22
a régi gépemet egyszerüen nem tudom megjavítani
  • Tiggi
    #22
    Még annyit hozátennék, hogy a legjobb megoldás leszedni az összes codecet és feltenni az AceMegaCodecPack-et proffesional-ba.
    Ezek után mindent le lehet játszani, egyedül a wmv-ket jobb a media playerrel lejátszani.
  • Tiggi
    #21
    Hasonló problémával küzdöttem, de végre ezer codec reinstall után rájöttem végre, nem codec probléma

    A probléma okozója a videokártya, nekem az nvidia beállításai között van egy "overlay control" rész ahol a video beállításait lehet megváltoztatni, ott a saturation-t valami levette 0-ra emiatt lett minden fekete-fehér. Vissza kell húzni 100%-ra és voilá, újra színesek az avi-k wmv-k akármik is.

  • Eftörsokk
    #20
    egy Cineform HD VFW nevü meg egy Indeo video 5.10-es codec van még a videokocdekek közt,de ezeket ki sem tudom szedni,vagyis kitörli,de miután bezáron és megynitom ujra az ablakot,megint ott vannak,porbáltam csökkentett modban is de ugy sem sikerült :S
  • m66
    #19
    vagy ez
  • m66
    #18
    a javított link
  • m66
    #17
    sajátgép->tulajdonságok->hardver->eszközkezelő->hang-video-és játékvezérlők->videokodekek->tulajdonságok lapon
    ennél
    jóval többet látsz, akkor szedd le azt a sok maszatot. divx, xvid, ez a két alapvető és a leggyakrabban használt kodek. igen ritka, ha más formátumban kódolják a filmet. a sok "hulladék" csak megzavarja a lejátszót.
  • Eftörsokk
    #16
    üdv 1 kérdés a divx-es filmek és vidik feketefehérek nálam,a többi jó,próbáltam már több divx verziót,divx kódolós lejátszót de mindig ugyanaz egyedül csak a vegas-ban szines a kép,amúgy 7600 gt-m van ha ez számít,mi lehet a baj?
  • mila69en
    #15
    :DD az mekkora lol lenne már:)
  • PíszLávJuniti
    #14
    a film biztos hogy szines pazdet ?
  • Shadow_THH
    #13
    0:23-kor végeztem, lett újra hang és felkerültek az xp frissitések közül a fontosabbak... kép még mindig fekete fehér :D
  • passatgt
    #12
    rakj fel egy patricion magicet,csinálj egy particiót aztán másold át és c-t formázd le:)
  • Shadow_THH
    #11
    igen ki is kapcsolatm ugyanaz volt, a vicces az hogy (még amikor nem is voltak codecek fenn vagy nem jól) akkor is szinesen látszódott minden film thumbnailje mozaik nézetben...

    ez most a 3ik windows amit az utolsó írásom óta újra raktam. hang még mindig nincs viszont van helyette 'üzenetküldő szolgáltatás [ok]' :/....
  • autoszimulator
    #10
    nvidia speciális opcioit átturtad teljesen? mer anno nekem az volt, hogy a videók sötétek voltak mint állat, és ott kelett beállítani...
  • Shadow_THH
    #9
    hát kurva jó egész eddig azzal játszottam hogy újraraktam a hangkártya drivereit... most végre felment a hangkártya driver viszont nincs hang még mindig mert valamelyik codec pack leszedése magával húzott pár dll-t az mp3asok közül
  • Shadow_THH
    #8
    ja hát csak nincs megparticionálva a vinyó és nincs benne író :/ hogyan mondjam meg neki hogy bocs hugi de holnap mindenedet ÚJRA el fogod veszteni mert bátyus megint trükközött a géppel

    egyébként 'csak' a filmek szintelenek
  • akyyy
    #7
    hép reinstall, jót tesz, főleg most, h telepítettél kínodba mindent rá...
    nekem is volt sokszor iylen gondom h nem vitte filmeket, ujratelepítés meg tuti megoljda:)
  • Hecker007
    #6
    egyszer
  • Hecker007
    #5
    sztem ragd újra azt a gépet, nekem is volt ilyen egysze és csak a reinstall segített
  • passatgt
    #4
    Vagy próbáld meg a VLC playerrel,az saját kodekeket használ asszem
  • Barney Tech
    #3
    Rakd ujra a windowst.
    Winfost 2000 ajánlom.
  • passatgt
    #2
    Mivel mindennel fekete fehér így nagy az esélye annak, hogy a vga beállításaiban van elállítva valami... (overlay, teljes képernyős videó, ilyesmi...)
  • Shadow_THH
    #1
    le lehet lámázni, meg is érdemlem - igaz még soha nem kellett segítséget kérnem de most egyszerűen napok óta nem tudom megoldani ezt a problémát

    van egy itthoni gép a hugomnak, ami még épphogy eldöcög (jó gép volt régen mondjuk) de egy ideje a filmeket csak fekete fehéren játsza le az ÖSSZES lejátszó program.
    már amikor lejátsza a filmeket

    néztem:
    -monitor driver-e (frissités, nvidia édességek kikapcsolása bekapcsolása) nem ment
    -régi lejátszó verzió (frissitettem mindent, winmedia 10 lett) nem ment
    -régi codecek (leszedtem több száz megányit nem ment, és nem is játszott le már semmit
    -letöröltem az összes codecet és ujra raktam egy codec packot, ezután már mentek a filmek újra fekete fehéren, viszont a többségének nem volt hangja sem már
    -újra raktam a hang kátya drivert semmi

    mi a franc lehet a baj?

    előre is köszönöm