9
Myst online
  • tgunda
    #9
    Kicsit későn találtam ide. Némi info:

    Nagyon sok minden található az Ururól odakint a neten, csak persze angolul. Magyarul talán ezeket érdemes megnézni:

    http://www.pcdome.hu/review.php?id=1458
    http://web.interware.hu/frenzy/uru/dni_hist.htm#uru
    http://mystvilag.pcweb.hu/jatekok_mysturu1.html

    Egyébként 2007 február 15.-én indul élesben online. Magyarországról direkt módon egyelőre nem lehet belépni.
  • Petko
    #8
    ja, azért az alapkoncepciót jó lenne ha leírták volna valahol, mert az se a beta forumba se sehol nincs...
    amire eddig rájöttem hogy a könyveket kell gyűjteni, és mindegyik egy helyszínt (age) et képvisel. A progi úgy van megcsinálva hogy ha egy új helyszínre mész akkor letölti a "map"-ot hozzá, szóval ha előszőr mész valami új helyre akkor előtte kell 15-20 percet várni.
    Az ageknél pedig a kézjeleket kell mindet megtalálni és klikkelni, de ehhez persze meg kell oldani a feladatokat. Arról gőzőm sincs hogy a könyvecskébe mit jelentenek azok a zöld jelek amiket gyűjteni lehet és be ki kapcsolni. Eddig én csak a sivatagos helyszínt csináltam meg, az nem volt nehéz.
    A hegytetős "otthon"-ban pedig azután 4 új könyvet kaptam, azokból az elsőnél találtam egy KI nevű szerkezetet ami gyakorlatilag a UI része lesz, azzal lehet kommunikálni, screenshotot készíteni, feljegyzést készíteni stb. A többit még nem néztem
    Ja és a polcon az első könyvbe lehet eljutni abba a város szerüségbe, ami szerintem valami gyülekező hely. Én azt valószínűsítem hogy amikor karaktert generálsz berak egy random csoportosulásba "neighbourhood" akikkel a városrészben találkozhattok, és mehettek együtt megoldani feladatokat.
  • najó
    #7
    na elakadtam egyböl,a falon levő kombinációt használom a gödörbe de nem történik semmi,nem sikerül a teljes kezet kirakni,1 ujj vilagit mégcsak,városba meg ugrálok össze-vissza de nem jutok tovább a romba...mások se
    mmo itt gondolom ugy jön ki hogy egyik-másik pályát egyedül lehetetlen lesz megcsinálni
    meg megy majd az ötletelés,hogy most mitis kéne csinálni
  • Lammer
    #6
    nehez elkepzelni, hogy a grindon tul van elet, mi?
  • Sephi
    #5
    Hogy a francba lehet MMO-t jaccani kalandjatek modba ... en nem vagom :(
  • 12346
    #4
    én spec nagyon erősen elhatárolódom minden szerep, és kalandjátéktól, de a realmyst, és az offlájn uru bejött. valszeg ez se lehet rossz:)
  • najó
    #3
    lehet enis belekukkantok,ha tényleg atomdurva a grafika
    most kiosztottak par beta accot mert énis kaptam
  • Thanatos
    #2
    hmm, még akarmi is lehet :) gondolom ez is closed beta ugyi? :)
  • Petko
    #1
    Most kaptam beta accountot az említett játékhoz.
    Az igazság az hogy én nem igazán ismerem a Myst szériát, annyit tudok róla hogy kalandjáték.
    Na most ezt megcsinálták hihetetlen módon valahogy MMO ba. Szóval ez a világ első MMO kalandjátéka.
    Nem sok időt töltöttem eddíg vele de grafikailag atomdurva, nagyon látványos, jól kidolgozott, kezelőfelületileg egyszerű mint általában a kalandjátékoknak.
    Az MMO-s részének mibenlétére még nem jöttem rá. Eddig annyi történt hogy valami hegycsúcs szerüségnél születtem ami az otthonomnak tűnik. És innen lehet indulni különböző helyekre felfedezni, ahol kalandjátékok szerint bizonyos logikai játékokkal meg kell oldalni a helyszínt. Más játékost eddíg még nem láttam, majd idővel ezt az aspektusát is felderítem. Ja és a karakterkészítés elég jó, majdnem olyan szintű mint az SWG-nél.