100
  • Sir Quno Jedi
    #1
    Nálunk rajtolna már végre...node az még odébb lesz...
  • Macc
    #2
    lelottek vkit... na ez Amerika! Fegyvert mindenkinek!
  • Sadist
    #3
    Ha nem lehetne fegyvert tartani, akkor meg megkéselték volna. Nem tök mindegy?
  • Ronny
    #4
    ezt az egész szabad fegyver dolgot legjobban a rabló niggerek használják ki.
  • juzosch
    #5
    Több mint 840$ába kerül az előállításuk. Az összeset elkapkodták, sőt sokan több1000 dollárt is kiadnak érte.
    Mégis mi a rákért adják 600$ért?
  • MEdievil
    #6
    egyszerű: a haszon nem a konzolon hanem az eladott játékokon van... ergó minnél több játékgép van annál több játék van eladva.. és ha valaki vesz egy konzolt akkor később játékokat is vesz majd hozzá.
  • BStage
    #7
    "hogy az újdonsült tulajdonosok pénteken átlagosan 2717 dollárért szabadultak meg a konzoltól. "

    mekkora lúzerek a vevők...
    de az eladóknak gratula, igy kell hülyére venni azokat akit lehet, legálisan.
  • BStage
    #8
    " ha valaki vesz egy konzolt akkor később játékokat is vesz majd hozzá. "

    vagynem, mert inkább lopja... A kérdés csakaz, hogy amig megtörik, addig vissza tud-e jönni az ára. A xbox ma már egyetlen játék eladása nélkül is tiszta profitot termel, mivel olcsóbb előállitani mint az eladási ár...
  • Dzson
    #9
    Tudod mennyibe került az x és x3,6 a microsoftnak? Soha nem volt nyereséges ez a divízió, és kérdéses, valaha lesz-e.
  • abzu
    #10
    sztem se a xbox se a playstation nem szép :S
  • kanyecs
    #11
    Mondjuk azt én sem értem, hogy amire ekkora kereslet van azt miért kell veszteségesen adni? Ráérnének akkor csökkenteni az árakat ha már nem fogy nem? Valaki elmagyaráz6ná.
  • dez
    #12
    Valaki megmondaná, miért kell a SG-nek ilyen negatívan beszálolnia erről? Egyszóval miért kell a HWSW-t utánozni???

    Készített arról valaki felmérést, hogy nemhogy sokan, hanem egyenesen a túlnyomó többség nem magának akarja a gépet, hanem újraértékesíteni akarja? Mert én kötve hiszem...
  • pedrohsi
    #13
    a nemzetközi lapok is ezt emelik ki, a specifikációt, árakat, megjelenési dátumokat meg amúgy is tudjuk - jobb lenne egy lista arról, hogy melyik üzlet mennyit kapott, mikor adták el, ki mennyire örült?:)
  • BStage
    #14
    "Tudod mennyibe került az x és x3,6 a microsoftnak?"

    Olvass utána...

    "Jelenleg a konzol továbbra is 399 dolláros áron kerül piacra a tengerentúlon (Európában 399 euró az ára), azonban a becslések szerint mára már 323 dollárra esett az előállítási költsége, így az iSuppli szerint ma a Premium csomagon már egy hajszálnyi nyeresége is lehet a Microsoftnak."

    " Soha nem volt nyereséges ez a divízió, és kérdéses, valaha lesz-e. "

    Ki beszélt itt a divizió nyereségességéről? Az ezer féle dologból tevődik össze kezdve a marketing költségektől egészen a takaritónő béréig. Én kizárólag a hardverről beszéltem, ami mára bizony önmagában, játékok eladása nélkül is nyereséges a ms-nak, mig a sony irdatlan pénzeket bukik minden egyes eladott konzolon...
  • feri6666
    #15
    szerinted mennyire érdekli a játékosokat a külső???magasról tesznek rá.Az a lényeg ami belül/a tv-n van
    konzolháború ide vagy oda
  • feri6666
    #16
    Dzson:ne haragudj nem a te üzenetedre akartam válaszolni hanem abzu üzenetére.BOCSI
  • vax
    #17
    Magyarországra hivatalosan mikor jön? A nyuszi hozza tojásban 2007-ben? Az europai premier egybeesik a magyarországival?
  • dez
    #18
    Igen, 2 fajta lap: 1. számtechtől távol álló lapok (főleg ha bulvárlapok), azok olvasóit nem érdekli a téma, csak a csámcsognivaló, 2. erősen PC (wintel) orientált lapok. Érdekes, én olvastam mást is. És valótlanságot nem kellene állítani amúgy sem.
  • Yv@n
    #19
    "Készített arról valaki felmérést, hogy nemhogy sokan, hanem egyenesen a túlnyomó többség nem magának akarja a gépet, hanem újraértékesíteni akarja? Mert én kötve hiszem..."

    Mondjuk leginkább arról szól a történet, hogy megnézték mennyi készülék kelt el, illetve mennyi játék. A számok pedig azt mutatták, hogy darabszámban jóval több gép fogyott, mint hozzá való szoftver. Ha jól rémlik úgy kb 20% körüli a különbség...ha ehhez hozzáveszed, hogy aki ténylegesen gámolni veszi, az nagy valószínűség szerint nem csak 1 játékot vesz mellé, akkor elég egyértelmű következtetéseket lehet levonni.
  • dez
    #20
    Sokan, de azért nem többszázezren, mint ahogy a cikk sugallja. A legtöbben maguknak vették meg természetesen.
  • Yv@n
    #21
    Te azt hiszed el, míg mások ezt. Nagy valószínűség szerint az sem hitelesebb forrás, egyszerűen a te szájízednek az felel meg. Sonytól származó kamuhegyek miatt pedig nem látom okát miért ne lenne hihető ez a verzió.
  • Tojesz
    #22
    Nem tök mindegy, mert lőtt sebet sokkal nehezebb gyógyítani, mint vágottat....
  • dez
    #23
    Ha már következtetünk, akkor gondolkodjunk is...
    Nem lehet tudni, mikor jön a következő "adag" a konzolokból, aki most akart belőle, nem x hét múlva, az most akart hozzájutni. Attól függetlenül, hogy a most elérhető pár játék közül egy sem kellett neki. Plusz sokan arra számítottak, hogy a ps2-es játékok is jobb képminőségben jelennek meg rajta. (Ez egyelőre nincs így, később valószínű megvalósul az emulációval.)
  • dez
    #24
    Ja, és a másik, hogy ha nem a közvetlen vevők x része, akkor a másodkézből beszerző játékosok vennék a játékokat az "elvárt" mennyiségben... De úgy tűnik, ők sem veszik tömegesen. Akkor most vajon egyszerűen nem kell nekik, vagy szerintetek a PS3 ilyen kézről kézre járó ereklye lesz (senki sem azért veszi, hogy játszon rajta, hanem hogy továbbadja)?...
  • dez
    #25
    Én egyiket sem hiszem el szó szerint. Csak a naív gyerekek hiszik el egy-az-egyben, amit az újságok írnak. De nem is az a lényeg, ki ír igazat, hanem hogy miért kell határtalanul negatívan hozzáállni?
  • Yv@n
    #26
    Nyilván nem vehette több százezer ember, de ennek pl legfőbb oka, hogy alig beszélhetünk egyáltalán több százezres nyitókészletről :)
  • dez
    #27
    88400 (végül ennyi került a boltokba Japánban) + 250000 (400000 helyett állítólag csak ennyi ment az USÁ-ba) = 338000, erre azért rá lehet mondani, hogy többszázezer. Érdekes lett volna, ha ennek csak az 1/10-e elárasztja az eBay-t...
  • Super DANTE
    #28
    A köv héten jönnek új szállítmányok, de igazán nagy tételekre csak december elejétől lehet számítani.
  • dez
    #29
    Amíg meg nem jönnek, addig csak ígéret...
  • Yv@n
    #30
    Nálam 100ezrekről beszélni milliós nagyságrendnél van értelme. Ettől elég messze vagyunk, de mindegy, lehet védeni sonyékat, de sok értelme nincs, masszív elkúrás esete forgott fent az egész launchnál, ez leginkább vitathatatlan.
  • adam first
    #31
    Helyes,helyes csak így tovább Sony.Minőségi konzol,minőségi játékfelhozatallal
  • dez
    #32
    Többszázezer az nálad egymillió? Hát, egészségedre. :P
    Az xbox 360 hasonlóan készlethiányos, de legfőképpen hw-problémáktól hemzsegő, elsietett piacradobása nem volt még inkább az elkúrés esete? Arról miért nem ennyire negatívan számolt be sok lap?
  • dez
    #33
    Ja, egyékbént én nem védem őket, csak ez egyszerűen már szúrja az ember szemét, és mögöttes dolgokat kezd gyanítani, amit eddig nem vettem észre az SG-n.
  • Yv@n
    #34
    Nem :D Csak úgyértem, hog yha van egymilliós készlet ott van értelme többszázezerként hivatkozni valamire. 3százezer az nálam 3 százezer, nem az '1,2,3, sok' elv alapján számolok :)
  • Yv@n
    #35
    Ennek van hírértéke. Az, hogy fegyveres rablók kiafdás napján nextgen konzolt lopnak, el lehet nyomni hírként. Azt hog ysemmi nem történt csak az üzletek kinyitottak, és mindenki szép nyugodtan sorbanált nem. Ennyi. Az pedig, hogy a csürhe lökdösődik és összecsap nem hiszem, hogy bárkinek el kell mondani. Ez így leginkább alap a kultúrléányek között akik képesek napokat várni egy sorban.
  • Sanyix
    #36
    Ők legalább időben kúrták el, nem 1 évet késve, úgyhogy nem.
  • dez
    #37
    Sokszázezret mondtam volna? Nem. Viszont még úgy tanultam, több > 1. :)
  • dez
    #38
    Na, megjött a fő-fő-Sony-hater... :D
  • dez
    #39
    Egyébként így most a PS3 egy "egy évvel újabb gép" lett... :DDD
  • Sanyix
    #40
    Jaj jaj ellentmondtam az egyik sonyfanboynak, de kcsg vagyok :D