44
  • BiroAndras
    #44
    Ez a lehetőség sajnos fennáll, amíg a rendőrök is emberek.
    Mondjuk a "megállíthatatlan káossz"-tól még nagyon messze voltunk. Legalábbis a rendőrség részéről. A tüntetők sokkal közelebb jártak ahhoz, hogy átlépjék ezt a küszöböt. Pl. ha abban a tankban több üzemanyag van, eléggé eldurvult volna a helyzet.
  • lokko
    #43
    A tömeges jelenség ebből ered, elég kis részének "egyedien" értelmeznie a parancsot, és a dolog már megállíthatatlan, káosszá válik az esemény, amit pont a rendőröknek kellett volna kordában tartani ...
  • BiroAndras
    #42
    "ami megkérdőjelezhető, hogy tényleg arra mentek a rendőrök amit leírtam"

    Pont ezt kérdőjelezem meg.

    "rendőr ismerős mesélte el nagy büszkeségében, hogy milyen kedvel nyomultak ki okt 23-ra és hogy szereztek a bulihoz cuccokat (szabvány sörétespuskát) stb"

    Több száz rendőr volt ott. 1-2 alapján nem szabad általánosítani.

    Nyílván volt a dologban bosszúvágy is, de hogy ez lett volna a fő motívum, vagy hogy ezért mentek volna oda, az nagyon durva túlzás.
    Nyílván voltak túlkapások is, ez ilyenkor előfordul, de megint csak nem erről szólt az egész.
  • Mardel
    #41
    Lövésed sincs mi az a molotov koktél, de még Te oktatod ki. Fasza :D

    Caution N00B!
  • Mardel
    #40
    A Molotov-koktél egy gyúlékony folyadékkal, leggyakrabban benzinnel, alkohollal részben megtöltött üvegpalack. Erre a célra a fél literes, csavaros kupakkal zárható likőrös-vodkás-pálinkás üvegek a legalkalmasabbak, de a sörösüveg, a parafadugó is megteszi. A palack nyakára rongydarabot erősítenek, amivel használat előtt gyúlékony anyagot itatnak fel, majd meggyújtják. Így, lángoló állapotban hajítják a célpontra, amihez hozzáütődve az üveg összetörik, a tartalma az égő rongydarabtól lángra lobban. Létezik olyan megoldás, amikor e primitív gyújtószerkezet helyett sárga foszforral, kénsavval vagy más vegyi anyaggal működő gyújtási módszert alkalmaznak, ami a palack összetörésekor lép működésbe.

    Töltsél magadba még egy kis Unicomot, hogy jobban nézzél ki.
  • Yv@n
    #39
    Lövésed sincs mi az a molotov koktél, de még Te oktatod ki. Fasza :D
  • Szeszmester
    #38
    Az alkohol még nem Molotov-koktél. A nevében is benne van: koktél. Nem Molotov-alkohol.
  • Mardel
    #37
    Vagy szerinted a molotov koktél 2 másodperc alatt készül?

    Mennyi ideig tart egy alkohollal megtöltött üvegbe rongyot tenni és meggyújtani a rongy végét? Molotov-koktél éppen, hogy gyorsan bárhol, és szinte bármikor elkészíthető. Tehát előbb alap dolgokat tanuljál, aztán gyere vissza hülyeségeket írkálni. Jah és ne keverd az előzményt a következménnyel.
  • lokko
    #36
    azt a részét is ismerem a mesének hogy a TV székháznál mit kaptak a rendőrök, durva dolog, de többek közt azért kellenek rendőrök, hogy ne a szemet szemért elv érvényesüljön az országban ... ha a törvényességet nem törvényes úton próbálják betartani "ahol vágják a fát ott hullik a forgcs is" alapon, ott már a demokrácia eszméje is haldoklik
  • lokko
    #35
    Ha mindenki csendben ül otthon mert csak a nyugalom számít, akkor nagyon durva diktatúrában élnénk barátom ... zavargások nem történnek csak úgy, mind mögött van valami társadalmi morális politikai gubanc ...
    És SSeth csak hogy legyél képben: nem az Erzsébet hídi barikád a lényeg hanem a deák téri felfordulás, ott mutatták ki igazán a rendőrök a foguk fehérjét, ott kapták meg a tűzparancsot, amire annyira vártak ... ott estek neki mindenkinek őrült modjára ... ami ez után volt az már csak ennek a következménye, mert az emberek ha valamit nem akartak látni egy forradalom évfordulóján, az a kontroll alól kicsúszott karhatalmi erőszak ...
  • SSeth
    #34
    Idézem a videóhoz fűzött, ehhez kapcsolódó hozzászólás:

    ..ha ott lettél volna(én nem csak anyám meg pár ismerős volt kint)akkor tudnád hogy nem lehetett hallani a feszólítást és a vége után 1,5 percen belül már lőtték a könygázt meg a gumilövedéket
    végülis 1,5 perc alatt 100000 ember simán haza tud menni... gondolom m1-ről követted az eseményt

    Nem is akart ott senki sem hazamenni barátom... Vagy szerinted a molotov koktél 2 másodperc alatt készül? Ezek balhézni mentek ki. Tankot is csak úgy mindenféle előkészület nélkül el lehet lopni mi? Nem tudom sajnálni Őket...
    Nekem is van rendőr barátom egyébként. Elkezhetném magyarázni, hogy Ő miket mesélt de nem látom értelmét. Akik nem akarnak látni azok nem is fognak.
    A nép akaratát szerintem nem néhány hőzöngő paraszt képviseli, hanem akik otthon maradtak mert nyugalmat akarnak. Vajon melyikből van több?
  • lokko
    #33
    Suhanc koromban sokféle tüntetésre jártunk ki a haverokkal szórakozásból, néztünk nácikat, kocsmasámán szélsőjobbosokat, szélsőbalosokat egy rakat punkrockkerrel keverdve, TomCat hívő agylágyultakat, ballib fiatalokat, fidelitast, és többek között Mazsihisz-t is ... a kocsmasámánok, és a harcos cionisták kb egy kalap, de a többit akár még szórakoztatónak is lehetett nevezni (eltekintve a nácik kínosan katonai fegyelmétől a hideg futkosott a hátamon)
  • lokko
    #32
    BiroAndrás, kevés ember van akit tisztelek a sg.hu-n, de te a kezdetektől fogva köztük vagy ... éppen ezért ez a hozzászólásod méltóságodon alulinak kell hogy vegyem ... érvelésemben egy logikai szálat találhatsz ami megkérdőjelezhető, hogy tényleg arra mentek a rendőrök amit leírtam ... a forrásaimat nem tudom hitelesíteni, de rendőr ismerős mesélte el nagy büszkeségében, hogy milyen kedvel nyomultak ki okt 23-ra és hogy szereztek a bulihoz cuccokat (szabvány sörétespuskát) stb ... azóta nem vagyok ezzel az egyénnel jóban
  • Cleawer
    #31
    Már bocs ,de a videón nem éppen tomboló huligán van akit agyonütnek a rendőrök...mint ahogy mmás emberek beszámolójában sem ,amikor fehét terítőt lobogtató emberekre lőttek....
    Megvan a cirkusz az IGAZI CSŐCSELÉKNEK hogy szórakozzon a tv előtt és rázza a pofáját,de valahogy nem gondolják hogy miért is volt az az igazi tüntetés....Ülsz kussolsz,eszel dolgozol,megdöglesz ,és adózol jóóóó sokat...1949 és 1990 között ez még ""érthető"" volt ,de sajnos már belénk ivódott a szolgahajlam,és önként csináljuk...
  • BiroAndras
    #30
    Asszem veled kár vitatkozni. Majd gyere vissza, ha jobban leszel.
  • ericghar
    #29
    Namost, én régen voltam utoljára tüntetésen, ezért nem tudom, hogy mi a "trendi" manapság. Legutoljára az Iraki háború elleni Élőlánc demón. A szervezők nem kaptak engedélyt egyetlen "jó helyre" sem és arra hogy az úton haladva demonstráljunk - csak a járdán sétálhattunk. Viszont ennek ellenére nem emlékszem arra, hogy bármelyikünknek viszketni kezdett volna a tenyere a rendőrök láttán. Vagy fákat téptünk volna ki a Múzeum körúton. Vagy... bármi. Félek, hogy nagy szavakat fogok használni. Úgy viselkedtünk, magatartásunkal és a megtartott beszédekkel azt képviseltük, amire vágytunk/vágyunk: a békét.
    Mentünk, dumáltunk, tettünk a "dolgunkat". Megmutattuk magunkat, beszéltünk arról, hogy miért nem akarunk háborút stb. Az egész családias hangulatban zajlott.
  • Möci
    #28
    "de szeretném ha legközelebb a Mazsihisz aktivistáinak esnének neki"

    Hát igen... El tudom képzelni, ahogy tetovált, kopasz, fekete bakancsoos mazsihisz aktivisták elkötnek egy második világháborús tankot, vagy felkapják az utca kövezetét, vagy molotov koktélt dobálnak.

    Tudod mit lokko?!?! Küldj inkább egy képeslapot.
  • Mardel
    #27
    Idézem a videóhoz fűzött, ehhez kapcsolódó hozzászólás:

    ..ha ott lettél volna(én nem csak anyám meg pár ismerős volt kint)akkor tudnád hogy nem lehetett hallani a feszólítást és a vége után 1,5 percen belül már lőtték a könygázt meg a gumilövedéket
    végülis 1,5 perc alatt 100000 ember simán haza tud menni... gondolom m1-ről követted az eseményt
  • SSeth
    #26
    Kiszámolhatnád barátom, hogy mennyi időt hagytak a rendőrök a tüntetőknek, hogy békésen elsétáljanak. Ők pl inkább szétkaptak egy építkezést, barikádot építettek, és molotovot dobáltak mögüle. Te mit csináltál volna a rendőrök helyében? Te lettél volna ott az első sorban Apukám te lettél volna az első aki éles fegyverhez nyúl, hogy gyilkoljon nem pedig gumilövedékes puskát kér...
  • Yv@n
    #25
    "amúgy a rendőr nem ment csak úgy haza, parancs nélkül csordákba fejlődve kergették a maradék zavargót hajnalban, majd szépen agyonveregették akit elkaptak."

    Ezek a zavargók, békésen virágot szedve sétálgattak a dunaparton, és egyszercsak elkapta őket egy csorda feldühödött rendőr, hogy kiélje rajtuk beteges frusztrációját?
  • lokko
    #24
    a szörnyű az, hogy most igazat adtunk nekik. El fogják bízni magukat, úgy hiszem találkozni fogunk még ésszerűtlenül erélyes rendöri köztéri fellépéssel ... és hogy törjön ki belőlem egy kis frusztrált magyar megosztottság és antiszemitizmus, de szeretném ha legközelebb a Mazsihisz aktivistáinak esnének neki
  • Möci
    #23
    "A rendőrök a törvény által meghatározott kötelességüket tették" Itt a bökkenő, mert nagyon úgy nézett ki, hogy csak tették volna, ha korábban megtanulták, illetve begyakorolták volna (ami egyébként kötelességük lenne, már csak önmaguk védelmében is). Ha 23-án szakszerű, rutinosan összeszokott osztagok lépnek fel a csőcselék ellen, akkor ennek a további napokon nem lett volna folytatása (természetesen nem a tüntetésre gondolok, hanem a huliganizmusra)
  • lokko
    #22
    "Természetesen nem mindenki ugyanolyan állampolgár."

    a rendörre egyenruhában alapból más szabályok vonatkoznak, bízván az esküjükben, hogy ezen jogokkal szolgálnak, nem visszaélnek

    "A rendőrök rendet rakni mentek oda. Természetesen védő felszerelésben, hiszen a tüntetők kövekkel dobálóztak."

    A rendrök nagy része önbíráskodni ment oda, hogy busszút álljanak a szept. 18-ai csorbáért testületileg ... kb hogy megmutassák ki a Jani ... ezért nézett ki úgy az az oszlatás ahogy, és azért tartott hajnalig, mert ilyen rendőri erőszak láttán nagy támogatást kapott a zavargás ... a tüntetés onnantól a rendörség ellen zajlott, és ezt maguknak köszönhették

    "A rendőröknek nem csak joguk volt eljárni, de egyenesen kötelességük. Ezért fizetjük őket."

    nem azért fizetjük őket hogy embereket lőjjenek és verjenek össze, hanem hogy a közrendet fenntartsák, és ezt lehet az előzőek nélkül is ... ajánlott olvasmány a karhatlami harcászatról: http://index.hu/politika/belfold/karhat5627/

    "A "tüntetőket" kellett megfékezni. A rendőrök maguktól is hazamentek."

    ha a rendőrök előre eltervezett túlkapássorozattal készülnek, őket ki állíthatja le törvényesen? ... amúgy a rendőr nem ment csak úgy haza, parancs nélkül csordákba fejlődve kergették a maradék zavargót hajnalban, majd szépen agyonveregették akit elkaptak.

    És, ami fontos ezt mind nem egy elszigetelt agresszívebb rendőri réteg egyéni akciója volt, hanem a rendörségük ilyen ... és ezt a társadalmi többség még támogatja is


  • BiroAndras
    #21
    "A gond pont ott van, hogy a rendőrök nem ugyan olyan állampolgárok mint mi, legalább is nem úgy viselkednek ..."

    Ezt nem egészen értem. Természetesen nem mindenki ugyanolyan állampolgár. Az emberek különbözőek.
    A rendőrök a törvény által meghatározott kötelességüket tették, élve a törvény által rájuk ruházott jogokkal.
    Persze biztos voltak túlkapások, de az a kivétel, és nem a szabály.

    "elválasztották magukat a néptől, maszkba bújtak és arra mentek, hogy embereket bántsanak"

    A rendőrök rendet rakni mentek oda. Természetesen védő felszerelésben, hiszen a tüntetők kövekkel dobálóztak.

    "Ezt fogjátok fel, a rendörség kivállt a társadalomból, hogy a saját bosszúvágyának élhessen"

    Te meg miről beszélsz? Senki sehonnan nem vált ki, és szó nincs bosszúvágyról. Hacsak nem a "tüntetők" részéről. A rendőröknek nem csak joguk volt eljárni, de egyenesen kötelességük. Ezért fizetjük őket.

    "és ha nem ők fékezik meg magukat akkor ki?"

    A "tüntetőket" kellett megfékezni. A rendőrök maguktól is hazamentek.

    "A rendörség ilyen léptékű fellépése csak azért elfogadható, és nem elborzasztó, mert nem tudunk tovább látni a saját politikai orientácionkon"

    Nekem nincs politikai orientációm, én azt szeretném, hogy az utcán biztonságban legyek. Ennek érdekében simán elfogadható volt a rendőrség fellépése. Sőt, szerintem már jóval korábban ilyen erővel kellett volna fellépni ellenük.
    A oplitikai nézetkülönbségek rendezésére vannak civilizált, demokratikus módszerek. Amíg ezeket nem próbálta végig valaki oda-vissza, nincs jogalapja a lázadáshoz.

    "és ez a legveszélyesebb a demokráciára, hogy nincs érzékünk hozzá, nem tudunk demokratikus értékrend szerint ítélni"

    Ezzel én is egyetértek. Csak szeritnem ez esetben a "tüntetők" veszélyeztették a demokráciát, és a rendőrök védték meg.
  • BiroAndras
    #20
    "Ott volt dolgom, és nem is lett volna nagy ügy, míg valaki be enm dob egy könnygáz gránátot a deák téri aluljáróba."

    Nos, ha a "tüntetők" békésen tüntettek volna, akkor erre nem került volna sor. Úgyhogy inkább rájuk haragudj.
  • lokko
    #19
    vékony teleszkópos vasrúd, a végén egy kisebb ólommal bélelt vasgolyóval ... főleg a koponya bezúzására használják ... igazi alvilági fegyver, kicsit de durva
  • lokko
    #18
    A jelen videónál nem számít mi az előzmény, a rendor a tag torkán térdel, ezért nyafog hogy "I cant breath" ... ebben a szituban veri ököllel orrba többször is, kellett ez? enegedni kell a rendörnek saját indulatának? nem pont az ő feladata az indulatok fékezése? Ezért ésszerű követelés a társadalom részéről, hogy a rendörségnek a lehető legkevesebb erőszakkal kell fenntartania a törvényes rendet, erre KELL törekedni ... a mi esetünkben ennek ellenkezője történt, és az ország nagyobb fele ezt tapsolja meg ... agyrém
  • Möci
    #17
    "a rendörség kivállt a társadalomból, hogy a saját bosszúvágyának élhessen" igen, legalább annyira primitiven reagáltak, mint a foci huligánok.

    "és ez a legveszélyesebb a demokráciára, hogy nincs érzékünk hozzá, nem tudunk demokratikus értékrend szerint ítélni" Az angoloknak 400 év előnyük van demokráciából. Van mit bepótolnunk. (Remélem időnk is lesz rá!)

    Ne nagyon csesszetek le, de mi az a vipera?
  • Mardel
    #16
    Osztálytársam mesélte, hogy egy ismerőse mentős. Egy rendőrért mentek mert megsebesült 23-án, és kérdezték az általános dolgokat, hogy eltudják látni, de a rendőr nem beszélt magyarul, hanem szlovákul beszélt. Egy másik szólt a mentősöknek, hogy vigyék be, és ott lássák el, stb. Tehát elmondhatjuk, hogy Szlovák rendőrök is voltak kint, és mostanság Szlovákiában elég elterjedt a Magyar gyűlölet.
  • lokko
    #15
    A gond pont ott van, hogy a rendőrök nem ugyan olyan állampolgárok mint mi, legalább is nem úgy viselkednek ... az hogy megtehették hogy viperával rohangásszanak, mert akinél vipera volt az direkt nem vitt oda mást (mert ez esetben lehet nála vipera), aki tudott puskát szerezni magának az a gumilövedékekre ment, hogy azzal lövöldözhessen ... a rendőrök tudatosan felkészültek a revansra ... elválasztották magukat a néptől, maszkba bújtak és arra mentek, hogy embereket bántsanak
    Ezt fogjátok fel, a rendörség kivállt a társadalomból, hogy a saját bosszúvágyának élhessen, és ezt a rendörség egésze támogatta, mégha nem is közvetlenül, de ilyenkor már az is támogatás ha szervezeten belűl nem tettek semmit hogy lefékezzék az eseményeket, és ha nem ők fékezik meg magukat akkor ki? ...
    A rendörség ilyen léptékű fellépése csak azért elfogadható, és nem elborzasztó, mert nem tudunk tovább látni a saját politikai orientácionkon, és ez a legveszélyesebb a demokráciára, hogy nincs érzékünk hozzá, nem tudunk demokratikus értékrend szerint ítélni
  • Möci
    #14
    Mondjuk már régen elkanyarodtunk az alapvető cikktől, de ha már itt tartunk én tartózkodnék attól, hogy a csőcseléket tüntetőnek nevezzem. Per mellesleg megjegyzem 2000 HUF-ot kaptak jópáran az úszítóiktól.
    A tűntető az tűntet és nem randalírozik, főleg nem csinál köztörvényes dolgokat. Elvégre a tűntető azért megy az utcára, hogy törvényes keretek között képviseljen egy álláspontot, mint ahogy alap esetben a rendőröknek is azért kellene, hogy ott legyenek, hogy a helyszínt biztosítsák.
    Amit a rendőrség 23-án művelt az a szakmaiatlanság "Csimborasszó"-ja volt. Dózsa parasztjai eredményesebbek lettek volna.
  • Yv@n
    #13
    Sőt, lényegében az egész ügy úgy kezdődött, hogy azok a rohadt rendőrök kimentek az utcára, ahol nem volt senki. Várták, hátha megjelenik 1-2 békés kődobáló tüntető, akit szarrá lehet verni.
  • Mardel
    #12
    Köszönjük, Nagy Öreg! Miből gondolod, h túl fiatal?

    Lehet, hogy biológialiag nem fiatal, de szellemileg igen. Olyan naív és bárgyú hozzászólásai vannak (nem egyet olvastam).

    Képzeld, én sem voltam kint, nem bírom a túl nagy tömeget, főleg, ha nem éppen korrekt módon tüntetnek (trágárságokat skandálnak az utcán). Meg lehetett tudni, h kivezénylik a rendőröket. Úgy gondoltam, h nem kell nekem ez, nincs szükségem rá.

    Képzeld én sme azért voltam kint, mert tüntetni szerettem volna. Ott volt dolgom, és nem is lett volna nagy ügy, míg valaki be enm dob egy könnygáz gránátot a deák téri aluljáróba. Ezért ott nem állt meg a metró, én meg pont az utolsó metróról szálltam le, ami megállt így Deák tértől gyalog a Móricz Zs. körtérig.

    Meg az "ostromnál" közel 200 rendőr megsérült, arról már nem annyira beszéltek. Pedig ők is ugyanolyan magyar emberek, akik csak a munkájukat végezték, h el tudják tartani a családjukat!

    Ha az MTV ostromról írsz, akkor nemtudom, hogy hogyan nézted a TVt, mert párszor be is mondták,. hogy közel 100 ember az aki garázdálkodik, a többiek a háttérből nézik.

    De mi történik azzal, akit letartóztatnak? Nekem fogalmam sincs, pls világosíts fel!

    Mivel én még nem voltam letartóztatás alatt, és nem készülök rendőrnek, így nem szolgálhatok bővebb tájékoztatással.
  • Szeszmester
    #11
    Köszönjük, Nagy Öreg! Miből gondolod, h túl fiatal? És akkor nem szólhat hozzá? (Te sem adtad meg a korod az adatlapodon, amin egyébiránt csak trágár szöveg olvasható. Akkor téged komolyan lehet venni?)

    Képzeld, én sem voltam kint, nem bírom a túl nagy tömeget, főleg, ha nem éppen korrekt módon tüntetnek (trágárságokat skandálnak az utcán). Meg lehetett tudni, h kivezénylik a rendőröket. Úgy gondoltam, h nem kell nekem ez, nincs szükségem rá.


    Megdöbbenve néztem a közvetítéseket, a rendőrök elég kemények voltak, nem csak helyes eljárások voltak. De ettől nem az egész rendőrség járkál viperával és üti az embereket. Meg az "ostromnál" közel 200 rendőr megsérült, arról már nem annyira beszéltek. Pedig ők is ugyanolyan magyar emberek, akik csak a munkájukat végezték, h el tudják tartani a családjukat!


    Egyébként a letartóztatás lenne a helyes eljárás. De mi történik azzal, akit letartóztatnak? Nekem fogalmam sincs, pls világosíts fel!
  • Liquido
    #10
    Azért a kedves cikkíró vegye már a fáradtságot, és ne írkáljon össze-vissza. Először csak lefogott, majd 2 mondat múlva megbilincselt emberről ír. Jól látszik, hogy a delikvensnek még csak a jobb kezén van bilincs, és annak ellenére, hogy rajta térdelnek, még mindig ellenáll. Az tényleg igaz, hogy a rendőr nem éppen helyesen cselekedett, de sajnos sokszor nem tudnak mit tenni. Láttam már olyan videót, ahol 2 gumibotos rendőrnek is simán nekiment a szegény "ártatlan" bűnöző. Az ilyenekkel nehéz bánni, hiába a sok kiképzés. Szóval azt gondolom, amikor az emberek nem tudják, mi is történt ott pontosan, de habzik a szájuk, akár a rendőrök mellett, akár ellenük, hát ez a legnagyobb gáz.
  • Mardel
    #9
    Vol ideje a rendőröknek mérlegelni a helyzetet? Tanusított ellenállást a srác? Megfelelő volt az eljárás mértéke?
    -
    Szerintem aki ezen a videon látható esettel egyet ért, annak nagyon komoly pszichés problémái vannak. És itt most nem bal- vagy jobboldalról van szó, hanem emberségről és igazságról.


    A tárgyilagosságról barátom annyit!
    Letartóztatni elfelejtették a hős és bátor rendőrök a gonosz fasiszta tüntetőt. Csak megverték!!!!
    Letartóztatni lehet egy rendbontót! Eddig rendben van. De csürhemódon véresre verni, és otthagyni nem!!!
  • Loverman
    #8
    szerintem azért indítanak eljárást hogy ki tette fel:D lehet hogy hamarosan eltűnik a csávó... USÁban minden megeshet;)
  • Mardel
    #7
    1. Szerintem te nem voltál kint.

    2. Túl fiatal vagy ahhoz, hogy ilyenekhez hidegfejjel szólj hozzá.

    3.Elverik aztán otthagyják. Ha csinált is volna valamit, akkor nem az lenne a helyes eljárás, hogy elfogják és letartóztatják?
  • DjDano
    #6
    elöször is ha jól tudom itt nincs politizálás, másodszor aki a megvert "tüntetőket" védi az a rendbontók pártján áll, már az is nevetséges hogy a rendőrséget basztatják aki csak végezte a dolgát, sajnos szeptember 18-ról ez nem volt elmondató, láthattuk is a következményét...
  • lokko
    #5
    ebben az országban az igazság csak attól függ hogy melyik oldalon áll ... újfasiszta huligánokt verni az utcán szabad a rendőröknek, mert ők az ellenség, és ellenük erélyesen kell fellépni, ha mást is vernek, az meg mért ment oda ... mert az is ellenség, kapjon az is ...
    Kikészítő hogy ez az ország annyira meghasadt, hogy ennyire két mércével mérnek az emberek ... gondoljatok bele mi lenne ha Gyúrcsányszimpatizánsokat vertek volna így a rendőrök ???