26937



A MILLENIUM KÖRNYÉKÉTŐL KEZDVE DALLAMOS, RITMUSOS VAGY SLÁGERES ZENEI AJÁNLATOK


  • mflex #23633
    Azt írják, hogy a 70-es években a TECHNICS által ez volt a csúcs, szerintem még ma is, sőt!


  • mflex #23632
    Technics SB-1000 AFP 320kg HIGH END

    Általános
    Gyártó: Technics
    Típus: SB-1000 AFP
    Építés éve: 1987-1990
    Gyártott:
    Szín: fekete
    Méretek: 2200 x 2250 x 940 mm (szélesség x magasság x mélység)
    Súly: 320 kg
    Ár: kb: 75.000, - DM

    Műszaki adatok
    Design: 4-utas, padlón álló hangszóró
    Futómű:
    Woofer: 8 x 30x80 cm-es lapos membrán
    Alacsony-közepes: 4x 13x32 cm lapos membrán
    Középkategóriás: 4 x 8 cm-es lemezt méhsejt
    Magassugárzó: 4 x 2,7 cm méhsejt szelet
    Rugalmasság (Nenn-/Musikb.) 600/1400 W
    Érzékenység: 93 dB
    Frekvenciaátvitel: 35 - 40.000 Hz
    Átmeneti terület: 180/500/3000 Hz
    Impedancia: 6 Ohm






  • mflex #23631
    TECHNICS SB-9500 191kg HIGH END

  • mflex #23630
    Ezt a tornyot 8500 USD-ért árulják.



  • mflex #23629
  • mflex #23628
    Technics SE-A1

    Szerény 51kg.




  • mflex #23627
    Sorban: 8000, 5700, 5600. A 600-as Bólyban van az öcsémnél még.
    A specifikációk ebben az esetben nem dísznek vannak kint, hanem valós adatok. Mindegyik újszerű, karcmentes állapotban van.



    Vagy fordítva:




  • mflex #23626
    Hali Sanya! :)

    Nagyon jók, mint minden német: Nordmende, Universum etc...

    A nordmende re 1100 erősítőt hallottam már szólni, nem hittem el, hogy ilyet tud.
  • sanyaaa
    #23625
    Szewa Mike!

    Én már évek óta egy 80-as években gyártott Grundig V1000-es erősítővel hajtom a hangfalaimat. Ezek szerint a Grundig nem volt rossz választás...
  • mflex #23624
    Egyre több VINTAGE ismerősöm van már. Tegnap az egyik srác elhozta a TECHNICS SU-8099-es erősítőjét, amit rákötöttünk erre, hát ez is egy olyan, hogy írni nem lehet róla, ahhoz hallani kellene. Hangzásban nagyon hasonló az én technics su7700-as erősítőmhöz, de itt a mélyek még lágyabbak és erősebbek voltak, a tér is valahogy szebben szólt.

    A másik, hogy aki teheti szerezzen be régi 80-as években gyártott grundig hangfalakat. 5600, 5700, 8000, 600 hifi box etc..., aztán mikor meghallgatja, hogy a doboz hangokat ezek távolról sem ismerik, akkor mossa fel az állát a padlóról. Nekem már mindegyikből van, amióta hallottam a srácoknál ezeket szólni. Sőt a 8000-ből két pár is. Atya Isten, de szép hangjuk van, nem hiába valamikor 1000dm volt darabjuk. A wiki faszságokat ír... Ismerjétek meg a vintage grundig hangfalakat komolyan mondom. Canton quinto 530-ast is hazavágta mindegyik hangzásban, sokkal lágyabban szólnak szerintem és a haverok szerint is. A mostaniak közül is csak a több százezres kategóriásak tudják, amit ezek a tönkretehetetlen mesterművek a kisujjukból alapból kiráznak a méretük ellenére, az igényes hangváltóikkal és hangszóróikkal.
  • kaposi1
    #23622
    Csak ámulok és bámulok.
  • Biatomi
    #23621
    Szia Dióka!
    Köszönet jár ismételten eme zenék önzetlen megosztásáért!
  • kaposi1
    #23620
    A polgárpukkasztó kinézetű Tobias ismét nem fog csalódást okozni nekem az új lemezével.


    Tobias Bernstrup - Dancing In The Shuttle

    Tobias Bernstrup - Roll The Camera

  • kaposi1
    #23619
    Nagyon szépen köszi a ritkaságokat.
  • Musachy
    #23618
    Talán valaki hekkeli a fordítót? :)
  • Musachy
    #23617
    Nem filóztam, csak eszembe jutott.

    B+ te is.
  • Dióka
    #23616
    b+, ha nem filóznál annyit és csak statikusan csinálnád amit mondtam,akkor rájönnél, hogy nem azért mondtam, mert feltételeztem, hogy Gyuri vagy Laci bá nem mondta el neked anno a jelentését!
  • Musachy
    #23615
    Nem kell gugli, mert régesrégen egy távoli galaxisban Komjáthy Gyuri bácsi és Bétotya Laci bátya elmondta a jelentését. Én csípem az EAVot, a másik kedvencem tõlük a Fata Morgana. Thx for the music.
  • IMYke2.0.0.0
    #23614
    A teljes verzió nem kerül megosztásra - egyelőre.
  • Dióka
    #23613
    Kicsit zenéljünk és ugorjunk vissza mondjuk úgy bő negyed évszázadot!

    Turkálgattam a mágneses mezőim mélyén és néhány tucat olyan remek italo kópiára 'bukkantam' (kis túlzással persze, hisz tudtam, hogy hol vannak), melyekből első körben párat kiválasztva remélem hallgatva is örömteli nosztalgiázást tudok előidézni (na meg a gyűjteményt növelni), 'mai ajánlataim a régmúltból' olyan (eddig) féltve őrzött felvételeket tartalmaznak, melyek még ma is vagy ritkaságok (az sg-én is) vagy 'minőségben' elég nehezen érhetőek el még a neten át sem. ezeket most megosztom veletek, jelszó és kötelező privik nélkül is elérhető módon, bár már filózom én is egy olyan szupertitkos, majdnem végtelen hosszúságú jelszón, amit még én sem tudhatok majd....

    de jöjjön a lényeg, a vérbeli és dallamos italodiszkók!


    Denise Simmins-Cry Of Passion (84)



    Chang-New Life (extended) (85)



    Nemesy-24 Hours (85)




    az alábbi osztrák csapat kicsit kakukktojás, de ismerős sokaknak, ennek a zenének az alapritmusa fogott meg még anno, s bár az eredeti verzió németül szól, itt most az 'emészthetőbb' angol verziót adom, ami szövegében nem hozza a németül elementáris poénokat, de végülis ez sem rossz.

    EAV (Erste Allgemeine Verunsicherung)-Bankrobbery (Banküberfall) (extended english version) (85)

    ajánlom, hogy mindenki a gugli fordítóba rakja bele az együttes teljes német nevét, és én bónuszként garantálom, hogy mostani állapot szerint bazinagyot fog röhögni!

    a jóságos tündérnek hála, minden elérhető itten az X menüben avagy közvetlen emitten az italodisco könyvtárban

  • zalrobto
    #23612
    akkor én várom a teljes verziót
  • IMYke2.0.0.0
    #23611
    Köszönöm az elemzést :)

    A hangminőség a 96 kbit/s-nek köszönhető, amivel feltöltöttem, mert a 32 MB-os videót így is közel 1 órán át töltötte fel - mi lett volna, ha 192-320 kbit/s-es lett volna... :_)

    Az ütemdadogás direkt - a szinti is "bedadog" ott.

    Igen, valóban monotonnak hathat [részben magyarázható a trances beütésnek, hiszen, ott nincs 14 mp-enkénti témaváltás], a 9:40 hossz pedig egyszerűen csak kialakult. Nem volt cél az ilyen hossz, de egyszerűen a szép lassan "fel- és leépítkezés" ezt eredményezte.

    A végleges verzióban van már felfutó dobsorozat, többet szerepel a női hang effekt is, és több a cutoff hangzás is.
  • Dióka
    #23610
    az alapművet én imádom, tehát van véleményem a tiedről is. már ha érdekel.
    szerintem ez kifejezetten jó lett! nem pontozom, de tetszik!
    bár még valóban 'béta' és kicsit hosszúnak is tűnik, de biztos ezért lett progresszív meg trance is ....én a közepében túl monotonnak találom a kb. majd 3 percig szinte ugyanúgy tartó részt, ezt meg lehetne még spékelni pár effekttel vagy egyéb dallamvonallal (mondjuk a főtéma dallam egyéb variálásával) vagy rövidíteném a számot, bár tudom, a megatrance zenék szeretnek 8-12 percesek lenni....de ha nem vagyok belőve, akkor a legtöbb elég uncsi lesz előbb-utóbb még akkor is, ha amúgy sok trance zenét is imádok.
    mindez csak 1 pici hallgatói vélemény volt, úgy hogy én ilyet vagy hasonlót sem tudnék valószínű összehozni, szóval egyébként meg irigyellek!


    a bassline és egyéb dob részek szerintem nagyon-nagyon jók, mint maga a téma átirat is ebben a trance-es stlusban!
    a hangminőség sajnos kevésbé, olyan összemosott, de ezen valószínű lehet segíteni. szerintem ha (nekem tetsző) még jobb irányba csiszolódik ez a mű, akkor minden tiszteletem a tied, nem mintha amúgy nem lenne, persze az alkotói szabadságot és elképzelést nem kívánnám neked nem tetsző irányba tologatni, bár egy mű sikerességét többnyire a közönség (itt épp a hallgatóság) dönti el. egy ütemváltás hibát viszont felleltem: 4.30-nál...
  • IMYke2.0.0.0
    #23609
    Korr:

    "Kíváncsi vagyok a véleményetekre - trance, és a saját kezem munkája (tehát NEM létező valami buherálása)"
  • IMYke2.0.0.0
    #23608
    Kíváncsi vagyok a véleményetekre - trance, és a saját kezem munkája (tehát létező valami buherálása):

    Faithless...Insomnia (i2k's Progressive Trance Remix) 09:40 (141 BPM)

    This version not the final product! Lack of some buildups, and final arrangement.

    Original release date: 1995
    Remix release date: 2011
    Total Time: 9:40 (on video it's faded)
    BPM: 127 - (original)
    Sound source(s): Ableton Live + VSTis + 1 House Loop
    Video source(s): Some pictures from inet
    Tools used: Ableton Live 8, Sony Vegas 6

    Copyrights: Cheeky Records; and other distributors - Rollo And Sister Bliss producers

    Thanks for Sonic Academy for this tutorial: 'A Beginner's Guide to Music Theory: Chords - 2 Intervals Examples' (youtube.com/watch?v=dnaSLgyxNBI)

    Respect for Youtube uploaders!

    A projekt - még mindig alaplapi zajkeltővel:




    Az eredeti: Faithless...Insomnia (1995, Video mix)
  • mflex #23607
    Tud valaki meghívót az ELEKTRO TANYÁRA?
  • mflex #23606
    A második képen az a torony...pff NICE!
  • mflex #23605
    Jah. én is láttam, hogy 15 collt írnak rá, azért még így is durva nagyon, de rákérdezek hétfőn, akkor megyek hozzá.
  • Dióka
    #23604
    jah, a HPM-1100 38cm-es méllyel van dobozolva, így kis szobákba mélynyomónak is jó, nagy helyiségeket meg kellemesen be tud tölteni.




    mondjuk én kíváncsi lennék a bal oldali Montan hegyomlásokra is.

  • Dióka
    #23603
    ez szupi!
  • mflex #23602
  • mflex #23601
    Sub test... Ha igazak a hertzek, ahogy mondja, akkor 200-180 között azt hittem kiugrik az agyam, bár olyan nekem nincs a párom szerint...


  • mflex #23600
    Na akkor még egyszer. A lenti képen látható PIONEER HPM 1100-AS szörnyeteg hangfalakkal teszteltünk több zenét is, egy szintén PIO SX 1050-es kisebb monstrummal, most már eltudom képzelni, hogy az SX 1980 masszívan szájtátós kategória.

    A nagy izgalomban normális képet képtelen voltam csinálni a mobillal (omnia7), mert lehengerelt a (szerintem nyugodtan írhatom) hájend hangzás.

    A 45-ös mély brutális, bár szerintem az inkább 40-es lesz, de ezt mondták tegnap. Halkan és félhangerőn (ami felért egy disco decibelével) is csodálatosan tették a dolgukat. Semmi zörej, torzulás stb, csak a nyers, finom, lágy hangok. A videó azért került képbe, mert a youtube-on kerestünk rá a hangfalakra, de "csak" a HPM 100-at dobta ki, de még a YT videó is odavágott hangzásban. Amiket hallgattunk: Abba- Chiquitita, pár jazz, pár klasszikusok, Mike Oldfield, Yello, Vangelis, Enya etc..,de még a trance is jól vizsgázott, a Yello mélyei brutálisak voltak.
    ,
    A Pio a 70-es években nem szarozott, ezt már bizton állítom. Szóval nem kell Canton újonnan, inkább gyűjtök még hozzá és egy sx 1980 valamilyen vintage high end hangsugárzókkal...

    A monstrum:






  • mflex #23599
    Majd később visszarakom újraírva, mert volt benne olyan infó, ami másra nem tartozott, de én mint házigizda sem tudom utólag szerkeszteni, hát ez beszarás, hogy mennyire elavult, kommunista észjárással üzemeltetik ezt a fórumot, legalább VIP-ként és HG-ként kapnám meg a jogot, hogy bármikor szerkeszthessek egy kibaxott hsz-t, de nem!

    Sajna nem tudom a címét :(
  • Dióka
    #23598
    jujjj, de nosztalgikus hangulatom lett!
    ...a régi szép idők.

    (...egyébként kéne nekem az a szám (vagy cím és előadó), amit azzal az ominózus 'pájó' hangfallal teszteltél! )



  • mflex #23597
    Már nem emlékszem...
  • szamóca67
    #23596
    De ki voltam akadva anno, amikor a "Búcsúzik egy kívánságműsor" azaz az utolsó csak fiataloknak-ot konferálta Komjáti. Azok a levélidézetek, és a búcsúzó szavak, de kegyetlenek voltak.
  • mflex #23595


    Csak fiataloknak 1989 02 09

    KOMJÁTHY GYÖRGY UTOLSO VASÁRNAPI KOKTÉL ADÁSA 1998 04 12
  • mflex #23594
    Elkérik az árát még mindig...


    2250 USD


    3000 USD

  • pityu0718
    #23593
    Nálam ment is a kukába, annyira nem volt jó.
    Egyedül a Freakopolis számot kaptam le máshonnan, az legalább jó.