202
Ez vmi király orosz videoformátum...
  • runner78
    #82
    Gondoltam rá én is. nVidia 8600GT-m van, de a játékok miatt állandóan a legujabb van fen.
    Már elötte is ilyen volt.
    CSAK ez a 3 film csinálja.
    Néztem és ha szorakozom a beállitásoknál, akkor ha color-t lehuzom és fekete fehér lesz a kép, akkor eltünik a szellemkép. Olyan mintha valamelyik szintartományt tenné mellé szellemképként.
    Itt egy kép a Transformersből:



    Eredeti méretben a kép:
    nagyban a kép

    OSD-t bekapcsoltam, igy látni hogy nem csak a 2 ember képét, de az információ is szellemképes.

    HELP!
  • lck
    #81
    Lehet hogy inkább videokártya driver probléma.
  • runner78
    #80
    bármivel is játszom le öket...még a VLC playerben is hibásak...
  • runner78
    #79
    Kis segitség kéne.
    Fenn van matroska kodek is, meg a K-lite 3.53f full.
    Mennek az mkv fájlok, de van 3 film amit szellemképesen, illetve hibás szinnel játszik le a gépem.
    1. Matrix trilogi 720p-ből a 2. részt
    2. Transformers.2007.720p.HDDVD.x264.DUAL-P0NR
    3. AvsP 2 trailert: trailer_alins_predator_requiem.wmv <pedig ez wmv!

    Nem tom mi a fenét kéne állitanom....

    HELP!!!!

    köszi
  • gordon 24
    #78
    Rendben!
    Nagyon szépen köszönöm a gyors választ meg mindent! Holnap neki állok aztán megcsinálom..

    Mégegyszer THX!

    Üdv..
  • Dj Faustus #77
    mplayer (mencoder) használatával.
    VLC Media Playerrel
    1. MKV állomány megnyitása (Fájl/Fájl megnyitása)
    2. A haladó beállítások résznél a Műsorszórás és mentést jelöld be, és kattints a Beállítások gombra
    3. Az újonnan megnyíló ablakban válaszd a Kimenetek résznél válaszd a Fájlt, az átkódolás beállításainál meg a videó- és audiokódeket.
    Példa
  • gordon 24
    #76
    Kösszi:D Én se olvastam vissza. Sorry. Rendben melyik ajánlod ezek közül? Melyiket könnyebb kezelni stb.. Mi a feladat vele? Convertálni kell, megadva egy uj formátumot?
  • Dj Faustus #75
    [url=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1166655146&no=64]#64[/url]-es hozzászólásomban utaltam már rá: Virtualdubmod, MPlayer, VLC Media layer, MKVToolnix.
  • gordon 24
    #74
    Sziasztok!

    Ebben a formátumban sikerült megszereznem egy jó videót. Nincs valami tipp arra, hogy tudom ezt olyan formátumra alakitani, hogy DVD lejátszó üzemeltesse?

    Elöre is köszönöm.
  • Gaga91
    #73
    Sziasztok
    Nekem az lenne a kérdésem hogy nekem lejátsza a bs player az mkv-t de a kép elég rosz monőségü. Nincs valami ötletetek hogy miért?
  • Johnny23
    #72
    sziasztok!

    van pár ilyen kiterjesztésű filmem HD felbontást irnak rá (720p).
    Van HDMIs asztalim +LCD,ami szintén tudja a 720p-t.

    Kérdés milyen progival tudnám ezt minőségromlás és a (HD) felbontás megtartásával kirni,hogy lejácca az asztalim??

    köszi a választ.
  • bertino
    #71
    720p a magassága... a szélessége meg 1280
  • lang14
    #70
    bár ez 720p-s
    akkor is ez a helyzet?
    bocs a 2 postért
  • lang14
    #69
    szóval akkor csak gépi nézegetésre tudom kiírni :(
    erre voltam kíváncsi köszi
  • bertino
    #68
    nero/nem iso hanem UDF a listában lentebb van mikor ki kell választanod, hogy adat vagy audio vagy akármi...

    1280at bizony poén lenne ha lejátszana DVDről egy mai TV... a mai TVk felbontása PAL 720*576 NTSC 720*480
  • lang14
    #67
    hogy kell egy ilyet kiírni dvdre? sima adatdvd mint az aviknál? és az asztali lejátsza vagy csak a divxes vagy az se?
  • Dj Faustus #66
    "mert mindig kiírja hogy hiányzik a kodek"
    Mivel az mkv egy konténerformátum (ezt már #5-ös hozzászólásomban kifejtettem), ha a Matroska Splitter kódeket felrakod, a videó- és audiócsatornát külön ki kell tömörítened.

    Azt, hogy milyen kódekkel lett a hang és a videó becsomagolva, a G-Spot nevű program tudja meghatározni. #27-es hozzászólásomban már elmondtam az elérhetőségét.
  • Tibmanus
    #65
    hellósztok!

    feltelepítettem valami lazy man's mkv-t, azt írják a honlapjukon hogy ők a media player classicot ajánlják lejátszásra, de nekem meg pont avval nem megy mert mindig kiírja hogy hiányzik a kodek... más lejátszót ne ajánljatok mert azokban nincsen (hang)erősítő :S (legalábbis én még nem láttam egy olyat sem)

    előre is köszi
  • Dj Faustus #64
    Virtualdubmod, MPlayer, VLC Media Player, vagy MKV-hez: MKVToolnix.
    De ezt már leírtuk korábban - olvass vissza!
  • BamBam
    #63
    tudna valaki mondani egy működő mkv-avi vagy ogm convertálót?nagyon fontos lenne.előre is köszönöm!
  • bertino
    #62
    azt árulja el nekem légyszíves valaki, hogy DVDből milyen programmal tudok .mkv-ba tömöríteni H264 kodekkel, legyen szíves
    köszi!
  • dussy
    #61
    Letöltöttem 2újabb klippet,igaz csak az egyik 'mkv' a másik avi az LCD-n mégis a "nem támogatott formátum" jelent meg mindkét esetben.Az avit a Win MediaPlayer nyitotta,a másikat az MPlayer.
    Az avit megnyitottam az MPlayerrel is és a hangja sokkal erősebb (hangosabb) volt,mint a WMPlayerben.
    A két felbontás 1280*720 illetve 720*264.Miként tudom a képeket a tv-n előcsalni?
  • dussy
    #60
    KLIKK IDE!
  • dussy
    #59
    Majomparádéról...
    De a GOM Player vitte,csak szaggatott.A tv-nk nem támogat minden felbontást (úgytudom).
  • Dj Faustus #58
    Én meg a hibaüzenetben zereplő problémára: "Hiba: nem támogatott formátum!"
    Szóval valami olyan egzotikus formátumban van ez a "Sony HD videó", hogy az MPlayer nem ismeri.
    Egyébként honnan szedted le?
  • dussy
    #57
    Uninstalláltam, leszedtem, kipróbáltam.
    Az emlitett videóklipp szépen fut,megkockáztatom szaggatás nélkül.
    Leszedtem egy Sony HD videót (olyan gyári félét) és az LCD-m nem jeleneti meg a képet (Hiba: nem támogatott formátum!).
    A GOM player-nél nem volt ilyen,bár ott szaggatott.
    Én a felbontásra gyanakszom.
  • Dj Faustus #56
    1. Uninstallálod a GOM Playert.
    2. Letöltöd, kicsomagolod az MPlayert (nem azonos a Mediaplayer nevű Micro$oftos eszközzel).
    3. Van parancssoros (mplayer.exe) és grafikus felületű (gmplayer.exe) változata. Az előbbihez itt olvashatsz magyar nyelvű leírást. Az utóbbit meg értelemszerűen használod (nincs sok beállítása).
  • dussy
    #55
    Értem.Hogyan oldható meg,hogy akisebb gépigényű MediaPlayer játsza le a fájlt esetleg a már "kicsomagolt" videót nézhessem.

    További válaszaidat is köszönöm!
  • Dj Faustus #54
    1. A GOM Player is egy kódekekkel egybeépített lejátszó, de nagyobb gépigényű. Talán az MPlayernek ezek közül a legkisebb a gépigénye.
    2. A videóknál nincs dpi. A dpi a dot per inch, azaz az egy inch-re (=25,4 milliméter) jutó pontok száma. Nonitoroknál általában 72 dpi-ről beszélhetünk, nyomtatóknál/nyomdában meg 300, 600,... dpi-ről.
    Amiről te beszélsz az a szélesség, képpontokban.
    3. Nem csoda hogy szaggat, hiszen nagy felbontású videót játszol le, aminek kitömörítését a processzor végzi el, és ez jelentősen megterheli a gépet.
  • dussy
    #53
    Megnéztem az elöbb említett videót és a GOM player lett az alapértelmezett...És az eddig jó videó is szaggat...
  • dussy
    #52
    Leszedtem a GOM playert,kivállóan lejátsza.
    Ellenben a gépem nem egy erőgép,néhol beszaggat.
    Lehet "rontani" a minőségen????
    Hol lehet megnézni,hogy hány "dpi"-s a videó??? (És mit takar a dpi??)

    Régebben szedtem le egy 2perces bemutatót 720 és 1080-as dpiben.Az első szépen futott,míg a másik picit beszaggatott...
  • dussy
    #51
    Na,fejlemények!!!!!
  • dussy
    #50
    Leszedtem az első linked,telepítettem majd az "ax" kiterjesztést bemásoltam a megfelelő mappába.
    Futtatáskor a következő hibaüzit kaptam: HIBA a LoadLibrary("splitter")függvényben-a megadott modul nem található!
  • dussy
    #49
    Nagyon szépen köszönöm a villám választ!!!
    Igérem jelezni fogom,hogy sikerült-e...

    Még jön le a videóklipp.Első nekifutásra nem akartam nagy filmet,nehogy ne sikerüljön.
    Karácsonyra vettünk egy LCD-t és szeretném kihasználni az előnyeit.
  • Dj Faustus #48
    1. Az MKV egy konténerformátum. Ez azt jelenti, hogy a hang-, videó- és felíratcsatornákat egy egységbe fogja össze.
    Az MKV konténerformátum hang-, video-, és felíratcsatornákra való szétszedéséhez Matroska splitter kódek kell.
    Ilyesmiket beszerezhetsz:


    A telepítéséhez a [url=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1166655146&no=9]#9[/url]-es hozzászólásomban találhatsz segítséget.
    2. Ezek után ki kell tömöríteni a hang és videócsatornákat. Hogy milyen hang/videókódeket használ az adott film azt a GSpot nevű programmal tudod meghatározni.
    3. De vannak kódekekkel egybeépített lejátszók, amelyek tartalmazzák a Matroska kódeket is. Ilyen lejátszók a VLC Media Player és az MPlayer.
  • dussy
    #47
    Sziasztok!

    "MKV" formátumú filmet (HD) mivel tudok lejátszani???
    Kell vmi kiegészítő codec vagy bármi???

    Sorry a láma kérdést... Köszi a válaszokat!!!
  • Dj Faustus #46
    " Vagy más íróval próbálkozzak?A másik problémám hogy a file nem fér fel egy dvd-re mert a mérete 4.7GB."
    Mivel a DVD valós mérete csak 4,3 GiByte (4,7GByte, ahol az átváltás 1000, nem 1024), ezért nem fér rá egy 4,7 GiByte-os állomány.

    "Hagyan lehet,hogy a hd filmek akadnak?
    Mivel a HD filmek 1. nagy felbontásúak 2. nagy tömörítésűek ezért eléggé gépigényesek.

    "A Nero-csak UDF-nek enedi ki írni."
    Nagy állományok esetén ez a formátum engedélyezett
  • WOW
    #45
    A Nero-csak UDF-nek enedi ki írni. Vagy más íróval próbálkozzak?A másik problémám hogy a file nem fér fel egy dvd-re mert a mérete 4.7GB.És még egy ultlsó kérdés.Hagyan lehet,hogy a hd filmek akadnak? Ez másnál is így van?
  • Evin
    #44
    Most nincs nálam a progi, de nagyvonalakban:
    Megnyitod vele a videót, Stream->Stream list->(itt lesznek a benne levő audió sávok)Add-kiválasztod a hangot->OK->F7->a lenti listából kiválasztod, hogy Direct stream, meg a formátumot, és ok.
    Elvileg pár perc alatt átdarálja.
    Ha a megnyitáskor hibát ír ki, akkor a #20-ban linkelt progival kell megcsinálni, de annak a használatát nem tudom fejből, elég ritkán kellett használnom.
  • jozsfm
    #43
    Azt le tudod irni pontosan hogy a virtualdubmod-al hogyan lehet pontosan belerakni a hangot? Köszönöm szépen!