5
  • Tetsuo
    #5
    A társadalmunkat valóban ilyen szempontok is vezérlik és épp emiatt van veszélyben, hiszen drágán finanszírozni a semmit (az oprendszerek közötti különbséget) többe kerül, mint amit nyerünk rajta. Ez a felfogás romba döntheti az egész gazdaságot, a lufi hamarosan eléri a max térfogatot!
  • Zé
    #4
    szerintem a "nem pénzes" oprendszer is sok embernek ad munkát jó pénzért. Én inkább azt támogatnám, hogy a külföldnek kifizetett licencdíjak összegét belföldön használják fel gazdaságélénkítő beruházásokra.
  • Vorpal
    #3
    a fogyasztói társadalom rémálma a fogyasztás hiánya - ha már külföldi oprendszer vesznek - akkor jobb a drágább.D

    a pénzes oprendszer sok embernek ad munkát jó pénzért - ergo jó ha veszik az embereknek is. és mivel te kedves ember vagy szeretnéd ha mindenkinek jó lenne a világon ugy mint ők szeretnék, hogy neked az legyen. világbéka.
  • Komolytalan
    #2
    Megszorítások célja nem az, hogy pénzt takarítsanak meg, hanem az, hogy az emberek elszegényedjenek. Szegény ember szavazata olcsó, lásd baranyai cigók: 1 adag babgulyás, fél liter pálesz vagy 5000 HUF KP és máris szadesz tag. Ha az országban lesz 3millió szegény ember, akkor meg lehet nyerni a 2010-es választásokat 3M adag babgulyás, 1.5M liter pálesz vagy 15Mrd HUF-al tutira (de lehet kevesebb is elég lesz). Ez a 2010es cél, ennek semmi köze sincs a költségtakarékossághoz (ahol van, ott már rég kiváltottak mindent linuxszal amit csak lehetett).
  • zemy
    #1
    Ha jól tudom a Mandriva (Mandrake) Linux francia disztro, akkor miért nem azt támogatja a francia cég? Bár az ő dolguk. De azért én örülnék, ha itthon az UHU-t választanák, bár nem is tudom miről ábrándozok, amikor pár éve is milliárdos összegben szerződtek le évekre az ms-sel, és fognak is, csak ugye a megszorítások, és ezen mégiscsak egy kicsit megtakaríthatnának..