55
  • mikloss
    #15
    Én kb. 4 évente cserélek pc-t a következő csere 2008 nyár végén lesz... Sztem a 4 év az az időszak amivel még ki lehet bírni egy gép mellett.
  • Gerbill
    #14
    A PCI-E sem gyosabb a 8xos AGP-nél, maximum annyival, hogy észre sem lehet venni(mellesleg az ATI még a legújabb kártyáit is kihozza AGPvel, tehát a váltás is felesleges). Üzleti fogás az egész.Nekem jó az AGP:)
  • TothLaci
    #13
    Lesz miért megutálni a PC-t, ebben biztos vagyok!
  • AgentKis
    #12
    "Senki nem reklamal amiert az ethernet szabvany is gyorsul idonkent."

    Ott azért a lefelé kompatibilitás elég jól megoldott... Reklamálnának is, ha ki kellene dobni a meglévő lassabbakat a gyorsabb szabvány miatt és nem is terjedne a gyorsabb olyan szépen.
  • barret
    #11
    Én leragadtam a 9600pro-nal...
    Még nem veszek uj gépet,de par eve tervezem:)
  • kvp
    #10
    "tesztekben is kb 1-2% az eltérés AGP meg PCIX között, ami nem vehető észre a játékokban"

    Ez azert van mert a fejlesztokben megragadt az, hogy a videokartya felol a gep fele ne hozzanak vissza sok adatot. Abban a pillanatban hogy valaki fizikai szamitasokra vagy mi-hez akarja hasznalni a videokartyat erre szukseg lesz. Az xbox360 eseteben pl. a videokartya ramjabol fut a cpu is. (igen ott is egy soros busz van a ket chip kozott)

    Szemely szerint en a kartyas ipari pc-k rendszeret szeretem. A hid aramkor az alplapon van, de a processzorok ugyanolyan kartyan vannak mint a tobbi egyseg. Igy az ember eldonti, hogy hany processzort vagy videokartyat tesz a gepbe.

    Az agp egy gyors irasra optimalizalt atlakitott pci busz. A pci-express egy uj soros busz, ami jobb mint az agp/pci paros, mivel annyi egyseget kezel amennyit akarunk es ketirnyu. A sebesseg szabadon novelheto, mivel soros rendszerrol van szo, ez olyan mint a 9600, 14k, 28k, stb. volt a modemek idejeben. (tehat nohet az egig)

    A pci-e alternativaja az amd cpu busza, ami nem terjedt el annyira, de arra is raknak mindent nem csak cpu-kat. (akar videokartyat is lehet ra kotni, ilyen volt a commodore64 es a vesa local bus is) A pci-e ugyanilyen csak szabvanyos, igy tobb gyarto termeke is hasznalhato egyutt. Az uj szabvany csak a tapsin maximalis terheleset es a sebesseg felso limitjet noveli. Senki nem reklamal amiert az ethernet szabvany is gyorsul idonkent. (meg valtozik a tap merete, lasd power over ethernet)
  • dronkZero
    #9
    "Régen még az volt, hogy kijött egy új cucc, lecserélted rá a régi és kész."
    Hm, na igen, kijött a Commodore Amiga, kicserélted rá a C64-ed, és kész. Végülis, tényleg... :) Írhattam volna bármi más párosítást, kb a Pentiumokig. Akkor volt egy rövid időszak, amikor cserélgethettél ezt-azt.
    Mivel én elég ritkán cserélem a gépem, velem még nem fordult elő olyan, hogy a régi gépből bármit fel tudtam volna használni az újba.
    Az már más kérdés, hogy ezt a jelenséget mesterségesen fenntartani nagy parasztság, de náluk a cash, azt csinálnak, amit akarnak. A fasz rossz végén állunk.
  • szombi
    #8
    ,, A sebesség módosulását az eszközök immár vissza is jelzik az operációs rendszernek, így mi is értesülünk, ha változás állt be az adatátvitel gyorsaságában''

    Ja, majd COD2-zés közben éppen a jobb alsó sarokban lévő kis csíkot figyelem,
    hogy éppen mennyi az adatátvitel sebessége, mert az érdekel engem, nem aki tüzel rám!!!
  • Chriss745
    #7
    Az AGP 8 még most is tökéletesen elég lenne. A Tomshardware-n van egy teszt róla, akit érdekel, keresse meg.

    Ez a marketing legnagyobb fogása....
  • craymond
    #6
    Régen még az volt, hogy kijött egy új cucc, lecserélted rá a régi és kész. Mostmár, ha tartani akarod az iramot, akkor mindig komplett új gépet kell venni. A gyártók tudják, hogy lesz olyan aki úgy is lecseréli a gépét, egy új dióda, meg tranzisztor miatt. Akkora átverés ez hogy az nem igaz, hányingerem van tőle. AGP-el is rohadt jól elvagyok, és tesztekben is kb 1-2% az eltérés AGP meg PCIX között, ami nem vehető észre a játékokban. Egyszerűen már undorító amit csinálnak.
  • Csatti
    #5
    Szted mégis mi a fenéből élnek? :)
  • BCs design
    #4
    "A két processzorgyártó terveinél már tavaly megemlítettük a szabvány, hiszen mind az Intel, mind az AMD tervezi a PCI Express 2.0 felhasználását saját termékeinél"

    szerintem mind kettő arra megy, hogy a pci 2 miatt megint milliók vegyenek új alaplapot meg egyebeket
  • NEXUS6
    #3
    Én is!;)))

    Asszem ki is hagyom az 1.0 verziót.
  • BCs design
    #2
    nem lesz ez így jó, én még mindíg az agp nél tartok :D
  • waterman
    #1
    ez szép! de minek kell még nagyobb kakaót adni a videókártyának az alaplap felől?? ha akkora étvágya van, akkor ne az alaplapról szedje az áramot, hanem legyen a videókártyán 3 kiegészítő tápcsatlakozó.. már így is annyi szir-szar melegszik a videókártya/CPU környékén. inkább arra ösztönözzék a gyártókat, hogy kisebb fogyasztású vackokat dobjanak piacra! 150 wattos videókártya. kész röhej. ha még SLI-ben is üzemel két ilyen kártya, akkor aztán alaplap legyen a talpán ami nem sül meg..