29
  • Mike
    #29
    szerintem egyszerüen halj meg
    ilyen hulladék minek él?
  • totya4
    #28
    Ez a hír ügye valami vicc? Nem december van most? Mintha április 1 lenne...
  • zola2000
    #27
    De nem embereket. Ezt a törvényt jól kitalálták. Szerintem ha nem is vagyunk németországban, akkor is az ilyen törvényeknek jó hatása lesz a játékokra (a kiadók rászolnak a fejlesztőkre hogy finomabban, és máshol erősítik a játékokat) ha ilyen törvények nem lennének, akkor már most sokkal durvább játékok lennének.
  • Mike
    #26
    zeldában is kell gyilkolni, bocsi
  • zola2000
    #25
    Szerintem meg igenis jól teszik. Vannak bőven olyan címek amivel még játszani lehet (mario zelda soul calibur tekken, autósok, sport) ez nem érinti érzékenyen a játékvilágot, max a kiadók finomítanak a játékokon. Ja gamecubom es dsem van.
  • Mike
    #24
    a vérhiradók szerkesztőiről nem is beszélve
  • Mike
    #23
    Mi mind tömeggyilkosok vagyunk
  • Mike
    #22
    még olyan - amúgy nem gyilkolós - játékban is mint a sism
    igaz ott meg van gyerekszereplő, a pedo amcsi szenátornak egyből a szex jutott eszébe
  • Mike
    #21
    A 18 éves is csak a játék miatt gyilkolászott, persze
    Látom Németo.ban is kezdik egyesek a szőnyeg alá söpörni a problémákat
  • Mike
    #20
    Azért nem csak az amcsik bolondok, németek között is akad díszpéldány
    Értem én a trendet, egyre inkább eljutunk oda, hogy már a gondolatért is börtön jár (lásd előre megmondják rólad gyilkos vagy, vagy most ez, de sorolhatnám bőséggel)
  • BlackVoid
    #19
    En itt valamilyen hatso inditekot sejtek. A cel szerintem az, hogy barkit le lehessen csukni aki utban van. Amerikai szepen halad a fasizmus fele, de ugy tunik Europaban is ez a trend.
  • angelpotion
    #18
    Gyakorlatilag a melyik, 10-éven felülieknek szóló játékban nincs ilyen szituáció? Nagyon kevés.
  • angelpotion
    #17
    Namostanakkorha' lelövök egy másik gépet online repülőszimulátorban, az akkor embernek látszik vagy nem? Ráadásul tényleg ember vezeti a másik gépet... És ha német repülőgéppel lövöm le akkor nem baj? Vaze így kezdődik az út a bűn világába. Máris tömeggyilkos vagyok...
  • Acheron
    #16
    Valószínű :D:D:D:D:D
  • johnz
    #15
    na fasza! mi lessz a jövőre nézve! sztem ez a totális armageddon előkészülete! gondoljatok csak bele!! megszünnek a játékok utána a szórakozás minden formája
    még a szex is tilos lessz,és utána ne csodálkozzon senki ha páran megkattanak és jön megint egy újabb pszichonáci mint hitler és kitör a 3 világháború!!
  • HJPOWER
    #14
    Asszem a Kínaiaknál is vannak nagyobb köcsögök!
  • quentit
    #13
    Csak ismételni tudom magamat: nem normális dolog az ami mostanában németországban folyik. Ez már-már a kommunisták módszereivel verseng. Mondjuk ilyen szigorú törvény még kínában sincs. Ott limitálják hogy a wow-al napi max. 3-4 órát játszhatsz, DE csak azért mert A JÁTÉKBAN megölsz valakit, Kínában nem kerülsz börtönbe. Németországban ezentúl igen?! Hmmm...
  • Csiga42
    #12
    Talán inkább azon kéne elgondolgodni valakinek, miért nem vették észre a gyerek szülei/barátai/tanárai/osztálytársai, hogy kezd bekattani? Nem hiszem, hogy az ilyennek nincs semmien látható tünete az emberen. Vagy, hogy honnan a túróbol szerzett fegyvert?
    Könnyű rákenni mindent a játékokra, de sajna az a helyzet, hogy ezektől senki nem kattan be. Esetleg egy eleve mentális problémákkal küzdő emberből kihozhatják az ilyen szintű agresszivitást, de akkor megint csak a környezet felelőssége merül fel.
    Ezt nem lehet így megoldani.
  • adamboro
    #11
    Ennyi erővel tiltsák be a tv-t is, tele van erőszakkal,gyilkolással.
    Bőrtönt a rendezőknek és producereknek.
    Vagy még az is megtörténhet, hogy bemegyek 1 áruházba leemelek a polcról egy akciófilmes DVD-t, és a köv. pillanatban kattan a bilincs a csuklómon.
  • sylas
    #10
    Így is Németo. gazdasága ellégé megcsúszott - nemrégiben hallottam hogy akkora adóssága van Magyaro.-t 1000xer lepipálja
    Vannak cégek amiknek nagyon jól megy de nagyon sok csődbe megy - iszonyat sok
  • sylas
    #9
    ha belennének tiltva (mondjuk most is van de nem a teljes)akkor mégjobban, nagyon megszaporodnának a letöltések(mármint torrent Dc stb)ezekre gondolok szal hiába tiltják be ha lelehet tölteni
    és ha betiltják bevételtől esnek el - mert torrentnél nem sok haszna van az államnak :)
  • szombi
    #8
    Érdekes dolgok történnek náluk.
    Annak idején náluk nem tiltották be a DragonBall-t mint ahogy nálunk a maffia tette.
    Mégis nálunk sokkal több iskolai verekedés meg miegymás van!

    De a jó gyilkolós játékokat most igen? Én COD2-vel jáccom, és szerintem alkalmas arra,
    hogy a felgyülemlett feszültséget levezessem rajta. Ha megvonják ezt az élvezetet az emberektől,
    akkor a társaikon VAGY ÉPPEN A GYEREKEIKEN fogják levezetni a feszültséget.

    Lássuk be:
    Bármilyen tiltás inkább a visszájára fordítja a dolgokat.
    A szigorú környezetben nevelt gyerek ha felnő, egyenesen kegyetlen szülő lesz!
  • lpmaskmancick
    #7
    ennyi erővel tiltsák be a szmítógépet is...
  • lpmaskmancick
    #6
    ennyi naplopó barmot.....
  • pitiless
    #5
    ezt nem hiszem el..ez csak vmi kacsa..bazeg, most akkor bezárnak me jáccom a gothic 3al, vagy mittoménmivel. Jóltették crysisék hogy elköltöztek..hajrá akkor a wareznek
  • Penge4
    #4
    Max a végén szigorítanak a korhatárokon egy kicsit.


    Hova már? Így is 18. Csak 40 év fölött?
  • n0k0m
    #3
    Ezt pont nemetorszagban fogjak bevezetni ...
  • papabear
    #2
    Ehhez azért lesz egy-két szava ott a játék kiadóknak is.
    Azért, mert van egy-két elmebeteg politikus nem fogják könnyen feladni azt a hatalmas piacot. És ott is a pénz beszél, politikus ugat. Max a végén szigorítanak a korhatárokon egy kicsit.

    Azt meg épelméjű ember nem gondolhatja komolyan, hogy az erőszakos gyerekekért csak a szgépes játékok felelősek. És ezzel az intézkedéssel max a warezolást erősítenék, más értelme nincs.
  • Troll
    #1
    Remek. Ha a túl sok tiltástól, szabályzástól már megrokkannak agyilag, akkor a tragádiákat újabb tiltásokkal kell megelőzni.
    Itt még nagyobb bajok lesznek a nem túl távoli jövőben...