimeccsen volt talpközépcsont törésem kb 15 perc után. Végigjátszottam, aztán azt hittem bepisálok. Pár részleges szalagszakadás, hajlító sérülés, részleges combizom szakadás, néhány húzódás, meg törés. Aikido-n meg a vállízületeimet vágtam haza. Szóval roncs vagyok... Most jógára fogok már csak járni.
  • bens
    #37
    tavaly kick-box eb-n felrepedt a jobb szemhéjam, egy menetet fél szemmel boxoltam le. jó volt. ezen kívül párszor eltört a lábujjam, hüvelykujjam, bal térdem begyullad futás közben ami rohattul idegesít és nem tudom mit kéne tenni ellene. esetleg valami ötlet?
  • Z
    #36
    Nem szép, de van még bőven ilyen pl youtube-on. Soccer injuries, vagy "sport neve"+injuries. :((

    Mielőbbi felépülést szerencsétlennek!
  • Grenzjager
    #35
    Sokkoló lábtörés a futballmérkőzésen - videó csak a legbátrabbaknak

    Készítői 13 éves kor alattiaknak nem ajánlják ezt a felvételt(!!!), ám annyi bizonyos: minden generációt sokkolnak a képek. A mexikói labdarúgóval történt szörnyű balaset után csak egyre gondolhatunk, remélhetően a foci Eb-n nem történik ilyen tragédia!

    Az egyetlen jó ebben a videóban, hogy nem az Eb-n forgatták! Természetesen azzal a mexikói labdarúgóval is mélyen együttérzünk, aki a szörnyű lábtörést elszenvedte egy mérkőzésen.

    A felvétel készítői 13 éves kor alatt nem ajánlák ezt a videót, ám sajnos kijelenthető, 43 évesen is rettenetes látvány.

    A mexikói labdarúgóval történt sokkoló balaset után csak egyre gondolhatunk: remélhetően a foci Eb-n nem történik ilyen tragédia!(inforadio)

    a videó
  • Zsolti9014
    #34
    focikapus vagyok
    eddig:
    - vérömleny a térdemben.
    - ujjízületek tönkrementek
    - néhány repedés és törés szintén az ujjaimnál
    - lágyéksérv
  • Ice Cortez
    #33
    Huh azt hogy sikerült?
  • Dorricaa
    #32
    6 hét a csuklótörés!és utána egy 2 hét pihentetés de akkor már lehet dolgozni vele!Nekem most szakadt kicsit meg a combizmom és nemrég tört bokám
  • Csaba007
    #31
    Hi!
    Nekem egy hete eltört mindkét csuklóm! Elég gáz nemtudom mozgatni őket! Valaki akinek volt már ilyene mondja már meg hogy mennyi idő múlva tudom használni??
  • peacyg
    #30
    persze minimális botozás van kempoban is, de az csak magasabb szinten
  • peacyg
    #29
    Az a kendo, amiről Te beszélsz. A kempo az egyik legkomplexebb küzdősport... kesztyűs full-contact, pusztakezes viadal stb stb is megtalálható a repertoárban.
  • Ice Cortez
    #28
    Nekem is néha szokott, de már kezdem megszokni...!
    Az elején mondjuk nagyon idegesített!

    A kempo az komoly sport! Az az ahol ilyen botokkal zúzzák egymást nem?
  • peacyg
    #27
    Én kempozom, de nekem általában nem sok ilyen maradandó bajom van. Ezalól kivétel a vállam, az szinte mindig fáj valami miatt, mindig újabb és újabb fájdalmakat érzek a vállamon. Kicsit idegesítő már :)
  • Ice Cortez
    #26
    Jaja én is jártam Judozni.... csak nekem nem sikerült olyan jól az egyik esésem és ott ugrott ki a vállam :S mert esés közben magamalatt hagytam a kezem :SS
    Ijj de szar volt!

    Maúgy nekem is volt egy kis pihenésem nyár közepén, amikor 3éve nyáron Tiszaújvárosban jégkoriztam és elestem... a térdemet zúztam le elég szépen :S Aztán fel is gipszelték és 6hét pihi nyáron, amikor a legm,elegebb volt! Nah az volt a nagy büntetés!!
  • D00M
    #25
    Nagylábujj törés, jobb kisujj törés, zúzódás a vállban, combnyakcsont zúzódás, aztán agyrázkódás, és jelenleg bal kisujj törés. Ja, még egyszer megzúzódott a medencecsontom is a csípőmnél. Hát igen az amerikai foci az amrikai foci
  • Aquir
    #24
    én meg sose feküdtem be kórházba :P :) az összeforrt csont meg erős, ezt Jackie Chan biztonyíthatja (neki jó sok volt) =)
  • Aquir
    #23
    :) csak mert nem értem:

    ?
  • 12346
    #22
    csoportos, bebaszva bringázás esős úton, kacsázással tarkítva, hátha nem esünk el. és de:c
    ujj törés^^
  • ScarY MAN
    #21
    hát nekem se tort meg el semmim :D zuzodasok mindig vannak...meg most is faj a terdem meg a vadlim...ja meg a jobb csuklom :D de ez mellekes...ha egyik elmulik jon egy masik... :D
  • haxoror
    #20
    6 éves koromban beirattak judozni szal korábban tanultam meg esni mint ahogy előjött a kalandvágy, csont nem tört soha de volt boka-kibicsaklás, húzódások, égési sebek, majdnem-fulladás, monoklik, vágások, horzsolás meg lila folt hegyek stb stb szal azért megvolt a normális gyermekkor!
  • Akos 001
    #19
    csuklótörés 4helyen...
  • Krezga
    #18
    Vagy csak nem vagy elég bátor
  • passatgt
    #17
    nekem most törött el kislábujjam:)
  • haxoror
    #16
    Nekem soha nem tört el semmim...

    (mert nem vagyok olyan béna mint ti! )
  • shad0w
    #15
    foci, egy kicsit elkésett szerelés az ellenfél részéről, plusz egy rossz talajfogás az én részemről :) szalagok szakadtak, meg a fibula tört hosszában, ahol a csavarozás látszik. összesen 3 hetet voltam vele kórházban, kétszer műtötték, meg nemtom hány hónapig volt rajta gipsz, de túl lehetett élni, másnak volt durvább is :)
  • mesor
    #14
    Foci közben rosszul léptem, kifordult a bokám. Feldagadt, gyorsan lehűtöttem aztán visszaálltam játszani.
    Utánna haza felé már kicsit nehezemre esett a lépcsőzés, másnap pedig az egész lábfejem egy nagy vérfolt volt. Bokaszalagszakadás 6 hét pihi nyár közepén! :S
  • Krezga
    #13
    Én egyszer bringával estem egyet, túlugrattam, és egyenes talajra értem, aztán fejjel a betonba:D Kisebb agyrázkódással megúsztam:D
    Volt olyan, hogy egy lejtőn rááltam a bringa vázára, és ott egyensúlyoztam. Aztán a lejtő alja salakos volt, és megcsúszott a bringa, én meg átestem az út másik oldalára. Könyöktörés. Azóta is kattog:D
  • LeePí17
    #12
    bringával rámpárol ugratást követöen rosszul érkeztem elestem..
    orvos megállapítása.. sípcsontból letört 1 darab..csavarozás..
    műtét után..
    keresztszallag szakadás (orvosi cipőfűzővel összekötve..)..a sípcsont darab pár óra alatt visszaforrt..
  • zoolee
    #11
    Motorozás????
    Vagy mi????
  • zoolee
    #10
    Gokart pályán voltam valamiér hátrafutottam egy gumipalánkba elestem és full súlyomból rá a bal kezemre.
    Egy karcse volt a kesemen, de zölden láttam mindeni és egy közepes mértékű zuzódás lett belőlle....
  • shad0w
    #9
  • Thanatos
    #8
    hogytud az leesni ami nem is volt ? :S
  • Cat #7
    középiskolában tornaora, kosárlabda asszem. Dobják felém a labdát, nyulok felé balkézzel, és egyenesen, előre, mereven a középső ujjamnak ütödött, meg is repedt a csont.
  • Aquir
    #6
    ált. iskolában öltöző plafonján levő csövön lógva ide-oda hintáztam és leestem háttal és megrepedt/eltört(?) a jobb csuklóm felett a csont :)
  • OrioN the S
    #4
    nyílt gerinctörés sakkozásnál.
  • Ice Cortez
    #1
    Kinek milyen sportsérülése volt eddig?