41
apocalypto vs. passio
  • Seten
    #41

    "örültem volna ha többet tudunkmeg a maják mindennapi életéből és nem azon van a hangsúly hogy hogyan tépi ki a pap az áldozat szívét"

    Az a pap nem volt maja, egyébként meg itt már nem a maják civilizációjának fénykorában jártunk. :)

  • bcrics
    #40
  • bcrics
    #39
    fangoria cikk
  • bcrics
    #38
    na kint van HD formában is a film...warez torrent stb oldalakon keresni!!
  • 062020
    #37
    Nem tudja valaki, hogy mikor jelenik meg DVD-n?
  • kta
    #36
    A vége miatt értetlenkedtek a hölgyek többek közt. Egyébként lapos a történet szerintem.
  • desigo
    #35
    Mert mit nem lehetett ezen érteni?
  • kta
    #34
    Kifelé jővén a moziból, csalódott, elvétve értetlen arcok és vélemények.
  • NKristof
    #33
    Egyébként a filmben nincs semmi extra, történet 0, egyedül a képeket lehet értékelni, azok tényleg gyünyörűek. Jobban örültem volna ha többet tudunkmeg a maják mindennapi életéből és nem azon van a hangsúly hogy hogyan tépi ki a pap az áldozat szívét.
  • NKristof
    #32
    Maják még ma is élnek, guatemala lakosságának 50%-a maja
  • UltimateGamR
    #31
    Legjobb film!! Nálam Gibson lett a TOP rendező..... jöhet a 3. filmje!
  • Voltan
    #30
    Azt teszem :)

    "around the 11th and 12th Century, the Maya Indians were subdued by the invading Toltec warriors. This gave way to the Maya-Tolteca civilization. Following this great change, years of decadence, uprisings and political crisis ensued, followed the ocupation of the region by the Aztecs."

    Nem azt állítom, hogy nem voltak már akkor maják, csak azt, hogy a birodalmuk már összeomlott, és a legnagyobb régi maja területeken az azték birodalom uralkodott. Egész 1524-ig, amikor is a konkvisztádorok teljesen megtörték őket.
  • Aspyrin
    #29
    Ismét nincs igazad ;-) Tájékozódj.
  • Voltan
    #28
    Ez érdekesen hangzik...

    A lényeg, hogy a maja birodalom már nem létezett akkor, amikor a film játszódik. Alapvetően az aztékok a maják utódai.
  • Aspyrin
    #27
    Nagyon rosszul tudod :)
    Az aztékok (és leszármazottjaik) a mai napig mesterséges úszó szigeteken élnek, a maják éltek erdőkben.
  • Voltan
    #26
    Csak tudnám, miért irják itthon mindenütt, hogy a film a majákról szól?!
    Ugyanis valójában az aztékokról...
  • Bandew
    #25
    Ez egy elég szélsőséges összeesküvés elmélet. Igazad van abban, hogy készültek ilyen filmek, de azért a filmgyártás nem fajult el igazán ebbe az irányba (mint pl a TV, sajtó, rádió), hiszen akármennyire is pénzre épül, mindenképp szükséges hozzá alkotási ambíció, művészet. Így a filmrendezőknél (akikben mindenképp van valamennyi műveltség) igen ritka az, hogy csak úgy feladják az elveiket.
    Lényeg a lényeg, a filmrendezők nem akarnak senkinek se rosszat, nem is értem ezt honnan vetted...
  • nihillus
    #24
    Nekem nagyon bejött a film. Bár tényleg nem volt annyira véres, mint ahogy beharangozták, szerintem így is elég véres volt. Bár nekem kicsit befejezetlennek tűnt, ha már úgy reklámozták a fimet, hogy amaja birodalom bukásáról szól, akkor talán foglalkozhattak volna kicsit többet a hódítókkal. Na de mindegy, egyszer mindenképen érdemes megnézni.
  • Ronny
    #23
    kábon=lábakon:)
  • Ronny
    #22
    Az elmúlt évtizedekben a tradícionális értékeinket eltörölni vágyó politikai elit legfőbb fegyvere a média volt. Ennek a folyamatnak aktív részese volt majdnem mindenki Hollywoodban. Eddig csak az tudott ilyen kategóriájú filemeket rendezni aki élvezte egy bizonyos csoport támogatását. Gibson már saját kábon áll.
  • mesor
    #21
    Brutalítás? Hát nem tudom szerintem nem volt annyira durva mint amennyire mondták. Az Átok2 bemutatója jobban sokkolt. :)

    Szerintem egyáltalán nme oscar esélyes, bár a legjobb külföldi film kategóriában talán. De szerintem nem érdemli meg. Meg merem kockáztatni, hogy egy ilyen kaliberü filmet leforgatott volna akár innen a fórumról is bárki.

    Összegezve osztályozva egy 1-5ös skálán egy kettes. Aki azt hiszi hogy ezzel a filmmel Gibson megváltja a világot az sajna csalódni fog. Egy őserdőben szaladgálós akciófilm az egész. Én erősen az órámat nézegettem, hogy mikor lesz már vége. Ez van nekem nagyon nem tetszik.
  • Bandew
    #20
    Számomra a probléma ott merül fel, hogy nem tudom megértetni magammal, honnan gondolod, hogy a többi csúnya rendezőbácsi rosszat akar nekünk?
  • Ronny
    #19
    Akkor írjuk át, hogy "azért is különleges Gibson, mert".
  • Bandew
    #18
    Csak annyi, hogy semmi értelme.
  • Ronny
    #17
    mi a baj vele?
  • Bandew
    #16
    Először is, kicsit túlzás azt állítani, hogy "elég burkolt", ugyanis szinte már az ember arcába csaptak ezek a kis célozgatások. De ha netán senki nem vette volna észre, ma már ez egy elég szokványos dolog a filmekben. Persze nincs baj ezzel, de láttam már ötletesebb próbálkozást is.

    Másik meg: " Abban rejlik Gibson ereje, hogy a többi hollywoodi rendezővel ellentétben ő jót akar nekünk"
    Na ez a mondtat hogy pattant ki a fejedből?
  • Ronny
    #15
    Az a legjobb, hogy a film egy elég burkolatlan utalás a mai helyzetre.

    "A great civilization is not conquered from without until it has destroyed itself from within."
    Ezzel a Will Durant(történész)idézettel kezdődik a film. A témáválasztás sem véletlenűl volt ez. Abban rejlik Gibson ereje, hogy a többi hollywoodi rendezővel ellentétben ő jót akar nekünk.
  • Aspyrin
    #14
    Megnéztem. Elég vegyes érzelmekkel hagytam el a termet. Sajnos a film előtt olvastam pár kritikát amik miatt egészen mást képzeltem el, mint amit kaptam a vásznon. Ez természetesen az én hibám. Szóval összegezve, egy olyan két órás filmet láttam ami alatt szerencsére nem kellett azzal foglalkoznom, hogy mennyi idő van még hátra. Izgalmas, humortól sem mentes, gyakran erősen véres jelenetekkel tarkított film. Egy-két dolgot azért túlzásnak és talán nevetségesnek is tartottam
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    (pl. a kislány beszéde az elvonuló horda mellett, amikor gurultak a fejek, a főhős túlélése agyonsebzetten)
    , de minezektől függetlenül bárkinek szívesen ajánlom.
  • Aspyrin
    #13
    Ma este fogom a Corvinban megnézni, nagyon kíváncsi vagyok :)
  • bcrics
    #12
    nos szerintem elsöosztályú a film,
    ugy kezdtem neki hogy nem várok nagy eszmefuttatásokat a maya kúltúráról,ami nem is szerepelt a filmben,nem is vártam 1 cannibal holocaustot,"szerintem itt kezdődik a valódi sokkolás és trancsír,nem véletelenül" és nem is lett az.

    Van 1 Emberünk/jaguár mancs/ akit falujával eggyütt leigáznak és....
    A filmet nézve nekem a Schindler listája c.film sokkal durvábbnak hatott mint az Apocalypto,nem értem mire ez a nagy felháborodás...

    Tetszett a sztori ,Jók voltak a díszletek és kicsit sem fordult fel a gyomor,//ajánlott előtte megnézni a CANNIBAL HOLOCAUSTOT aki még nem látta//

    És jó volt látni hogy a Passioban látott fényképezési És ábrázolási formák itt is megjelentek,
    pl:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    amikor a fsz.akarják feláldozni a toronyban ua. a fényképezés mint a Passióban a keresztrefeszítés 1 része,

    Ugyis mondhatnám Gibsoni Motívumok:

    A brutalitásrol pedig,a Passió azért sokkal keményebb volt,ami itt durva az csak a gyilkosság puszta tenye,persze azért kíváncsi leszek a dvdminőségre így kamerásverziokban nem az igazi.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    pl.amikor a Fsz. a faterjának elvágják a torkát..ilyen lightos torokmetszést még nem láttam,,


    SZóval nagyszerű film ez...

  • Seth
    #11
    és tényleg szinte végig csak trancsír van benne ?? ^^
  • heliosz007
    #10
    tegnap meglestem moziban!! állat jó film! (a maga nemében) stílusra nagyon hasonlít a Passióhoz : gondolok itt arra a bizonyos brutalitásra! szóval mindenkinek csak ajánlani tudom! már alig várom Gibson 3. filmjét!!!
  • Malbeth
    #9
    Szerintem Mel gibsont le kellene fejezni!!
  • bcrics
    #8
    jó kis cikk a filmrőlapocalypto
  • mesor
    #7
    + szar a minősége is...
  • bcrics
    #6
    ha vki még nem talált volna torrentet.?:o
    [spoier]Apocalypto_1_.CAM.VCD-XanaX
    lassan jön de biztosan;)
  • Cuchulainn
    #5
    Ha lesz vmi történet is mögötte, nem csak vérengzés órákig akkor megnézem.
    Nekem a passió sem jött be, egyszerűen azért, mert valahogy nem igazán tudtam értékelni hogy másfél órán át nézem ahogy valaki vérzik. Ennyi erővel akkor csinálhatnának filmet mondjuk arról is, ahogy valaki egy kórházban haldoklik gyógyíthatatlan betegségben...
    Ellenben nagyon érdekesnek találom a maya kultúrát, és ha jól beleszövik a filmbe akkor nagyszerű alkotás születhet. De azt hiszem megvárom az első megjelenés utáni híreket mielőtt megnézném.
  • mesor
    #4
    Trailerek alapján várom...
  • Lipi1980
    #3
    1. Összevetni egyátalán nem lehet, (hacsak úgy nem, hogy mennyire véres, a Passióhoz képest)
    2. Mel Gibsont (az pia probélma ellenére) tartom akkora embernek, hogy nem fog csalódást okozni, annak aki kicsit is ismeri a maya történelmet. Hogy honnan veszem? Hát onnan, hogy amikor beültem a Passióra, tudtam hogy mire számíthatok! Meg is kaptam, csak egy egészen más megvilágításból! Állítólag az Apocalypto-ban sem lesz ez másképp
    Lehet ezt sokkoló élvhajhászatnak nevezni, de én szerintem a lényeg az, hogy a rendező amikor elolvasta az alaptörténetet, akkor az ő fejében egy ilyen kép alakult ki...
    Úgy gondolom, hogy Mr. Gibson egy egészen új dolgot hozott be a moziba, és ezt próbálja folytatni...
    Egyébként ha jól értesültem, akkor a film nagy eséllyel pályázik a Oscarra - de mivel ezt a filmet is ősi nyelven forgatta - így csak a legjobb idegen nyelvű film kategóriában indulhat el...
  • grebber
    #2
    Most olvastam újságba hogy elég jó lett a film meg hogy sokkal szarabbnak gondolták.