17
  • nedudu
    #17
    Hagyd el úgyis belekötnek ;-)
  • BiroAndras
    #16
    "A földön nagyságrendekkel több atom van. , nem tudom honnan terjed ez a baromság."

    Jó, nem számoltam ki, csak úgy emlékeztem. Egyébként 128 bites az IPv6.
    A lényeg az, hogy qrva sok cím.
  • turul16
    #15
    Hol?
  • archkoven
    #14
    Nem a világegyetem összes atomjáról, hanem a FÖLD ÖSSZES HOMOKSZEMÉRŐL volt szó. A kettő között azért van némi nagyságrendbeli külöbség!
  • turul16
    #13
    Bocs de már valaki felidegesített hasonlóval, lehet hogy ő csak ironizált.
    De van aki komolyan elhiszi, és terjeszti. Aztán meg nem lehet megmondani neki ,hogy nem úgy van, csak ha előkapod a függvénytáblát meg a számológépet :)
  • cateran
    #12
    Gondolom képletesen értette,amolyan ironizálás....
  • turul16
    #11
    Ja 128 bit is kevés, a föld atomjaihoz képest.
  • turul16
    #10
    1 mol több, mint 2^64 :) (2^78)
  • turul16
    #9
    "De van nekünk remek IPv6-unk, amivel a világegyetem összes atomjának saját egyedi címe lehet."

    1 moll 6*10^23
    Föld tömege: 5.9742×10^24 kg
    Számoljunk vassal: 55.845 g/mol

    ( 6*10^23 * 5.9742×10^27 ) / 55.845
    64167606768734891216760676873489121676067687348912
    18446744073709551616

    ~2^165.46 vs. 2^64

    A földön nagyságrendekkel több atom van. , nem tudom honnan terjed ez a baromság.

  • PíszLávJuniti
    #8
    Ilyen kis országokra gondoltam :) , de ha a sealandot megveszi a piratebay, akkor akár 100% os is lehet :)
  • PíszLávJuniti
    #7
    Kár, hogy kevés tartalom érhető el rajta.
  • BiroAndras
    #6
    Ez azért van, mert ők sokkal hamarabb kaptak címtartományt, és egy idő után egyszerűen elfogyott.
    Ma már úgyis mindenki NAT mögött van, úgyhogy egy egyetemnek pár cím is elég lenne. De van nekünk remek IPv6-unk, amivel a világegyetem összes atomjának saját egyedi címe lehet.
  • eax
    #5
    Azert az internet-felhasznalok darabszama meg nagyon keves az "internet-foleny"-hez. Pl. a mai napig nehany nagyobb amerikai egyetemnek nagyobb IPv4 tartomanya van, mint Kinanak...
  • bakagaijin
    #4
    Sajnos nem, Vatikán 767-ból, 93. Ellenben Izland 86.3% :P. Egyébként az USA-hoz teljesen hasonló százalékokat produkál D-Korea, vagy bármely fejlettebb EU-s ország.
  • sathinel
    #3
    Ha azt nézed hogy a leggagyibb IT cucctól kezdve a drága márkás darabokik mindent nálluk gyártanak, és még a koppintását is) akkor nem nehéz nekik behozni a felesleget, főleg ha állambácsi azt mondja hogy márpedig IT-t megnyomjuk akkor az menni is fog. Igaz hogy sok helyre még csak bevezetik az áramot) de attól még a nagyvárosok, gazdaság, ipar rendesen fejlődött. Ha meg azt nézzük hogy nethasználat az nem azt jelenti hogy mindegyiknek van gépe, lehet hogy a család 1 gépen netezik, de legalább használják. Egyébként interneten tartják a kapcsolatot sokan közüllük. A nagy cenzúra meg ellenörzésre érdemes megnézni mégegyszer a WOW kapcsán a kínai farmerekről készített kisfilmet. Elég sajátságosan lehet értelmezni a törvényeket:D
  • PíszLávJuniti
    #2
    lehet hogy a vatikánból 500 emberből 450 netezik :)
  • ffxi
    #1
    De az arányt akkor is az USA tartja.