53
Internetrádió
  • mate0130
    #53
    Sziasztok! Azt valaki meg tudná mondani, hogy a SAM Broadcaster 4.2.2-ben hogyan lehet a zenék hangerejét normalizálni, azaz hogy minden szám ugyanolyan hangerővel szólaljon meg? Mert valamelyik zenét elég halkan játssza le, de utána a következő szinte ordít, pedig ha lejátszom egy média lejátszóval(pl. Windows Media Player) akkor azonos hangerejű a két zene. Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném!
  • altermanus #52
    www.kabareclub.uw.hu/sam-pal.scripting.txt

    Egyébként itt a PHP kódolás!
  • altermanus #51
    Sziasztok!
    a Következő Linket megtalálod a kódolást, és el is magyarázom, mit hogyan kell, de aki ért a PHP, vagy az ASP, kódoláshoz az annak gyerekjáték!

    A Lényeg, hogy beírod, hogy mikor szeretnéd, hogy elinduljon, és hogy meddig játssza le időközönként:

    mytime := now;
    start_time := T['(Kezdete) HH:MM:SS'];
    end_time := T['(Vége) HH:MM:SS'];


    Ide leírod, hogy melyik nap (szerda) szeretnéd lejátszani, de angolul. (magyarul nem ért):

    if DayOfWeek(Now) = Wednesday then



    Ide leírod, mit játsszon le:

    Queue.AddFile('Fáljt elérísi út1.mp3',ipTop);
    cat['Station IDs (All)'].QueueTop(smRandom,NoRules);



    Ide beírod, hogy milyen időközönként játssza le:

    { Wait a while to make sure time is AFTER end_time }
    PAL.WaitForTime(T['+00:01:00']);



    De a teljes PHP kódot be kell írni, mert így érzékeli, a Pal fáljt!
    Kellemes rádiókészítést!
  • altermanus #50
    Ez mondjuk engem is érdekelne :/
  • vajdala
    #49
    Szia Mindenki !
    Kéne nekem egy PAL script a SAM-hez, ami egész óránként bejátszik egy kb. 3 perces fix mp3-at.
    Nagy segítség lenne !!!
  • mcdrusza
    #48
    Hello
    Kérdésem az lenne hogy hogyan lehet eredeti hang beállítást használni?
    mert nemtudom észrevette-e valaki, de olyan mintha rontana minőségen a sam, teljesen máshogy szól pl winampban a szám mint a sam-ben.
  • DjPremier
    #47
    Sziasztok.Tudtok ajánlani hasonlo progit mint a SAM broadcaster? Netes radio adáshoz kellene.És win 7 alatt müködik.Van egy Mixmeister Studio az nagyon jo lenne csak a winamp & shoutcast nem kezeli a mikrofont :-( XP alatt nem volt ilyen gondom.Elöre is köszi.Sehogy se tudom ugy beállitani a mikrofont,hogy pár mp késéssel ne halljam vissza a fülesbe. 2 hangkártya van a gépbe,de amikor adásolok letiltom az egyiket.
  • sznus
    #46
    Helló. Hát, hogy őszinte legyek nehéz lenne úgy összekötni vezetékes vagy akár mobilt úgy a géppel, hogy érteni is lehessen, hogy mit beszéltek. Ha sikerül is, akkor az nem 2 filléres megoldás. Jobban javaslom a Skype-on keresztüli "telefonálást". Ha ez a megoldás is jó neked írj, és kitalálunk valamit.
  • Nono3075
    #45
    Sziasztok!segitség kellene.Érdekelne,hogy a Sammel hogyan tudok élö telefonos müsort csinálni.Segitségeteket elöre is köszönöm!!
  • sznus
    #44
    A beállításoknál nézd meg az Audio Mixer Pipeline-nál a DSP részt. Mert lehet, hogy aktiválva van valamilyen DSP (ez leginkább Winamp plugin lehet). Ha igen kapcsold ki!
  • norbert91
    #43
    link kicsit rossz lett tehát :
    http://noob.hu/07/0405/aaa.png
  • norbert91
    #42
    sam broadcaster progival van egy kis gondom, offlineba tesztelném hogy jó-e és ha a "2"-es gombra nyomok, vagyis azon van és úgy indítom el akkor megy szépen, ha viszont az "1"-es gombon van és úgy indítom el a számot, akkor a gép belassul, a szám lassan megy (kb. 10mp alatt megy le belőle 1 mp) és csak restart segít, valami codec hiba lehet vagy valamit nem jól állítottam be?! várom az ötleteket. :)


    és itt a kép, hogy tudjátok milyen gombokról beszélek :D :

    [imgw]http://noob.hu/07/0405/aaa.png[/imgw]
  • mezeig
    #41
    Sziasztok!

    Azt meg lehet oldani hogy ami szól éppen azt 1 flash kijelezze az oldalamon.
    Olyasmire gondolok mint Roxy Radio oldalán van, hogy az aktuális szám ami szól a rádióba annak a címe ki van írva a roxy.hu-n.!
  • Doog
    #40
    Hello!
    Olyat lehet csinálni, hogy Tracktor DJ-vel mixelek és SAM-el adom le az adást?
    Ha igen milyen plugin kell hozzá?
  • zozouzo
    #39
    Vki tudna adni 1 linekt ahonan letom tölteni az egészet mindennel eggyütt a firebirdel meg a többivel együtt????mer kerestem mindenhol és semmi
  • bujcsik555
    #38
    az kivan, de router lehet baj?
  • akyyy
    #37
    kapcsold ki a tüzfalat:D
  • bujcsik555
    #36
    <08/13/08@22:59:12> [yp_add] yp.shoutcast.com gave extended error (Cannot see your station/computer from the Internet, disable Internet Sharing/NAT/firewall/ISP cache (Connection timed out).)


    ezt irja, mit csinaljak?
  • bujcsik555
    #35
    Hello

    csináltam egy rádióadást,de a SHOUTCAST- on nem találom. mi lehet az oka? publikusra van állitva
    help!
  • Brigetio
    #34
    Sziasztok!
    Most került a kezem közé a SAM Broadcast 4.2.2 és teljesen nulla a tudásom róla és nem is jutottam vele dűlőre. Otthonról szeretnék sugározni adást. Annyival már tisztában vagyok hogy nem lesz egy Juventus rádió és pár emberen kívül nem sokan fogják tudni hallgatni a netem miatt de nem is célom hogy sokan hallgassák csak akiknek kell. Na és egy olyan hatalmas kérésem lenne hogy valaki segítsen nekem hogy tudom elindítani a kis otthoni adásomat!!!!!
    Lécccciiii! Előre is köszönöm!
  • Norby86
    #33
    Sziasztok!
    Nekem már régebb óta van ilyen progim,de egyvalamit azóta sem tudok megoldani benne. Nemtudom ilyet lehet e,vagy ki ért esetleg hozzá hogy PAL scriptbe amik mindenféle dolgot automatizálnának progiba pl. autómatikusan tegyen be zenét playlistre ha az kiürül. Na nekem ez a script kellene olyan verzióba hogy pl. van C:\zene könyvtár és azon belül is vannak mappák , akkor az almappákbol is vegye ki a zenéket necsak a zene mappán belüli mp3 fileokat keresse magának be,hanem pl. a zene\valamizene mappábol is tegyen a playlistre egy adott főkönyvtárbol zenéket. Remélem érthetően fogalmaztam. :) Ha erre valaki tud megoldást az az én szememben egy zseni:) Válaszokat előre is köszi.
  • ColdFire
    #32
    na ez miért van? :o

    <12/30/07@09:55:47> [SHOUTcast] DNAS/win32 v1.9.8 (Feb 28 2007) starting up...
    <12/30/07@09:55:47> [main] loaded config from C:\Program Files\SHOUTcast\sc_serv.ini
    <12/30/07@09:55:47> [main] initializing (usermax:32 portbase:8000)...
    <12/30/07@09:55:47> [main] No ban file found (sc_serv.ban)
    <12/30/07@09:55:47> [main] No rip file found (sc_serv.rip)
    <12/30/07@09:55:47> [main] opening source socket
    <12/30/07@09:55:47> [main] source thread starting
    <12/30/07@09:55:47> [main] opening client socket

    Új gép van fennt, igazából már azt is elfelejtettem mit hogy kell shoutcaston, myip-s cuccom van, arra kéne vhogy ráerőszakolni :)
  • mcdrusza
    #31
    próbáltam mindegyiket telepíteni (Firebird/MySQL/PostgreSQL/MS SQL) de nemjött egyikkel sem össze.
    sajnos angolt nem vágom nagyon, adatbázis-lekérdezésre tippeltem én is, ilyenkor mit tudnék csinálni?
    telepíteni sem engedi az adatbázist.
    eddig firebirdet használt, és semmi gond nemvolt.
    valami konkrét tipp? Windowsos súgóállomány nem segített, mivel említettem angol tudásom nem kitűnő.
  • Dj Faustus #30
    - Ez az adatbázisszerverhez való csatlakozás, vagy az adatbázis-lekérdezés hibáját firtatja.
    Ebben a Windowsos súgóállományban le van írva hogy mit ajánlanak hozzá (Firebird/MySQL/PostgreSQL/MS SQL).



    Ez a két kép meg a FireBird adatbázisszerver szolgáltatásként való feltelepítésének meghiúsulását mutatja.
  • mcdrusza
    #29
    Hello.
    Ma elromlott a SAM Broadcasterem, ezt a hibaüzit kapom:
    http://cyp69.extra.hu/kepek/sam.jpg

    mi lehet a gond?

    Újratelepítés közben meg ezt kapom:
    http://cyp69.extra.hu/kepek/sam3.jpg
    http://cyp69.extra.hu/kepek/sam2.jpg

    Légyszíves segítsetek megoldani, rádióznom kell.
  • AeroCool
    #28
    SZIASZTOK!
    SAM BROADCAST Programban kérném a segitségeteket!!Aki ért hozzá legyen szives jelezze felém.msn cimem:[email protected]
    e-mail cimem:[email protected]
    Előre is köszönöm!

  • rockersrac
    #27
    csak a baj az h netröl amit eddig találtam az mind olyan volt h meg kellett vásárolni :S am igen router mögül műxik a netradiom. ha esetleg van msn címed balu akkor vegyél fel légyszi és akkor megbeszélünk mindent msn en.
  • PcBalu
    #26
    De én tudok ajánlani egy jó Rádiós progit: SAM Broadcaster. Ezt a proramot a legtöbb rádiósok is ezt használják és ajánlják is! Mert megbízható adáslebonyolító program.
  • PcBalu
    #25
    Meg kell várni míg a SHOUTCAST monitor szervereden a végén kinem írja azt hogy-> touched!és még többször is ugyan ezt. Utánna már tuti hogy fent lesz. De routeren működik a netrádiód?
  • rockersrac
    #24
    halee!shoutcastes netradiot szeretnék csinálni.elvileg meg is van minden csinálva.a cucc műxik is,elvileg sugároz.be van jelölve a public radio v mi is.azt írja h ha azt bejelölöm akkor elvileg a shoutcast.com on is regelve lesz a dolog.de se a shoutcast szerveren,se máshol(neten) nem találom a rádiót! lécci segítsetek! msn: [email protected] előre is köszi a segítséget mindenkinek! üdv: borzaska
  • Fatalkiller
    #23
    Valaki tudna segiteni a SAM Broadcastal csináljuk a rádiónkat és szeretnénk megoldani valahogy hogy ha skypon vagy msn en vagy ventrilon beszélek valakivel lemenyen élö adásba ha valaki tudna segiteni akkor vegyen fel msn en cimem [email protected]
  • Geeng
    #22
    hali!

    Lenen gy kérdésem a SAM-el kapcsolatban!Hogy lehet azt megcsinálni vele,hogyh a megy az adás és valaki pl.:ventrilon,skype-on beszl akkor azt élő adásba be tudjuk kapcsolni?van erre lehetőség?
    Ha igen pls.írjátok le!
  • Doomista
    #21
    engem az nem érdekel ^^
  • ColdFire
    #20
    éntommá :P
  • Doomista
    #19
    NEM :D
  • Doomista
    #18
    topik kihalás ? :P:P

  • ColdFire
    #17
    azt nem tudja vki hogykell, hogy a hangot SAMbe leveszem ugy, hogy én ne halljam, de aki hallgatja a radiot az hallja?
    pl. Nézek egy filmet gépen, és azt akarom hallgatni, de közbe megy a SAM
    thx
  • ColdFire
    #16
    végeredmény:
    ez
  • ColdFire
    #15
    huh megvan végre, köszönöm a segítséget!
  • ColdFire
    #14
    elárulod nekem hogy állítsam be a shoutcastot? :|