75
  • Balázs Brigitta
    #35
    OI-KOR 1983 című klip:www.youtube.com/watch?v=MHW3Qaa7qs
    Nekem nagyon tetszik
  • Balázs Brigitta
    #34
    Igy van most szombaton (június 2-án) a Stingben koncert,remélem megyünk,biztos nagyon jó lesz .
  • gordon 24
    #33
    Bizony!! Nagyon tetszett! Na jövőhéten fojt köv..
  • Balázs Brigitta
    #32
    Hááát nagyon jó volt a tegnapi koncert
    Nagyon jól éreztem magam.
  • Balázs Brigitta
    #31
    Május 26-án(szombat) koncert a Geronimoban
  • gordon 24
    #30
    Bakancsok és farmerek
    Ott jönnek a skinheadek
    Nadrágtartók, tar fejek
    Ők a LEGJOBB EMBEREK!

    Ref.:
    Gyűlölnek és szeretnek.....ÉLJENEK A SKINHEADEK!
    Gyűlölnek és szeretnek.....ÉLJENEK A SKINHEADEK!

    Havert bajban nem hagynak,
    Inkább ők is meghalnak,
    Bunyóban ők ott lesznek,
    Vagy nyernek vagy vesztenek

    Ref.:
    Gyűlölnek és szeretnek.....ÉLJENEK A SKINHEADEK!
    Gyűlölnek és szeretnek.....ÉLJENEK A SKINHEADEK!

    Szól az OI! a koncerten,
    bakancs minden skinheaden,
    Villognak a tar fejek,
    Ők a LEGJOBB EMBEREK!

    Ref.:
    Gyűlölnek és szeretnek.....ÉLJENEK A SKINHEADEK!
    Gyűlölnek és szeretnek.....ÉLJENEK A SKINHEADEK!

    Szépek, okosak, kedvesek,
    Mindenkinél JOBB FEJEK,
    Szerények és rendesek.
    Így élik az életet!!!

  • gordon 24
    #29
    Nagyon jó volt a tegnapi Koncert!!! Sajna nem tudtam végig maradni.. De 7-én Geroba pótolom!!
  • gordon 24
    #28
    Megnézegettem. Na most én még mindig nem értem.. Amiket leirtunk pont ennek az ellentéte. Nekem ez nagyon nem tetszik. Én az OI-KOrban és a hozzájuk hasonló együtesekben a Magyarság tudat, a Nagymagyarország, és a régi magyar értékeket és az erről irt szövegeket szeretem. És amit ide irtak többen pont a két kategória külön választására irányult.
  • bela88
    #27
    Nos ha érdekel látogasd meg a következő weboldalt! http://asgaird.uw.hu/ ,a skinhead.hu csupán taraj nélküli punkoknak való
  • gordon 24
    #26
    Bela88!
    Érdekelne hogy ezt miért irtad? Neked mi a véleményed erről? Szeretném ha leirnád..
  • gordon 24
    #25
    Te engem átvertél!!!
    Azt hittem valami kötekedős emberke jött. Üdv itt!!!

    Feb 17, Gero!!!
  • gordon 24
    #24
    Akkor igen!! Sry.
  • bela88
    #23
    Amúgy a legjobb Oi-KOR szám a járatlan úton ;)
  • bela88
    #22
    A marhaság alatt a realskinheades és skinhead.hu (sharp csürhe) sületlenségekre gondoltam... azt hiszem kicsit félre értettél!
  • gordon 24
    #21
    Szerintem az a szomurú hogy ezt titkolni kell és egyes emberek szerint szégyelni. Pl az előző szám szövegben mi az a nagyon rosz? Te magyar vagy? Téged nem basztak át Trianonban? Akkor pl ebbe a szövegbe mi zavar? Mi zavar abban hogy a nemzeti értékeket és a Magyarságot tartja fontosnak egy Skinhead? Ha ezt részleteznéd!!
  • bela88
    #20
    Amúgy szomoru hogy egyátalán ideírtátok ezt a sok marhaságot...
  • bela88
    #19
    Ezt a real skinheades marhaságot ti beveszitek? hagyjátok csak meg a sharpoknak... éljene egy antiraszistaálomviágban!!! good night left side :D
  • gordon 24
    #18
    Egy OI-KOR szám ami aszthiszem magáért beszél:


    Csak ami Jár.

    Elvettek innen, elvettek onnan
    Csatoltak innen ,Csatoltak onnan
    Észre sem vettük, eltünt a zöme
    Mások kezében kétharmad része.
    Diktáltak innen, Diktáltak onnan
    Hazudtak innen, Hazudtak onnan.
    Fel kéne nyitni végre a szemünk.
    Ne szórakozzon senki sem velünk!

    ref:
    Itt halunk meg, itt is születtünk
    A cél kitüzve, s most már, nem engedünk
    Ha körbenézel, miénk e táj
    Nem ,nem ,nem kell nekünk más, csak ami jár!

    Ütöttek innen, ütöttek onnan,
    Tapostak erről, tapostak balról.
    Sulykolták belénk, bünösök vagyunk,
    Fizetünk szépen, szégyeljük magunk.
    Kis ármány erről, kis ármány arról,
    Intrika erről, intrika balról.
    Tanulni kéne, büszkének lenni,
    Hazánkért végre valamit tenni!

    ref:
    Itt halunk meg, itt is születtünk
    A cél kitüzve, s most már, nem engedünk
    Ha körbenézel, miénk e táj
    Nem ,nem ,nem kell nekünk más, csak ami jár!

    Elvettek innen, elvettek onnan
    Csatoltak innen ,Csatoltak onnan
    Észre sem vettük, eltünt a zöme
    Mások kezében kétharmad része.
    Diktálnak innen, Diktálnak onnan,
    Uralnak innen, uralnak onnan.
    A lényegről közben megfeledkezünk,
    Ne hagyuk elveszni megszentelt földünk!

    ref:
    Itt halunk meg, itt is születtünk
    A cél kitüzve, s most már, nem engedünk
    Ha körbenézel, miénk e táj
    Nem ,nem ,nem kell nekünk más, csak ami jár
  • bigivan
    #17
    Szevasztok !
    Az itt következő poémát egy bizonyos Gárdonyi Géza nevű úr szerzette, nem régen, 1916-17 tájékán ! Megjelent Gárdonyi Géza Göre Gábor sorozatának Vakarts nevű könyvében ! Úgy tűnik,a világ alapjaiban nem változott semmit azóta sem !!!!

    "Választási nóta

    Kossuth Ferenc imáccságos könyvébe
    Az van írva a legelső levélre
    Álgya mög az Isten a mi ászlónkat
    Amej alatt hős apáink harcoltak.

    Letekintött a zuristen az égből
    Záporesső hullott a két szömébül
    A zuristen azt a nagy bajt siratta
    HOGY A MAGYART EZ A KORMÁNY ELAGGYA.

    A lovamnak mi lyutott a zeszébe
    Kórmánypárti tollat tött a felyére !
    Kedves lovam ne hagyd el a gazdádat
    Bolond volnál ha beállná szamárnak .

    Bocs a helyesírásért, de szórol-szóra másoltam !!
  • dunga
    #16
    Hagyd, ő tudja...
  • fradista91
    #15
    Gratulálok a Vádló Bitófák topikot bezáró moderátornak ezúton is. "Neonáci" eszmék, hol él ez az ember? A Don kanyarban elesett hősökre emlékező szám is neonáci? Vagy a bolseviszta rendszer igazságtalanságai is rendeltetésszerűen neonáci eszmékhez vezetnek?

    De igaza van inkább hallgassanak tokió hotelt a fiatalok. -.-
  • fradista91
    #14
    Igen... Annyit még hozzá (és mostantól a zenekarról szóljon a topik) hogy szerintem tudatosan "nem akarják tudni" egyesek...
  • gordon 24
    #13
    Sajnos nem tudják miről beszélnek. Tavaly ez többször beigazolódott. (árpádsávos zászló stb) Biztos emlékeztek!.
  • fradista91
    #12
    Erről a verzióról még nem hallottam...
    Úgy összemosódott - valószínűleg a média miatt - e két kifejezés, hogy ezt teljesen kifelejtették a történelem könyvekből. Mára a nemzeti érzelmekkel bíró, kopasz, acélbetétes bakancsot viselő, rasszista emberek a skinheadek.

    Fogalomzavar az van rendesen ebben a világban :C
  • skristof
    #11
    ide akartam kilyukadni. köszönöm :)
  • cenobite
    #10
    Mit értesz skinhead felfogás alatt?

    Ne keverd össze a skinhead-eket a bonehead-ekkel!

    skinhead.hu

    A skinheadek jelentös munkásosztály-öntudattal rendelkeztek. Skinheadnek lenni egyet jelentett a lázadó és agresszív ifjúsági mozgalomhoz tartozással. A skinek többnyire kis utcai gengekbe tömörültek, leginkább férfiak voltak és 18 éven aluliak. Harcias fellépésuek voltak, öltözködési stílusokat a fent említett csoportoktól vették át. A zenének (ska, a hetvenes években pedig a streetpunk) nagy jelentosége volt a színtéren belül A színesbörü skinheadek akkoriban sokan voltak Angliában. A jamaikai bevándorlók gyerekeivel együtt esténként brit klubokban táncoltak a ska zenére.Jellegzetes megmozdulásaik a rivális bandákkal való összecsapások voltak. No meg a futballstadionokban az ellenséges szurkolókkal való harcok.

    A skinheadek a flower-power mozgalom diákjaival szembeni ellenpontot jelentették. A diákoktól ugyanis távol állt a proletár osztály. A rasszizmus semmivel sem volt jobban jelen körükben, mint más társadalmi rétegeknél. A rasszizmus témához például ezt fuzte hozzá az egyik akkori gengtag:
    "Egy fekete futószalagmunkás közelebb áll hozzám, mint egy fehér banktisztviselo."

    A skinheadmozgalom elsö meghatározó szakasza a hetvenes évek kezdetével lezárult.
  • fradista91
    #9
    A skin zenekarok többsége köszönésként használja, nem hiszem hogy ezzel probléma lenne...

    Az már más kérdés hogy vélekedünk a skinhead felfogásról. Én pl megértem de nem értek vele egyet.
  • skristof
    #8
    akkor ezek után így használjátok.
  • fradista91
    #7
    http://realskinhead.skinhead.hu/

    Mi az az Oi!? Egyszerü: A Skinheadek csatakiáltása. Vagy másképpen, szebben kifejezve: egyfajta baráti köszöntés. Hogy honnan is ered a szó valójában, vitatott téma. Van pár elmélet ami hitelt érdemel és visszavazetheto alapja lehet.Sokan különbözo történeketeket tulajdonitanak valósnak, van hogy minden utcasarkon más-más sztorit hall errol az ember.Körülbelül ez itt a három legvalószinubb, legfontosabb lehetséges teória:

    A leggyakoribb magyarázat az Oi! kialakulására a zenére vezetheto vissza: Angliában a 70-es évek második felében alakult ki a punk, ami késobb a Skinhead kultúra kialakulására nagy hatással volt. A késobbiekben a skinheadek megváltoztatták a punkot. Gyorsabb és keményebb lett, és a szövegek egyszerubbek lettek. A Cockney Rejects menedzsere Oi! -nak nevezte el ezt a zenei mufajt, azért mert a számok "one, two, three" helyett "Oi! Oi Oi!"-jal kezdödtek. Ez késobb megjelent a skinhead koncerteken is és persze a stadionokban is ezzel a kiáltással futottak be a srácok.A második valószinu magyarázatot az "utca nyelve" adhatja: A cockney-english (nem a zenekar nevébol ered, ez egy londoni dialektus ami a 19. században az alvilág kedvelt nyelvjárása volt, többnyire a szlengen alapult pl: "barnet"-hair(haj), "china"-mate(haver) -Anusmaster-) bizonyos elemei adhatnak megoldást erre: pl a "nice" szót "noice"-ként ejtik, a "fine" szót "foin" ként. Az Oi! a Hi! szótól nem is áll olyan messze. Cockney dialektusban a "Hi mate!"-et (szevasz haver) "Hoi mate!"-nek ejtették. A késobbiekben a munkásosztály dialektusa, amire jellemzo volt hogy a H kezdobetuket nem ejtették rendesen kialakította az Oi mates! köszönést.

    A harmadik lehetséges magyarázat egy angol szójátékra vezetheto vissza. A "Strength through joy" jelmondat hallás utáni két utolsó betuje az "oi". A rossz az egészben hogy a németek ezzel kapcsolatban egybol a nacionálszocializmusra asszociálnak, mert ez az angol mondás ugyanazt jelenti mint a "Kraft durch Freude" ("Az örömbol fakad az erö" -a Német Munkafront szervezésében létrejött utazásszervezö hivatal -szerk-). Ha ezt a mondást magában megfigyeljük, egy fontos gondolatot fedezhetünk fel benne: "Eros vagy ha örömödet leled valamiben". És az Oi! egy ilyen életérzés, ha megfigyeljük az Oi!-Skinheadeket, saját zenéjük van, szeretnek italozni, balhézni és polgárpukkasztani, és ezt mind úgy hogy a társadalmi együttélés szabályait nem sértik meg. Egyszóval kb így értelmezheto: "Az élet legnagyobb öröme" /-Folytatás: Az "Oi! The Album" válogatás nem volt a szintérrel kapcsolatban különösen reprezentativ, ettol függetlenül egy fontos része a mozgalomnak. Zeneileg az Oi! nagyon hasonló volt a punkhoz. A Ska-val és Reggae-vel együtt a Skinheadek legkedveltebb zenéje volt, a punkok körében a Punkrock-kal és a Hardcore-rral együtt hódított.A korai 80-asokban az angol Oi!-szintér vilgágszerte terjedni kezdett. Oi!-zenekarok alakultak mindenütt mint az Iron Cross az USA-ban, a Komitern Sect Franciaországban, a Cobra Japánban, a Nabat Olaszországban stb... Viszont kevesen említik az Oi! hatását az amerikai Hardcore-bandákra mint pl az Agnostic Front, 7 Seconds, Youth Brigade vagy a Negative Approach.Szociológiailag az Oi! egy egyesülése a Skinheadeknek és a Punkoknak. Többnyire ezek a témák jelennek meg: Munka, bunyó, ivászat, büszkeség, és foként magunkat jól érezni - "Az élet politikája" vagy "Az Utca Politikája" - A munkásosztály, az utcagyerekek, a "hatalom nélküliek". Továbbá az igazi tradicionális Oi! elutasitja a konzervativ, szélsojobbos politikát ugyanúgy mint a szélsobaloldal politikáját.
  • gordon 24
    #6
    Oi-Oi-oi zeng az Oi!!
  • skristof
    #5
    ki tudja mi az az oi?
  • dunga
    #4
    ziga zaga ziga zaga oi oi oi!
  • gordon 24
    #3
    Szeresd is meg!!! Nagyon jó.. A Régi albumok nem az igaziak elég rosz minőségű felvételek. De a legujabb albumok nagyon nagyon nagyon jó...
  • fradista91
    #2
    OiOiOiOi! :D
    Kedvencek közé, igaz még nem igazán ismerem a zenekart.
    Ezt kiküszöböljük heteken belül :P
  • gordon 24
    #1
    Sziasztok!!!

    Rákerestem a témára nem találtam a zenekarnak totyikot!!!
    Amit tudtok a zenekarról irjátok!!! Hallgassátok és a többi..

    A Honlapjuk:OI-KOR