23
  • Stormreaver
    #23
    A közhiedelemmel ellentétben Mozart nem volt élete vége felé sem olyan szegény vagy ágról szakadt, mint ahogyan az később, a halálát nem sokkal követő romantika időszakában elterjedt róla.
    Élete utolsó éveiben is rendszeres jövedelemmel rendelkezett, ami a korabli viszonyokhoz képest egész tisztességes összegnek számított. Az viszont igaz, hogy igazi művészlélekként soha sem tudott bánni a pénzel, így a -viszonylag tekintélyes- jövedelme ellenére is állandó anyagi problémákkal küzködött és jelentős kölcsönöket kellett felvennie. De nem azért, mert egyébként nincstelen koldus lett volna, hanem viszonylag jól szituált életkörülményei fenntartása érdekében, ill. mert a róla fennmaradt levelek tanúlsága szerint pl. még önzetlenül osztogatta is különféle értékeit ismerőseinek-barátainak.
  • Neerpelt
    #22
    Amcsik és a kultúra? Na ne... Ez valami tévedés :D
  • obe
    #21
    35 évesen halt meg, szegényen, tömegsírba temetve..na de amit hátrahagyott!
  • Indigo
    #20
    Nem baj, barátnőmnek jól jön az is. Legfeljebb majd eljátssza nekem
  • Möci
    #19


    "hol lesz a hófehér jaguár 250 év múlva"

    Bocs, de 250 éve nem volt jaguár, mint ahogy 250 év múlva sem lesz. Ami jaguár meg most van az nem hófehér, hanem inkább zebra-csíkos. Viszont Zebra-Csíkos összes művét nem fogja a Nemzetközi Zebra-Csíkos Alapítvány 250 év múlva kiadni.

    ( Ja ,...Mozart meg meglehetősen nagy nyomorban halt meg, ha jól emlékszem aránylag fiatalon.)
  • dez
    #18
    LOL, csak most vált elérhetővé a cikkben linkelt site (sokan rákattantak, vagy nem tudom), és mi van ott...? Kották!
    Jpeg-ben!
  • aDannyBoy
    #17
    félreértés ne essék az ogg (vorbis) az a perszonál kollekcióra vonatkozott és nem a hírben szereplőre, bár gyanús, hogy egy tőről fakad a dolog :)
  • Sanyix
    #16
    Mér kiaz? :)
  • Csukii
    #15
    Mi csak úgy hívjuk: Péló Barna :)
  • Gerygrey
    #14
    "hol lesz a hófehér jaguár 250 év múlva" - 250 év? Mér most holvan? 5 év múlva már azt se fogjuk tudni ki az a péj barna csak annyira fogunk emlékezni hogy "volt az a rettenetesen szar műsor a tévében"
  • Munch
    #13
    Flacban 45 giga. Zsir.
  • dez
    #12
    Ogg? Mármint Ogg Vorbis? (A Vorbis a kodek, az Ogg a csomagolás, mint pl. az AVI). Ez egy fokkal jobb, mint az mp3, de nem értem, hogy ha már múzeum, miért nem lossless (legalább CDDA-ból, de inkább DVD-A-ból). Vagy válaszhatónak kellene lennie. Más múzeumokban sem a festmények fényképei vannak kitéve. Egyébként úgy tudtam, a klasszikusok védettsége már rég elévült. (Csak egyes koncertfelvételeknek lehet.)
  • Dying Soul
    #11
    Nem éppen, nekem 192 kbitben van meg az összes, az 15 giga.
  • obe
    #10
    a legjobban fekete korongon lehet mozarot(is) élvezni, jó kis csöves erősítővel:)
  • aDannyBoy
    #9
    flacben valóban lenne az dual layer bluray is :)
    egyébként oggban van
  • Molnibalage
    #8
    Igen? Milyen formátumban? 192kB/s-ben? "Némi" adatvesztéssel jár a dolog, a szép felharmonikusok torzulnak vagy eltűnnek. Komolyzenét komoly minősében is ajánlott halgatni, nem trágya mp3-ban. Legalábbis a vájtfülűeknek.
  • Zro
    #7
    Aki a jövő reménye miatt él az nem él, élni csak a jelenben lehet :)
  • aDannyBoy
    #6
    mozart egész életműve felfér egy duplarétegű dvd-re :)
    igaz a jókai összes meg egy floppyra is :P
  • Vorpal
    #5
    Ha nem a jövő reménye miatt élünk, akkor mi értelme lenn az egésznek.
  • obe
    #4
    valóban igaz, mármint nekünk tök mindegy:)
  • Zro
    #3
    Nem tök mindegy mi hol lesz 250 év múlva ? :)
    Foglalkozzunk inkább a jelen problémáival, van belőlük bőven :)
  • endiboy
    #2
    lol...de igy igaz!
  • obe
    #1
    na pélybarnák, mestertamások, holigenszek, noxok, stb..itt a mérce...ezt lehet követni, másolni, aztán meglássuk hol lesz a hófehérjaguár 250 év múlva:)