112
  • Seaweed
    #1
  • juhand
    #2
    Jó beszólás.
  • Luciferke
    #3
    A tescoban lehet kapni elég sokfajta filmet 599-999 forint között. A nagyrésük hulladék, viszont néha belekerül 1-2 jó film. Lehet hogy már láttam azokat 100x, viszont nekem megér ennyi pénzt, hogy a polcomon láthassam eredetiben.
    Talán ha az új filmeket is ennyi pénzért adnák több ember vásárolna ilyeneket, _szerintem_.
  • Visor
    #4
    Igaza van a cikkírónak! Correct!
    Az ASVA meg elbújhat a francba!
  • Cat #5
    a filmek árával szerintem már nincs is probléma, inkább a zenéket lehet emiatt kárhoztatni: egy DJ otthoni számítógépen összedobott cucca 4-5e ft, míg egy tizmillió dollárokért készített film 990, ez nevetséges.
    A másik az tényleg a kinálat hiánya: hol vannak a hazai filmes boltok? a sávszélességet már a T-Com és a UPC is az egekig emelte, viszont a legális tartalom tökéletesen hiányzik. Chelloval március 1-től 10 Mbiten fogok ülni, azaz kb. 6 perc alatt lejön egy 700 MBos film - mikor kapnak észbe a kiadók, hogy ha nem csinálnak valamit, akkor ez az igény mind-mind illegális forrásból lesz kielégítve? Minél később kezdik, annál nehezebb, hiszen aki egyszer már leszedett ingyen egy filmet, azt nagyon nehezen lehet visszaterelni a fizetős részre, olyan kényelmi szolgáltatásokkal, amiknek még a csíráját se látni.
  • strogg
    #6
    Remek cikk. Végre. Erről van szó!!!
    Mellesleg a netes értékesítés sem leányálom. (legalábbis itthon nem)
    Tessék megnézni a Tréonlány zeneboltját. 400-500 forintos áron húzhatod a gagyit, amit DRM-es WMA, ráadásul listát kell böngészni, hogy melyik mp3 player-el megy.
    Vicc!
  • strogg
    #7
    Nox-ot meg elvből nem hallgatok miután nagy mellénnyel kiállt a hallgatói ellen, és verte a nyálát a Proart bulikon. Ugyanis a nox soha a büdös életben nem futott volna be internet nélkül (gondolom nem én vagyok az egyetlen, aki netes mp3-ból hallottam eg a dalaikat).
    Arról már nem is beszélve,h ogy a régi eredeti hangzás elveszett, és mára tényleg kommersz lett.
    Válltig állítom. Vagy zenét csinálni szeretsz, vagy pénzt. A kettő együtt nem megy. A nox is a pénzt választotta.
  • Feriboy
    #8
    "Én biza vennék 300 forintért egy torrent fájlt, amivel egy jó film minőségi kópiáját tölthetem le. Kevés a 300 a kiadónak? Akkor töltjük tovább ingyen."

    Egyetértek!!
  • roliika
    #9
    Ez ötletnek jó, csak szerver oldalon kell ám ehez jópár gép, és nagyon nagy sávszélesség, ami nem 2Ft. Én is gondolkodtam már ilyesmin, csak ez gondolat szintjén meg is maradt, mert még a közepes cégek sem engedhetnek meg maguknak ekkora anyagi ráfordítást sajnos. :((
  • gyozo
    #10
    Egyrészt neten kellene értékesíteni, hiszen így nagyon sok munkafázis kimarad. Vagyis nincs terjesztés, nincs CD gyártás, szállítás stb.stb. Egyébként én azt várnám, hogy a szerzők és előadók mikor kerülik meg a KIADÓT. Ugyanis fel kellene már nekik és ébredni. El lehet menni egy internetszolgáltatóhoz, lehet készíteni oldalakat ma már szakértelem nélkül egeret ujjacskáink között szorongatva, elő lehet állítani mp3-at, és ami a legszebb, hogy szépen ezért online lehet pénzt is kérni. Csakhogy ez így jóval olcsóbb lenni, mint fizetni a BMG-t, meg a Sony-t, meg az isten tudja kinek a vezérigazgatóját amikor felszed pár zenekart az utcáról, futtatja őket, aztán röhög a markába, miközben elásultan cserélgeti a Mercédeszeit a feneke alatt.
  • roliika
    #11
    Tegnap este az RTL blukon volt épp - vagyis hajnalban - az a ...trambulinos számos együttes. Nah ők pl mondták, hogy nem a közönségnek zenélnek, hanem maguknak készítik...aztán ha megtudnak belőle élni az sem baj. :)
  • Tinman #12
    Rengeteg EREDETI DVD filmem és játékom, van de ez a cikk akkor is igazat beszél.

    "Én biza vennék 300 forintért egy torrent fájlt, amivel egy jó film minőségi kópiáját tölthetem le. Kevés a 300 a kiadónak? Akkor töltjük tovább ingyen."

    Én még 500-ért is, de ehhez lehet, hogy el kell hagyni ezt a széthúzó, álnok, kapzsi országot /tisztelet a kivételnek!/.
  • Benedicht
    #13
    Jo cikk.
  • mrzed001
    #14
    Közel sem kellene übersávszél hozzá, elég lenne egy legális torrentrendszer (nem kell milliárdokban gondolkodni, sztem pölö endlessesek párszázmisiért is megcsinálnák ;) ), a feltöltőknek megfelelő "juttatási" rendszerrel .... ezt már rég kitalálták okos emberek, csak meg kellene csinálni ...
    A tesó/ócsen meg árulhat amit akar, én NEM akarok egy nyavajás filmért elmászni oda
    Egyébként továbbra is ez a véleményem:
    http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1169573187&no=20

    Ja, és pozitív a cikk, végre valaki ki merte mondani itt is a lényeget (aztán ha jönnek a verőlegények majd írj és megyünk )
  • Sir Quno Jedi
    #15
    No eddig a kalózok a fúj rohatttalpú bides népség, mosmeg ők az zászok?!! Mik vannak-e! :D
  • Atomy
    #16
    ja, csinálhatna valami már valami rendszert amit könnyű kezelni/másolni/integrálni amivel a szerzők árulhatják a dalaikat. Mint mikor az őstermelő felmegy a városba és eladja a hagymát, krumplit. Fura hogy eddig többnyire csak kalózkodásra használható rendszereket fejlesztettek pl. napster, torrent. Mindenki jól járna(kivéve a kiadók és a kommersz gagyi "produkciók" amik csak a reklámtól mennek, de az meg nem érdekel).
  • Teppik Amon
    #17
    kiváló cikk. Egyet kell hogy értsek vele. Énis fizetnék 300 Ft-ot egy filmért. Hiszen nem kell legyártani, szállítani, raktározni, csomagolni, boltokba szétosztani. Letöltöm, megnézem, ha jó kiírom legálisan.
    "(40 milliárd forint) kárt okozunk a letöltésekkel évente." ?? Ezeket az adatokat honnan a túróból veszik? Nevetséges.
  • Ginos
    #18
    Én csak azt nem értem ha készül 1 amcsi film kb 150 milkából és vetítések után hoz mondjuk 600 milkát az 4 szeres píz akkor miért kell dvd-n 4000-ért utána árulni???
    tudom jogdíj stb de ennyiért...
  • vortel
    #19
    a cikk legnagyobb mondatai:

    "Én biza vennék 300 forintért egy torrent fájlt, amivel egy jó film minőségi kópiáját tölthetem le. Kevés a 300 a kiadónak? Akkor töltjük tovább ingyen."

    ennyi
  • ProClub
    #20
    Miért is nem látunk sose alkotókat hőbörögni a torrent miatt (egy-két kergebirka kivételével)? Mindig csak a "jogvédők" hőbörögnek és közben ott sarcolnak, ahol tudnak. Én nagyon szívesen kifizetek 5000 Ft-ot egy filmért / CD-ért, ha abból nem 4500 Ft a "jogvédők" zsebébe vándorol.

    Az meg a másik dolog, hogy elmegyek egy lemezboltba: "Van ez az album?" "Nincs". A 20. után már elég unalmas.
  • KekszNET
    #21
    apám! ;)
  • Cuchulainn
    #22
    Jó a cikk!
    Különösen undorító dolognak tartom a letöltések elleni rinyálást, mikor azt szajkózzák, hogy legyek jófiú, ne töltsem le, vagyem meg, nézzem TV-n.
    Tényleg? Szóval várjak 3-4 évet, míg az általam kedvelt sorozatot kegyeskedik megvenni valamelyik TV csatorna, aztán összevágva, elcseszett szinkronnal éjjel egy órától tízpercenként negyedórás reklámszünettel leadja, és még jól járunk, ha nem hagyják abba a felénél újabb 3 évre, mire az újabb évadoknak is leesik az ára. És jól megszedi magát rajta, mert itthon még "új" a sorozat, csak itt, csak most csak önöknek, szenzáció meg halleluja miközben külföldön már a tizedik évad megy belőle.
    Ja hogy ez már nem működik? Kezdjünk csak nyavajogni, meg jogvédeni, meg hivatkozzunk arra mennyi kárt okozunk a készítőknek. Holott csak annyi történt, hogy már nem olyan egyszerű a markunkban tartani a nagyérdeműt, mert ha túl sok szart borítunk elé, akkor most már tud máshová menni.
  • haxoror
    #23
    Király cikk!
  • raingun
    #24
    Elég sok módszer van, amivel lehet ingyen filmeket letölteni, de mindegyikről elmondható hogy macerás és sok idő kell hozzá. Meg az ember, amit letöltött azt nem szívesen törli le.

    Ha ki lehetne válogatni egy nagy választékkal rendelkező és jól összeállított katalógusból, akkor sokan nem töltenének ilyen forrásokból.

    A T-online-nak lesz egy hasonló kezdeményezése, bár nem közel sem tetszik mert real-time jön a cuccos, más közben nem internetezhet mert megakad. Meg gondolom a kínálat sem lesz túl nagy és olcsón sem adják. De azért lassan halad a világ.
    Gondolkodni kell, nem höbörögni! (ASVA-ra gondolok)

    A cikk pedig nagyon jó!
  • Sanyix
    #25
    Hát ezt csak úgy kitalálják mert pár idióta azt hiszi hogy amit letöltünk, ha nem tudnánk letölteni mind megvennénk, ami persze nem igaz, énis sokszor töltöttem úgy hogy letöltöttem, megnéztem, nemtetszett töröltem.
    Szal azt a károkozást el lehet osztani kb 10-el, nem is beszélve arról hogy nem károkozás, hanem simán kisebb bevétel (a fejeseknek az 5 merci, és 5 bmw mellé nem fér ki még egy ferrari enzo).
  • NEXUS6
    #26


    Ez jól sikerült cikk, tök jól összefoglaltad a fontosabb szempontokat, benne volt a saját álláspontod vastagon. Érzelmek is jöttek ki belőle és a hangvétele is inkább a netnek, nem pedig archaikusan az írottsajtónak felelt meg, ja, és mellette elkerülte az indexes-origos posztmodern-kváziértelmiségi-mindentfikázós parakovácsos-nihillista-gügyögős stílust is!

    Kúl;)))
  • Mike
    #27
    én is csinálok vmi jogvédő szervezetet és eztán pénzt szedek nemtommire, még majd kitalálom
  • Mike
    #28
    a beszedett pénzből szép és nagy szákházat lehet építeni (lásd Artisjus) meg pár naplopó vigan eléldegél, néha kiáll óbégatni, meg minden évben csinálnak egy javuló statisztikát hogy mennyire hatékonyak
    király kis biznisz
  • Mike
    #29
    a DVD eladások szépen nőnek, szal azzal előállni, hogy rohatt letöltők, max gúnykacaj kiséretében lehet

    úgy tűnik és nagyon remélem hogy a filmeseknek több eszük van mint a zenei kiadóknak persze a filmeknél is vannak vadhajtások, megveszem a DVD-t erre mit vágnak a pofámba? NE LOPJ! máshol megköszönik a vásárlást, szal
  • MECRATS
    #30
  • Tetsuo
    #31
    Ez a cikk még nekem is tetszett! Az meg már nem semmi! :)
  • klastrom
    #32
    Azt kell mondjam hogy 100%-ig egyetértek azzal amit írtál,és szomorú hogy a kiadók szarnak a kínálatra.Hát majd ki lesz elégítve warezból...
  • Mike
    #33
    a mozival meg az a baj, hogy a jegyárak átlépték a fájdalomküszöböt, illetve a dvd kivégezte a mozit
    mert rendben hogy a dvd nem mozi, de míg egy 4 fős család ma 6-7k-ért néz meg egy filmet ugyanazt dvd-n megkapja 3-4k-ért, illetve a 9-11k kicsit egy filmért kicsit sok, szal vagy dvd vagy mozi

    arról hogy miért éri meg a drága jegy, az Intercomot kéne megkérdezni, aki most vonult ki a mozipiacról
  • irkab1rka
    #34
    Az egyik szemem sir a másik pedig nevet.
    1, Dani ismét írt egy alapos és jó cikket.
    2, holnap kiszáll hozzá az ASVA a rendőrséggel, odatérdeltetik a notebookja mellé és egy másolt cédével agyonlövik.

    Mi meg hülyén nézzük youtube-on az egészet, meg commentezünk, hogy a durva annyukat, oszt ennyi. Csinálni kéne már valamit. Pl kibaszni a parlamentből azt, aki nem ért velünk egyet.

    Amúgy a wareznak vége, torrent van és décé.
  • Mike
    #35
    a filmek árával nincs baj, sőt szvsz túl alacsonyak, mindenkinek leesik a fájdalomküszöbe, és így az igényes kiadások kerülhetnek veszélybe, vagyis a kutya nem fogja megvenni, és akkor marad nekünk a tömeghulladék
    1k-ba nem nagyon fér bele az igényes szinkron, igényes csomagolás
  • Mike
    #36
    "aki már leszedett ingyen egy filmet, azt nagyon nehezen lehet visszaterelni a fizetős részre" ez szerintem nem igaz, nem kell visszaterelni, mehet a kettő párhuzamosan is
  • Mike
    #37
    csak tudod Mo-n ha kiállsz hogy elénekeld a számaidat (amit magad irtál) akkor megjelennek a jogvédők és pénzt követelnek tőled
  • Mike
    #38
    hörögnek azok is
    lásd pl. bűnrossz Üvegtigris 2, Argo, stb
  • Mike
    #39
    én azt sem értem miért baj az ha tisztelt userek a zenék videoklippjeit cserélgetik egymást között, hiszen "legálisan" is hozzá tudnék ehhez jutni, csak vennem kell egy merevlemezes felvevőt, rálökni a vivát, aztán nap végén szemezgetni. csakhogy nekem erre nincs időm, akkor jiért baj, hogy más megcsinálja helyettem, és pláne az, hogy nem kér érte pénzt? ez simán szabad felhasználás
  • Dodo55
    #40
    Jó cikk