31
A cigarettadohányokról eszmecsere
  • masoma
    #31
    sziasztok, tud valaki valamit drum dohány újonnani bevezetéséről hazánkban? esetleg tudtok helyet ahol lehet még/már venni?
  • mcmoha
    #30
    PRIMUS Multifilter. Épp az előbb vettem. :D
  • Calver
    #29
    sok éve halott téma, de azért itt is bepróbálkozom:

    hölgyeim és uraim, akik esetleg töltik a cigijüket: milyen hüvelyt használtok? eddig kék szofi párti voltam, de utóbbi időben beújítottak, a minősége meg lement a béka segge alá, módszeresen kiesik töltésnél a filter, meg régihez képest gyalázatosan szar szerintem, szóval váltani szeretnék valami használhatóbbra. ötletek, tanácsok?
  • Csymby22
    #28
    Hali!Ha valaki tud Budapesten vagy Érden jó dohányszaküzlet(ek)et nagy választékkal az írjon plz!
  • supRshine
    #27
    ja, nekem olyan 35 szál jön ki a 40g-s csomagból, jól megtömve (elvileg szálanként 1g dohány)
  • supRshine
    #26
    üdv!
    nos, primus és tilbury...árban nem sok a differencia (tilbury drágább kicsivel), ízben viszont teljesen más- primus "gyengébb", annyira nem érezni rajta cseresznyét sem, vaníliát sem, már az állaga is kicsit furcsa. tilbury viszont erősebb, és azért átüt rajta a dohányíz, néha mintha keserű lenne, szerintem jobb a primusnál.
    aromás dohányban az excellent a legjobb kétségtelenül, érdemes egyszer kipróbálni, a többi meg sem közelíti. csak éppen 1200.- huf...
    sima dohányok közül jó a drum (790.-), tabana (620.-) (kicsit füstösebb), golden virginia (580.- 25g) (legjobb ízű mindközül szerintem).
  • stevenson1988
    #25
    Üdv mindenki

    Én már pár hónapja csak Primus Cherry-Vanilla dohánnyal tömöm a Primus (kék) hüvelyeket... szerintem meglehetősen jó, én ízre nem mondanám hogy érezni a szintetikus cuccokat, de (lehet hülyén hangzik) a dohány tapintásán egy kis mesterséges érzetem van... nem az a "szinte egyenese a földekről" érzése van, minden esetre nagyon jó

    Nektek kb mennyi jön ki egy csomag dohányból? (40grammosra gondolok) Mert nekem átlag 35-40 (elég keményen tömöm), de havernak 50-55 is kiszokott jönni

    fülke: én speciel elmúltam 18 (jelenleg tizenkilenc vagyok), de haverom (ez egy másik) még 17, és annyira fosott a tesco-ban a a dohánypultnál hogy megkért én vegyem meg neki a tömőt, hüvelyt, dohányt :D
  • fülke
    #24
    csá mindenkinek!
    hány 18 alatti dohányos van köztetek?
  • 89
    #23
    Na kipróbáltam a filteres változatot, gyújtatlanul nagyon édes, kellemes illatot ad, viszont ahogy rágyujtottam nekem eltűnt ez az édesség, az íze számomra ugyanolyan volt mint a többi egyszerű szivarkának, egy kicsit talán gyengébb és kellemesebb. A füstje viszont nagyon tetszett :) Nem rossz szivarka, de nekem jobban tetszett az Al Capone Sweets Filter, valahogy annak megmaradt az édes íze
  • 89
    #22
    köszi, megnézem (amúgy dannemann :)
  • sz4bolcs
    #21
    jaja műize van, de nekem izlik.
  • NKristof
    #20
    Daneman moods (asszem így írják)elég kellemes, 2000 ft/20 szál.
  • 89
    #19
    Bocs, lehet, hogy nem egészen ide vág, de melyik a "legjobb" (vagy legalábbis melyiket találjátok legjobbnak), édes, nem túl drága (0-2000Ft/csomag) szivar/szivarka? (Egy jellegzetes, édes illatot keresek, de eddig egyik próbálkozásommal sem sikerült megtalálnom)
  • NKristof
    #18
    Hát talán azért mert nem kéne állott dohányt venni:D Egyébként a Tilbury alapból sokkal jobb a Primusnál, egyszer próbáltam Primust Tilbury után, hát ég és föld volt a különbség, simán megéri azt a 90 ft-os árkülönbözetet. A Primusnak amúgy nagyon műíze van, nagyon érződik rajta a szintetikus ízesítés
  • sz4bolcs
    #17
    tilbőrit egyszer vettem, de olyan száraz volt.. nő modnta is csak saját felelősségre, mert már nagyon régen áll a polcon, aztán vizes szivacs+dohányos tasak kinyitva egy zacskóba be, hogy szívjon kis párát, de olyan durva volt, szédültem tőle, fájt a fejem, ráadásul semmi vaniliás aromája nem volt..
  • sz4bolcs
    #16
    simában drum, ízesítettben primus seri-vanilia.
  • NKristof
    #15
    Tilbury Sherry Vanilla a legjobb
  • TRac
    #14
    És mennyi a 40 grammos Drum? Vagy esetleg nagyobb kiszerelésbe nincs?:)
  • sweech
    #13
    dohány sux
  • Shadow_THH
    #12
    vaniliás dohány beszteszt
  • Me0w
    #11
    Drum nekem is nagyon bejott.
  • HiPPoNaX
    #10
    Primus talan valamivel olcsobb, legalabbis legutobbi tapasztalat ez volt. Nem azert irtam hogy izesitettbol Primust, mert csak az van belole, hanem mert ha izesitettre vagyom, akkor szerintem a Primus csinalja a legjobbat :] A sima kek az nem izesitett, viszont natur dohanybol Drum az isten szamomra :D
  • TRac
    #9
    A sima kék Primus is ízesített? Szerintem csak a meggyes.
  • TRac
    #8
    Amúgy hallottam hogy a kukoricahajat szokták szívni,és egészséges. Vagy valami ilyesmi:)

    Én egyszer próbáltam és szerintem finom.
  • TRac
    #7
    Ja egy árba van a Primus és a Tilbury. Akkor legközelebb olyat veszek,kipróbálom milyen.
    Tudom ajánlani a saját töltésűt,régebben én is úgy voltam vele hogy csak gyárit szivok csak akkor annyival kevesebbet ihattam amennyit szivok:D
    Aztán áttértem a töltöttre és szerintem jobb is,mert tudom miből van,meg mégiscsak jobb elszívni amiről tudod hogy te csináltad. Max kicsit erősebb,de erre is van különböző erősségű dohány (normál,kék primus),valamint primusba vannak különböző erősségű hüvelyek (zöld,piros,kék,fehér),a többi gyártónál nem találtam.
    Mondjuk a pegasus az 200 ft van benn 200 db de az normál van csak,a fehér primus meg 150 ft és van benn 100 db de abba jobb a szűrő.
    Mondjuk azt nem értem hogy mind a kettőt szétszedtem és ugyanaz a szűrő van benn,de lehet h csak én nem veszem észre a különbséget.

    De töltőt vegyél,és ne sodrót mert a sodort cigi az szar.

    Az antidohányosok menjenek a cigaretta topikba,mert itt a dohányokról beszélünk. Kössz.
  • HiPPoNaX
    #6
    Minek orvoshoz fordulni a 0,1es cigi miatt? Bemesz a boltba es veszel :D
    Izesitett dohanybol Primust szivok, a Tilbury annyira nem jott be (bar az illata sokkal jobb, az ize nekem nem jon be egyaltalan). Izesitetlenbol pedig a Drum ami nagyon odaver, csak meglehetosen draga.
  • Syron
    #5
    egyik haveromcsajom apja is Tilbury-t szív és arra esküszik, meg tényleg yoo illata van :)
    én maradok gyári tömöttnél, de majd lehet kipróbálom saját tőtetüt :P
  • TRac
    #4
    De ott a dohányzásról van szó... Ott az antidohányosok meg a dohányosok vitatkoznak.
    Itt meg csak arról hogy aki töltöttet szív,annak melyik dohány vált be a legjobban.
    Nem akarom végpróbálni az összeset,szal hasznos topic ez.
  • Gunnersboy
    #3
    balu gtfo te nemdohányzol -.-
  • jbal
    #2
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1017866376
  • TRac
    #1
    Üdv!
    Azért nyitottam ezt a témát,hogy beszélgessünk a dohányokról. Ki milyen fajtát szív,stb.

    Nekem eddig a legjobban a Primus jött be,de a Tilbury-t is sokan dícsérik,majd olyat is kipróbálok.

    Na tessék lehet írni.