18
  • fetyka
    #18
    Szerintem nincsen értelme most ilyenbe fektetni a lóvét.
    Kb 2-4 év kell ennek, csak ne hogy be bukjanak ezzel a nagy cégek.
    Amugy az optikai meghajtók nem tökéletesek, és viszonylag rövid életüek.
    Tüntek már el adatok cd-röl, és dvd-röl is.
    Csak egyenlöre nincsen jobb és olcsóbb.
    De, inkább olcsóbb, mert jobb van.

  • dez
    #17
    A Blu-ray Disc rövidítése. (Szerintem legjobb lett volna a BRD, az legalább 3 betű, de hát nem.)
  • matyi08
    #16
    de miért BD? nem inkább BR? mivel Blu-Ray
  • dez
    #15
    Egyébként Toshiba notiban BD olvasó? ;) Vagy az inkább HD_DVD-s...?
  • dez
    #14
    Csak ne felejtsd el, hogy közben tellik az idő is, és lassan jönnek kifelé az olcsóbb cuccok. Pl. lehet, hogy ez már csak 20-30k lesz. Annyiért nem lenne rossz.
  • csorfab
    #13
    A fanatikus BD rajongóknak :D
  • ssdb
    #12
    kinek kell ez még? majd egy HD/BR combo...
  • Inquisitor
    #11
    Ez így nem teljesen igaz, csak egy sima "olvasó" is vagy 60.000 körül van, ezért itthon nem nagyon kapni, talán csak Toshiba notikban?
    Ez meg úgye DVD író + BD-Rom, ez drágább.
  • szombi
    #10
    De azért már haladás, hogy a PC-s író előbb jelent meg, mint a csak olvasni tudó társa.
  • dez
    #9
    (Bár egyelőre a lemezek is elég drágák ehhez. :( )
  • dez
    #8
    Nem tudom, mennyire lesz olcsó, de ha olcsó lesz, és tekintve, hogy az írók igen drágák, azt hiszem, kezdődhet megint a "megyünk a pc-boltba vinyót lemezre írni" korszak. :)
  • DjDano
    #7
    Csak olvasó? Nekem még 20 ezerért se kéne....
  • Inquisitor
    #6
    Na most a kütyüről 3 hete olvastam és ott azt írták, hogy ez kérem egy CD/DVD ÍRÓ és BD olvasó!
    Erre nekem ez itt a cikkből nem jött le egyértelműen és azt hittem benéztem valamit, amikor is homályosuló tekintetem rávetettem a drive előlapján látható feliratra:
    BD-ROM, DVD/CD Writer

    Szóval ez nem egy olvasó, hanem egy új "Combo" drive. Azért 80.000-ért kissé drága lenne kezdőárnak (399USD) egy sima olvasóért ...
  • PoisonBorz #5
    Ennyi formátumnál már tényleg jön a kérdés, technikailag mi a jobb, egy mindentegybe kombó meghajtó, vagy külön meghajtó...

    Mert árban oké, hogy az előbbi, de ennyiféle formátumnál az olvasó/író fej már olyan nehéz és bonyolult, hogy az az élettartam rovására megy.
  • szombi
    #4
    bulvár sg
  • janos666 #3
    Vagy nem mondtak még árat, de pár nap múlva pontos ár lesz?
  • craesh
    #2
    sg rulez
  • rolcsi01
    #1
    Mindent megtudtunk, csak a lényeget nem, hogy mennyi is az az "olcsó"