34
  • vinko
    #34
    ezek durva képek!
  • kankalin89
    #33
    nem tom mért nem tetszik sokaknak.rohadt jó film sztem!!!!!
    hatásososn ilyesztget!!és jó az is hogy már nem csak azt gyilkola aki a házban volt.tetszett!!!!!!!!!!!!
  • Atisz #32
    Rendkívül rossz film. Bár az kétségtelen hogy nagyon hatékonyan ijesztget, elég szomorú ha ehy folytatás ezzel akarja túlszárnyalni elődjét.
    Az idősíkok közti ugrabugrálás elsőre zavaró, de a film végére elég világossá válik. Végre azt is megtudhatjuk hogy a kísértet miért adja ki a roppant fülsértő "Aaaaaaaa" hang gurgulázó változatát.
    Sok a butaság benne, pl. az iskolapszichológusos rész, valamint hogy a kísértet hol tud utazni, hol nem.
    A kisfiúról jó lett volna leszállni, marhára nem félelmetes.
    Senkinek nem ajánlom, illetve majd ha vmelyik kereskedelmi tv adja, akkor...talán.
  • god25
    #31
    Nagyon bejött a II. rész. Sokkal jobban paráztat, mint az I. Egy apró meglepetés volt. Letöltöttem hozzá a feliratot és kiderült, h az európai (vagy majdan magyar verzió)-ból kivágtak jeleneteket. Kicsit furcsa volt, h mást mondanak, mint a felirat xerint kellene. Pedig yó a 3 kivágott rész. The.Grudge.2.Unrated.2006.DVDRip.XViD.AC3-ThEdEaDLiVe.avi
    Én erről beszélek.
  • Snecie Smicie
    #30
    ilyen filmekre már nem vagyunk kiváncsiak 2006-2007-ben :-
  • joshua7
    #29
    Nekem tetszett.
  • Darth Sith
    #28
    azt magyarázza el valaki, hogy ha az első részben, rágyújtották az egész házat ezekre, hogy van az, hogy utána fél kontinensel alrébb ismét felbukkanak? hogy lehet ezeket kinyírni? szellemírtókkal vagy hogy? :D
  • winnie
    #27
    tudom, ismerem. nyilván kinek melyik verzió tetszik.
  • Kagemusha
    #26
    True lies eredetije La Totale! aka The Jackpot: http://www.imdb.com/title/tt0103103/
    ...es egyebkent szerintem jobb, mint az amerikai valtozat! Mint ahogy pl. a 3 ferfi es egy mozeskosar-nak is jobb az eredetije.
  • HJPOWER
    #25
    :D Szerintem az első elég kreténre sikerült, remélem a második is tartja a szintet és újra röhöghetek majd ;)
    Az 5. képről meg... nos... nekrofilia :D
  • Mincsi
    #24
    A kisrácot nagyon sajnáltam:(
  • Neurotoxin
    #23
    Még mindig nevetek a képeken, mint ,hogy megilyedjek tőlük:) Hajrá Sarah Morgan:)
  • reload
    #22
    Az első rész még úgy-ahogy elment, de ez iszonyú gyenge. Azzal a hihetetlenül újszerű formabontó megoldással próbál sokkolni, hogy hirtelen megjelenik valaki fehérre meszelt fejjel a főszereplő mögött, majd erre jön egy százhúszezer decibeles hangerővel megküldött ijesztőnek szánt hangeffekt. És ettől kéne megijedni 5 percen belül másodszor, harmadszor, századszor is...
  • pitiless
    #21
    Az Átok
    Azt hitted rajtad nem fog?

    Ez valami kibaszott rím a plakáton?
    Amúgy nekem semmi bajom a remakekkel, de ez így gáz, hogy 1 mexikói, vagy keleti csinál egy sikeres filmet, és 2 év után mégegyszer megcsinálja, de most már a nyugati közönségnek. Nemtom ki az az álszent aki 1 ilyenre jó érzéssel be tud ülni.
  • Acheron
    #20
    Funny...az 5-dik kép! :D Mondjuk nem szívesen ébrednék fel éjjel,egy ilyen arcra XD
  • winnie
    #19
    "True Lies és Oscar is remake?, ezt nem is tudtam, mi az eredetijük?"

    true lies, valami idétlen lhermitte-film miou-miou-val, de aki azt mondja, hogy jobb, mint cameron filmje, az hazudik:) max más.

    oscar: louis de funes. ki más. alapfilm.
  • Voltan
    #18
    Nekem már nagyon elegem van ebből a "fehérre mázolt karikás szemű kisgyerek belebámul a kamerába és valaki meghal" dologból... Elsőre tényleg újszerű volt, de most már rohadtul unalmas. Tudom, japán hitvilág, Oni-legendák, stb. De akkor is UNALMAS!!!!!
  • Seth
    #17
    True Lies és Oscar is remake?, ezt nem is tudtam, mi az eredetijük?
  • winnie
    #16
    "Személyes vélemény, nekem még egy remake sem tetszett az eredetivel szemben (és most már nem is fog, mert kifejlődött bennem az elfogultság). Ilyenkor mindig ott motoszkál a kérdés, hogy miért kellene remake-t nézni, amikor az eredetit is meg lehet. "

    igazad van, szó se róla. de nem biztos, hogy van lehetőséged megnézni egy eredetit. (és van sok remake, ami jobban bejön a "tömegnek", mint az eredeti, esetleg régi vagy fapados verzió. ld. the thing. vagy true lies vagy oscar.)

    előfordul, hogy egy remake-ről nem tudod, hogy az. megnézed. tetszik és később megnézed az eredetit és a remake mellett döntesz:)
  • winnie
    #15
    " A japán horroroknak pont az a varázsa, hogy annyira más szemléletet hoznak a műfajba,"

    erről az jut eszembe, hogy ld. tigris és sárkány. volt wuxia régebben is, de ez volt az első nagyközönség előtt is ismert - a közönség meg kacagott a sok repdesésen...
  • Natsuto
    #14
    Ha valaki csak röhögni ül be a moziba, az elég kétes népszerűség. A japán horroroknak pont az a varázsa, hogy annyira más szemléletet hoznak a műfajba, erre meg amerikában folyamatosan kopírozzák le, és kiölik azt a jellemzően 'ázsiai' varázst.
    Személyes vélemény, nekem még egy remake sem tetszett az eredetivel szemben (és most már nem is fog, mert kifejlődött bennem az elfogultság). Ilyenkor mindig ott motoszkál a kérdés, hogy miért kellene remake-t nézni, amikor az eredetit is meg lehet. Az, hogy a második rendező jobban megrendez egy filmet akkor bír számomra jelentőséggel, ha az első rendezés rossz volt. De az Átokban erről szó sincs, az eredeti zseniális volt (az eredetin a video-változatot értem).
  • Hoz_Hun
    #13
    Igazából ez félreérthető, mert nem három japó iskoláslány hanem csak egy japán származású meg két amcsi csaj (de mindannyian egy Tokióban lévő Amerikai suliba járnak). Az utolsó képen láthatod őket (12. kép).
    Amúgy eltalátad, de nem tíz percig húzzák hanem fél óráig, vagy másél óráig, ahonnan nézzük... ehe ehehe
  • Prof William
    #12
    Gndolom a 3 japó iskoláslány csak azért merészkedik be hogy egyesével jól kinyírhassák őket. Így újabb 10 perc már megint eltelik. :) Eltaláltam?
  • Hoz_Hun
    #11
    Az egy se volt jó, de ez...
    Pedig én szeretem az ázsiai horrorokat, A Kör a kedvencem. Ezen egyszerűen sem megijjedni, sem félni nem sikerült.
  • winnie
    #10
    "A remake megöli a filmet."

    vagy népszerűbbé teszi az eredetit (ld. a japán grudge szárnyalását a mozikba az amerikai bemutatója után + a dvd-megjelenések) vagy, pláne, ha ugyanaz rendezi, akkor javíthatja az eredeti hibáit.

    vagy újraértelmezi és jobbá teheti a filmet. ritja, de azt senki ne mondja, hogy egy sztorit mindig az rendezi a legjobban, aki először rendezi.
  • Natsuto
    #9
    A remake megöli a filmet.
  • Gabest
    #8
    sorsoláson lehet nyerni, de nem írják hol
  • trz
    #7
    miaz hogy random japán?
  • winnie
    #6
    most komolyan. ki találta ki ezeket a japó kisgyereket. esküszöm, ha kimegyek tokióba egyszer és egy óvodába vinne az utam, akkor hanyatt-homlok menekülnék.

    melyik volt az első, amely kísértetként alkalmazta őket?
  • geribek
    #5
    Én akkor mosolyodtam el mikor a liftnél a kisfiú egyre közelebb jött emeletenként.. Már elképzeltem ahogy következő emeletnél kopogni fog :D
  • AtomHeart
    #4
    Akkor ezekszerint en az amcsi grudge 1-et, es a japo grudge 2-t lattam. S meg csodalkoztam, hogy nincs sok kapcsolat a ketto kozott...
  • tpeterr
    #3
    A szellemet játszhatta volna Michael Jackson is. Nem akarom fikázni, mert vannak jó számai, dehát ahogy kinéz...
  • Broafka
    #2
    hát az elsőn jót röhögtem, főleg amikor beleböfögnek a telefonba... :)

    erre is kíváncsi leszek

    a leesett állkapcsú kiscsaj hát az is poénra sikeredett! :D
  • tpeterr
    #1
    Nekem tetszett az első rész, csak az a gond, hogy először fényes nappal és nem valami nagy was ist das hangtechnikával láttam. Másodjára mikor néztem 5.1-ben sötétben, meg már nem volt annyira izgalmas. A második részt jó volnba a moziban megnézni, a hatás kedvéért. :-)