13
Jerry Cantrell
  • Pretorian
    #13
    Ő volt az Alice in Chains nevű, nagyon-nagyon népszerű és nagy hatású Seattle-i grunge zenekar gitárosa és fő dalszerzője. Seattle-i banda volt még többek között a Soundgarden, a Pearl Jam, és a Nirvana is. Ez a négy zenekar körülbelül egyszerre lett sikeres a '90-es évek elején. A Pearl Jam kivételével ma már egyik zenekar sem aktív, a Chains kb. másfél éve turnézik különféle vendégénekesekkel, 10 év szünet után, de itt csupán egy "riszpekt"-jellegű megmozdulásról van szó: Layne Staley, a banda eredeti énekese 2002. áprilisában hunyt el drogtúladagolásban, a zenekar teljes munkássága az ő karizmájára, páratlan énekhangjára, és Jerry hibátlan gitárjátékára épült, Layne nélkül elképzelhetetlen, hogy a Chains új anyagot készítsen. A régi dalokat nyomják el újra, erről szól az egész.
    A négy fent említett zenekar közül a Chains hangzása, szövegvilága, énektémái a legsötétebbek, a dalszövegek központi témája általában a drog, a halál, a depresszió. Nagyon-nagyon depresszív zene, ha az ember túlságosan szentimentális, és ismeri a zenekar történetét, a Chains-dalok könnyen a depresszió poklába taszíthatják. Szóval csak óvatosan.
    Jerry pedig már túl van 2 szólólemezen (Boggy Depot - 1998, Degradation Trip - 2002), az első korong hangzázában erősen hajaz a "Dirt" és az "Alice in Chains" c. Chains-lemezekre, míg a Degradation Trip már egy más jellegű saját lábán is megálló anyag.
  • Pretorian
    #12
    Állítólag már belekezdett a harmadik album előmunkálataiba, de a hirtelen jött Chains-turné miatt háttérbe szorult a dolog. Én kimentem Szlovákiába június 30.-án megnézni őket, életem talán legnagyobb koncertje volt, még így félszegen, Layne nélkül is óriásiak voltak.
    Még mindig az egyik legnagyobb gitáros ezen az egész hurka világon.
    Nagyon nagy hatással volt rám a zenéjük, Jerry gitárjátéka legalább annyira, mint Layne elképesztő énektémái.
    Egyébként lehet hogy nem nagy énekes Jerry, de a Chains-hangzás az ő háttérvokáljai nélkül nem ütne ekkorát.
  • zsilike
    #11
    uj album,szoloban?
  • zsilike
    #10
    igen,csakhát legalább annyi szerepet vállalt az éneklésböl mint staley.
  • OculusDei
    #9
    alice in chains alapítótagja. jobb gitáros mint énekes. a dalszövegei ütősek. staley halála óta félkarú óriás.
    félre ne értsetek. fanatikus aic rajongó vagyok.
    igen zseni.
  • trz
    #8
    hát én annyit hogy még mindig tolja a chains-t.
    lett is volna koncert pesten, mentem is volna, de hát elmaradt:(
  • zsilike
    #7
    zseni
  • LeePí17
    #6
    Jerry Cantrell
    meghallgattam 3 számot..nem rossz...
  • zsilike
    #5
    Alice in chains?rémlik,na ő volt a gitáros,énekes/layne mellett/sok számot irt.mivel layne meghalt herointuladagolásban,szeretném tudni h mit zúz most?na ehhez kéne info!igaz szoloba is nyomult,hallgass bele tölts!de ha van vm uj formácio akkor arrol szeretnék tudni!
  • LeePí17
    #4
    valami infó róla??
    művei...élete...
    valamit irhatnál róla...
    milyen műfajban tevékenykedett?
  • zsilike
    #3
    senkinemtud semmit? ismeritek?
  • zsilike
    #2
    na?
  • zsilike
    #1
    sziasztok!várok bármilyen hozzászólást,akinek fekszik a műfaj!
    minden info jöhet h miben is munkálkodik jelenleg Layney halála után.