14
Inzulinpumpás kezelés
  • SHADOWEYES7
    #14
    Akkor mehetek én is takarítani.
  • [NST]Cifu
    #13
    Szétspammelt pár topicot...
  • SHADOWEYES7
    #12
    ez amúgy mi?
  • ilcalmo
    #11
    tfp1

    tfp2

    tfp3
  • bigivan
    #10
    Ez így igaz.Akárhogyan is nézzük, az orvostudomány hatalmas léptekkel fejlődik, a mai eljárások alapjaikban különböznek a 30 évvel ezelőttiektől! Én aztán csak tudom, 34 éve élek a nyavajámmal! Csak az a szomorú, hogy ez egy igazi civilizációs betegség, Mo-n is egyre többen vagyunk, s sajna egyre több a gyerekkori cukorbetegség is.Persze, úgy is nézhetjük,hogy lehetne más, nagyobb bajom is!!
  • tnm #9
    tehát napi 5-6 szúrka, vagy egy naphosszat rajtad logó, kis kütyű, ami olyan rohadt drága, hogy izgulhacc, hogy ne essen semmi baja...
    hát elég cifra mindkettő, sajnos lehet én is cukros leszek majd... sokára, remélem addigra kitalálnak valami jobb alternatívát is....
  • bigivan
    #8
    Ez nem szükségszerű, csak egy alternatív lehetőség. Elméletileg kiváltja a napi 5-6 szori bökködést, ennyi az előnye, meghogy stabilabban tartja a vércukrot.Reggel olvastam az adatokat, amiket írtam, ezek 2004-ből datálódnak, lehet, hogy már olcsóbb.Gondoltam, ez itt egy tudományokkal is foglalkozó honlap, hátha találok vkit, aki használ ilyet, de eddig nincs. Állítólag Mo.-n 400-500-an viselik.
  • Thanatos
    #7
    1 milka? ouch, részvét akinek ilyesmi kell :/
  • Thanatos
    #6
    elég baj ez nekünk :D
  • bigivan
    #5
    Az a baj az orvosi oldalakkal, hogy amelyik ír róla, az általában a gyártó által szponzorált lap vagy oldal,tehát, természetesen csak a jót írja le.Mivel azonban ezeket a pumpákat testen kívül viseled, vszínű, hogy nem olyan gondnélküli a hordásuk, mint ahogy ezeken az oldalakon előadják.Nembeszélve arról, hogy kb. 800,000- 1 000 000 ft az áruk. Ennek elméletileg 70%-át téríti a TB.Olyan kellene, aki hordja ezt, és tudna referálni róla, hogy milyen??? Köszi
  • tnm #4
    meghúzta, talált, de nem ért létfontosságú szervet:DDDD
    srry, az OFF-ért

    orvosi oldalakon egyébként nem foglalkoznak ezzel???
  • Thanatos
    #3
    igén? és milyen érzés volt mesélj? jah hogy nem sikerült elsőre? akkor probáld meg újra midnenkinek jobb lessz!!!
  • stream man
    #2
    Shotgun a fejhez nálam bevált ....
  • bigivan
    #1
    Tisztelettel köszöntök minden Fórumozót!
    Körbenéztem a fórumokon, de az engem érdeklő kérdéssel kapcsolatban semmiféle bejegyzéseket nem találtam. A következő lenne a kérdésem: hogyan működik az inzulinpumpás-kezelés /CSII/,mennyibe kerül, egyáltalán milyen a készülékkel élni? Továbbá, ha van itt vki, aki szakember a kérdésben, azt is megírhatná, hogy érdemes-e rá áttérni, lehet-e ilyen módon normálisan élni?? Én jelenleg ICT-s kezelést kapok, de az orvosom nagyon favorizálja a CSII-t. Ha van vki, aki ismeri a terápiát, adhatna nekem instrukciót.
    Köszönettel!!!!