34
  • BiroAndras
    #34
    "Windows az alapból egy szarul kialakított rendszer nem úgy mint a unix/linux."

    Egyáltalán nem. Csak más a megközelítése. A linux/unix eleve sokfelhasználós szerver OS-nek készölt, a win meg 1 felhasználós desktop OS-nek.
    A linux kockáknak készült, a win meg mindenki másnak.

    "Ha winfost feltelepíted. Akkor tök fasza gyors meg minden. De ha kicsit is megtömöd akkor már belassul az egész."

    Attól függ, mivel tömöd. Ha szar bugos stuffal, akkor persze belassul. De ez is kezelhető, csak egy kicsit takarítani kell.
    Viszont, ha vigyázol rá, akkor évekig mehet probléma nélkül. És a közhiedelemmel ellentétben újraindítani sem kell.

    "A winxp televan tömve regisztrációs kulcsokkal."

    A linux meg konfig fájlokkal van tömve. Szerintem a registry fejlettebb megoldás, csak az MS-nek nem kellett volna hagyni, hogy bárki bele szemeteljen.

    "ÉS mivan akkor ha valami kifagy??? Sokszor nem lehet leállítani."

    De, le lehet állítani mindent. Hacsak nem kernel módban ragad be valami (hálózat vagy CD szokott), de ez elég ritka.
  • kiscsula
    #33
    Hali. Tudom 1 kicsit későn írok ide de talán még nézi valaki a fórumot ha nem hát nem. Az egészről annyit. Windows az alapból egy szarul kialakított rendszer nem úgy mint a unix/linux. A winfos-ban rengeteg hiba van. Alapból a kernel hibásan van megírva. Ha winfost feltelepíted. Akkor tök fasza gyors meg minden. De ha kicsit is megtömöd akkor már belassul az egész. Ha unix/linux rendszereket vesszük. Ott is van ilyen csak megoldható. PL: vegyünk egy alap rendszert mondjuk a debian alap rendszerét ami csak a működését szolgálja. Nincs grafikus felület se semmi. Így iso-ban 128 mega. 300 megát rak fel. Ha akarsz grafikus felületet, akkor +200-400 mega. Attól függ hogy mit akarsz. KDE? Áhhh nagy a tárhely szüksége viszont szép grafikus felület, gnome nem annyira szép felület de kevesebb tárhely, XFace gyenge grafikus felület de nagyon kicsi a tárhely szükséglet. Ha megvagyunk a grafikus felülettel akkor jöjjenek a továbbiak, pl: wine, apache2,php5,mysql,squid,ftpd,sshd stb... Pakoljuk mondjuk meg a linuxot annyira mint a winXP mérete. Gyorsaság? debian > windows . Rakjunk winxp-re videókari driver-t hang, lan driver-t. Mondjuk az XP nem SP1 sem SP2 akkor rakjunk 2.0 usb driver-t és directx-et. Rakjunk egy winamp-ot,teljes macromedia-t és még sorolhatnám. Gyorsaság? debian > winxp. És már ott tartunk hogy a windows eléggé lassú. Persze ez gép függő is. De még az erősebb fajta gépek is megérzik. Mért? A winxp televan tömve regisztrációs kulcsokkal. Ezeket az opr-nek előkell keresnie /idő/ elkell indítani /idő/ stb.. stb... ÉS mivan akkor ha valami kifagy??? Sokszor nem lehet leállítani. unix/linuxban ott van a kill parancs kill -9 programnév vagy bármi más ez addig baszkurálja a progit míg szét nem szedi. ebbe nem is lehet belekütni mert a fejlesztők is ezt a parancsot ajánlják a leállításokhoz!!! Akkor a linux elég gyors nem? De még gyorsítható is rajta. Az egész rendszert visszaforgatjuk (programokkal együtt) a kernelbe és voálá. Már is mennyire gyors. Erről ennyit.
  • BlackRose
    #32
    Mi jó ebben az MS-nek? Pl. a Linux terjedése a számítástechnika gyorsabb fejlődését idézheti elő. A Microsoft pontossan tudja, hogy nem képes maga kihasználni a felhalmozott tőkéjét, és ezért szövetségeseket keres.
    Miért Novell, miért nem Red Hat aki a cégi - corporate Linux piac 75-80% birtokolja? Szerintem azért mert a Novell sokkal mélyebb kapcsolatokat élvez a nagycégekkel, és a Microsoft itt két legyet csap agyon egy csapásra. Az egyik, hogy gyorsítani tudja (a Linux közösség segítségével a fejlődést), mert ugye ha együttműködnek, gyorsabban haladnak mindketten, de ugyanakkor a RedHat által aki az igazi óriás a cégi Linux világban, megtartja magának az ellenfelet. Egy RedHat vs. Novell háborúban a Microsoftnak sokkal jobban felel meg a RedHat győzelme, és a Novell támogatásával - együttműködéssel valójában a Novell sírját segíti kiásni. A Novell fantasztikus fejlesztői gárdával rendelkezett mindég és most is, de a legpocsékabb menadzmentel. A jó fejlesztői gárdának egy részét is így akár el tudja majd kaparintani. Az üzlet az csak kimondottan érdekekre épül, a Microsoft ez esetben jól lépett, de a Novell az még véletlenül sem. Persze a jövő majd megmondja kinek van igaza.
  • throwthisaway
    #31
    3.5.valamennyi (jelenleg) Próbálom magam átszoktatni WindowMaker-re, de az még kiábrándítóbb állapotban van... :(
  • medawo
    #30
    Te figy. Mikor használtál utoljára KDE-t és hányas verzió volt? Én életembe nem hallottam még ilyeneket és nem is tapasztaltam. Te tudhatsz valamit...
  • abzu
    #29
    igaza van fourgee-nek hogy nincs ilyen hogy mindenre jó.
    Mellesleg it csodálkoznak azon,hogy tömi bele a pénz? a windows kiöregedett és alaapból rozsdásan készült. az alapok hibásak voltak és mellesleg a macOs X-et akarják kiütni sztem megint.
  • throwthisaway
    #28
    "melellesleg azért mindenki vita nélkül elismeri, hogy azért a KDE és a Win GUi között van pár fényév különbség a KDE javára":
    Aham, a kedvencem a KDE-ben az, amikor a képből kilógó ablakot átméretezem és a frame átméreteződik, de a rajta lévő kontrollok ebből semmit nem vesznek észre.
    Szintén tetszik a drag&drop esetleges megvalósítása: triviális esetek tömege nincs megvalósítva, olyanok sem, ami már tíz éve alapnak számít bármilyen profitorientált gui-ban. Valahol olvastsam, hogy Unix-os körökben a CDE-t tartják a világ legbugosabb GUI-jának. Saját tapasztalataim szerint a KDE is sikerrel indulhatna az összemérettetésben.
    De úgy alapvetően az X egér-esemény kezelése is meglehetősen "sajátos" "dragging"(megfogsz valamit az egérrel és arréb viszed) kezelést valósít meg.
    De ez itt már nagyon OFF.


  • medawo
    #27
    "A helyzet az, hogy mindig mindenre meg kell találni a megfelelő oprendszert, mert traktorral sem lehet Forma-1es futamot nyerni, meg Forma1-es autóval sem lehet szántani. :)"

    Ez így igaz. De ha egyszer egy dolgot a linux is tud. Sőt szinte mindent amit a win, akkor minek adjak ki sok pénzt a winre.
    Amúgy az igaz, hogy megfelelő dologra a megfelelőt. Ezért használok vmware-t. A vmware egy emulátor, amivel linux alól tudom futtatni a windowst. Így pl lehet Photoshopozni, Dreamweaverezni stb...
    Modellezésre én inkább a Maya-t ajánlanám mert az van linuxra is.
  • fourgee
    #26
    Ecsém, azért vesznek méregdrága cuccot, mert játszani akarnak rajta :)
    Én pl. szintén játékok miatt fogok jó gépet venni, meg videószerkesztéshez. Ha meg webserver-re, meg email szerverre lesz szükségem, akkor egy Toshiba belsejű all in one 1 winchesteres router-szerver megoldást fogok választani, amin természetesen Linux van, mert a Small Business Server meg sem mozdulna rajta. :)

    Itt most igazából az a baj, hogy a linuxosok mindenre Linuxot képzelnek el, a Winesek meg mindenre Windowst (má' tele a tököm veletek). A helyzet az, hogy mindig mindenre meg kell találni a megfelelő oprendszert, mert traktorral sem lehet Forma-1es futamot nyerni, meg Forma1-es autóval sem lehet szántani. :)
  • medawo
    #25
    "Elvárják, hogy ha megveszik a méregdrága HW-t akkor az teljesítsen is valamit."

    Ha elvárják akkor miért win-t akarnak? Szerinted a szervereken nagyrészt miért linux van?
  • medawo
    #24
    Ennyit értesz a linuxhoz. Ha ennyire sík hülye vagy és ennyire nem próbáltad akkor ne irj be ilyen semmitérő hozzászólásokat. Neked a kliens oldali dolog az a játék? Akkor vegyél playstation-t vagy ha ennyire m$ mániás vagy akkor xbox-ot.
  • strogg
    #23
    mondom. nézd meg a quanta-t. Elegge messze van tole a notepad :))
  • BCs design
    #22
    én kódolásra használom a dreamweavert mert a többi kicsi de gyors notepad szerü kódolókban mindíg van valami amit hiányolok
  • BCs design
    #21
    linux csak szervernek jó
    kliens oldali dolgokra nem kivéve a gép írást
  • strogg
    #20
    Én a quanta-t javasolnám. a KDe része. (melellesleg azért mindenki vita nélkül elismeri, hogy azért a KDE és a Win GUi között van pár fényév különbség a KDE javára)
    A quanta-val gyak minden editálható nayon korrektül, ami script, forrás, stb... Döbbenet mennyi scriptet, programnyelvet, stb támogat. Színkiemeléssel. Szerintem sokkal jobb mint bluefish.
    Game. Valóban. A Linux nem játékgép. Bár nekem kb:20 húsz olyan játékom van, ami winen is nagy siker volt. (összes unreal, quake, mohaa,wolf, etc...) remekül elvagyok vele.
    Akinek ilyen grafikus klikk&go szerű html szerkesztő kell, annak NVU. De aki komolyan kódol, annak quanta.
    az "rpm -i nvu.rpm"-nél (suse ugye rpm-es) pedig ugye nem vita tárgya, hogy nincsen gyorsabb telepítési eljárás. Igaz tudsz grafikusan telepíteni, de az percekig is eltarthat.
  • dirty dogg
    #19
    ez abszolút kétségtelen, teljesen egyetértünk. én elsősorban az otthoni felhasználást vettem figyelembe.
  • juzosch
    #18
    Professzionális felhasználás esetén ez nem ár. 1-2 munka visszahozza.
    És mint már írták lejjebb, nem egy kategória.
  • dirty dogg
    #17
    inkább a homeSite-hoz hasonlítanám, szóval szerintem teljesen megfelel weblapkészítésre, ha valaki nem teljesen láma a dologhoz. ja, és egy nagyon fontos dolog! XP home 21900.- + Dreamweaever8 146.200.- = 168.100.-
    SuSE 10.1 = 0.- + blueFish 0.- = 0.-

    hm....


    gama -> ezen a téren kétségtelen, h a win jóval előrébb jár, bár ebben azért nagy szerpet játszanak a gama gyártók is.
  • juzosch
    #16
    Ha magad kell írnod a forrást, akkor egy szövegszerkesztőt használj. Pl win alatt a jegyzettömb. Ezek szerint ehhez közelebb áll a bluefish.
  • sazsmadar
    #15
    Ezt azért ilyen kategórikusan nem jelenteném ki. Mindenkinek el kell dönteni, hogy mire szeretné használni számítógépét, és ennek megfelelően válassza ki op rendszerét. Pl ha valakinek egy sima irodai felhsználásra van igénye, választhatja a linuxot. Internetezni, e-mailezni, szöveget- adatbázis, vagy táblázatot akar szerkeszteni, esetleg prezentációt akar készíteni megy rajta. De messzebb megyek. Olyan vizekre amit kifogásoltál. Létezik egy olyan windows emulátor amivel windowsra írt játékokat lehet futtatni. Bogarássz URL=http://transgaming.org/gamesdb/]itt[/URL] egy kicsit! Meg fogsz lepődni.
    Itt meg megtalálod a software weboldalát.
    De léteznek olyan megoldások is ami egy 3, 4, ...10Mb os file formájában létezik, és ennek a filnak a segítségével fel tudsz telepíteni egy windowsos játékot. Ilyen pl a Mohaa, Wolfenstein, Doom3 stb. Általában az OpenGl-es játékok adaptációja megoldható így.
    Létezik egy másik winemulátor ez a crossover office, ami felhasználói irodai szoftverek futtatására hivattott. Itt megnézheted. Az is elképzelhető, hogy a dreamweaver is futna vele. Erre persze nincs infóm, de a pudding próbája az evés. És akkor még a még a vírusokról nem is írtam? Hány vírus létezik windowsra, és mennyi linuxra? Melyikkel biztonságosabb szörfölni a neten?
  • Yv@n
    #14
    1. bluefish és DW azért nagyon nem egy kategória.
    2. A gamer rétegnek nem elég a szórakoztató játék, ha nem csili-vili...ez van. Elvárják, hogy ha megveszik a méregdrága HW-t akkor az teljesítsen is valamit.
  • dirty dogg
    #13
    azért ez így nem teljesen igaz.
    1. Dreamweaver -> valóban nem megy rajta, de ott van a Bluefish, mint teljes értékű webszerkeztő (html, php, css, stb), csak annyi, hogy ott még tényleg neked kell írni a forrást. ez persze hátrány abból a szempontból, hogy nem tud minden hozzá nem értő összedobni fél perc alatt egy weblapot (aminek a forrása mellesleg tele lesz szeméttel). a futtatásáról annyit, h egy darab file-t (rpm, kb 1,5Mb) kell telepíteni, ami kb 5 perc. Szemben a Macromedia több száz megás kócerájával, amit felpakol.
    2. gama -> NFS meg MsFSX biztos nincs illetve nem lesz rá, de van rá sok-sok gama, ledöbbennél, hogy mennyi. Bár az igaz, h nem olyan csili-vilik, de attól még élvezhetők. :)
  • Theodora
    #12
    A másik fontos érv az OpenOffice kezelni fogja a Microsoft rivális XML formátumát. Azaz, az eddigi OpenOffice-s XML formátum helyett a Microsoft formátuma fog elterjedni.
  • kogasom
    #11
    Arról nem is beszélve, hogy részesülni fog a SuSE eladásokból, illetve reklámozni fogja -> ha valakinek drága a Vista, akkor ajánlják neki a SuSE-t, ami ugyan olcsóbb, de még így is jön be pénz.
  • kogasom
    #10
    Többször le lett írva: az MS-nek a ma oly sokat emlegetett virtualizáció kell, mivel elég jelentősen terjed, de normálisan csak Linux alatt támogatottak (Xen). Ha ezt be tudják építeni a rendszerükbe, szerver piacon elég nagyot tudnak kaszálni: Ha valaki linux alatt futtathat egy MS szervert, kevesebb probléma merülhet fel (samba+win Vs. win+win).
  • Darth Sith
    #9
    ez mér jó a M$-nak? Saját maga alatt vágja a fát.
  • throwthisaway
    #8
    Hopp, némi hiba lehet, a script-ben, vagy én toltam el, Indigo-nak ment(volna)
  • throwthisaway
    #7
    Höhöhö..., sokkal jobb oprendszer... Mi, a SuSE Linux??? Egyszer érdemes lenne feltolnod (, vagy legalábbis megpróbálhatod).
  • BCs design
    #6
    a kliens oldala a linux használhatatlan se game sse normális progik pl dreamweaver max stb
    és ami fel is megy rá azt parancsorból kel megerőszakítani
  • BCs design
    #5
    mi ebben a jó az ms-nek ?
  • Indigo
    #4
    Szerintem sem normális az M$... :)

    Annak ellenére támogatnak egy sokkal jobb oprendszert, hogy egyébként piaci fölényben vannak a sajátjukkal... Érthetetlen...
  • NEXUS6
    #3
    A válaszom, nem!
    De hát ezt eddig is tudtuk;)))
  • DjDano
    #2
    Normális ez a MS, hogy az ingyenélő Linuxot pénzzel tömi ? ;)
  • NEXUS6
    #1
    És azt hallottátok, hogy Bill Gates hadügyminiszter lesz?;)))