39
  • ezaz1
    #39
    Egyenlőre én maradok a jól bevált módszernél.
    A felmerülő fájdalmaimat (gerinc, térd) simán kordában tartom.
    Itt van szó róla: fájdalmak ellen
  • peba
    #38
    A főnök seggét is azért kell nyalogatni, h tiszta legyen?
    Na neee.
  • Epikurosz
    #37
    Amúgy azt a szót, hogy "kápszer" (c) Epikurosz) én találtam ki - sok máshoz hasonlóan! - és én használtam először a világon.
  • dez
    #36
    Rájöttem! Ez biztos szleng!
  • szivar
    #35
    Ne gondolkodj már ilyen önző módon :D. Ha senki sem drogozna, akkor hol maradna a profit?
  • szivar
    #34
    Esetleg még az adrenalin függőség?
  • Zocsi
    #33
    Hmmm... Tök jó, hogy vannak ilyen irányú kutatások is. Valszleg elég sok cuccot ki lehet még nyerni az emberi vegykonyhából. Én örülnék neki, ha klinikai szinten is beválna majd a dolog, de azért az hogy: "nem okoz-e mellékhatásokat, mivel nem tisztán fájdalomcsillapítóról van szó" elgondolkoztató...
    Egyébként uniu-nak igaza van a sporttal kapcsolatban. Másfél éve mikor még keményen sportoltam én is éreztem hasonlót. Nem voltam boldogtalan, semmi ilyesmi, csak már nagyon vártam, hogy megint mozoghassak! A legdurvább az volt, mikor közvetlenül edzés után már megkívánatam a mozgást... érdekes.
    Másfelől meg sztem az a baj az emberekkel, drogosokkal, meg letört hülye, ingerlékeny, idióta emberekkel, hogy nem szexelnek eleget. Ha mindenki szerethetne valakit (ami egyébként koránt sem lehetetlen), akkor máris avilágbékénél járnánk... Bocs, ha OFF voltam! :P
  • uniu
    #32
    + 1 utolso: sexfuggosegrol is hallottam:)
  • uniu
    #31
    Hallottam olyanrol is, hogy a hosszutavfutok is endorfinfuggok, mivel a szervezet a nagy +terheleskor 1 ido utan ezt valasztja ki.
  • uniu
    #30
    sztem kaposztabol:) de ne vegyetek el a kedvet attol, hogy kifejtse nekunk minek a nagyszeru roviditese a "kápszer" !?
  • szivar
    #29
    Végül is az ópiátok nem szintetikus készítmények (többnyire), mégis függőséget okoznak. Sőt az nikotin sem kifejezetten szintetikus, mégis okozhat némi függőséget :).

    Amúgy a kápszert azt káposztábol csinálják?
  • dez
    #28
    1. Kápszer? Igen, így írják azok a bunkók, akik nem tudják, minek a rövidítése. :P
    2. Csak épp az nem igaz, legalábbis így általánosítva.
  • torjoz
    #27
    1.)nem Kábszer, hanem kápszer!
    2.)ha elolvastad volna a cikket:"A természetes fájdalomcsillapítók rendkívül ritkák. Jelentőségük abban rejlik, hogy szintetikus társaikkal ellentétben nem hordoznak magukban olyan mellékhatásokat, mint például a függőség kialakulása!"
  • dez
    #26
    Azt gondolom beletartozónak tekintik a mechanizmusba.
  • dez
    #25
    Egyébként egy emésztőenzim is van a nyálban. Meg még ki tudja, mi. :)
  • dez
    #24
    Úgy értem, nem a puszta jelenléte okozza a boldogságérzetet (illetve önmagában egy kellemes közérzetet), hanem az agysejtekre kifejtett hatása.
  • dez
    #23
    Ez így nem korrekt megfogalmazás. Az agysejtjeink által érezzük, mint minden mást. Az endorfin üzenetközvetítő, azt közvetíti az agysejtek felé, hogy boldogságérzetet hozzanak létre a tudatban. Egyébként önmagában kevés az igazi boldogsághoz.
  • dez
    #22
    A belső fájdalomérzet szabályzásában is szerepet játszik. Sőt, azt hiszem, ugyanezekhez a receptorokhoz kapcsolódik pl. a heroin is. Ezért a heroin-függőknél az elvonási tünetek között nem csak erős lehangoltság van, hanem testszerte jelentkező fájdalomérzet is, mivel meg vannak ritkulva a endorfin-receptorok.
  • dezsiszabi
    #21
    pontosabban attól érezzük azt, hogy boldogok vagyunk
  • dezsiszabi
    #20
    az endorfin a boldogság érzése közben keletkező hormon.
    mi köze ennek a fájdalomcsillapításhoz?
  • dondore
    #19
    Véralvadás elősegítő anyag van a nyálban, ha jól tudom.
  • uniu
    #18
    sztem ez kicsit santit: "ami az első emberben talált, a fájdalom enyhítésének mechanizmusát kiaknázó természetes hatóanyag." az endorfin is az, ha jol toom.
  • dez
    #17
    Vagyis, az ösztön megsúghatja, hogy nyalogatni kellene, de szükség van közvetlenebb motiváló tényezőre is.
  • dez
    #16
    Persze belülről is csökkenthetné a szervezet, és meg is teszi, de talán úgy veszi rá a "főnököt", hogy nyalogassa is a sebét, mert az egyébként is hasznos. (Tudjuk, vannak az ösztönök is, de a fejlettebb állatok nem ösztön-robotok.)
  • dez
    #15
    Vannak ott olyan hasznos baktériumok is, amik pl. meggátolják a szájpenész kialakulását.

    Egyébként szerintem immunsejtek is vannak a nyálban.

    És újra leírom: nyilván nem véletlenül van az említett anyag a nyálban: sebnyalogatás közben a fájdalmat is csökkenti valamelyest.
  • L3zl13
    #14
    "Igen, de azokkal szimiózisban élünk."

    Amennyiben a fogszuvasodást és az inygyulladást előnyösnek gondolod, akkor valóban...
  • AgentKis
    #13
    Igen, de azokkal szimiózisban élünk.
  • sz4bolcs
    #12
    Bacik tán nem fertőtleníthetnek?
  • Csatti
    #11
    több tucat? :) annál sokkal de sokkal több.
  • BiroAndras
    #10
    "Miért, a természetes forrású morfium talán nem okoz függőséget? Szóval szerintem ez csak akkor igaz, ha a szervezet állítja elő magának, a kívánt legoptimálisabb (kellő legkissebb) mennyiségben, mint ahogy az endorfint is."

    Még ez sem garancia. A szervezet sem mindíg optimálisan működik.
  • Looserke
    #9
    több tucat baci lakik a szádban és a nyáladban...
  • kutyak
    #8
    Azért kell nyalogatni a sebet, hogy tiszta legyen a felülete, a kórokozókat, szennyeződéseket így lehet eltávolítani, mivel a vadállatok általában nem rendelkeznek folyó vízzel, fürdőszobával.
  • dez
    #7
    Na de nem véletlenül van a nyálban ez a cucc...
  • Cat #6
    a nyál fertőtlenít, nagyon hasznos a sebek nyalogatása.
  • dez
    #5
    Még az sem kell!
    "Mivel egy rendkívül egyszerű molekuláról van szó, ezért könnyen szintetizálható, ami megnyitná az utat a tömeggyártás előtt, és nem kell pepecselni a nyálból való kinyeréssel."
  • dez
    #4
    "hogy szintetikus társaikkal ellentétben nem hordoznak magukban olyan mellékhatásokat, mint például a függőség kialakulása"

    Miért, a természetes forrású morfium talán nem okoz függőséget? Szóval szerintem ez csak akkor igaz, ha a szervezet állítja elő magának, a kívánt legoptimálisabb (kellő legkissebb) mennyiségben, mint ahogy az endorfint is. Ha ennél többet adagolnak, garantált a hozzászokás, és így a függőség, mivel a szervezet alkalmazkodik hozzá, csökkentve a megfelelő receptorok számát, ami után a saját termelés már nem fejti ki a kívánt szabályzó hatást, és jönnek az elvonási tünetek.
  • Sadist
    #3
    A sebeit nyalogatja mondás miért terjedt el? :)
  • lee56
    #2
    "Éppen ezért igen alapos teszteknek kell megelőzniük egy esetleges klinikai kísérletet, hogy lássák, az emberi testben is kifejti-e ugyanazt a hatást..."

    Vagy apróbb mellékhatásként kómába eshetünk
  • djukel
    #1
    Ez jó hír a drogbáróknak. Nyálból sokkal könnyebb lesz kábszert előállitani, mint mákgubóból.