125
az emberi faj nem egységes?
  • Ronny
    #1
    http://news.independent.co.uk/world/science_technology/article2007490.ece

    Elég sok következtetésre juthatunk. Talán mégis van igazság abban, ami régen természetes volt, de ma bigott rasszizmusnak tartanak.
  • autoszimulator
    #2
    "Véga"...

    "az emberi nem egységes"



    legalább irni tanulj meg ha má topicot nyitsz -.-
  • Ronny
    #3
    igaz, nem tudom, hogy jött ez össze.
  • Hixer
    #4
    eddig szép és jó de elolvasni nem tudom mert egy fontot kell fizetni.. nem mintha nem lenne annyi, csak én nemtok utalni...
  • Garfield
    #5
    Hja kérem, nagy kérdés, hogy valaki a tényekből von le következtetéseket, vagy az elképzeléséhez keres azt igazoló tényeket. Itt mintha a második esetről lenne szó, nemdebár?...

    Nem tudom, hogy te mit olvastál, de amit én olvastam, azalapján sajnálattal kell, hogy közöljem, amire te célozgatsz, az továbbra is bigott rasszizmus.
  • Ronny
    #6
    a tapasztalatokhoz keresünk igazoló tényeket. Mégpedig azt tapasztaljuk, hogy egyes rasszok nem produktívak szellemi téren.

    http://news.bbc.co.uk/1/hi/health/4222460.stm

    Ha olvasod párhauzamosan az indexes topikot, akkor láthatod, hogy a fekete populáció nem rendelkezik bizonyos az agyi működésekhez kapcsolodó génekkel, ami bennünk megvan. Mivel a funkciójuk nem ismert, ezért a cikk is leszögezi, hogy nem biztos, hogy előnyt jelent, de meg is nézném azt a tudóst aki a mai világban az ellenkezőjét jelenti ki.
  • Garfield
    #7
    Inkább maradjunk a "elképzeléseknél", és az ahhoz talált információknál:
    a) íz általad belinkelt első írás ugyanis nem rasszok közti különbségről beszél, hanem egyének köztiről. Persze rögtön a rasszok szintjén kerül értelmezésre...
    b) ha senki sem tudja, hogy azok a gének mit is csinálnak, akkor hogy lesz releváns információ a rasszok összehasonlításában? Esetleg úgy, hogy "na, belőlük ez is hiányzik, mi ennyivel többek vagyunk"?
    c) Az általad belinkelt cikk nem tudom, hogy jön ide, mivel csak az agy evolúciójáról szól.
  • sz4bolcs
    #8
    Érvelési hibák
  • Vlala #9
    Ezzel nem kicsit van igazad, a neten minden őrült talál a teóriáihoz partnereket.

    Ezzel nem a toipicnyitó értelmi képességeit akarom megkérdőjelezni, de azt is bebizonyították már, és a neten rajongói oldala is van annak a tagadhatatlan ténynek, hogy Elvis nem halt meg, csak elrabolták az ufók. :)

    Ha most én kitalálom magamban, hogy a kaktuszom szaturnusz-béli kém, amely azért figyel engem, mert világuralomra tör, nem biztos, hogy nem ad ki a google találatokat a cactus + world domination + saturnus kifejezésekre.
  • Frosty01
    #10
    ad, nem is keveset :P
  • zola2000
    #11
    Végül is lehet benne valami ez alapján. De ilyen alapon szellemi munkában a legjobb a sárga faj pl nézd meg a japánokat, koreaiakat, váltaniakat. Ilyen alapon a fehérek túlteng agresszivitási hajlam, ahol gyengébb népeket talált azt szó szerint kiirtotta pl amerika, ausztrália ez kb 1490- elég gyorsan történt (míg a kínaiak akik először fedezték fel amerikát nem foglalkoztak velük). Ja és a magyarokra mostanság azt mondják, hogy a sárgákkal áll rokonságban, majd erősen keveredett a fehérekkel.
  • zola2000
    #12
    De ha ez így is van akkor sem ad alapot semmiféle rasszizmusra/általánosításra, mert egy nagyrassz egyedei közt is vannak különbségek. Tehát igen is vannak szellemileg produktív feketék, de fizikai munkára is szükség van stb.
  • garex
    #13
  • garex
    #14
  • garex
    #15
  • garex
    #16
  • garex
    #17
  • garex
    #18
  • garex
    #19
  • garex
    #20
  • garex
    #21
  • garex
    #22
  • garex
    #23
  • AranyKéz
    #24
    Á, látom megtaláltad a "szmájlik" gombot. Na, milyen érzés új dolgokat megtanulni ?
  • patiang
    #25
    Garex a képregény rajzoló.
    Gratula !!
  • Ronny
    #26
    Az feketék kevésbé intelligensek mint a fehérek, mondja a világ egyik vezető tudósa

    Egy újabb rugás az elméletnek.
  • AranyKéz
    #27
    "Bad request"

    ----

    idézem magam a bombagyár oldaláról, az eredeti cikk részével egyetemben:


    " Az ázsiaiak IQ-ja volt a legmagasabb, a négereké a legalacsonyabb (aki nem tudná: az IQ nem függ össze a műveltséggel, az elsősorban a képességet jelzi). Ugyanakkor agresszióban a négerek magasan vezettek. "

    Na, azt a tanulmányt nem véletlenül támadták minden oldalról; nem nagyon volt korrigálva más környezeti befolyások ellen (oktatás, egészségügy, satöbbi). Naná bazdmeg, hogy egy isten háta mögötti afrikai faluban hülyébbek az emberek mint Tokyo legelitebb részein!
  • Ronny
    #28
    "Na, azt a tanulmányt nem véletlenül támadták minden oldalról; nem nagyon volt korrigálva más környezeti befolyások ellen (oktatás, egészségügy, satöbbi). Naná bazdmeg, hogy egy isten háta mögötti afrikai faluban hülyébbek az emberek mint Tokyo legelitebb részein!"

    Nem egészen. Egy tucat tanulmány készűlt már az amerikai és a dél-afrikai feketékkel(európai kultúrkör), az eredmények nagyjából megeggyeznek.

    1998-ban a witwatersrandi egyetemen(Dél-Afrika)lemérték az intézményben tanulók intelligencia szintjét. Az egyetemeken tradicionálisan a társadalom "krémje" gyűlik össze, akik már generációk óta európai nevelést és környezetet tudhatnak maguk körűl. Nos, a feketék itt átlagosan 84 pontot értek el, ami nincs túl messze 75-ös határtól, ami a nyugati világban a retardáltság felső határa, de a közelében sincs az ugyanott tanuló ázsiai és fehér diákok eredményéhez képest.



  • Ronny
    #29
    Amúgy is, az intelligencia független a környezeti behatásoktól, ez az emberek veleszületett adottsága és az ilyen esetekben már rég kultúrafüggetlen teszteket alkalmaznak.

    Éljen a multikulti társadalom.
  • Ronny
    #30
    Museum drops race row scientist

    Már el is kezdődöt ellehetetlenítése.
  • Rundstedt17
    #31
    Teljes mértékben egyetértek:).
  • Rundstedt17
    #32
    A kutatások valóban igazolják az általad leírtakat.Nem vagy egyedül én is elismerem a kutatás eredményeit.
  • Rundstedt17
    #33
    Különbségek:
    bünözés usában
    TÉNY 1: Feketék tizenháromszor gyakrabban követnek el gyilkosságot, mint fehérek. Erőszakos bűntényt vagy nemi erőszakot tízszer gyakrabban. Ezeket a számokat az FBI jelenti, és évről évre módosulnak, de megbízhatóan mutatják az utóbbi évtized tendenciáját. (27) (6) (13)

    TÉNY #2: Az igazságügyminisztérium jelentése szerint a 20 és 29 éves közti feketék közül minden negyedik van börtönben vagy fölfüggesztett büntetését tölti. (32) (6) (3)

    TÉNY #3: Noha ők csak az USA lakosságának 12%-át teszik ki, ők követik el a megerőszakolások és erőszakos cselekmények felét és a gyilkosságok 60%-át az USA-ban. (32) (27) (6)

    TÉNY #4: A fekete férfiak kb. 50%-át fogják börtönbe vetni komolyabb bűnök miatt életük során. (27)

    TÉNY #5: 546-szor valószínűbb, hogy egy fekete megtámad egy fehéret mint az, hogy fehér feketét támad meg. (3) (32)

    TÉNY #6: A fekete erőszakolók több mint fele fehér áldozatot erőszakol meg (54.9%), 30-szor olyan gyakran, mint fehérek választanak néger áldozatot. (2) (32) (28)

    TÉNY #7: Az igazságügyminisztérium évi jelentése szerint fehérek az esetek 2.4%-ában követnek el erőszakot feketék ellen. A feketék ezzel szemben több mint az esetek felében. (3)

    TÉNY #8: New York City-ben egy fehér esetében 300-szor valószínűbb, hogy fekete banda erőszakoskodik vele, mint az, hogy fehérek bandája erőszakoskodik egy feketével. (32)

    TÉNY #9: Sokan azzal érvelnek, hogy a feketék bebörtönzési aránya azt mutatja, hogy a rendőrségek a fekete bűnözést akarják elsősorban leküzdeni és ignorálják a fehérgalléros bűnöket. De a feketék arányukon felül követnek el fehér galléros bűnöket is. 1990-ben feketéket háromszor gyakrabban ültettek le csalás, hamisítás és sikkasztás miatt mint fehéreket. (32) (6)

    TÉNY #10: Sokan azt hiszik, hogy a bűnözés a szegénység és az "előnyök" hiányának következménye. De Columbia kerülete, ahol a legmagasabb évi jövedelmek vannak és csak Alaszka mögött marad el az egy főre jutó jövedelemben, vezető helyet foglal el az országban szinte mindenfajta bűnözés területén, köztük rablásban, gyilkosságban, fokozottan erőszakos cselekményekben és gépkocsilopásban. D.C.-ben van a legszigorúbb fegyverellenőrzés, a legmagasabb rendőrségi kiadások, a legnagyobb számú rendőrség egy lakosra, a legnagyobb rendőrségi jelenlét és javító tisztek egy lakosra, és a legmagasabb bebörtönzési arány. Állandó lakossága 80%-ban feketékből áll. West Virginia, ahol a legalacsonyabb a bűnözés, szegény terület, és itt van az USA legtöbb munkanélkülije. Itt jut a legkevesebb rendőr egy lakosra. West Virginia lakosainak 96%-a fehér. (33)
  • Kerub
    #34
    Erről a "fehér" szájtépésről mindig egy jó kis vicc jut eszembe:
    Mikor majd a Földet teljesen kihasználtuk és lakhatatlanná válik, az ázsiaiak megterveznek egy új világot és egy szállító eszközt, a feketék majd felépítik, a fehéreket meg majd itt hagyják... ;)
  • Kerub
    #35
    Tegyük fel, hogy a feketék butábbak erőszakosabbak mint a fehérek. Nem értek ezzel, de egy röpke pillanatra jászunk el a gondolattal hogy akkor mi is van.
    Ti (fehérek) veritek a melleteket a faji felsőbbrendűségre. De mit is tettek le az asztalra TI! Nem az elődötök, nem egy másik fehér ember, hanem TE! Mi jogosít fel téged h egy embertársadat nálad alacsonyabb rendűnek nézz, csak azért mert a te őseidtől több felfedezés származtatható?
    Ha az elméleteiteket elfogadjuk akkor be kell látnunk h vannak a társadalom számára hasznosabb és kevésbé hasznos emberek. Ok, de akkor ne a bőrszíne alapján válogassuk ki őket, hanem az alapján amit letettek az asztalra. Azon jártasd az agyad, hogy TE hová kerülnél ;)

    A feketék erőszakosabbak? Ha jól tudom a feketék Afrikán belű gyilkolják egymást a fehérek pénzelte háborúiban. Közben a fehéreknek sem sikerült összehozni egy évszázadot sem az emberiség ismert történelme során amikor nem gyilkolták volna halomra egymást. Nem hiszem h ehhez be kéne linkelgetnem valami ismeretlen tudós netes cikkét, elég ha előkapod a töri könyvedet.
    Annyia különbség hogy mi fehérek... nagyobban játszunk
  • Ronny
    #36
    engem teljesen hidegen hagy, hogy mit csinálnak Afrikában csak maradjanak is ott.
  • homeless
    #37
    Nem önszántukból jöttek el onnan, hanem mi fehérek szórtuk szét őket az egész világon.

    Utálom a cigányokat, mert csak rosz tapasztalatom van velük. A négereket nem utálom, mert csak jó tapasztalatom van velük. Ilyen egyszerű. A sok náci viszont úgy utál mindenkit a fehéreken kívül, hogy max tv-ben láttak négert.

    (TÉNY #11: Az összes sorozatgyilkos közül 1 volt fekete, az összes többi fehér)
  • Ronny
    #38
    én úgy tudtam, hogy a saját fajtájuk árulta ki őket a fehéreknek(hadifoglyok)és az arabok meg a zsidók is aktívan kivették a részüket a kereskedelemből. A mostani bevándorlási hullámban meg ők jönnek ide.

    Az, hogy te ismersz öt normális feketét nem jelenti azt, hogy a többség is olyan. Sétálj végig egy négernegyeden és meg fogod látni, hogy mennyivel szívesebben lennél a fehérek között, ahol tízmillió emberből van három potenciális sorozatgyilkos.
  • AranyKéz
    #39
    " Ha az elméleteiteket elfogadjuk akkor be kell látnunk h vannak a társadalom számára hasznosabb és kevésbé hasznos emberek. Ok, de akkor ne a bőrszíne alapján válogassuk ki őket, hanem az alapján amit letettek az asztalra. "

    Jujj de felhúzna ha engem azért bármi hátrány érne mert pár brit barom anno feldúlta az egész világot.


    " Ha jól tudom a feketék Afrikán belű gyilkolják egymást a fehérek pénzelte háborúiban. "

    Na azért ez nem teljesen igaz; nem _direkt_ vannak pénzelve, egyszerűen csak a rakat segély eltűnik a sok diktátor zsebében. Ezért legfőképpen nem okolhatók a fehérek. (Hiába no, 27 év Mugabe felér több évszázadnyi imperializmussal.)
  • sz4bolcs
    #40
    "Az, hogy te ismersz öt normális feketét nem jelenti azt, hogy a többség is olyan."

    -Ezzel szemben mennyivel jobb, ha tapasztalat híján az amcsi gettofilmekből, meg hasonlókból von le valaki következtetést.