23
  • Sil78
    #23
    A file:// protokollhoz van egy LocalLink nevű kiterjesztés, ha jól emlékszem.
  • nedudu
    #22
    Nightly builds nem daily :-)
  • nedudu
    #21
    Enigmail, a daily snapshot már kezeli a tb 2.0beta-kat.
  • Vorpal
    #20
    A flagoknak nagon örülök,ami még nekem kéne az egy
    tiszta és száraz érzés a PGP integrációnál.
  • nedudu
    #19
    Erre való az imap ;-)
  • Charybdis
    #18
    "A levél eltünésről meg annyit hogy nekem megvan mind."

    Lol, lehet hogy megvan mind, de honnan tudod hogy minek kéne még meglenni? :)
    Gmailt használjátok már, lehető legjobb e-mailezésre. És mivel netes, bárhonnan meg tudod nézni. Felsorolt funkciókat már mindet rég tudja, spam szűrője is jó, a felülelete nagyon logikusan van elrendezve.
  • BiroAndras
    #17
    Én már évek óta használom, és nem tűnik rossznak. Persze nem is tökéletes (A Bat-ot jobban szerettem, de sajna nem ingyenes, így a cégnél nem használhatom). Levél vesztés vagy fagyás még nem volt.
    A legfőbb bánatom, hogy a linkek kezelése elég gyenge. Az internetes címeket nagyon lassan nyitja meg, a lokális hálóra hivatkozókat pedig egyáltalán nem.
    Meg lehetne általában is gyorsabb.
  • nyista
    #16
    ez egy kiegészítő program, lementi a névlistákat, e-mailokat, stb, igaz csak manuálisan használható:
    http://mozbackup.jasnapaka.com/

    más: mennyi memóriát foglal? most nézem, nem többet, mint az agyonajnározott nod, kb 20Mb, de mindenki azt használ, amit akar - nekem gondom sose volt, egy levelem se veszett el, minden elment-megjött...
  • Dj Faustus #15
    "Ez viszont jó ötlet, csak kérdés, hogy mennyi ramot fog zabálni."
    Kevesebbet, hisz pont erre törekednek a Mozillánál (lásd: Cairo motor bevezetése, memory leak-kek befoltozása).

    "Először is nálam az 1.5 állandóan összeomlott"
    Az a furcsa, hogy nálam (de másoknál se, akiket ismerek) még nem omlott össze, nem vesztek el levelek, a csatolmányokat meg tudjuk nyitni eléggé gyorsan.
  • scooterbr
    #14
    Mert aztán .... nagy probléma 1000....000 giga rammal a gépedben mennyit is eszik.
    A levél eltünésről meg annyit hogy nekem megvan mind. És nem omlik össze.
    Amúgy Te mit használsz ami olyan jó?
  • Penge4
    #13
    "kapsz egy előnézetet anélkül hogy abbahagynád az aktuális mail olvasását."

    Ez viszont jó ötlet, csak kérdés, hogy mennyi ramot fog zabálni. A Mozillát ismerve többet, mint a Vista.

    "Kiváncsi lennék, akkor mit nevezel akkor megbízhatónak...."

    Ebbe inkább ne menjünk bele...

    "Ja és hogy a TB miért is nem az."

    Először is nálam az 1.5 állandóan összeomlott (az 1.5.0.x werzákban meg volt pár bug amit gondolom még máig nem javítottak). A legdurvább az a csatolmányok mentési sebessége. Kb 10-20 másodperc/csatolmány (mérettől és formátumtól függetlenül) ugyanígy a megnyitása is. Mellette az, hogy időnként visszahozhatatlanul eltűntek a levelek (nem rég nyilvánosságra is került hasonló eset, ha valaki 1.5.0.8-ra frissített asszem) na ilyen előtte is volt. Hirtelen ennyi jut eszembe. A memóriazabálás viszont már "globális" gond. De például a SeaMonkey nem eszik annyit, mint a TB vagy a Firefox külön-külön.
  • roliika
    #12
    A spam szűrője szerintem nagy király..és ingyenes :)))
  • Dj Faustus #11
    Phising = Phishing
  • Dj Faustus #10
    "Semmi valóságalapja."
    Persze nincs hibátlan szoftver, de azért jól tartja magát...


    "Fejlődnek rendesen. "
    Olvasd el az egész cikket légy szíves.
    * Message Tags
    * e-mailek között, akár e címszavak alapján is kereshetünk
    * megújult külsőt
    * Phising-filter
    * új installációs rendszer
    Bővebben
  • echo
    #9
    Kiváncsi lennék, akkor mit nevezel akkor megbízhatónak.... Ja és hogy a TB miért is nem az... persze gondolom nem lesz válasz...
  • Yv@n
    #8
    Rossz a megfogalmazás. Valójában azt jelenti, hogy ha egy mapában tartózkodsz, akkor ha új leveled érkezik egy másik mappába elég rá hoverelni az egérrel és kapsz egy előnézetet anélkül hogy abbahagynád az aktuális mail olvasását.
  • Genesis87
    #7
    Használjatok Thunderbird portable edition-t. Nem kell telepíteni, és bármikor másolható, áthelyezhető, törölhető és nem "piszolja" be a rendszert különböző bejegyzésekkel, valamint ha elviszed magaddal egy pendrive-on, akkor is megmaradnak a beállítások és a levelek. Innen lecsíphetitek: Portableapps

    Genesis
    http://apptransteam.extra.hu
    Application Translator Team a szoftverhonosító csapat
  • Penge4
    #6
    Mozilla termékeknél ilyet még a teljes verzióra sem mondunk, hogy megbízható. Semmi valóságalapja.
    Nekem ez tetszett a legjobban:

    "A Thunderbird 2.0 második bétaverziója az új beérkező leveleknek már nemcsak a számát, hanem a feladó nevét, a tárgyát, sőt az első néhány sorát is megjeleníti."

    Fejlődnek rendesen.
  • Dj Faustus #5
    Tools/Options/Advanced/General fül/Config editor gomb/mail.root.pop3 (vagy imap) illetve mail.server.serverx.directory (ahol az x egy szám) értékét kell átállítani, és ha jól sejtem sikerül is más könyvtárra irányítani a leveleket.

    De ez megoldható a profilbeállítások megváltoztatásával is:

    Illetve ezen könyvtár lementéséhez utility:
  • Rage47
    #4
    okéthx
  • ProClub
    #3
    Bétát ne használj, ha fontosak a leveleid. A béta a fejlesztőknek és a tesztelőknek szól, még előfordulhat, hogy az egész levéltömeged eltűnik pl. Ha majd RC fázisba lép, akkor érdemes komoly célokra használni.
  • ProClub
    #2
    Sajnos mára már nem kerülnek bele látványos változások. Nekem például NAGYON tetszene egy olyan opció, hogy az adatokat át lehessen helyezni másik meghajtóra, hogy ne szálljon el, ha elszáll a gép... de ilyesmire a T fejlesztők sajnos nem gondolnak. Open Source rulez, de azért... :) A kedvenc e-mail programom a mai napi a The Bat!, de az fizetős.
  • Rage47
    #1
    megbízható, ha "csak" beta-t használok?