45
  • fifi
    #45
    "irreális, tulzottan elragaszkodik a valóságtól"

    lol
  • benkoszabi
    #44
    ez egy borzalmasan kivitelezett film. szinészi játék nincs, dramaturgia szintén. a kameramozgás pocsék, csak ugy mint a látványelemek...gagyi az egész...irreális, tulzottan elragaszkodik a valóságtól. nem is lehet eldönteni, hogy ez most egy akciófilm, vagy egy vigjátéák, vagy a 2 keveréke. hatalmas hiba volt a film végén megölni statham-at, márcsak azért is, mert a film arról szól, vagyis arról kéne szólnia, hogy megtalálja az ellenszert....pedig az alapötet nem is lett volna rossz...nem is értem hogyan állhatez a borzadály 7,1 ponton az IMDB oldalá...én erre max 5,5 pontot adnék...fertelmes..nem is csoda hogy statham bebukott..egy iylen filmmel naná, az egész produktumnak 3-4 jelenete volt ami igazán vicces volt...a végén meg már állva néztem, mert nem birtam nyugton amradni a székemben, annyira unalmas volt....
  • zola6681
    #43
    [IMG]http://[/IMG]

    ö az!

    [IMG]http://[/IMG]
  • zola6681
    #42
    ....tudjátok a patikus résznél!
  • zola6681
    #41
    Én láttam a filmet és meg kell mondjam nagyon tetszett föleg Chester Bennington a Linkin Park-ból....ö volt a legjobb mellékszereplö!!!
  • wanek
    #40
    Azt kapásból 3-szor nézted meg? :)
  • NiGhTM4R3
    #39
    Hát, attól az "arabos" szövegtől lefordultam a székről.
  • argento
    #38
    Hali, én is megnéztem a Cranket. Kapásból 2-szer is. :D Mondjuk nekem a szállító jobban bejött.
  • wanek
    #37
    A Ravasz, az Agy és két füstölgő puskacső - színes magyarul beszélő angol akció-vígjáték
    Blöff - színes magyarul beszélő angol-amerikai krimi

    A port.hu szerint sem kifejezetten vígjáték a két film. Én is írtam, hogy sajátos humoruk van, de tény, hogy nem klasszikus vígjátékok.
    De látom, hogy csökönyösen ragaszkodsz a véleményedhez (pedig nincs igazad), de Jason Statham megjelenése sem egy tipikus vígjáték-figura.
    A Crank egyes részein is lehetett röhögni, de ettől még nem vígjáték. Sőt, még csak nem is horror, pedig levágja a faszi kezét, lelövik az egyiknek az ujjait, stb. Tehát a film egészét kell tekinteni. És az általad említett két Guy Ritchie filmre való utalás nem tipikus vígjáték. Arról meg már nem is beszélve, hogy egy filmben - bármilyen is legyen az - nem mindenkinek a film jellegére utaló szerepe van. Te úgy látod, hogy Jason Statham abban a 2 filmben a mókamikit alakította?
  • winnie
    #36
    de hiába másolod be, va netem:) kétszer írtam. ezt: " eleinte komédiákban játszott." és "előtte a két film, amivel befutott nem akció volt." (nem akcióhősről beszéltem)

    a ravasz az agy, abszolút komédia, akárcsak a blöff. a többi nem lényeg, mert ezekről írtam. itt fedezték fel, természetes, hogy nem akcióhősként. azt már hollywood húzta rá a szállító után és remekül is áll neki. csak a befutást komikus szerepben vitte vlghez.
  • wanek
    #35
    Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1998) - Comedy / Crime / Thriller (bár sajátos humora van, de nem vígjáték)
    Snatch (2000) - Comedy / Crime / Sport / Thriller (mint az előbbi)
    Turn It Up (2000) - Crime / Drama / Action / Music
    Ghosts of Mars (2001) - Action / Horror / Sci-Fi
    The One (2001) - Action / Sci-Fi / Thriller
    Mean Machine (2001) - Comedy / Drama / Sport
    The Transporter (2002) - Action / Crime / Thriller
    The Italian Job (2003) - Action / Adventure / Crime / Thriller
    Cellular (2004) - Action / Crime / Thriller
    Le Transporteur II (2005) - Action / Crime / Thriller
    London (2005) - Biography / Drama / Romance
    Revolver (2005) - Crime / Drama / Thriller
    Chaos (2006) - Action / Crime / Drama / Thriller
    Crank (2006) - Action / Crime / Drama / Thriller

    Eldöntheti mindenki, hogy valójában egy vígjáték-, vagy akcióhős-e Jason Statham.
    Pár filmet kihagytam a felsorolásból, ahol csak jelentéktelen szerepe volt.
    A filmek időrend szerint növekvő sorrendben vannak, a kategóriai besorolás az imdb-n lévő.
  • winnie
    #34
    többynire, mert ugye rátaláltak a transporterben. de előtte a két film, amivel befutott nem akció volt.
  • wanek
    #33
    Többnyire akciófilmben játszott, még ha volt is comedy beütése a filmnek.
  • neoG
    #32
    ez már végleges?csak mert vin dieselről is voltak pletykák?Statham jobb lenn.
    arra termett
  • winnie
    #31
    akcióra vagy nem akcióra termett, eleinte mégis komédiákban játszott.
  • Loverman
    #30
    pont erre akartam írni:) Jason Statham azért eléggé akcióra termett pofa. mi másra lenne? dráma? vígjáték? lol...
    a Hitman megfilmesítését várom már, találjátok ki ki lesz a 47-es klón szerepében:) (egy kis segítség: Statham)
  • NiGhTM4R3
    #29
    "mire várhatunk a közel sem akciófilm alkat Statham-től" - szerintem meg jól áll neki.
    Milyen az akciófilm-alkat? Óriási,kétajtós kredenc, 2méteres kopasz állat? vagy mi?
  • Nyiri
    #28
    Miert is? Azt pl. vegig se neztem.
  • bertino
    #27
    neked a tokio drift stílus ajánlott :-b
  • Nyiri
    #26
    Remalom a film. Alig tudtam vegigulni. Nagyon szar.
  • Magnificat
    #25
    Jaja, mindenkinek csak ajánlani tudom, aki egy kicsit "mindenbebelefeletkezős" pörgő akciófilmet akar, amiben nem kell gondolkodni, mégis remek szórakozás (haverom a mellettem lévő gépén nézte, míg én mást toltam, át-át pillantottam eleinte, aztán azt vettem észre, hogy már 40-50 perce azt nézem... :D)
  • bertino
    #24
    atomgigalol film :DDDDDDDddddd
  • Acheron
    #23
    Éppen,most néztem meg.Nagyon zsír akciófilm,azt hiszem nem is láttam mostanába ennyire jól sikerült akciót.Pörgős tempós,egyedi kameramozgatások.ZSÍÍÍR!Aki teheti nézze meg,mert megéri!
  • winnie
    #22
    " A szinkronizálás meg nem ok a késedelemre, németeknél is szeptemberben startolt."

    most komolyan, ne legyél újszülöttek. egy crank-típusú filmet sosem fognak mozira szinkronizálni. természetesen feliratos a cucc. (mint ahogy vannak filmek, melyek idehaza szinkronosak és hamarabb bemutatják, mint amerikában - ha késik egy bemutató, akkor annak nem a szinkron az oka. a dizni filmek jó részének már hónapokkal az amerikai premier előtt elkészül a szinkronja.
  • Commandante
    #21
    Azért a csajodat chinatown közepén fényes nappal egy postaládán megdöngetni azért eléggé "egyedi akció", nem? A film maga olyan kellemesen képregényes; 0% realitás, 100% öncélú eksön. És még a német szinkront sem sikerült teljesen elkefélniük, ami nagy ritkaság. A szinkronizálás meg nem ok a késedelemre, németeknél is szeptemberben startolt.
  • Atisz #20
    Nekem tesztett az előzetese, tuti megnézem. Az imdb értékelés sztem tényleg túlzás, ahhoz képest hogy milyen filmtörténeti remekek kapnak ehhez hasonló körüli pontokat...
  • wanek
    #19
    Ez egy valóban pörgős film, olyan agyatlan rohanás az egész.
    A kameramozgás, amire itt páran utaltak, egyáltalán nem egyedi és nem is újszerű. Volt már sok film, amiben volt ilyen, csak legfeljebb azoknak hatott újnak, akik először láttak ilyesmit. A dugós rész tényleg vicces.
    Az imdb 7.0 pontja talán egy kicsit túlzás. Viszont aki szereti Jason Statham-et, annak érdemes megnézni.
  • Szefmester
    #18
    de nem mindegy hogy azt a pár töltényt hogy lövik el..
  • Dynamic
    #17
    Nem voltam meghatva ettől a filmtől.Nem is vártam mélyértelmű mondanivalókat, mert én is szeretem az agyatlan zúzást, de szerintem akciófilmnek is csak közepes.Mondjuk elvártam volna, hogy pár egyedi akció megvalósítás, ötletesség esetleg fordulat is legyen benne.Attól még hogy egyfolytában megy az eksön nem fogok hasra esni, mert nem nagy kunszt az átlagosnál pár tölténnyel többet ellőnni.
  • Nethyrrea
    #16
    ámokfutás, stílussal. véresen kemény és hihetetlenül vicces is egyben. statham tényleg úgy meg mint akinek semmi vesztenivalója, és a vicc az, hogy ez működik :D
  • tomoman182
    #15
    egyszerű és nagyszerű.nem is nagyon kell ragozni aki egy jó pörgős akciófilmet akar látni némi humorral fűszerezve annak ajánlom.én már a cikk kijövetele előtt láttam szóval én nem cikkek alapján döntök:P ez a film még a mozijegyet is megéri nem csak a letöltést:D:D
  • Szefmester
    #14
    Valóban jó a film, tele egyedi kameramozgatási technikákkal. És néha zavarbaejtő színekkel.. A történet egyszerű mint egy darab kavics és aza csúnya baki ellenére az elején (mikoris nézi a dvd felvételt és a kép vált a rejtett kamera élőképére majd vissza) mégiscsak jó film.. Kissé fanyar humorral fűszerezve.
  • god25
    #13
    Tényleg Isteni a film. Főleg a fényképész és a vágó. Remekül összerakott filmet kaptunk. Zsííííííír. Sajnos a csajból kicsit hiányzik a tűz. Olyan, mintha 1 szappanoperában szerepelne, de sebaj. A többi nagyon yóóóó. Érdemes megnézni!!
  • Falatka2003
    #12
    "Fúú én má láttam, ne haggyátok ki"
    "nagyon kira film"
    "kiba nagy film"

    Én nem a kritikának hiszek általában. Viszont ez esetben a hozzászólók által fent idézett magasröptű gondolatok és meggyőző érvek megerősítettek abban a hitemben, hogy sürgősen meneküljek innen és ne pazaroljam az időmet tovább.

    Statham suxx... Cheerio! LOL
  • BiG G
    #11
    ilyen az amikor egy jó cikk csinál forgalmat pl a betonnak ^^ kb 2x annyian töltik most a crank-ot, mint ezelőtt a cikk előtt, van mit seedelnem thx :D
  • winnie
    #10
    a nagy filmek most is eljönnek az amerikai premierrel egyidőben. a boratot amerika előtt mutatták be. de az ilyen kis filmeknél erre nem lehet számítani, mert ha buknak, akkor nem érdemes őket nemzetközileg forgalmazni.
  • 0Speed0
    #9
    "ki tudja miképpen jutott el hozzánk ilyen hamar"
    Az előzetesbe Szeptember 1 van írva, amcsiba gondolom akkor volt premieren...jó hogy 2 hónap alatt lett hozzá fordítás...
    Nem is olyan rég volt egy film nem tom mejik pontosan...a világpremierrel egyidőben volt nálunk is feliratosan asszem...még furcsálltuk is...nah az hamar elért ide :)
    Amúgy jó filmnek néz ki...tuti megnézem!!
  • endiboy
    #8
    felcsigázott rendesen :)
  • djukel
    #7
    Bazmeg nekem 20 perc alatt megfájdult a fejem a kameramozgástól. Ez a film tipikusan a speeden edződött ifjuságnak való.
  • winnie
    #6
    :riszpekt: