48
Vélemények, tapasztalatok a polgárőrségről
  • tothszeli
    #48
    Gratulálunk a Tompai Polgárőr Egyesület Új Vezetőségének!
    Bizalmat szavazunk a lakosság nevében,remélhetőleg az Önkormányzat és a
    vállalkozók jelentősen támogatják anyagilag,és erkölcsileg,mert csak így tudják ellátni a feladataikat,a lakosság békés nyugalma érdekében.Külön elismerésünk az új Titkárnőnek ŐZKURT VALÉRIÁNAK!Gratulálunk és Eredményes Új Évet Kívánunk neki és a társainak!
    EREDMÉNYES BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNUNK:
    TOMPA LAKOSSÁGA
  • Sekler
    #47
    felhivtam a helyi polgárőrséget, mondom szeretnék bővebb tájékoztatást kapni a szervről, mondta az egyébként igen kedves fiatalember hogy holnap menjek be akkor tartozkodik bent az alelnök úr. Sajnos az időpont alkalmatlan számomra, erre azt tanácsolta hogy megadja a privát mobilszámát hivjam fel szombaton és megbezséljük, hogy hol mikor.
    Tehát első tapasztalat: korrekt, barátságos és tárgyalóképes szervezet.
    Persze ez szubjektiv
  • Sadist
    #46
    Nem csak annak tűnik, hanem néha az is. Blogját már rég olvastam, nem is nagyon szoktam, esetleg ha havonta egyszer röhögni támad kedvem. Tipikusan az a fazon, aki mindig keveri a kakit, beszólogat másoknak, ha meg valami balhé történik, akkor csodálkozik, hogy őt veszik elő.
  • Vlala #45
    Teljesen igazad van, hogy csak a polgárőri mivoltát kérdőjelezted meg.
  • Takezó
    #44
    Sarkítasz. Olvasd a blogját. Mikor csinált bármilyen önbíráskodásra utaló dolgot utoljára?
  • Sadist
    #43
    Akkor mi? Önjelölt városi seriff?
  • NeoMaN
    #42
    pfffffffffff
  • Takezó
    #41
    Nagyon ambivalens érzéseim vannak vele kapcsolatban. Örülök, hogy van egy jól fogalmazó blogger, aki emellett még érdekes témákról is ír, de néha tényleg betegnek, paranoidnak tűnik.
  • Beast Machine
    #40
    ja. csak simán "Tomcat".:) egy fogalom:D
  • fradista91
    #39
    És nem f*sz
  • King of Roads
    #38
    gratulálok! 18 se vagy, cigizel és beszólsz egy rokkant embernek.
    büszke lehetsz magadra!!
  • fifi
    #37
    gratulálunk
    nehogy én legyek a következő polgárőr akinek ilyen deréken beszólsz...
  • Takezó
    #36
    Tomcat nem polgárőr.
  • Sadist
    #35
    Fasz polgárőrre legjobb példa Tomcat.
  • Sadist
    #34
    Hobby: Graffiti & Tag
    :|
  • autoszimulator
    #33
  • Csuhai G
    #32
    Nagyon vagány voltál...!
  • Takezó
    #31
    Baszki, komolyan nem fogod fel, hogy milyen szánalmasan viselkedtél?

    18 év alattikén cigit vettél, és egy nyomorék, túlsúlyos polgárőr rádszólt.
    Erre mit csináltál? Megfenyegettél egy nyomorékot. Hm, risztekpá -.-
  • Joebátsi
    #30
    de mit mondjak rá :D
  • Takezó
    #29
    Hát igen, valóban kulturáltan viselkedtél, csak gratulálni tudok hozzá:)
  • Joebátsi
    #28
    Ahova tavaly jártam suliba ott volt egy 1 lábú dagadt polgárőr, aki ilyen háromkerekű motorral járt, és amikor bementem egy kis boltba cigiért, a csávó meg pattog nekem hogy még nem múltál el 18 :D Durmogtam neki hogy mindjárt felborítalak azzal a szarral, aztán lehet hogy megilyedt, vagy nemtudom de elment :D
  • Vlala #27
    Ez így van. Nálunk pl. működik a polgárőrség, egyszer néhány részeg hmcs megpróbálta megverni a szép új buszmegállónkat, máskor valaki úgy találta, az egyik földink autóján az ő kerekei vannak... fontos, hogy megfelelő embereket kell alkalmazni, lehetőleg helyieket (bár nem tudiom, városban mennyire működik ez, egy 3.000-es faluban elég hatékony.)
  • Sekler
    #26
    igazad van tényleg ugy van ott is mint bárhol máshol, most jöttem a rendőrségről mert érdekelt a téma, és ha valakik ők biztos jól ismerik őket. Kértem az ügyeleteset mondja el a személyes véleményét: jó hogy vannak, sokat is dolgoznak közösen de mint mindenhol ott is vannak nem oda való személyek, főleg az idősebbek.
  • Flower
    #25
    Lehetnének többen is, hisz egyre több a ... is.
  • Dj Faustus #24
    "nekem spec csak pozitív tapasztalataim vannak velük kapcsolatban..."
    Nekem is. Sőt van több ismerősöm is van, aki polgárőr.
    Maga az ötlet (civilek figyelnek a közbiztonságra) egy remek dolog lenne, ha kicsit komolyabban foglalkoznának vele (mert egyrészt jót tenne a közbiztonságnak, másrészt a jelenlegi "rendszer" kissé nem megfelelő).
  • joebacsi
    #22

    többieknek meg: éljen az általánosítás
    nekem spec csak pozitív tapasztalataim vannak velük kapcsolatban...
  • BenceYCE
    #21
    Polgárőrség általánosítás...
    Nézzetek utánna, hogy miért vannak, mit tettek eddig, mire jók (a magyar joghézagok mellett). És vedd számításba, hogy diszkriminációt nem alkalmazhatsz amikor felveszed az egyént.
    Aki normális az polgárőrként is normális. Aki meg fasz az polgárőrnek is fasz. Én már csak tudom. Bunkó bkv sofőr vok :P
    Ugyanaz mint az utakon. Aki paraszt az nem lesz előzékeny a közlekedésben, hisz nincs olyan hogy "közlekedési morál".

    fav- priv only
  • jefferson83
    #20
    Ez megeshet,de azért nekem is vannak ismerőseim akik viszonoznák. A rendőr meg velük se tudna mit kezdeni.
  • Mr_no_NaMe
    #19
    Volt osztálytásram egy 15 éves bukottgeci cigánygyerek volt "polgárőr"...volt igazolványa meg minden. Nem az az annyira balhézós fajta, inkább az a hátadmögöttbeszólós sunyigcc stílus...
  • Brolly
    #18
    Ahol én lakom az elég kis falu, de itt is vannak polgárőrök, sőt faterom be is állt nem rég(szégyen) de semmit ne mcsinálnak azon kívül hogy jól bebasznak, havonta egyszer kimennek éjszaka sétálni hátha van vmi, de itt sose történik semmi, sok értelmük nicnsen, ha meg van vmi harc akko meg szarnak rá, nézik ők is...
    Még 8. minket is hívtak polgárőrnek xD
  • Punker
    #17
    hozzá állás kérdése, és bizonyos esetekben tényleg jó az ha vannak, de mint mondtam nagyon ember függő az egész,
  • Takezó
    #16
    hát jah:D ezért nem is értem én ezt az egészet... ha semmi többet nem tehetnek, mégis, mittudnak segíteni,
  • Punker
    #15
    2 lehetőség van vagy jóban vannak a rendőrökkel vagy nincsenek, ha jóban vannak akkor biztos lehetzs benne hogy hobbiból megpróbálnak összeverni mert úgyis megússzák lásd a #10-es történet, teljesen egyértelmű hogy kötekedni akartak.
  • jefferson83
    #14
    Milyen hatalmuk van? Max zsebes nadrágjuk meg bakancsuk.
  • SHADOWEYES7
    #13
    mert ez az igazság!!
    nállunk a városba mind szinte a mult rendszer ,volt segédrenőrje!
    1 pár idiota fiatal van aki embereskedik a rendőrök mellett.
  • Hajnalcat
    #12
    Juj, Shad, hogy mersz ilyet írni? ;D
  • SHADOWEYES7
    #11
    a legtöbbjük a régi rendszer,volt segéd rendőrjei!!
    csicskák..........
  • Punker
    #10
    hát kb ez megy a városokban, szeret balhézni beáll polgárőrnek, viszont kis falvakban stb ott tényleg jó hogy vannak mivel nincs rendőr csak ők járőröznek hogy ne fosztogassanak stb.

    a városban meg megy a pofázás "bele iszol a sörbe orrbab@szlak" erre közöltük vele hogy: 1 nincs is kibontva az üveg :) 2 húzzon a qrva anyába akkor meg rögtön ugrik ki a gumibottal hogy ő itt a polgárőr stb, hát az ilyen az elmehet a pics@ba......
  • kemszi2
    #9
    nállunk pont a legnagyobb seftesek a polgárőrök...szóval...
  • zoolee
    #8
    ...WHat ??