40
  • Thadius #40
    igennagy ez a film :DD
  • Tatyla
    #39
    most néztem meg,hát kicsit sokkolt...
    meg ennyit hányni egy filmen belül,kicsit bizarr volt az egész...
    filmtechnikailag viszon magyar filmekhez képest remek volt...
  • k O T T A
    #38

    morosgoványi!

  • mocoroga
    #37
    -Mik a tiszti szolga kötelmei fürdőszombaton Morosgoványi?
    -Alázatosan jelentem, a kirendelt tisztiszolga tartozik a kád célú forrázóteknőt a kellő mértékben felfűtött konyhában felállítai, kistbilizálni 4 illetve 6 felől,majd az erre rendszeresített vedrekkel a katlnban lobogó …….. forraltvízzel telehordani, igény és személy szerint.
    -Mitől forr fel a víz Morosgoványi?
    -Alázatosan jelentem, a tűzől mely az udvar kelet, délkeleti irányban található, úgynevezett tűzrakó helyén kell létesíteni.
    -Miután?
    -Miután a fa megfelelő méretűre lett felaprítva.
    -Megfelelő méret?
    -Húsz…öt…öt…
    -Centiméter! -Miután?
    -Miután a hadnagyúr el lett kísérve.
    -Miután?
    -Miután a bicikli kerekei fel lettek pumpálva.
    -Miután?
    -A laterát ki lett puculva.
    -Miután?
    -A ganaly ki lett hordva.
    -Miután?
    -A szalma be lett hordva.
    -Fordítva Morosgoványi! Fordítva!
    -Igenis! Fordítva!
    -Miután?
    -A százados úr gombjai ki lettek glancolva.
    -Miután?
    -A napi hadgyakorlat le lett rendezve.
    -Miután?
    -Miután a disznó meg lett etetve.
    -Úgy van. És? Mit nem csinál a tisztiszolga Morosgoványi?
    -Alázatosan jelentem, semmilyen körülmények között nem leskelődik.
    -Mert ha leskelődik?
    -Széjjel lesz lőve a pompos szája.
    -A nyúl szája Morosgoványi!
    -Igenis hadnagy úr!
  • rekettyes
    #36
    ekkora szar filmet:(
  • k O T T A
    #35
    az pedig az egyik legjobb rész:)
  • motyodlee
    #34
    hát ja...
    tegnapi egy példa volt rá...
    mikor fent edzett az evő bajnok az edzőjével, és a földszintet "adták a kakaót", na akkor azt a viszályt nem lehetett rendesen érteni :S
  • k O T T A
    #33

    votl benne üvöltés?:) én mondjuk nem moziban láttam de a motani mozik nem nagyon tetszenek
    kvahangosak és torzítanak sokszor
    mondjuk egy gyűrűk urát vagy king kongot ott érdemes megnézni de egy művészfilm szerintem nem minden esetben jobb a moziban
  • motyodlee
    #32
    voltak részek mikor mosolygott az ember, de az üvöltös párbeszédek felét nem lehetett érteni... -.-
  • k O T T A
    #31
    akkor csak nekem tetszett a kakaós rész?:D
  • motyodlee
    #30
    Megnéztem!
    Megmondom öszintén kevésnek találtam...
    A képek, kameranézetek jok voltak, főleg a boncolós részeknél.
    Ami a tartalmat illeti: nem sokat értettem belőle, de az leesett, hogy testünket sokféleképp "hasznosíhatjuk".
    A hang nem volt mindenhol jó, érthető - kár.
    Máskor visszatérek erre...tapasztaltabb állapotban
    TÉK
  • motyodlee
    #29
    Én holnap fogom megnézni a filmet ( ekkorra ért le csak ide a mozinkba :P )
    Régóta várom, remélem nem csalódok...
  • Sebi83
    #28
    Én gépen néztem a filmet nem moziban ezt előre leszögezem lehet moziban gázosabb lett volna! Szerintem a film igenis szól vaamiről mégpedig egy család romlottságáról! Amúgy szerintem se egy jó film unokatesóm moziba nézte Pesten és állítólag a hányós részeknél volltak akik tényeg kivonultak a teremből kidobni magukból a popcornt . Nekem csak egy dolog nem volt tiszta a végén hogy a francba élt még a srác mikor már minden belső szervét kiszedte ??
  • k O T T A
    #27
    én nagyon élveztem
    szétröhögtem a fejem a zabálós részeken
    "kaptok kakaót!"
    amúgy én se jöttem rá miről szól. aztán port.hu-n elolvastam és utána se...mondanivalója azért van bőven
    ha röhögni akrasz berzenkedni, és nem szokványos filmet nézni jó választás

    ja és én inkább ilyenekre "pazarolnám" a filmszalagot mint a barátok köztre, szar csipszevős reklámokra és hülye bling-bling klippekre
    mert ez még így is sokkal értékesebb h 200 embernek tetszik, vagy amennyinek mint a felsoroltak összessége
  • hiba
    #26


    ez a hitman3bol van kicsit hasonlit a filmbelire :)
  • ReTeK
    #25
    elmebeteg ? talán mert neked fogalmad sincs miről szól az egész azért még nem az.
    - gyrünk zabáj tovább
  • RpPRO
    #24
    En egy Hollywoodoo koncert elott neztem meg a filmet (aki nem tudna, a zenekar enekese a zabalogep). Elaludtam a filmen. :D Az a fel ora alvas viszont q jo volt.
  • bokonon
    #23
    Végre egy magyar film mondanivalóval!!!
    Groteszk, bizarr, lebilincselő és elgondolkodtató. A fényképezés egyes részeken művészi.
    Nagyon remélem, hogy a magyar filmgyártás ezután magára talál.
    Ajánlom mindenkinek, akinek az ízlésvilága nem annyira elkorcsosult, hogy a mainstreamen kívül más nem fér bele.
  • Jack Bauer ahős
    #22
    Az utóbbi 20 év legjobb magyar filmje.
  • obe
    #21
    én is megnéztem tegnap..bár a gyomromat feszíteni kellett végig, de ettől függetlenül le a kalappal(jah az egy másik film:), utóbbi magyar filmek egyértelmü legjobbja...képi világ,vágás, zene tökéletes, csak ajánlani tudom
  • SickBump
    #20
    Óriási ez a film!
  • PíszLávJuniti
    #19
    A világháborús első epizód tetszett, a kicsit nyers humorával együtt is. Volt benne jópár poén eleresztve. A második, zabálós viszont elvette a hangulatot, sem mondanivalót, sem művészi értéket nem találtam benne. A befejező, preparátor epizód közelített az első szakaszhoz hangulatban, a kicsit naturalisztikus Fűrészies jelenettel koronázva.
  • jefferson83
    #18
  • Csudri #17
    Én megnéztem a filmet és a világ tényleg hülye! :)
  • Tetsuo
    #16
    Sárgarépa biztos lesz benne! :DD
  • jefferson83
    #15
    Én is azt gondolom, hogy egyre hülyül a világ :D

    "...meg ízléstelen ember..."

    E film kapcsán a kifejezés tökéletes :) Hozzáteszem nem láttam (nem is fogom), de az előzetesekből, filmrészeletekből, képekből ez tükröződik.

    Mondjuk mindenki olyan filmet néz amilyet szeretne (szive joga), engem nem zavar. Én annyira nem várom :P
  • GregSB
    #14
    Ez a szar film több díjat zsebelt be külföldi filmfesztiválokon mint az utóbbi években megjelent összes magyar film, és a Cannes-i fesztiválon is közönség siker volt. Biztos sok a hülye, meg ízléstelen ember, és ti vagytok műértők :DD
  • jefferson83
    #13
    Mi munka lehetett még eladták ezt a filmet.
  • schrank
    #12
    király az előzetes végre egy olyan film ami nem a barátokköztös mesevilágról szól hanem mindent úgy mutat ahogyan az történik
  • Nethyrrea
    #11
    még fogják is :DD
  • Zocsi
    #10
    ...meg, hogy mit ettél előtte:D
  • Blackman
    #9
    attól függ hogy sikerül a novella;)
  • Commandante
    #8
    Ha ráhányok a vászonra, lefilmezem és novellát írok az egészböl, akkor most modern festö, modern filmmüvesz, modern író, vagy egyszerüen ízléstelen idióta vagyok???
  • Cassell
    #7
    Én is megnéztem vagy 2 napja hát nem bartátnővel megnézős fajta az biztos...Valóban igencsak naturálisan mutat be dolgokat és valahogy én a végére sem jöttem rá ,hogy konkrétan miért született ez az alkotás? De ennek ellenére egy megnézést szerintem megér , nem olyan szájízzel álltam fel a végén ,hogy elpazarolt idő volt a megtekintése...Mondjuk ne közvetlen étkezés után lássatok neki:D
  • R0sc0
    #6
    senki ne nézze mert olyan szonten udnprító hogy az már fáj..aki ebbe művészetet talál az elmebeteg.
  • Atees1987
    #5
    megnéztem :D:::::::DDD , naon szar :D
  • obe
    #4
    nem lehet rossz..hiszen nem szerepel benne se a csányi, se a gesztesi, se az ulmann móni...végre egy magyar film amiben nem ezek a sztárolt paprikajancsik játszanak...biztos megnézem
  • sweech
    #3
    omg mekkora fos film lehet :D már a képektől is hányinger kerülget olyan szar a hangulata. ez szól egyátalán valamiről? :)
  • winnie
    #2
    sokan hiányolták a jó magyar filmeket.
  • PíszLávJuniti
    #1
    Az eddigi vélemények nagyon megoszlanak a filmmel kapcsolatban, aki szándékozik megnézni, készüljön fel rá :)
    [spoiler]
    ízelítő kakas jelenet