17
  • babajaga
    #17
    Ippeg most láttam a TV-bem egy Panasonic 20-assal fényképezni magától eltartva. Szerencsétlen azt hiszi hogy ez a módi.Borzasztó mikor ilyen hülyeségek terjednek. Régebben a filmes kompaktoknál volt a félkézzel való fényképezés, amikor a másik kéz nem is volt elfoglalva.
  • galocza
    #16
    sajna ebben a kategóriában egyre kevésbé divat, pedig a megszokáson kívül praktikus erényei is vannak...
  • galocza
    #15
    #3 nem fotós, abszolúte laikus 8), és hogy ezt érzékeltessem (laikus voltomat)+ a tréfa kedvéért a kifejezés

    #5 én azért ragaszkodnék hozzá, szeretem az ilyesmit, nem zavar be a túl erős fény , energiaspórolás + valahogy jobb átkukucskálni és kb látni a frankót, mint nézni egy akármilyen nagyfelbontású méretű lcdt. szóval ez nálam perdöntő. bármennyire (és nagyon!) szimpatikusak a pana készülékek, emiatt buktak. nem azért mert kevesek, hanem mert a canon -ebben- több.
  • Cat #14
    valóban nem említik, csak a kép miatt linkeltem be: láthatóan tökéletesen ugyanaz a kettő.
  • babajaga
    #13
    De az igazi baj hogy nem lehet fényképezőgéptartással fényképezni, csak magadtól eltartva az meg nem mindíg jó, és ezt sokan nem értékelik.
  • mikloss
    #12
    Tényleg, most veszem észre, hogy nincs rajtuk kukucskáló
  • Blasta
    #11
    Azért írtam, mert pl az általad linkelt oldalon sem említik, hogy a távolkeleten vagy az usa-banmás lenne a pana gépek neve. Ettől még valszeg úgy van, csak nem láttam még erre példát (pl. a Canonok egyéb nevei a dpreview-n szépen fel is vannak tűntetve).
  • babajaga
    #10
    A kis érzékelők nem is lehetnek mások. Csak kis érzékelőhöz lehet kis gépet csinálni, kis optikával.Egy 6mm-es gyújtótávolságú optika nem tud kirajzolni egy APSC érzékelőt.
  • Cat #9
    Az első képen az ott FX10, csak néhol más a neve (lásd pl. a Canon 350D pl. Digital Rebel néven fut az Államokban).

    http://www.dpreview.com/news/0701/07013103panasonicfx10fx12.asp
  • Blasta
    #8
    Tesztképek????
    Most lettek bejelentve, mégis mit vársz???
  • UnnameD
    #7
    Tesztképek? Szerintem ugyan olyan rettentő zajosak ISO200 felett, mint ahogy eddig is. A volt LS-1 emmel is inkább ISO100 melett alulexponáltam a képet, semhogy feljebb vettem volna az érzékenységet.
  • Blasta
    #6
    A legfelső gép vajon vmi tökúj fejlesztés? :)
    Elvileg az FX10 lenne, de DMC-FS1 van a tetejére írva. :)

    galocza: azt a "kukucskálót" ne sajnáld, alig lehet használni, olyan kicsik már és nem is mutatnak teljes képet. Ez ne legyen mérvadó szvsz.
  • Cat #5
    átnézeti kereső. Sztm azért nem rakták be, mert ezeknél a kiskompaktoknál úgyse használja senki.
  • Tetsuo
    #4
    Innen a TZ-3 kéne (nekem még nincs)
  • babajaga
    #3
    " kukucskáló "

    Hát ez meg milyen fotós szakkifejezés?
  • galocza
    #2
    egy dolog fáj csak ezekben a kompakt panákban (a tz1/lz5 izgatott, de úgy tűnik a képekről, az utódokból is kispórolták), mégpedig a kukucskáló hiánya. úgyhogy inkább canon ps710is...

    kár, tetszettek...
  • OliApa
    #1
    Nem említi a cikk a 16:9-es képarányt és a DVD minőségű videófelvételt, holott ezek egyre inkább előtérbe kerülnek.
    (Én egy TZ1-et használok, tökéletesen meg vagyok vele elégedve.)