730
http://www.ouverture-facile.com/start/
  • akyyy
    #487
    21-be help:( [spoiler]Szal van a 3 kameranézet, illetve a back.html, ahol villogó szöveg jön be. nézem ennke a forrását, de nem látok benne semmi hibát. van itt is egy clue amúgy, de ha belemegeyk azt irja hogy itt nincs noym hisz ez anynira nyilvánvaló. hát nekme nem az. obvious sincs elírva, meg semmi, nézem a clue forrását, de nem hiszem hogy abbalenne valami, bár néha nézegetem!


    szerk.: olvasva a hozzászólásokat, gondolom rá kéne jönni a helyes cimre, de nekem hibás sincs hisz a back be nincs hiba! szal biztos helyesen kéne beírni , de ha a rosszat se lelem meg?:(
  • csanee
    #488
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Szó szerint fordítsd le a szöveget, ami villog!
  • akyyy
    #489
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    nem tud csatlakozni a streamhez
    ez a szoba nem létezik
    vagy a neve helytelen
  • csanee
    #490
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    "vagy a neve helytelen" Annyira egyértelmű, mint a lvl 14:) Ha többet mondanék, már meg kéne mondanom a választ:)
  • GM Jojo
    #491
    Vki el tudja magyarázni mi az a XOR és hogy hogyan kell használni?
  • akyyy
    #492
    a jó édes... megvan:D:D:DAS:DSA:DA
  • csanee
    #493
    Google vagy Wiki barátod segít, ha baj van!
  • akyyy
    #494
    valakinek megy a 22-es? mi tanultuk a xor műveletett, a-kal sé b-kel, meg számokkal de nem betűkkel meg szimbólumokkal:S
  • Avenger
    #495
    nézd meg a clue-ban, nem véletlenül van ott a level 6 meg a level 20, valamit kell csinálni hogy használható legyen a xor.
  • akyyy
    #496
    emlékezni kéne a level 6 meg 20-as linkjére? otthon talán menne mert megnézném a böngészőben az előzményeket, de suliba még nem játszottam vele, szal mgé azt se tudom melyik is volt az. tán a 20-as a hamburgeres...
    :S:S::S

  • akyyy
    #497
    [spoiler]nah a decibel-t beirtam jegyzettömbe, mentés, megnéztem hexába, az ott kapott számokat beirtam számológépbe külön külön, hogy megkapjam a
    bináris értéküket, de a 6c-t nem tom átalakítani mert nemtok beirni betűt! help!
  • csanee
    #498

  • akyyy
    #499
    hát akkor HOGY?!:D
  • csanee
    #500
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A 6os levelnél két- és háromjegyű számokból kellett kirakni a szót :)
  • akyyy
    #501
    de mégis hogy kezdek neki a konvertálásnka, sé majd a xoral mit kell kezdenem?
  • csanee
    #502
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    url-ből csinálsz dec-t (A***I-tábla), abból csinálsz bin-t, aztán ott van az a sárga dolog, meg kell nézed mit takar! A xor-hoz wiki! A hivatalos fórumot olvasgasd, ott van még pár lényeges infó!

    Amúgy szivatós ez a level:D:D 2 nap alatt sikerült megfejtenem
  • akyyy
    #503
    [spoiler] nah soha nem jöttem vlan rá h az ascii az dec
  • Avenger
    #504
    A**II ban elfoglalt helyük lesz a dec érték? mert a másik feladatban csak ABC-ben elfoglalt helyük volt a dec érték, és én úgy csináltam itt is, és nem is lett jó :)
  • Avenger
    #505
    Hm így belegondolva, akkor az a megoldás is jó volt, de most adhat ki más eredményt... aszem megvan a megoldás :)
  • akyyy
    #506
    [spoiler] a kulcs mögött az van irva h UNSOUND. Ezt is alakítsam át decimálissá(ascill számok), majd binárisáá(win számológép)????? és akkro az igy kapott 0-ák és 1-esek alapján xor-ozzak?:D
  • akyyy
    #507
    te is itt jársz?
  • mumpic
    #508
    Nem bántásból, de a hivatalos fórumon is mindig azt mondják, ha van egy ötleted miért nem próbálod ki előbb?
  • akyyy
    #509
    sikerült jipijáááááá D_:D ogy rájöttem máááááá:D
  • akyyy
    #510
    nyugi , megcsinánáltam, csak igy "betervezve", túl hosszadalmasnak tűnt, és ha nem ez lett volna amegoldás, akkor verem a fejem a falba. még szerencse h spoileresen irtam le:)
  • akyyy
    #511
    a 23-as de könnyű volt:D
  • dienesoft
    #512
    a 20-as a hamburgeres, ahol el vok akadva...de már gondolkodni sincs kedvem ebeb a gamebe :) amugy is hülye agyok az ilyen gamekhez, örülök hoyg eddig eljutottam :)
  • HTS s3rg1nh00
    #513
    valaki pls...csak azt mondja meg a 13asban ahol képet kell kirakni,melyik sarokhoz igazítsam a kirakott cuccot(mellesleg ha jól raktam ki,az 1ik xet eltakarja egy fekete...igaz eddig nem csinálta,csak most)thx:)
  • akyyy
    #514
    az a rejtvényes?
  • mumpic
    #515
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ott a clue, x-től x-ig :)
  • HTS s3rg1nh00
    #516
    ijjjá elsiklottam az alsó x fölött
    na lássuk a medvét....kirakás már remélem könyebb lesz:)
  • HTS s3rg1nh00
    #517
    jáj:D velem is megesett h.címsorba akartam írni,csak most jutott eszembe a doboz:DD
    lvl14 meg 5mp volt:PPP
  • csanee
    #518
    Valaki segítsen lécci a 29esben!
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a másodikban :)
  • akyyy
    #519
    a kártyásnál a számok mit jelenthetnek?
  • csanee
    #520
    Clue!
  • akyyy
    #521
    nem tudom mit jelent:(
  • Hixer
    #522
    melyik lvl ez? mi van előtted?
  • akyyy
    #523
    sok kártya
  • csanee
    #524
    Már megvan, most a 30asnál tartok...
  • ProGabe #525
    a 20-ban valaki segítsen pls! az ok hogy b.....s :) kód,de semmi nem jut eszembe hogy mit csinálja vele,hiszen betűvé alakításhoz túl kevés a karakter
  • csanee
    #526
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Először számmá alakítsd a b*****s-t!