16
  • Glutamin
    #16
    Én tegnap este néztem meg a filmet. Zseniális. Leírhatatlan. Régen láttam ennyire jó filmet. Szereposztás, sztori, megvalósítás. A helyszín, kor is nagyon jó és érdekes. A tudományos misztikumok Tesla körül stb.
  • ZilogR
    #15
    Bátorság kellett ahhoz, hogy minden éjjel úgy mentem abba a gépbe, hogy nem tudtam, én leszek-e majd az ember a dobozban vagy én leszek a "presztizs".

    Ez messze a legkeményebb mondat az egész filmben! Végiggondolni is borzasztó, hogy úgy áll be a villámok közé, hogy tudja, hamarosan meg fog fulladni - de máshol megjelenve minden tovább folytatódik.

    Talán még borzalmasabb a "másik-ő" szempontjából: valahol "elkezdődik a létezése" és nem tudja, hogy ő éppen zuhan lefelé a tartályba, vagy ő az, aki "túlél"...

    Érdemes ezen kicsit filózni - valóban félelmetes!
  • ZilogR
    #14
    király!

    David Bowie mint Tesla?! Amikor besétált a villámok közül, az hatásos volt: jellegzetes járása van és a kamera svenkelése szépen hangsúlyozta, h itt ő a főnök. Az valóban szépen meg volt oldva.
    Nagyon jó a sztori, végre egy nem-sablon történet. Ügyes. Ellenben az, hogy én is kitaláltam, mire megy ki a buli, nem von le az értékéből, pontosabban abból, hogy jól szórakoztam.
    Végre újra rákattanhattam Teslára is :P

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Nem egyértelmű, h az ujjon-lőtt bűvészfiúnak valóban ikertestvére volt-e, vagy ő is kipróbálta a készüléket - de leállt a dologgal? (Bár ez nemigen igaz, mert nem érti, sőt be is akar avatkozni, mikor a vetélytársát látja fuldokolni az üvegkalickában...)

    Az is érdekes, hogy azonos módon halnak meg a "nem összeillő párok":
    Fulladás: A bűvész felesége és a bűvész, aki nem szerette.
    Akasztás: Azt a fiút akasztják fel, aki nem szerette a nőt, aki felkötötte magát.

    :( Bocsánat, azoktól, akiket zavar, h nem tudom a neveket, de sajnos nem bírom megjegyezni - engem rohadtul zavar... :'(

  • zberta
    #13
    "de Nolantól pörgősebb filmet vártam"
    jah mer ebben nem a batman röpköd a háztetűkön a hummer bolhával mi?
  • Nebojsa
    #12
    Tegnap néztem meg a moziban. hát nem rossz a film, de Nolantól pörgősebb filmet vártam. Talán legközelebb.
  • Nebojsa
    #11
    Tegnap néztem meg a moziban. hát nem rossz a film, de Nolantól pörgősebb filmet vártam. Talán legközelebb.
  • Su0my
    #10
    Hát én már csak azért is elmegyek a moziba, mert Michael Caine-ben eddig nem csalódtam-amelyik filmben részt vesz, az 95%, hogy jó.
  • Szolnokboy
    #9
    Valóban nagyon jó film, megnéztem moziban (hál istennek mindenhol feliratosan adják) kiváló színészek és tényleg innovatív téma- és cselekmény vezetés. Nagyszerűen vegyülnek a történelmi-tudományos tények a fikcióval. Egy DVD-re beruházok feltétlenül.

    @0Speedo0: A Füles-t ma néztem meg, Johansson-Jackman tényleg nagyon összeillő páros, de azt ne feledjük, hogy a Prestige-ben jóval kisebb mértékben van közös jelentük.
  • winnie
    #8
    no warez, senki sem nézi? ez eléggé tipikus látlelet:)
  • 0Speed0
    #7
    Úgylátszik a Scarlett Johansson, Hugh Jackman páros itt is bejön/bejött. Úgy mint a legutóbbi Woody Allen filmben, a Scoop-ban(Füles). Nekem személy szerint tetszett a film és ezt is meg fogom nézni
  • zaki
    #6
    1ik legjobban várt filmem!
  • winnie
    #5
    ráadásul mennének budapestre is az illuzionistában. tiszta poén, osztrák-magyar monarchia. (viszont fura, hogy mindkét filmben behozzák a természetfölötti faktort...)

    a vége, pedig, ahogy az egyik blogon fogalmaztán, eléggé "jumping the shark":)

    amúgy nyilván nem a vége határozza meg a filmet, de ha arra hegyezik ki, akkor érdemes úgy összehozni, hogy ne lehessen kitalálni.
  • spR
    #4
    Már nem azért, de az Illuzionista nem Angliában, hanem Bécsben játszódik.
  • Commandante
    #3
    Biztos korán van még, de miröl is szól akkor a kritika? Hogy egy fasza rendezö fasza filmje fasza sztorival meg fasza színészekkel, csak hát ki lehet találni a végét? És a Star-Wars I-III-ban mi volt? HuszonX éve mindenki tudta, mi lesz a vége, de ez senkit sem zavart? Summa summarum: a kritika írtózatosan semmitmondó, a kákán is csomót keres, a filmet viszont meg fogom nézni.
  • winnie
    #2
    ha jó a film, akkor naná, hogy kell. a kettő meg egyszerre készült és teljesen más, csak az alap egyezik.
  • scrap
    #1
    kell ám még 1 bört lehuzni az illuzionista után, most sza×ják majd a klonokat...