32
  • vrob98
    #32
    Megvan a kép, a különbség csökkent, de még így is óriási.

    eos300 f5,6 55mm:
    http://www.sg.hu/galeria/1002872801/10028728011170099513.jpg

    e-330:
    http://www.sg.hu/kep/2006_05/0508_e330_teszt2.jpg
  • Blasta
    #31
    Ennyire nem lehetsz egyszerű
  • G_ArchAngel #30
    [GYÁSZ]
  • babajaga
    #29
    "F10 a legtágabb rekesz azon az objektíven?"

    F:10 eleve nem lehet a legtágabb rekesz egy viszonylag kis gyújtótávolságú optikán. Nagyobb teléknél van ilyen hogy 8-as a legnagyobb rekesznyílás főként a tükörobjektíveknél, ( ezeknél nincs is szűkítési lehetőség a szerkezete szerint nem is lehet)
  • babajaga
    #28
    Evidens, a vázak között nincs akkora különbség mint az objektívek között.( na meg aki a kezébe veszi a vázat. Hapi nagy fotós szöszmösz volt az égboltján fekvő állásban, fújta az érzékelő felső részét mint az őrült és dühöngött hogy a szösz még mindíg ott van. Mondom neki ember a képet nem ordítva, hanem fordítva kell nézni! Csak nézett.)
  • Blasta
    #27
    "Pedig az E-330 drágább gép mint a belépő EOS-ek kittel. "

    Csak hogy a kép részletességéhez jelen esetben semmi köze annak, hogy melyik váz drágább.
    Itt csak az kitobjektív rajza oszt vagy szoroz.
    F5,6-on a canon kitobi sem lesz ennél job sztem, de más napszakban, más fényviszonyok között más lesz az eredményed a canonnal.
  • vrob98
    #26
    45mm-t benéztem a cikk képén, most látom hogy ez a tele a az e-330-on.

    De mostmár érdekel, ha arra járok lekapom a Canonnal tele, F5,6-on is.
  • Lateralus
    #25
    F10 a legtágabb rekesz azon az objektíven?
    Melyik obi tudja ezt?
    18-34mm-es ? :)))

    Felesleges összehasonlítani más beállításokkal, más fényviszonyok között készült képeket. Lehet, hogy szar az Oly kitobi, de ebből az összevetésből nem tudunk meg semmit.
  • vrob98
    #24
    "De tág rekesszel egyik, hasonló kategóriás kitobi sem rajzol ennél jobb képet"

    Ezt nemrég én, mint amatőr is lekaptam.

    EOS300 kitobi 1/160 F/10 34mm:
    http://www.sg.hu/galeria/1002872801/10028728011169466813.jpg

    Szvsz ég és föld a különbség. Pedig az E-330 drágább gép mint a belépő EOS-ek kittel.
  • Lateralus
    #23
    "vajon mi okozhatja a részlettelenséget?"

    A zufók voltak?
  • Blasta
    #22
    Szabad találgatni.
    Ha megfelelően rövid záridővel készült, tele állásban, a legtágabb rekesszel, akkor vajon mi okozhatja a részlettelenséget?

    Amúgy az a kitobi a kategóriájában tényleg egész jó. (Canon kitobinál jobb).
    De tág rekesszel egyik, hasonló kategóriás kitobi sem rajzol ennél jobb képet.
  • G_ArchAngel #21
    Talán a legjobb magyar E-330 teszt, az egyik 4/3-gurutól...
  • babajaga
    #20
    Eldobom az agytokomat 1/320-ad! Mókuskerékből fényképezett ez a fazon? Vagy ennyire tehetségtelen? A PS-el mit csinált? Lerontotta a gyenge eredményt?
  • babajaga
    #19
    "Pl ilyen rossz képet, talán egy 30-ezres kompaktal sem sikerülne lekapni"

    Nem is mert a kompaktnak nagy a mélységélessége, itt meg a gép be is mozdult mégpedig elfordult a óra körül, ez nem a gép hibája. A fényképezőtől függ a végeredmény. Meg se néztem az exif-et saccolok, elég hosszú volt a záridő amit a kandúr nem tudott megtartani.
  • babajaga
    #18
    Nem csinálhat a tesztelő 250000 ft-os optikával képet mert akkor meg becsapja a vevőt hiszen egy géphez húsz optika is kapható és mindegyik más. Az alapobi 15-19 ezer ft a gép árában legtöbb gépnél, mondjam hogy ennyit megér? Pld az enyém 18mm-en elég jól használható.
  • babajaga
    #17
    Az én Pentaxom alapoptikája még ennél is rosszabb féloldalasan életlen 40mm körül, Vietnami gyártmány. Vettem hozzá a Vaterán egy 15 éves 28-80-ast óriási a különbség a kettő között. De van drágább optika az még jobb. A kompaktok némelyikének nagyon jó az optikája függetlenül az érzékelőtől. mert azt azért lehet látni hogy az optika jó csak az érzékelő teljesít gyengébben. A kitobi olyan mint a 16MB-os kártya csak azért adják hogy működjön a gép a tulajdonos úgyis vesz a lehetőségeinek és igényének megfelelő objektívet.
  • vrob98
    #16
    Valaki megmagyarázhatná, hogyan kerülhettek ilyen rossz minőségű képek az alábbi cikkbe:
    http://www.sg.hu/cikkek/44490/olympus_evolt_e_330_ismerteto

    100% nézve a képeket szörnyen homályos, mosott ... talán selejtes objektívvel készültek? De akkor hogy jött le a cikkből az, hogy az objektív "kiemelkedő a kategóriájában"?
    Nem értem....

    Pl ilyen rossz képet, talán egy 30-ezres kompaktal sem sikerülne lekapni:
    http://www.sg.hu/kep/2006_05/0508_e330_teszt2.jpg
  • Cat #15
    babajaga, ha te nem lennél, téged ki kéne találni.
  • babajaga
    #14
    Lomposfarkú kismókus legyek ha értem hogy mi a jó az oldalra csapódó tükörben. Sokkal bonyolultabb a képet a szembe juttatni. Mi benne a jó? A berázás is oldalra megy. Miért jó? Állványon is oldalra mozdul be. Mi benne a jó?
  • babajaga
    #13
    Akkor mér nem tesznek bele nagyobbat megvárom.
  • babajaga
    #12
    Ez is stabilizátoros Pentax mégse röcögtet.
  • fade2black
    #11
    semmi köze nincs az oldalra csapódásnak ehez. Ha felfele csapódna a tükör akkor is eljutna a fény a CCDre ami aztán kivágja az infót a hátsó képernyőre.

    Azmeg végképp kapitális baromság, hogy azért nemlehet bele nagyobb CCDt rakni mert oldalra csapódik a tükör. Mért oldalra csak kis tükör csapódhat?

    Adok hamut.... :)
  • fade2black
    #10
    Majdha egy nap fényképzése megy tönkre mert zajos a CCD máshogy fogsz a témához álni. egyébkén az új stabis Pentaxokon ottvan a CCD tisztitás. (CCD rezgetéssel)


  • babajaga
    #9
    Én Pentaxot vettem pedig ezt ajánlotta az eladó aki fotós csaj. Mit mondjak nem bántan meg 8 optikát vettem a Vaterán hozzá nem is roszakat nagyon olcsón. Három hónap alatt egyszer fújtam le a szenzort akkor is még a gyári koszt takarítottam le. Minek kell akkor is takarítani ha nincs kosz? A túlzott tisztaság káros az egészségre.
  • babajaga
    #8
    "Az érzékenység ISO100-ISO400 lehet, akár 1/3 Fé-enként választva az értékekből, valamint ha a SETUP menüben engedélyezzük, akkor egészen ISO1600 érzékenységig is elmehetünk."

    Nincs hamum.
  • Blasta
    #7
    Megkérdezném, hogy ezt hol olvasta professzor úr? Mert sem ebben a cikkben, sem a gép ismertetőjében nincs ilyen kijelentés.

    "Az ISO érzékenységet ISO100-tól kezdődően emelhetjük, és használhatunk ún. ISO boost funkciót is, így a legnagyobb használható érzékenység az ISO1600 lesz."
  • lac0215
    #6
    Az érzékenység ISO 800-ig is állítható...
  • babajaga
    #5
    "Az érzékenység ISO100-ISO400 lehet"

    Soványka egy DSLR-hez, de hiába nincs előny hátrányok nélkül.
  • babajaga
    #4
    Viszont az a hátránya hogy nem lehet akkora érzékelőt betenni mint a felfelé csapódó tükröknél. Én pld a szögkeresőt használnám a forgatható monitor helyett.
  • babajaga
    #3
    Ja és azt elfelejtettem hogy ezért lehet a nonitorra kiadni a képet, mert a felfelé csapódó tükörnél ez nehezen lehetséges.
  • babajaga
    #2
    A gép felépítéséből látszik hogy itt nem felfelé csapódó tükör van, hanem oldalra csapódó.
  • Möci
    #1
    Kezdetnek nem rossz. Ezek a kezdeti megoldások inkább ötlet adók, semhogy "segítenek meghatározni az ipari szabványokat"